Şimdi Ara

-**SAMSUNG GALAXY TAB --ANA KONU --**- (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.266
Cevap
26
Favori
657.661
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ruhöküzü

peki 16 mb sabit diski var cihazın ama ben 32 gblık micro sd kart alırsam totalde 48 gblık mı oluyor cihaz yani?

bir de anladığım kadarıyla bu başlıkta çoğunlukla mesajlar wifi+3g model üstüne yazılmış. turkcell rom muabbeti sadece wifi+3g modellerde mi var hani simkartı takabiliyoruz falan ya. yoksa sadece wifi'lı modelde de turkcell romlu mu geliyor? teknosadan alıcam bir de alırsam onlarda da mı turkcell romlu oluyor?

bu sorulara ek olarak office programlarındaki performansı nasıll acaba, oyunlarda ısınma oluyor mu??
  • quote:

Orijinalden alıntı: sondemir

quote:

Orijinalden alıntı: kego

quote:

Orijinalden alıntı: keremalp

her konuda süper bir cihaz ama mkv filmler konusunda hayal kırıklığına uğradım.4gb üstü göstermiyor cihaz.mkv filmler malum 15-20 gb.mkv merge ile böleyim dedim.altyazıları okuyamadı.bölünce filmin formatı bozuldu insanlar deve kuşu gibi görünüyorlar falan felan.yani mkv desteği biraz atmasyon olmuş.

bunun için alacak arkadaş varsa uyarmak için yazdım.....

4gb üzeri için NTFS gerekmiyor mu? Bildiğim kadarıyla Android 2'de NTFS desteği yok, honeycomb ile geliyor...

Honeycomb ile ntfs desteği geldiğine eminmisiniz. Bu haber doğru ise gelecekteki tablarımız için umut verici demektir.

Easypad'de beta honeycomb yükleyen arkadaşlar hdd çalıştırabildiklerinden bahsetmişlerdi. Ben denemediğim için detaylı bilmiyorum ama bizim tablara honeycomb desteği yok. Samsung da zaten bu atağı 8,9" ve 10,1" modelleri ile yaptı, sanmıyorum ki taba honeycomb desteği versin :(
  • quote:

quote:

quote:

quote:

her konuda süper bir cihaz ama mkv filmler konusunda hayal kırıklığına uğradım.4gb üstü göstermiyor cihaz.mkv filmler malum 15-20 gb.mkv merge ile böleyim dedim.altyazıları okuyamadı.bölünce filmin formatı bozuldu insanlar deve kuşu gibi görünüyorlar falan felan.yani mkv desteği biraz atmasyon olmuş.

4gb üzeri için NTFS gerekmiyor mu? Bildiğim kadarıyla Android 2'de NTFS desteği yok, honeycomb ile geliyor...

Honeycomb ile ntfs desteği geldiğine eminmisiniz. Bu haber doğru ise gelecekteki tablarımız için umut verici demektir.

Easypad'de beta honeycomb yükleyen arkadaşlar hdd çalıştırabildiklerinden bahsetmişlerdi. Ben denemediğim için detaylı bilmiyorum ama bizim tablara honeycomb desteği yok. Samsung da zaten bu atağı 8,9" ve 10,1" modelleri ile yaptı, sanmıyorum ki taba honeycomb desteği versin :(

7" inç galaxy taba honeycomb gelmeyecek mi şimdi sacmalık
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmydz

quote:

Orijinalden alıntı: gx2delete

quote:

evet bu 1080p olaına hala bir çözüm gelmedi değil mi? gelmeyecek gibi duruyor bide sanirim

arkadaslar qq player birde mvideo playerla denedinizmi bende bir film vardi hatirlamadim ismini yegenim bu iki programi yuklwmisti ama galiba qq playerdi aciyordu mkv filmleri die hatirliyorum

Arkadaşlar ben 1080p mkv video klipler yükledim.Harika fazlasıyla harika çalıştırıyor.Zaten 7 inç'lik bir ekranda 5-10 gb.lik 1080p film izlemek bana pek doğru gelmiyor.Ben servisle işe giderken genelde dizi izliyorum.En iyi hd dizler maksimum 1.5 - 2 gb.oluyor. Haricinde 8-20 gb.lik filmleri de tvix 6500a cihazımla evimdeki tv.de izliyorum.Kaldıki yanlışım varsa düzeltin, galaxy tab. dts ses sistemini çalıştıramıyor. Son olarak da yeni güncelleme 2.3 ile dokunmatik olayı muhteşem olmuş.Iphone 4' inanılmaz yakınlaşmış.Eşimdeki iphone 4 ile kıyaslıyorum.100 üzerinden 95 diyebilirim.
    Makina Türkiye'de 1800 tl. fiyatla çıktığında ben Londra'dan 1000 tl.civarı fiyata almıştım.Uzun zamandır kullanıyorum.2.2 sürümde fazla sayıda hatalar vardı.
    Tekrar ve altını çizerek yazıyorum. 2.3 yeni sürümde bu hataların tamamı kapatılmış ve cihaz inanılmaz güzel ve kullanışlı oldu... Üstüne basa basa söylüyorum.2.3'e mutlaka upgrade yapın... İnşallah Kies'e biran önce yeni güncelleme gelir... Herkese iyi geceler...
  • Evet arkadaş doğru söylüyor zaten 7 inç bir ekranda 1080p film izleyip ne yapacaksınız ki? Zaten 480 bilemedin 720 p bile fazlasıyla yeter ki bunlar 2 ila 3 gb arası. yani kasmayin bu kadar DVDRİP, BRRİP bile yeter bence, tabii bu naçizane görüşüm.

Yarın ben de Kies üzerinden güncelleme yapacağım paylaşım yaparım bu konuda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uluç. -- 8 Ağustos 2011; 0:07:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uluç.

Evet arkadaş doğru söylüyor zaten 7 inç bir ekranda 1080p film izleyip ne yapacaksınız ki? Zaten 480 bilemedin 720 p bile fazlasıyla yeter ki bunlar 2 ila 3 gb arası. yani kasmayin bu kadar DVDRİP, BRRİP bile yeter bence, tabii bu naçizane görüşüm.

arkadaşları bilmem ama benim amacım şöyle. bu samsungun HDMI çıkış yapan dock ından alıp onları LCD televizyonuma bağlamak. yani ekstra HD media player denilen aletten almaktansa bu galaxy tab bide 70liraya HDMI dock alıp filmleri izlemek. burda bide şöyle bir sorun çıkıyor. ben o dock ı kullanıp tvye bağladığımda 1080p veya 720p olarak TVye aktarabilecek mi yoksa kendi kafasına göre ufaltacak mı görüntüyü???
  • Daha ucuza da alabilirsin ben elli liraya bir sürü sey aldım. Bana usb çıkışı sağlayan bir aygıt lazım var mi bildigin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

7" inç galaxy taba honeycomb gelmeyecek mi şimdi sacmalık

Görüldüğü kadarıyla şu an için öyle bir çaba yok. Unofficial custom beta honeycomb romları var ama çoğu henüz tam anlamıyla stabil değil. Samsung da dediğim gibi yeni modelleri üzerinde yoğunlaştığı için eski ürününe geriye dönük homeycomb desteği verir mi emin değilim. Keşke verse. Bununla birlikte bence Android2 ile gayet güzel çalışıyor cihaz. Şahsen çok eksiğini hissettiğimi söyleyemem...
  • quote:

quote:

Evet arkadaş doğru söylüyor zaten 7 inç bir ekranda 1080p film izleyip ne yapacaksınız ki? Zaten 480 bilemedin 720 p bile fazlasıyla yeter ki bunlar 2 ila 3 gb arası. yani kasmayin bu kadar DVDRİP, BRRİP bile yeter bence, tabii bu naçizane görüşüm.

arkadaşları bilmem ama benim amacım şöyle. bu samsungun HDMI çıkış yapan dock ından alıp onları LCD televizyonuma bağlamak. yani ekstra HD media player denilen aletten almaktansa bu galaxy tab bide 70liraya HDMI dock alıp filmleri izlemek. burda bide şöyle bir sorun çıkıyor. ben o dock ı kullanıp tvye bağladığımda 1080p veya 720p olarak TVye aktarabilecek mi yoksa kendi kafasına göre ufaltacak mı görüntüyü???

bence 70 tl.vermek yerine uygun bir media player alabilirsin.Ben kardeşime Amerika'dan wd live tv almıştım.Bana toplamda 90 dolara gelmişti.Hatta Türkiye'de bir sürü marka var.Yerli malı dahil.Yanına birde taşınabilir hard disk aldınmı.Tadından yenmez... Tab'ı yıpratırsın diye düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinaka

quote:

quote:

quote:

evet bu 1080p olaına hala bir çözüm gelmedi değil mi? gelmeyecek gibi duruyor bide sanirim

arkadaslar qq player birde mvideo playerla denedinizmi bende bir film vardi hatirlamadim ismini yegenim bu iki programi yuklwmisti ama galiba qq playerdi aciyordu mkv filmleri die hatirliyorum

Arkadaşlar ben 1080p mkv video klipler yükledim.Harika fazlasıyla harika çalıştırıyor.Zaten 7 inç'lik bir ekranda 5-10 gb.lik 1080p film izlemek bana pek doğru gelmiyor.Ben servisle işe giderken genelde dizi izliyorum.En iyi hd dizler maksimum 1.5 - 2 gb.oluyor. Haricinde 8-20 gb.lik filmleri de tvix 6500a cihazımla evimdeki tv.de izliyorum.Kaldıki yanlışım varsa düzeltin, galaxy tab. dts ses sistemini çalıştıramıyor. Son olarak da yeni güncelleme 2.3 ile dokunmatik olayı muhteşem olmuş.Iphone 4' inanılmaz yakınlaşmış.Eşimdeki iphone 4 ile kıyaslıyorum.100 üzerinden 95 diyebilirim.
    Makina Türkiye'de 1800 tl. fiyatla çıktığında ben Londra'dan 1000 tl.civarı fiyata almıştım.Uzun zamandır kullanıyorum.2.2 sürümde fazla sayıda hatalar vardı.
    Tekrar ve altını çizerek yazıyorum. 2.3 yeni sürümde bu hataların tamamı kapatılmış ve cihaz inanılmaz güzel ve kullanışlı oldu... Üstüne basa basa söylüyorum.2.3'e mutlaka upgrade yapın... İnşallah Kies'e biran önce yeni güncelleme gelir... Herkese iyi geceler...

yine benim dediğime geliyoruz.
    mkv desteği gayet atmasyon olmuş.kodunmu filmi çatır çatır oynatacak.
    film seyretmek için takla at,saatlerce uğraş,zaten küçük ekranda seyretsen ne olacak falan felan....
    kendimizi kandırıyoruz yani....
  • merhaba Yasinaka,

bende italya dan gts alma arefesindeyim. yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile yurtdışından alınan cihazlarda tr de satılanlarda yaşanan güncelleme vb. problemler yaşanmıyor...doğrumu?

diğer merakımda, yurtdışından adığım için garanti, bölgesel uyum-uyumsuzluk, yerel servis sağlayıcılar ile sorunsuz çalışma vb. konularda sıkıntı yaşarmıyım?

geri dönerseniz sevinirim

tşk.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sorun 1080 p mkv filmleri seyredememek değil, çatır çatır açıyor filmleri. Ama 4 gb üstü dosyaları ne kendi sd kartına ne de external sd karta atamıyorsunuz. Çünkü her iki hafıza da fat olarak formatlanmış. 1080 p filmlerin de çoğu zaman 10- 20 gb olduğu düşünülürse pratik olarak seyredilemez denebilir. Evet program desteği ile filmleri 4 gb dan küçük parçalara bölüp izleyebilirsiniz. Ama o zaman da alt yazı sorunu var. Gerçi ona da çözüm var. Ses dosyasını filmden ayırarak sonra yeniden encode ediyorsunuz. Ama insaf artık alt tarafı bir filmi galaxy tabda seyretmek için değermi bu kadar zahmete. Ama 4gb altı özellikle 720 p filmleri çok güzel izlemek olanaklı.

Kartın formatını değiştir.

Forumun ilk sayfalarında bu konu tartışıldı. Galaxy tab kart formatını değiştirmeye izin vermiyor. Daha önce kaanustr arkadaşın da dediği gibi galaxy tabın en ciddi zayıf yanlarından biri bu konudur. Hem 1080p destekleyen bir cihaz üretiyorsunuz sonra da 4gb üstü dosyayı cihaza yükleyemiyorsunuz. Akıl alır gibi değil.

Bildigim kadariyla ext4 hem galaxt tab tarafindan taninan hem de 4 gb siniri olmayan bir file system. Ha derseniz ben windowsta nasil dosya aticam. Birsuru yolu var. Olmadi data kablosu ne gune duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decsan -- 8 Ağustos 2011; 4:28:32 >
  • Stock romla bu isi yapmak elbette dertli. Ancak elimizde neredeyse haftada bir versiyon yayinlayan Alterbridge' in Overcome Custom Rom'u var. Bu rom dahili sd'yi bile ext4 yaparak sizi rfs'in sıkıcı dunyasindan kurtarir.
    Son versiyon bugun yayinlandi. Tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decsan -- 8 Ağustos 2011; 4:27:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kml_sri

2.3.3 de asphalt 6 adrenalin i çalıştıramayan varsa bu çalışan sürümdür denendi şu an kullanıyorum kıyakhttp://www.4shared.com/file/0Zh7pQmz/Asphalt_6_Adrenaline_HD_v104.html?

link açılmıyor..uzak sunucu bulunamadı diyor sayfada...!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saltunel

quote:

2.3.3 de asphalt 6 adrenalin i çalıştıramayan varsa bu çalışan sürümdür denendi şu an kullanıyorum kıyakhttp://www.4shared.com/file/0Zh7pQmz/Asphalt_6_Adrenaline_HD_v104.html?

4shared tr de yasaklı.dnslerini değiştir.açılacaktır.ki açılıyo sayfa.
  • arkadaşlar cihazın sesi pek bir az geliyor herhangi bir yöntem veya program avr mı sesi yükseltecek yada bir kod var mı???
  • DOSYA ŞİFRELEMEK isteyen bi arkadaş vardı hatırlayamadım ama biraz araştırdım şu iki programı deneyebilir markette mevcut ücretsiz: lock files

smart lock lite (app media)
  • Galaxy tab 10.1 satışa çıktımı?
  • benim tab.türkcell li olandan...
    kies ile güncelle diyince bu cihaz güncellenemez diyor.bu ne salaklıktır yaw.
    ben rom değiştiremeden sonsuza kadar böyle cezalı gibimi kullanacam tabı?
    ben rom mom güncellemek istemiyorum ne olacak şimdi?hay turkcelinede romunada.........
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mus2akTaS

quote:

Orijinalden alıntı: Saltunel

quote:

4shared tr de yasaklı.dnslerini değiştir.açılacaktır.ki açılıyo sayfa.

kardes nerelerdesin sen yaw telindende ulasamadim
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.