Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 - ANA KONU (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.310
Cevap
36
Favori
407.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: khaos

Bir arkadaş 1250 liraya 32 gb wifi modelini bana buldu alıp almamakta terddütlüyüm önerileriniz nedir? fiyatı nasıl? en önemlisi 3g li modeli bekleyeyimmi?

fiyat fena değil gibi 3g olayı ayrı kardeş eğer telefonundan wireless yayın yapabilyosan bence hiç gerek yok ama bazı kişiler dağda bayırda yolda orda burda nete girmek ihtiyacı duyuyolar onun için 3g tercih edilebilir.Şahsi fikrim kullanım alanına bağlı
  • quote:

Bir arkadaş 1250 liraya 32 gb wifi modelini bana buldu alıp almamakta terddütlüyüm önerileriniz nedir? fiyatı nasıl? en önemlisi 3g li modeli bekleyeyimmi?

Bence bu ihtiyaçlarla alakalı bir konu.. Ev ortamında veya wi-fi bağlantısının bulunduğu yerlerde kullanacaksanız gerek yok 3G'li almanıza.. bunu özellikle aradaki fiyat farkını düşünerek söylüyorum.. 1.250 ise 32 GB'lik için normal bir fiyat ama ben beklemenizi tavsiye ederim.. 1-2 hafta kaldı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alfren

quote:

Orijinalden alıntı: mboyaci

Alfren hocam valla inan inceleme yazmaya pek vaktim yok gibi. Özellike Ramazan olduğu için kurcalamaya dahi pek vakit bulamadım aleti. Ama merak ettiğiniz birşerler varsa kurcalayıp cevap vermeye çalışırım..

Alexstukov usb adaptörü ufacık birşey.. Ebaydan falan alıp direk göndertebilirsin.. Şu an yeni çıktığı için bulması pek kolay değil gibi ama kısa sürede temini kolay hale gelir tahminimce..

Açıkçası garip bir takıntım var.. iPad kullanırken ilk fark etmiştim, o gün bugündür telefon alırken, tablet bakarken camla ekran arasında toz parçacıklar kaçıp kaçmadığına bakıyorum.. bunu yaşamayan birine tarif etmek biraz zor.. sadece şöyle söyleyeyim ölü piksel benzeri toz parçacıkları kaçıyor çoğu cihazın cam ile ekran arasındaki o ince tabakaya. Bunu SGS2'yi incelerken de fark ettiğim için tabletlerde bu durumun olup olmadığını merak ediyordum.. bu biraz benim takıntım, bu yüzden kişisel bir ricam olsun.. genelikle bu durumlarda bahzettiğim toz parçacıkları fabrika aşamasındayken girdiği için mümkünse bir göz atmanızı istiyorum..

ve tabi diğer konu,
    şarjın süresi.. tatmin etti mi sizi?

Toz olayını bilmem de kardeş yabancı forumlarda(xda) wireless dan girdiklerinde aşağı yukarı 7 saat nette takıla bildiklerini yazmışlar.Samsungun yeni çıkardığı touchwiz güncellemesiyle de bataryanın ömrünün uzadığını söylüyorlar

• Bu arada toz olayını tam anlatamadım..

şu olay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfren -- 6 Ağustos 2011; 18:55:53 >
  • quote:

Bu arada toz olayını tam anlatamadım..

şu olay

anaa bende suphelendim 0 aldigimda oyle bisi cikarsa acayip sinir olurum ha
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlexStukov

quote:

quote:

Alfren hocam valla inan inceleme yazmaya pek vaktim yok gibi. Özellike Ramazan olduğu için kurcalamaya dahi pek vakit bulamadım aleti. Ama merak ettiğiniz birşerler varsa kurcalayıp cevap vermeye çalışırım..

Alexstukov usb adaptörü ufacık birşey.. Ebaydan falan alıp direk göndertebilirsin.. Şu an yeni çıktığı için bulması pek kolay değil gibi ama kısa sürede temini kolay hale gelir tahminimce..

Açıkçası garip bir takıntım var.. iPad kullanırken ilk fark etmiştim, o gün bugündür telefon alırken, tablet bakarken camla ekran arasında toz parçacıklar kaçıp kaçmadığına bakıyorum.. bunu yaşamayan birine tarif etmek biraz zor.. sadece şöyle söyleyeyim ölü piksel benzeri toz parçacıkları kaçıyor çoğu cihazın cam ile ekran arasındaki o ince tabakaya. Bunu SGS2'yi incelerken de fark ettiğim için tabletlerde bu durumun olup olmadığını merak ediyordum.. bu biraz benim takıntım, bu yüzden kişisel bir ricam olsun.. genelikle bu durumlarda bahzettiğim toz parçacıkları fabrika aşamasındayken girdiği için mümkünse bir göz atmanızı istiyorum..

ve tabi diğer konu,

Toz olayını bilmem de kardeş yabancı forumlarda(xda) wireless dan girdiklerinde aşağı yukarı 7 saat nette takıla bildiklerini yazmışlar.Samsungun yeni çıkardığı touchwiz güncellemesiyle de bataryanın ömrünün uzadığını söylüyorlar

iki hafta sonra turkcell merkezli bakarsak 1700-1800 araliginda olacak sizce bu dışardan garantisiz getirilen cihazların fiyatlarını düşme yönünde etkiler mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

ve tabi diğer konu,

iki hafta sonra turkcell merkezli bakarsak 1700-1800 araliginda olacak sizce bu dışardan garantisiz getirilen cihazların fiyatlarını düşme yönünde etkiler mi?

pek zannetmiyorum dolar yukseldigi icin onlarda cakallik yapar gibime geliyor.

• iki sorum olacak
    1-Bu tabletin şarj cihazı micro usb mi? galaxy s2 ile aynıdır umarım
    2-wifi modellerde microsd/sd kart girişi yokmuş doğrumu?
  • quote:

iki sorum olacak
    1-Bu tabletin şarj cihazı micro usb mi? galaxy s2 ile aynıdır umarım
    2-wifi modellerde microsd/sd kart girişi yokmuş doğrumu?

1 micro usb degil 7inclik galaxy tab inkiyle ayni usb/sarj kablosu var

2 hic bi modelinde micro sd kart girisi yok ama usb adaptoruyle her turlu usb aygita baglayabilirsiniz
  • Alfren hem samsungta hemde acerda oyle bir sorun göremedim çok şükür :)

Pili daha %80 civarında ,dediğim gibi pek kurcalayamadım.. Fakat genel olarak android tabletlerin pil performansından memnun kullanıcıları..

Ayrıca emin değilim ama 10.1 gorilla glass yok diye biliyorum.
  • quote:

Alfren hem samsungta hemde acerda oyle bir sorun göremedim çok şükür :)

Pili daha %80 civarında ,dediğim gibi pek kurcalayamadım.. Fakat genel olarak android tabletlerin pil performansından memnun kullanıcıları..

Ayrıca emin değilim ama 10.1 gorilla glass yok diye biliyorum.

Şöyle bir haber var..

http://www.donanimhaber.com/tablet-pc/haberleri/Onaylandi-Samsung-Galaxy-TAB-101in-ekraninda-Corning-Gorilla-Glass-var.htm

• Bende gorilla glass 10.1v'de olucak 10.1de olmıyacak diye okumuştum biryerde. Varsa iyimiş tabi

Dün gece biraz kurcaladım aleti.. 2 yıldır ios işletimi sistemi kullanıyorum ,android iostan sonra müthiş güzel geldi. Kişiselleştirme olayını adamlar cözmüş gerçekten

Özellikle bilgisayardan android markette girip ,yükle dediğim programların tablet internette bağlanır bağlanmaz otomatik tablete yüklenmesi süper bir olay.

Fakat tabletin kamerası acera göre gerçekten kötü. Özellikle videoya çekiminde digital zoom gibi birşey yapıyor, iyice kötü oluyor.. Kamera benim için çok önemli değil ,fakat kamera kalitesi önemli bir kriterse sizin için başka tabletlere bakmanızı tavsiye ederim...

Elde uzun süre kullanmak pek rahat değil gibi.. Ben şu tarz bir kılıf almıştım. Uzun süre kullanıcak arkadaşlara tavsiye ederim..
     SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 - ANA KONU

Dün canon fotoğraf makinasını bağladım usbden ,takar takmaz açtı fotoğrafları. Usb bağlamak için kullanılan parçanın işçiliği çok kötü.. 20$ değil 2$ anca eder. Usb kabloyu takıp sökerken çatlıyacak diye korktum resmen..

3gmi wifimi diye düşünen arkadaşlar ,tercih meselesi elbette ama bana wifi daha mantıklı geldi.. Çünki evde ,işyerinde wifi varsa ,telefonunuzda wifi hotspot veya bluetooth üzerinden internet tethering özelliği varsa ,avea 1gb interneti 9TL'ye veriyorken 3g için ekstra para ödemenin bence pek bir esprisi kalmıyor.. Ama elbette tercih meselesi..

• Mboyaci kılıfı nerden ve kaça aldınız acaba?
  • hayırlı olsun,
    gerçekten çok zarif ve güzel bir ürün.. ben sırf micro usb olduğu ve ayrıca çevirici aparat taşımak zorunda olmayacağım için (bir de 32 gb olmasından dolayı) motorola tercih ettim ancak tipi ve inceliği ile her zaman aklımda kalacak bir cihaz samsung..

bir de bir kaç tavsiye;

-toz olayı bütün tabletlerde (hatta cihazlarda) var, o yüzden çok tozlu ortamlardan sakınmanızı ya da cihazın zerafesini etkileme pahasına silikon bir kılıf bulmanızı tavsiye ederim (silikon tozu kendi üstüne toplar ve yapıştırır, cihaza göndermez)

- ayrıca marketten başka bir galeri görüntüleme uygulaması indirirseniz resimlerinizi daha kaliteli görüntüleyebilirsiniz.. google ın yolladığı galeri programı tıpkı ipadlerdeki gibi resmi düşük kalitede işliyor (daha akıcı bir performans sağlayıp göz boyayabilmek için)

- bir de ilk şarjınızı (bilmiyorum yaptınız mı) yapmadan önce aleti açılmaz hale gelene kadar bitirin ondan sonra 6-7 saat tam şarjda bırakın.. bunu ayda en az bir kere yaparsanız 4 seneye kadar pilinizi %90 kapasiteyle korumanız mümkün..

-wi-fi hotspot yapacaklar için de şöyle bir detay; honeycomb işletim sistemi ad-hoc tipi (windowsta "bilgisayarlar arası" diye geçer) wireless bağlantılarını görmüyor.. evdeki modemlerimizin yaptığı gibi "infrastructure" modunda yayın yapılması gerekli.. bunu yapan da yine androidli cep telefonları ve bazı windows 7 li cep telefonları.. tabi ki bazı yollarla honeycomb a ad-hoc ağları görmeyi öğretmek mümkün..

• dostlarim ben bi sey daha sormak istiyorum heryerde yakinda turkiyeye gelicek yaziyor acaba turkcellin kampanyasindan mi bahsediyorlar yoksa teknoloji magzalarinadami gelicek
  • quote:

dostlarim ben bi sey daha sormak istiyorum heryerde yakinda turkiyeye gelicek yaziyor acaba turkcellin kampanyasindan mi bahsediyorlar yoksa teknoloji magzalarinadami gelicek

15 ağustos'ta Turkcell ile beraber geliyor.. mağazalara dağıtım ay sonu gibi yapılacaktır herhalde.
  • quote:

quote:

dostlarim ben bi sey daha sormak istiyorum heryerde yakinda turkiyeye gelicek yaziyor acaba turkcellin kampanyasindan mi bahsediyorlar yoksa teknoloji magzalarinadami gelicek

15 ağustos'ta Turkcell ile beraber geliyor.. mağazalara dağıtım ay sonu gibi yapılacaktır herhalde.

peki hocam mağazalarda tahminen kaç paraya satılır ki?
  • quote:

quote:

quote:

peki hocam mağazalarda tahminen kaç paraya satılır ki?

Min: 1.200 - Max: 1.400
    1.300 tahminiyle ortasını bulalım en iyisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alfren -- 8 Ağustos 2011; 20:26:21 >

• 3g li modelle 3 gsiz arasındaki fark ne ? sim kartı takılıp takılamamasımı ? eğer öyle ise samsung galaxy s2 yerine 3g li 32 yada 64gb 10.1 tablet almak istiyorum fiyatları nekadar olabilir wifi+3g 32ve 64 gb modellerinin ?
  • Anladigim kadariyla turkcellin kampanyasi ile ttnetin motorola xoom undan daha ucuza gelecek.. ttnet kampanyasi neredeyse 2000 lira.. ona ragmen xoom u 3g siz olarak 1400lira gibi fiyatlaa gold gibi yerler satiyorlar.. samsung oldugu icin ve galaxy s2 ile ulkemizde iyice meshur oldugu icin bir 100 lira ustune koyarsak (daha fazla koymuyorum cunku o zaman herkes turkcelllden sim kartlisini alir kimse wifi modelini satamaz) 1500 lira olur diyorum.. bu cok iyi birsey cunku xoom un 950_1000 liraya satildigi malum sitelerde 1200 liraya satiyor yurtdisindan getirenler.. halbukidunya fiyatlari cok cok yakin.. biran once piyasaya girsin de tun ulke tabletleri daha dusuk bir fiyatta denge bulsun :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.