Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 - ANA KONU (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.310
Cevap
36
Favori
407.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önce eski sürümünü paylaştığım yedekleme programımızın son sürümünü paylaşmak istiyorum Marketteki değeri 11 TL'dir. buyrun kontrol edin:https://market.android.com/details?id=com.keramidas.TitaniumBackupPro&hl=en En iyi yedekleme programıdır. Root gereklidir.

http://goo.gl/V4l70 adresinden indirin. içinden çıkan dosyalardan Titanium Backup v4.7.2.apk ile kurun diğeri ile de unlock edin. Tam sürümün keyfini çıkartın...

• Android 4.0 Ice Cream Sandwich ROM CyanogenMod 9
          ( DİKKAT sadece Galaxy Tab 10.1 Wi-Fi içindir )

Arkadaşlar selam. Elimde wifi model olmadığı için ilk kez deneme imkanım olmadan bir uygulama/rom paylaşıyorum. Bu rom ile Ice Cream Sandwich 'e erken sahip olabilirsiniz

Yapılacakları deneme imkanım olmadığından adım adım Türkçe ye çevirip sizlere aktarıyorum:

1- Ice Cream Sandwich CyanogenMod 9 ROM'u indirin: http://goo.gl/LRoi8
    2- USB kablo ile tabletinizi PC'nize bağlayın
    3- İndirdiğiniz dosyayı tabletin içine kolay ulaşabileceğiniz bir alana kopyalayın (kök dizine yani root a olabilir.)
    4- Tableti pc bağlantısından kopardın ve tableti tamamen kapatın
    5- ClockworkMod Recovery modunda tableti açın. Daha önce rom yükleme işlemlerinde bunu defalarca anlattık ama genede kısaca bahsedeyim. Ses kısma butonuna basılı tutarak açma düğmesine basılı tutun. Bu 2 butona basılı tutunca karşınıza 2 seçenekli menü gelecek. Oradan recovery mod u seçin
    6- Karşınıza gelecek olan bu menüden backup restore yapabilirsiniz.(zorunlu değil ama her ihtimale karşı yapabilirsiniz)
    7- Bittikten sonra “Wipe data/factory reset,” seçeneğini seçin. O da bittikten sonra “Wipe cache partition.” seçeneğini seçin.
    8- Bunlarda bittikten sonra Advanced menüsüne gidin ve “Wipe Dalvik cache.” seçeneğini seçin.
    9- Şimdi ana menüye geri dönün ve “Install zip from sd card,” seçeneğine girip oradan da “Choose zip from sd card” a gelin. Böylece tabletinizin içeriği listelenecektir. Buradan 1. adımda indirip 2. adımda kopyaladığınız dosyanızı seçmeniz gerekmekte. Dosyayı seçtikten sonra onaylamanız gerekebilir. Onayı vererek işlemi başlatabilirsiniz.
    10- Sistem yükleme işlemi başladı bir süre bu işlemin tamamlanmasını bekleyin...
    11- En son bittikten sonra ana ekrana dönün ve “Reboot system now” seçeneği ile tableti yeniden başlatın ve işlem tamamdır yeni ICS modunuz hayırlı olsun

Bu ROM'u kendi arşivime ekledim. Dilediğinizde oradan da alabilirsiniz.

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 - ANA KONU

• Selam ozy bu islemi yaptigimizda (ics kurulumu) kurulmus programlar ayarlar mail vs. Kisisel dosyalar siliniyormu yani format li windows kurulumu gibimi yoksa ustune windows kurarsin ya onun gibimi. Eger siliniyorsa silinmeden yapmanin yolu varmi ( titanium backup haric).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nevodien

Selam ozy bu islemi yaptigimizda (ics kurulumu) kurulmus programlar ayarlar mail vs. Kisisel dosyalar siliniyormu yani format li windows kurulumu gibimi yoksa ustune windows kurarsin ya onun gibimi. Eger siliniyorsa silinmeden yapmanin yolu varmi ( titanium backup haric).

Merhaba,
    Anlatılan işlemlerde zaten wipe işlemi yapılıyor. Yani temizlik, uçurma vs. Dolayısı ile tavsiye edilende bu aslında. Genelde üzerine birşey kurulunca sağlıklı olmuyori, olmazda zaten. Dolayısı ile denemedim bilgim olmadığı gibi ancak temiz olarak yapmanı tavsiye ediyorum.
  • Arkadaslar 2 haftadir bir tablet alicam bi yardimci olan cikmadi..

3g ve winnli internete gircem..film izleyebileyim ve 7" olsun..7" olmasi onemli.. fiyat araligida 650 700 filan.. bir yardimci olursaniz cok mutlu olucam...almam lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: riquelme76

Arkadaslar 2 haftadir bir tablet alicam bi yardimci olan cikmadi..

3g ve winnli internete gircem..film izleyebileyim ve 7" olsun..7" olmasi onemli.. fiyat araligida 650 700 filan.. bir yardimci olursaniz cok mutlu olucam...almam lazim

Merhaba dostum,

Öncelikle bu üslubun pek olumlu değil bilesin. İnsanların sana yardımcı olmasını istiyorsan biraz daha ılımlı yaklaşmanı öneririm.

Buna ek olarak burası Galaxy Tab 10.1 başlığı. Senin istediğin aralıklar ise 7" dolayısı ile Galaxy Tab 'ın kendi başlığına gidip orada yardım araman senin için daha faydalı sonuçlar almanı sağlayabilir. Çünkü bu başlıktaki aletin hem ölçüleri senin istediğin gibi değil hemde fiyat aralığı senin düşündüğünden biraz yüksek.

• TuneIn Radio Pro 5.3a

Güzel bir radyo programını sizinle paylaşmak istiyorum. Tabletimizle tam ekran ve tam uyumlu şekilde çalışıyor. Hemde Türkçe olarak. Ayrıca en güzel özelliği o an çalan şarkıyı kayıt imkanınız olabiliyor. Sonradan da dinleyebiliyorsunuz...

Market değeri 1 $'dır. kontrol edin:https://market.android.com/details?id=radiotime.player&hl=en ama tabiki sizler için ücretsiz ve tam sürüm

Tek yapmanız gereken http://goo.gl/8hNZk adresinden dosyayı indirip APK'yı kurmak..

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 - ANA KONU

• quote:

Orijinalden alıntı: ozzy-tr

quote:

Orijinalden alıntı: pulak

arkadaslar bendede bu tabletten var . sorunum su ana ekrana klasor atıp programları kendı verdıgım ısımlerle uygulama kalabalıgına son vermek ıstıyorum. galaxy ace telefon var uzun basınca klasor olusturuluyor ana ekrana ama bu tablette olmuyor ve nerden oldugunuda bulamadım yardımcı olursanız cok sevınırım sımdıden tesekkur ederım.

31. sayfada Application Folder isimli bir program paylaştım tam sürüm. Bu tam olarak senin istediğin şeyi yapıyor dostum.

http://forum.donanimhaber.com/m_51393656/mpage_31/f_/key_application//tm.htm#msglink_55315919

eyvallah dostum deneyecegım cok tesekkur ederım

• quote:

Orijinalden alıntı: spectres

quote:

Orijinalden alıntı: kurba009

Merhaba Arkadaşlar, bende aranıza katılmak üzereyim. Ancak 8.9 ile 10.1 arasında kaldım. Hangisini alacağıma karar veremedim. İki tablet arasındaki can alıcı farklar nelerdir? Kullanıcılar olarak sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum. Sonuçta bu konuda en iyi fikri siz verebilirsiniz.

bana sorarsan 10.1 i tek el kullanamıyosun ve performansı daha iyi üstelik ics gelince bnce bunun üstüne tablet olmaz

Tesekkur ederim yorumunuz icin.
  • Arkadaşlar tabletten dosya indirmemiz için ne yapmalıyız
  • Turkcell den aldığı tablete vodafon kart takan ve bu nedenle sorun yaşadığını düşünen var mı?
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar, bende aranıza katılmak üzereyim. Ancak 8.9 ile 10.1 arasında kaldım. Hangisini alacağıma karar veremedim. İki tablet arasındaki can alıcı farklar nelerdir? Kullanıcılar olarak sizin değerli yorumlarınızı bekliyorum. Sonuçta bu konuda en iyi fikri siz verebilirsiniz.

Yukarıda sorduğum soru konusunda detaylı cevap verebilecek arkadaşlar var mı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: basarm

Arkadaşlar tabletten dosya indirmemiz için ne yapmalıyız

zaten indiriyoruz dostum spesifik bir siteden mi indiriyorsun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ophtha

Turkcell den aldığı tablete vodafon kart takan ve bu nedenle sorun yaşadığını düşünen var mı?

Bende Turkcell'den aldım fakat Avea ile kullanıyorum sorunsuz. Bilgin olsun.
  • quote:

quote:

Merhaba dostum,

İşine yarayacak bazı bilgiler ileteyim. Eğer sorun teknik yöndeyse şöyle özetleyebilirim.

İkisinde de ortak olan özellikler

1280x800 çözünürlük
    Android 3.0 (varsayılan geliyor)
    Dual core 1 ghz işlemci
    3d grafik hızlandırıcı
    arkada 3 mp kamera oto focus lu
    önde 2 mp kamera
    32 gb max kapasite

Gelelim aradaki farklara:

Boyutlar:
    10.1 - 10.09 x 6.81 x 0.34 (mm cinsinden yazarsak 256.2 x 172.9 x 8.6 mm)
    8.9 - 9.09 x 6.21 x 0.34 (mm cinsinden yazarsak 230.9 x 157.8 x 8.6 mm)

Ağırlık:
    10.1 - 595 gr
    8.9 - 470 gr

Pil gücü:
    10.1 - 6800 mAh
    8.9 - 6000 mAh

Teknik olarak bunlar kafandaki soruları yanıtlamıştır diye düşünüyorum dostum. Benim tablet tecrübeme göre kesinlikle senin ilgini çeken versiyonu almalısın. Ben daha önce 7" olanıda kullandım ancak şu an 10.1" ile çok mutluyum. Açıkçası 7" tek elle tutulabiliyorken 10.1" tek elime sığmıyor ancak kullanım alanı gereği ihtiyacımda olmuyor. Yani senin neye ihtiyacın varsa onu seçmelisin ve kesinlikle satın almadan önce ikisinide canlı olarak görmelisin diye düşünüyorum.

Birde youtube üzerinde senin için elde nasıl gözüktüğüne dair bir video buldum o da az çok bilgi sahibi yapacaktır seni

• merhaba arkadaşalar ya ben room falan yükledim de en son versiyon roomlardan hangisi onu bulamadım yada hangi versiyonlar cıktı yardım edebilirmisiniz?
  • quote:

quote:

quote:

Merhaba dostum,

İşine yarayacak bazı bilgiler ileteyim. Eğer sorun teknik yöndeyse şöyle özetleyebilirim.

İkisinde de ortak olan özellikler

1280x800 çözünürlük
    Android 3.0 (varsayılan geliyor)
    Dual core 1 ghz işlemci
    3d grafik hızlandırıcı
    arkada 3 mp kamera oto focus lu
    önde 2 mp kamera
    32 gb max kapasite

Gelelim aradaki farklara:

Boyutlar:
    10.1 - 10.09 x 6.81 x 0.34 (mm cinsinden yazarsak 256.2 x 172.9 x 8.6 mm)
    8.9 - 9.09 x 6.21 x 0.34 (mm cinsinden yazarsak 230.9 x 157.8 x 8.6 mm)

Ağırlık:
    10.1 - 595 gr
    8.9 - 470 gr

Pil gücü:
    10.1 - 6800 mAh
    8.9 - 6000 mAh

Teknik olarak bunlar kafandaki soruları yanıtlamıştır diye düşünüyorum dostum. Benim tablet tecrübeme göre kesinlikle senin ilgini çeken versiyonu almalısın. Ben daha önce 7" olanıda kullandım ancak şu an 10.1" ile çok mutluyum. Açıkçası 7" tek elle tutulabiliyorken 10.1" tek elime sığmıyor ancak kullanım alanı gereği ihtiyacımda olmuyor. Yani senin neye ihtiyacın varsa onu seçmelisin ve kesinlikle satın almadan önce ikisinide canlı olarak görmelisin diye düşünüyorum.

Birde youtube üzerinde senin için elde nasıl gözüktüğüne dair bir video buldum o da az çok bilgi sahibi yapacaktır seni

Cevabın için teşekkür ederim arkadaşım. Bende muhtemelen 10.1 olanı alacağım. Ama dediğin gibi ilk önce mağazaya gidip ikisini de elimde görmem gerekiyor. Kolay gelsin iyi forumlar....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ophtha

Turkcell den aldığı tablete vodafon kart takan ve bu nedenle sorun yaşadığını düşünen var mı?

Bende Turkcell'den aldım fakat Avea ile kullanıyorum sorunsuz. Bilgin olsun.

ozzy-tr senin verdiğin programlarıindiremiyorum. 300kb indiriyor kalıyor. ama dün akşam 106 mb rar lı dosya indirdim. sorun olmadı.
    senin verdiğin paylaşımları indirmenin yolu var mı?
    dolphin kullanılyorum.
  • quote:

ozzy-tr senin verdiğin programlarıindiremiyorum. 300kb indiriyor kalıyor. ama dün akşam 106 mb rar lı dosya indirdim. sorun olmadı.
    dolphin kullanılyorum.

pc den indirip yükleyebilir misin dostum ? teşekkürler.
  • quote:

quote:

dolphin kullanılyorum.

pc den indirip yükleyebilir misin dostum ? teşekkürler.

Tamam pc den indirip atıyorum içine o sorun olmuyor. Ama pdf , rar vb dosyaları indirirken neden APK dosyası indiremiyoruz tablet ile onu soruyorum. Bunun bir yolu var mı yada pc den indirip tablete atarak mı devam edeceğiz.
  • 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.