Şimdi Ara

Samsung Galaxy SIII(i9300) Sıkça Sorulan Sorular / Destek / Sorularınız (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
49
Favori
349.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BeSuBa

quote:

Orijinalden alıntı: Serhat İşkodra

Merhaba benim telefonumun ana ekranındaki mesaj kutucugundaki 1 rakamı (yani okunmamış mesaj) bir türlü gitmiyor fakat uygulamalar sayfasındaki yerinde bu rakam görünmüyor.Uygulama yöneticisinden ram boşlatımı yaptıgımde bu rakam siliniyor akabinde yeni mesaj gelince bu rakam tekrar kaybolmadan duruyor :D fazla kurcalamamakla beraber nasıl düzelteceğimide bilmiyorum.
    bu sorununuz yazılımsal merak etmeyin çoğu kişide mevcut değişik rom veya samsung un güncellemeleri ile giderilebilir.

Teşekkurler fabrika ayarlarına geri döndürünce düzeldi, bu arada rehberi heryere yedek alınabiliyormus SD card gibi gmail gibi Allah S3'ü yapandan razı olsun :D
  • Arkadaşlar merhaba,

Cihazın canlılık (renk) oranı nasıl? İphone 4S'ler de can sıkıcı olan sarımtrak ve leke gibi izler bu cihazda da var mı? Allah kısmet ederse bu ay sonu bende S3 ile aranıza katılacağım. Bir de telefonun performansı nasıl ? Menü geçişleri uygulama açma kapama vb.. Ram 1gb olduğu için bazı oyun ve uygulamalar da sorun çıkartıyor mu? Aslında ben 2gb bellekli versiyonu bekliyordum ancak ne zaman Tr'ye gelecek orası muamma..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cool Boy

Arkadaşlar merhaba,

Cihazın canlılık (renk) oranı nasıl? İphone 4S'ler de can sıkıcı olan sarımtrak ve leke gibi izler bu cihazda da var mı? Allah kısmet ederse bu ay sonu bende S3 ile aranıza katılacağım. Bir de telefonun performansı nasıl ? Menü geçişleri uygulama açma kapama vb.. Ram 1gb olduğu için bazı oyun ve uygulamalar da sorun çıkartıyor mu? Aslında ben 2gb bellekli versiyonu bekliyordum ancak ne zaman Tr'ye gelecek orası muamma..

Bu cihaz Pentile ekran dizilimine sahip. Yani hafif mavimsi bir görüntü vermesi gerekir. Ancak S3'te bu fark edilmiyor bile. Ekranı o kadar iyi yapmışlar ki Pentile olduğunu anlayamıyorsunuz. Galaxy Note da Pentile ekrana sahiptir. Ve yakından baktığınızda pikselleri rahatlıkla sayabilir, mavileşmeyi görebilirsiniz. S3 ise bu konuda çok iyi. S2'de olan sarımtıraklık sorunu ise S3'te yok.

Menü geçişleri vs. falan bu açılardan hiçbir sorun yok. Sadece ana menüden ev ekranına geçerken widget'ların yüklenmesi bazen zaman oluyor. Bu da RAM yönetiminden kaynaklanıyor. Güncellemelerle düzeltilecek bir sorun.

2 GB bellekli versiyon Türkiye'ye gelmeyecek. En azından resmi kanallardan. Sadece belli bir ülke için üretildi.
  • Bende de bazı pdf belglerini boş kağıt olarak gösteriyor. Bazılarını da normal açıyor fakat zum yaparken zorlanıyor. Polaris viewer son sürüm yüklü. Bu arada exel ve world dosyalarında sorun olmadan açıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY
    Bu cihaz Pentile ekran dizilimine sahip. Yani hafif mavimsi bir görüntü vermesi gerekir. Ancak S3'te bu fark edilmiyor bile. Ekranı o kadar iyi yapmışlar ki Pentile olduğunu anlayamıyorsunuz. Galaxy Note da Pentile ekrana sahiptir. Ve yakından baktığınızda pikselleri rahatlıkla sayabilir, mavileşmeyi görebilirsiniz. S3 ise bu konuda çok iyi. S2'de olan sarımtıraklık sorunu ise S3'te yok.

Menü geçişleri vs. falan bu açılardan hiçbir sorun yok. Sadece ana menüden ev ekranına geçerken widget'ların yüklenmesi bazen zaman oluyor. Bu da RAM yönetiminden kaynaklanıyor. Güncellemelerle düzeltilecek bir sorun.

2 GB bellekli versiyon Türkiye'ye gelmeyecek. En azından resmi kanallardan. Sadece belli bir ülke için üretildi.

Anladım hocam. Verdiğin bilgiler için teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cool Boy -- 23 Haziran 2012; 16:12:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XYAĞMUR

Bende de bazı pdf belglerini boş kağıt olarak gösteriyor. Bazılarını da normal açıyor fakat zum yaparken zorlanıyor. Polaris viewer son sürüm yüklü. Bu arada exel ve world dosyalarında sorun olmadan açıyor.

.pdf dosyası CPU'ya en çok yük bindiren işlemlerden biridir. Bilgisayarlar bile ilk açılış sırasında zorlanmaktadır. Fazla bir performans beklememek lazım.
  • quote:

quote:

Bende de bazı pdf belglerini boş kağıt olarak gösteriyor. Bazılarını da normal açıyor fakat zum yaparken zorlanıyor. Polaris viewer son sürüm yüklü. Bu arada exel ve world dosyalarında sorun olmadan açıyor.

.pdf dosyası CPU'ya en çok yük bindiren işlemlerden biridir. Bilgisayarlar bile ilk açılış sırasında zorlanmaktadır. Fazla bir performans beklememek lazım.

Teşekkür ederim. Aynı dosyaları S2 de sorunsuz açabiliyordum. Neyse, başka uygulama varsa onu denemek isterim.

• quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim. Aynı dosyaları S2 de sorunsuz açabiliyordum. Neyse, başka uygulama varsa onu denemek isterim.

S2'de açıp da S3'te açamıyorsanız bir gariplik var demektir. Kingsoft Office'i deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: modoste

galaxy S 2 de file manager programı kulanırdım (klasörler sarı renkli şekilde)
    orda harici bellek hemen belirirdi. (External_sd) yazardı
    S3 de de indirdim o programı ama açıldığında Harici sd kartımı göremedim
    hang,i ayarlamalarla herhangi bir programda bu file manage rolur file expert olur açıldığı zaman cihanın kendi hafızasını ve harici sd card ı görebilirim.

S3 kendi dosyalarım programına girince
    klasöre girince bu çok belirgin bir şekilde görünüyo istersem harici sd card (extSdCard diye yazıyo) istersem de
    (sdcard diye yazıyo) kendi hafızasına girebiliyorum
    bu sorun mu nasıl çözerim

cevapsız kaldı arkadaşlar bu sorum
    cevaplanmasını bekliyorum.
  • tuş kilidini sağdakii tuştan kapatıp açarken ekran direk açılmıyor yada kapanmıyor. kapanırken parlaklık azalıyor öyle kapanıyor açılırkende titriyor bunun ayarı var mı herkesde böyle mi? otomatik parlaklık kapalı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

S2'de açıp da S3'te açamıyorsanız bir gariplik var demektir. Kingsoft Office'i deneyin.

Hepsini denedim en sonunda aslında en başta yapmam gereken uygulamayı yükledim "Adobe Reader" şimdi sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeSuBa

quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Selam.
    Birinci sayfada verilen videoda telefonu televizyona bağlayarak masaüstü bilgisayar şeklinde kullanmışlar.

Ben de aynı şekilde televizyona takıp masaüstü bilgisayar şeklinde kablosuz klavye ve fare ile kullanmak istiyorum.

Bunun için hangi malzemeler gerekli, mümkünse marka, model ve link vererek paylaşırsanız sevirim.

Bir de bu şekilde kullanırken telefon aynı zamanda şarja bağlanabiliyor mu yani şarj girişinin diğer aparatlar tarafından doldurulması çabucak pilin bitmesine sebep olacaktır.

http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-s3-mhlhdmi-adaptor
    Bununla hem tv ye bağlanıp şarj edebilirsiniz.

Diğer aygıtlar ile de otg kablosu kullanarak usb çoklayıcılar ile klavye, fare, gamepad, flash bellek bağlayabilirsiniz.

ayriyetten isterseniz bluetooth klavye ve mouse ile telefona bağlayabilirsiniz.

Şuan için model ve link veremiyorum bir çok marka mevcut. Kullanmadığım için siz değerli kullanıcıları yanlış markalara veya satıcılara yönlendirmek istemiyorum. O yüzden daha önceden kullanıp almış arkadaşlar var ise tavsiyede bulunabilirler.

Ama sistem video daki gibi çalışıyor o konuda şüpheniz olmasın.

İlginize teşekkür ederim.

O halde bir adet Samsung için hdmi kablo ve bluetooth fare-klavye ikilisi ile bu şekilde kullanabilirim.

Tek sorun şu ki hem samsung orjinal hdmi kablosu ve hem de bluetooth klavye-fare çok pahalı :)
  • quote:

quote:

quote:

Bende de tam tersi bir durum olmustu.
    S2 de bahsettiginiz gibi pdf dosyalarini bos ekran olarak goruyordum (sonucta word, book reader gibi programlarla aciliyordu isimi hallediyordum ama adobe ile bos ekran gozukuyordu) simdi s3 e gectim sorun yok.

• up soru soranlar için
  • Bende power tuşu sallanıyor. Sizde durum nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

malesef gerçekten ederlerinin üzerinde pahalı
  • selam arkadaşlar birşey sormak istiyorum dahaönceden sony s le video cektikten sonra evdeki panosonic marka tv wifi üzerinden net ve kesinti olmadan aktarım yapabiliyordum şimdi s3 le allshare play özelligine girdigimde televizyonumu hiç görmüyor yada video oynatıcısıyla 2 ci görüntü sekmesini secince televizyona görüntü geliyor ama takıla takıla oynatıyor bundan önceki sony expria s le izlerken gayet güzel saglıklı calışıyordu acaba sizdede samsung la aynı sorun oluyormu deneyen varmı saygılar
  • Konu sahibi arkadasim 60. soruda web degil wep olacak.

Ayrica

Bluetooth mouse olarak normalde logitech v470 kullaniyorum. S2 ye de sorunsuz baglamistim tavsiye ederim.

Bluetooth klavye tecrube etmek nasip olmadi daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: cagrimir

Bende power tuşu sallanıyor. Sizde durum nasıl?

bende de 4 yana sallanıyo ama özellikle alta ve üste doğru sallanma var, tasarım hatası sanırım çok ince tutmuşlar daha yuvarlak yada s2deki gibi olabilirdi önemli değil ama bir problem olursa kolayca değiştirilebilen bir tuş
    bkz:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adnan008 -- 24 Haziran 2012; 11:11:54 >
  • merhaba

bir sorum olacak daha önce forumda gözüme takıldı ama şimdi bulamıyorum. kapasitif tuşların ışığını nereden ayarlıyorduk.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.