Şimdi Ara

Samsung Galaxy SIII(i9300) Sıkça Sorulan Sorular / Destek / Sorularınız (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
49
Favori
349.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BeSuBa

quote:

Orijinalden alıntı: modoste

quote:

quote:

NFC ayarımı açmam rağmen ben henüz dokun paylaş özelliğinin nasıl kullanılacağını anlayamadım
    her 2 SG3 için başka ayaramalar olcak mı basitbi anlatımını yaparmısınız

video linkinden izlerken hafızada olan bir şarkıyı yada filmi önce dosyadan açıp sonramı telefonları değdircez bu 1. sorum
    diğer sorum ise sd karta kayıtlı bir resmi yada filmi de bu yolla atabiliyomuyuz

2 tarafında nfc si açık olması lazım.
    Heryerdeki dosyaları paylaşabilirsiniz ancak göndermek istediğiniz resim , müzik, video, rehber açarak diğer telefona arka arkaya dokundurun.

anlayamadım yada anlatamadım
    çok basit bir anlatım gibi you tube izliyorum ama bende aynı ayarları yapıyorum telefonlarda NFC açık hale getiriyoruz
    arka kapakları değdirdiğimizde ses çıkıyo tamam diyoruz ayarlama tamam
    ama ondan sonra ben sd kartımda bir filmi klasör ortamında nereler ebasmam lazım sağ tıklıyorum hangi komutlar karşıam gelicek
    bir yerde hatam var ama anlamıyorum

anladım sizi o sesten sonra ekranın ortasına basılı tutacaksınız.

SD kartlardakini NFC ile paylaşmak için File Expert programını kullanmanızı tavsiye ederim

https://play.google.com/store/apps/details?id=xcxin.filexpert&hl=tr

file expert i indirdim inceliyorum
    ilk açtığımda dosyalarım kısmını tıklıyorum
    SD kart ve Dahili hafıza kısımları çıkıyo
    SD kartın küçük açıklamasında 10,01 GB boş 11,35 GB benim SD kartım 32 GB ve filmlrimi bir türlü bulamadım videolar kısmı boş çıkıyo
    yardım edemisiniz.

• şuan denedim mkv videolar vs gözüküyor ve paylaşım yapılabiliyor. Dosyanın üstüne uzun süre basılı tutuyorum ve nfc seçeneği çıkıyor
  • quote:

şuan denedim mkv videolar vs gözüküyor ve paylaşım yapılabiliyor. Dosyanın üstüne uzun süre basılı tutuyorum ve nfc seçeneği çıkıyor

altyazılı bir filmi barındıran klasörde klasörü komple gönderebiliyomuyuz bu yöntemle yoksa klasörü açıp filmi mi bu yolla seçmem gerekiyo
    bu da benim için önemli bir konu
  • quote:

quote:

şuan denedim mkv videolar vs gözüküyor ve paylaşım yapılabiliyor. Dosyanın üstüne uzun süre basılı tutuyorum ve nfc seçeneği çıkıyor

altyazılı bir filmi barındıran klasörde klasörü komple gönderebiliyomuyuz bu yöntemle yoksa klasörü açıp filmi mi bu yolla seçmem gerekiyo

eğer klasör üzerine basılı tutup açılan menüde "daha fazla" kısmında NFC paylaşımı varsa klasörüde gönderebilirsiniz.
  • quote:

quote:

quote:

eğer klasör üzerine basılı tutup açılan menüde "daha fazla" kısmında NFC paylaşımı varsa klasörüde gönderebilirsiniz.

anladım teşekkürler
    bir önceki sorumda bana önerdiğiniz programdabir detay sormuştum. onun cevabını alabişlirmiyim SD cart sanki cihazın kendi hazızası gibi benim 32 gb lık sd kartım (harici)var ama o programda videolarımı klasörlerde göremedim bir ayarlaması eksik bend egaliba

• quote:

quote:

quote:

quote:

anladım teşekkürler
    bir önceki sorumda bana önerdiğiniz programdabir detay sormuştum. onun cevabını alabişlirmiyim SD cart sanki cihazın kendi hazızası gibi benim 32 gb lık sd kartım (harici)var ama o programda videolarımı klasörlerde göremedim bir ayarlaması eksik bend egaliba

bendede 32 var fakat 28 olarak gözüküyor. Sanırım telefon belleğindeki gibi 16 gb ın 11gb gözükmesi gibi bir olay yada programsal hata diye tahmin ediyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anladım teşekkürler

bendede 32 var fakat 28 olarak gözüküyor. Sanırım telefon belleğindeki gibi 16 gb ın 11gb gözükmesi gibi bir olay yada programsal hata diye tahmin ediyorum.

sayın besuba bu program sd card dediği yer cihazın kendi hafızası olan 16 gb yada 11 gb
    o değilde harici belleği göremedim bu programda onu sormuştum yani kendi harici belleğim 32 gb sd carttaki fimlerimi göremedim bu konuda yardım istemiştim.
    bu arada çok soruyorum ama ben çok film paylaşan biriyim paylaşmanın en kısa en hızlı yolu nasıl olur şimdilik ben usb parmak bellek aparatı kullanıp onun samsung kablosunu almıştım orjinal samsungtan s3 den parmak hafızaya parmak hafızadan s2 ye diğer S3 e yada Galaxy Note a kopyalıyorum
    daha hızlı daha etkili çabuk yöntemler nelerdir.

• galaxy S 2 de file manager programı kulanırdım (klasörler sarı renkli şekilde)
    orda harici bellek hemen belirirdi. (External_sd) yazardı
    S3 de de indirdim o programı ama açıldığında Harici sd kartımı göremedim
    hang,i ayarlamalarla herhangi bir programda bu file manage rolur file expert olur açıldığı zaman cihanın kendi hafızasını ve harici sd card ı görebilirim.

S3 kendi dosyalarım programına girince
    klasöre girince bu çok belirgin bir şekilde görünüyo istersem harici sd card (extSdCard diye yazıyo) istersem de
    (sdcard diye yazıyo) kendi hafızasına girebiliyorum
    bu sorun mu nasıl çözerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi modoste -- 22 Haziran 2012; 15:45:13 >
  • arkadaşlar merhaba *#272*telefon İmei# yapınca aut çıkıyor bunu tr ye nasıl çevirebilirim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bluebest

quote:

Orijinalden alıntı: mbbatu

benim de sorum şu, uygulamaları hafiza kartına nasıl taşıyabiliriz. ikinci sorum ise; menü ve geri tuşunun ışığını tamamen nasıl kapatabiliriz

Aslında ben de kapatmak istiyorum o ışıkları, batarya tasarrufu açısından biraz etkili olabilir. Nede olsa yerlerini ezbere biliyorum.

Ayarlar> ekran> tuş kilidi orda ışık ile ilgili ayarları bulabilirsiniz.

Sağlasın hocam ben onu kilit ekrani sanıyordum yeni farkettim ve kapattım harika oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar merhaba *#272*telefon İmei# yapınca aut çıkıyor bunu tr ye nasıl çevirebilirim
  • Merhaba benim telefonumun ana ekranındaki mesaj kutucugundaki 1 rakamı (yani okunmamış mesaj) bir türlü gitmiyor fakat uygulamalar sayfasındaki yerinde bu rakam görünmüyor.Uygulama yöneticisinden ram boşlatımı yaptıgımde bu rakam siliniyor akabinde yeni mesaj gelince bu rakam tekrar kaybolmadan duruyor :D fazla kurcalamamakla beraber nasıl düzelteceğimide bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ares203

merhabalar ilk olarak konuyu açanın gerçekten ellerine ve emeğine sağlık yapılacak en iyi paylaşmlardan biri olmuş çok teşekkürler... benim sorunum biraz farklı sanırım cihazı yurt dışı olarak aldım aşağıda yazılan problemler ile karşılaştım ve daha sonra problemlerin giderileceğini düşünerek odin aracılığı ile türkiye için rom yükledim fakat bir değişiklik kaydedemedim problemlerimi sıralayacak olursak, ilk olarak ;video merkezine tıkladığımda '' video merkezi hizmeti bu ülkede kullanılmıyor '' hatası alıyorum. ikinci olarak music hub programına tıkladığımda'' bu program yakında kullanılacak '' hatası alıyorum. üçüncü olarak sarj %99 a kadar dolup kalıyor. Bu konu hakkında araştırmalar yaptım ama bulamadım. Umarım sizlerin aracılığı bi sorunu çöze bilirim. Şimdiden çok teşekkürler...

Arkadaşlar belirtilen problemler ile ilgili bir çözümü olan yada bilgisi olan yok mu aynı problemler bende de var....

• İyi gunler ben telefonu ilk aldkgımda sarja koymadan direk kullandım sarjı bitince sarja takıp kullanmaya devam ettim. Ve cok cabuk sarjı bitiyor. İlk aldıgımızda kapalı bi sekilde 12 saat sarja konulmas gerekiyormus sanırm bana soylemediler. Ogrenince yani 3 gun sobra kapal bi sekilde 12 saati gecik sarja koydum. 4 bucuk saatte cok kullanmadıgım halde %40a dustu. İnternete girdigimde anında dusuyo sarjım. Ne yapmam gerekiyo ilk basta sarja koymadm diye yanlıs mı yaptım. Yeni bi bataryamı almalıyım. Ve orjinalını bulabilirmiyim. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: nbaarkea

İyi gunler ben telefonu ilk aldkgımda sarja koymadan direk kullandım sarjı bitince sarja takıp kullanmaya devam ettim. Ve cok cabuk sarjı bitiyor. İlk aldıgımızda kapalı bi sekilde 12 saat sarja konulmas gerekiyormus sanırm bana soylemediler. Ogrenince yani 3 gun sobra kapal bi sekilde 12 saati gecik sarja koydum. 4 bucuk saatte cok kullanmadıgım halde %40a dustu. İnternete girdigimde anında dusuyo sarjım. Ne yapmam gerekiyo ilk basta sarja koymadm diye yanlıs mı yaptım. Yeni bi bataryamı almalıyım. Ve orjinalını bulabilirmiyim. ?

gerek yok 12 saat şarja
  • Şarj ile ilgili bilmek istediğiniz herşeyi imzamda da linki bulunan şu konumdan öğrenebilirsiniz.

Şarjınızın uzun gitmesi için yapılması gerekenler

@BeSuBa

İlk sayfaya ekleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubyyyy

quote:

İyi gunler ben telefonu ilk aldkgımda sarja koymadan direk kullandım sarjı bitince sarja takıp kullanmaya devam ettim. Ve cok cabuk sarjı bitiyor. İlk aldıgımızda kapalı bi sekilde 12 saat sarja konulmas gerekiyormus sanırm bana soylemediler. Ogrenince yani 3 gun sobra kapal bi sekilde 12 saati gecik sarja koydum. 4 bucuk saatte cok kullanmadıgım halde %40a dustu. İnternete girdigimde anında dusuyo sarjım. Ne yapmam gerekiyo ilk basta sarja koymadm diye yanlıs mı yaptım. Yeni bi bataryamı almalıyım. Ve orjinalını bulabilirmiyim. ?

gerek yok 12 saat şarja

Neden cabuk gidiyor o zaman bazıları 18 saat devirdim aktif bi sekilde kullandıgım halde diyolar. ?Butun kısmaları yaptı.m cokta kullamıyorum internete girdimde 3 dakkada %5 gidiyor.

• ekranın titreyerek sönüp yanmal olayını nerden kapatcam çok sinir bozucu sanki bozuk gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Şarj ile ilgili bilmek istediğiniz herşeyi imzamda da linki bulunan şu konumdan öğrenebilirsiniz.

@BeSuBa

Ben ilk aldıgımda sarjdayken kullanmıstım ilk 3 sarjım boyle oldu. Sonra 12 saat kapalı sarj et dediler bende yaklasık 23 saat sarjda bırakmak zorunda kaldım telefonu eve gelemedigim ıcın. Suan internete girdigim an cok sarj gidiyor. Pile zarar verdim sanırım ne yapmam gerekiyor ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

Şarj ile ilgili bilmek istediğiniz herşeyi imzamda da linki bulunan şu konumdan öğrenebilirsiniz.

@BeSuBa

Ben ilk aldıgımda sarjdayken kullanmıstım ilk 3 sarjım boyle oldu. Sonra 12 saat kapalı sarj et dediler bende yaklasık 23 saat sarjda bırakmak zorunda kaldım telefonu eve gelemedigim ıcın. Suan internete girdigim an cok sarj gidiyor. Pile zarar verdim sanırım ne yapmam gerekiyor ?

Telefonu kapalı bir şekilde batarya tam dolana kadar tam şarj edin. Bunu yaklaşık 5-6 kere yapın. Bu batarya kalibrasyonunu sağlar. Belki bir düzelme olur.

Şarj çok gidiyor demişsiniz. Biraz daha açar mısınız? Mümkünse ekran görüntüsü alıp koyun. Belki de çok gitmiyordur.
    Ayrıca yeni alınan bir telefonun batarya dengesi en az 1 ayda sağlanır.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.