Şimdi Ara

Samsung Galaxy SIII(i9300) Sıkça Sorulan Sorular / Destek / Sorularınız (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.153
Cevap
49
Favori
349.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aydink_1903

quote:

Orijinalden alıntı: wm1tr

Soru ve cevaplarınız çok güzel ilk sayfaya ekleyeceğim teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre The Sorcerer

Selamlar,

Arama yaparken ekranım kapanmıyor. Arama ayarlarında seçenek işaretli. Proximity sensor test'inde sensörün çalıştığını görüyorum. Ama arama sırasında bir türlü ekranı kapattırmayı başaramadım.

dostum aynı sorun bendede vardı semsörü kapalı açık konuma getirip cihazı tekrar başlatınca düzeldi.
  • Rootlu cihazı kies ten guncellesem bir problem olur mu? Cihazda rom yok sadece rootlu. Kies e bagladigimda guncelleme buldu.
  • android vebenzeri tlf. ilk defa kullanıyorum. s3 de arayan olduğunda, arayanın resmini gösteren bi durum var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnyk

android vebenzeri tlf. ilk defa kullanıyorum. s3 de arayan olduğunda, arayanın resmini gösteren bi durum var mı?

var dostum evet
  • Arkadaşlar benim de led bildirim ışığım bozuldu..
  • Orijinalden alıntı: aydink_1903

- SGS3 ekran kilidi nasıl yapılır. Açma-kapama butonuna tek “tık” basarak mı? 
    Ekran kapalıyken kilit ekranına home veya kilit(açma kapama) tuşu ile geçilir.
    Güvenlik seviyesine göre 6 çeşit kilit ekranı vardır. Hareket, kaydırma, yüz tanıma, yüz ve ses, sembol, pin. Kilit ekranına bir çok bilgi konabilir, hava durumu, özel notlar, haber bilgi çeşitleri,svoice. Dalga efekti konulup kapatılabilir vs vs

- SGS3 titreşime nasıl geçirilir. Not: bunun için Iphone tarzı bir tuşunun olmaması büyük eksiklik
    Bildirim çubuğundan tek tuşla ayarlanabilir.

- SGS3 radyo çekim gücü nasıldır.
    Çok iyi

- ROOT denen şey nedir? (Android’n JB işlemi midir?)
    Farklar var root ile sistem dosyalarında tam erişim yetkisi alınır. Bilinenin aksine root uygulama veya oyunları dışardan yüklemek için değildir. Root suz da dışardan uygulama veya oyunları dışardan yükleyebilirsiniz, sadece sistem erişimi isteyen uygulamalar root sus yüklenemez. Root olmayan telefonda custom rom da yüklenemez.

- Odin nedir ne işe yarar? (Cydia tarzı bir şey mi?)
    Stock(Samsung tarafından yayınlanmış üzerinde işlem yapılmayan) ROM veya Custom ROM(üzerinde geliştiriciler tarafından modifikasyonlar yapılan) yükleyebileceğiniz bilgisayar programı. Tabii android sınır sevmez pc biz yoksa telefonda çalışan Mobile Odin de var.

- SGS3 için bilgisayardan mp3-mpg indirmek için Itunes tarzı bir program mı gerekiyor? Bu işin kolayca yapma metodu var mıdır? Mesela telefondan internete girip ordan bir mp3ü direkt olarak -başka hiçbir cihaza gerek duymadan- indirebilir miyim?
    Aksini düşünmek bile hatta

- SGS3te MP3leri istediğim gibi (kolayca, itunes mytunes tarzı bir program olmadan) zil sesi olarak atayabiliyor muyum?
    Programa gerek yok

- AppleStore ile Google Play Store çalışma prensibi aynı mıdır? Yani : hesap açarsın, kimlik ve KK bilgilerini tanımlarsın, ardından store’a girip istediğin uygulamayı kolayca indirebilirsin. Bu şekilde mi? (Evet deyin, noolur. Zira Iphone’un en sevdiğim özelliği bu)
    Google wallet dan gmail hesabınıza kredi kartı tanımlayıp satın alma yapabilirsiniz. Gerçi çoğu şey bedava veya dışardan bedava yüklenebiliyor, tabii lisans check yapan çok yaygın kullanılmayan bu yüzden kurulmamış uygulamalar var

- SGS3ü bilgisayara bağladığımda, telefonun kendi hafızasını ya da sim kart hafızasını bir klasör olarak görebiliyor muyum? Evet ise mükemmel.
    -Hayır,kies ile mümkün olabilir ama uzun süredir kullanmadım emin değilim. Bu arada Kies iTunes tarzı Samsung un pc programıdır.

-MP3leri, mpg leri istediğim klasöre atabiliyor muyum? (Örneğin, mp3 çalanları olanlar bilir, orda istediğim gibi müzik klasörleri oluşturup çalabiliyordum, bu tip bir özellik SGS3te de var mıdır?)
    Uygulamalar ile mümkün kendi müzik çaları yapmıyor.

- İlk mesajda oyun indirilebilecek internet adresleri verilmiş. Bu adresler legal mi? O adreslerden oyun nasıl indirilir? 
    Bu işlerde legal diye birşey yok özellikle oyun üreticileri bu sitelerin en büyük düşmanıdır.

Kolay gelsin

Ellerin dert görmesin.
    Çok teşekkür ederim
    Süpersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wm1tr -- 26 Haziran 2012; 17:03:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tsafak

quote:

Orijinalden alıntı: Emre The Sorcerer

Selamlar,

Arama yaparken ekranım kapanmıyor. Arama ayarlarında seçenek işaretli. Proximity sensor test'inde sensörün çalıştığını görüyorum. Ama arama sırasında bir türlü ekranı kapattırmayı başaramadım.

dostum aynı sorun bendede vardı semsörü kapalı açık konuma getirip cihazı tekrar başlatınca düzeldi.

Cihazı tekrar başlatınca düzeliyor ancak bir süre kullanımdan sonra aynı sorun ortaya çıkıyor. Neyse ki yazılımla ilgili, güncellemeyle düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narki

quote:

Orijinalden alıntı: mnyk

android vebenzeri tlf. ilk defa kullanıyorum. s3 de arayan olduğunda, arayanın resmini gösteren bi durum var mı?

var dostum evet

cevap için çok teşekkürler, aydınlandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnyk -- 26 Haziran 2012; 21:54:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NomadCRY

quote:

Orijinalden alıntı: Cool Boy

Arkadaşlar merhaba,

Cihazın canlılık (renk) oranı nasıl? İphone 4S'ler de can sıkıcı olan sarımtrak ve leke gibi izler bu cihazda da var mı? Allah kısmet ederse bu ay sonu bende S3 ile aranıza katılacağım. Bir de telefonun performansı nasıl ? Menü geçişleri uygulama açma kapama vb.. Ram 1gb olduğu için bazı oyun ve uygulamalar da sorun çıkartıyor mu? Aslında ben 2gb bellekli versiyonu bekliyordum ancak ne zaman Tr'ye gelecek orası muamma..

Bu cihaz Pentile ekran dizilimine sahip. Yani hafif mavimsi bir görüntü vermesi gerekir. Ancak S3'te bu fark edilmiyor bile. Ekranı o kadar iyi yapmışlar ki Pentile olduğunu anlayamıyorsunuz. Galaxy Note da Pentile ekrana sahiptir. Ve yakından baktığınızda pikselleri rahatlıkla sayabilir, mavileşmeyi görebilirsiniz. S3 ise bu konuda çok iyi. S2'de olan sarımtıraklık sorunu ise S3'te yok.

Menü geçişleri vs. falan bu açılardan hiçbir sorun yok. Sadece ana menüden ev ekranına geçerken widget'ların yüklenmesi bazen zaman oluyor. Bu da RAM yönetiminden kaynaklanıyor. Güncellemelerle düzeltilecek bir sorun.

2 GB bellekli versiyon Türkiye'ye gelmeyecek. En azından resmi kanallardan. Sadece belli bir ülke için üretildi.

galaxy note değil, nexus amoled pentiledir. Bencede SIII ekranı gayet iyi olmuş, az enerji harcaması renk doygunluğu ve siyahların gerçek siyah olması artıları... Tabi super amoled plus olsaydı kimse itiraz etmezdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: badcrow

selam arkadaşlar birşey sormak istiyorum dahaönceden sony s le video cektikten sonra evdeki panosonic marka tv wifi üzerinden net ve kesinti olmadan aktarım yapabiliyordum şimdi s3 le allshare play özelligine girdigimde televizyonumu hiç görmüyor yada video oynatıcısıyla 2 ci görüntü sekmesini secince televizyona görüntü geliyor ama takıla takıla oynatıyor bundan önceki sony expria s le izlerken gayet güzel saglıklı calışıyordu acaba sizdede samsung la aynı sorun oluyormu deneyen varmı saygılar

merak ediyorum bu kadar s3 kulanıcısından kimse bu allshare play özeligini yada cektigi video görüntüsünü izlemeyei denemedimi ki acaba kimse cevap vermedi ilginc..
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliksah55

Ben de cihazı almayı düşünüyorum ama yere düşünce kırılıyor vs. düşürürüm bir yere çarparım da kırılır diye korkuyorum. Ekrana saat pili düşürüpte kıran olmuş. Zaten Türkiye'deki modellerde gorilla glass yokmuş. Cepkask kullanıcı hatalarını kapsamıyor. Peki teknokask nasıl?

Bu arada el hareketlerini içeren resimleri yanyana koyduğunuz için 1366x780 çözünürlükte sayfa kenarlara taşıyor ve okuması zor oluyor. Bir iki resmi alta alırsanız düzelecek.

Tüm S3'lerde Corning Gorilla Glass 2 var. " Türkiye'dekilerde yokmuş " tamamen boş bir hurafe.

• quote:

quote:

selam arkadaşlar birşey sormak istiyorum dahaönceden sony s le video cektikten sonra evdeki panosonic marka tv wifi üzerinden net ve kesinti olmadan aktarım yapabiliyordum şimdi s3 le allshare play özelligine girdigimde televizyonumu hiç görmüyor yada video oynatıcısıyla 2 ci görüntü sekmesini secince televizyona görüntü geliyor ama takıla takıla oynatıyor bundan önceki sony expria s le izlerken gayet güzel saglıklı calışıyordu acaba sizdede samsung la aynı sorun oluyormu deneyen varmı saygılar

merak ediyorum bu kadar s3 kulanıcısından kimse bu allshare play özeligini yada cektigi video görüntüsünü izlemeyei denemedimi ki acaba kimse cevap vermedi ilginc..

Benim oldukça kullandığım bir özellik ama sizin yaşadığınız sorunları ben de yaşıyorum. Takıla takıla derken herhalde şundan bahsediyorsunuz. Video oynuyor 30 sn geçiyor duruyor ( buffering yapıyor ) sonra kaldığı yerden devam ediyor. Bu sorunu gidermenin yolu yok. Videonun boyutu çok büyük olduğundan aktarım bu şekilde oluyor. Aynı durum S2'de de vardı. Öte yandan internet hızınız da etkiler bu durumu. Mesela internetiniz 1 MB ise izlemek imkansız hale gelir. Video HD değilse, boyutu düşükse takılmadan oynatabiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Kurshoo

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Cihazın canlılık (renk) oranı nasıl? İphone 4S'ler de can sıkıcı olan sarımtrak ve leke gibi izler bu cihazda da var mı? Allah kısmet ederse bu ay sonu bende S3 ile aranıza katılacağım. Bir de telefonun performansı nasıl ? Menü geçişleri uygulama açma kapama vb.. Ram 1gb olduğu için bazı oyun ve uygulamalar da sorun çıkartıyor mu? Aslında ben 2gb bellekli versiyonu bekliyordum ancak ne zaman Tr'ye gelecek orası muamma..

Bu cihaz Pentile ekran dizilimine sahip. Yani hafif mavimsi bir görüntü vermesi gerekir. Ancak S3'te bu fark edilmiyor bile. Ekranı o kadar iyi yapmışlar ki Pentile olduğunu anlayamıyorsunuz. Galaxy Note da Pentile ekrana sahiptir. Ve yakından baktığınızda pikselleri rahatlıkla sayabilir, mavileşmeyi görebilirsiniz. S3 ise bu konuda çok iyi. S2'de olan sarımtıraklık sorunu ise S3'te yok.

Menü geçişleri vs. falan bu açılardan hiçbir sorun yok. Sadece ana menüden ev ekranına geçerken widget'ların yüklenmesi bazen zaman oluyor. Bu da RAM yönetiminden kaynaklanıyor. Güncellemelerle düzeltilecek bir sorun.

2 GB bellekli versiyon Türkiye'ye gelmeyecek. En azından resmi kanallardan. Sadece belli bir ülke için üretildi.

galaxy note değil, nexus amoled pentiledir. Bencede SIII ekranı gayet iyi olmuş, az enerji harcaması renk doygunluğu ve siyahların gerçek siyah olması artıları... Tabi super amoled plus olsaydı kimse itiraz etmezdi...

Galaxy Note ve Galaxy Nexus Pentile dizilimi kullanır.

gsmarena'dan bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NomadCRY -- 27 Haziran 2012; 1:22:21 >

• otg kablosu ile kablosuz ağ kartı bağlayabilirmiyiz mesela alfa awus036h yi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersgurs

otg kablosu ile kablosuz ağ kartı bağlayabilirmiyiz mesela alfa awus036h yi?

Büyük ihtimalle çalışacaktır. Deneyen olduğunu sanmıyorum pek ama OTG'nin mantığını şöyle bir düşündüğümde çalışmaması için bir neden yok gibi.
  • quote:

quote:

quote:

Benim oldukça kullandığım bir özellik ama sizin yaşadığınız sorunları ben de yaşıyorum. Takıla takıla derken herhalde şundan bahsediyorsunuz. Video oynuyor 30 sn geçiyor duruyor ( buffering yapıyor ) sonra kaldığı yerden devam ediyor. Bu sorunu gidermenin yolu yok. Videonun boyutu çok büyük olduğundan aktarım bu şekilde oluyor. Aynı durum S2'de de vardı. Öte yandan internet hızınız da etkiler bu durumu. Mesela internetiniz 1 MB ise izlemek imkansız hale gelir. Video HD değilse, boyutu düşükse takılmadan oynatabiliyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Kurshoo

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Galaxy Note ve Galaxy Nexus Pentile dizilimi kullanır.

gsmarena'dan bakabilirsiniz.

evet takılarak oynatıyor hocam ama sonucta arada dagıtıcı switch router var router dagıtımı yapıyor interneti kulanmıyor vede daha önceden sony xperia s le belki 10 dk video yu hiç takılmadan eş zamanlı cok güzel izliyordum acaba codec ten kaynaklanıyor olabilirmi

• Öncelikle konu müthiş yararlı olmuş emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Ben telefonumu yurtdıışından aldım. Benim sorunum wi fi ile facebook, foursquare, whatsapp gibi uygulamalar çalışırken normal mobil ağ bağlantısıyla giremiyorum. İşin ilginçi web browser ile facebooka girebiliyorum ama aplication ile giremiyorum. Onun dışında bu 4 program haricinde mobil ağ bağlantımla bütün internet (web) ve aplication işlemlerini gerçekleştirebiliyorum. Bu 4 programı mobil ağ ile giremiyorum çıldırcam. Lütfen yardım...
  • harici batarya ve şarj kiti aldım (80+20)TL.
    Orjinal samsung ye şu anda şarjda
    sormak istediğim ise bu bataryayıda şarj ederken 10-15 saat şarjda tutmam gerekir mi. ilk dolum için
    makine öyle güzelki yedek batarya olsun dolu halde çantamda taşıyayım SG3 ü hiç yanımdan ayrmayayım yani şarja bile takmak istemiyorum :)
  • arkadaşlarım daha öncede sormuştum ama yanıt alamadım telefona gelen mesaj ve aramaları titreşimle bildiriyorya cihaz ilk 5 dk sorun yok elime alınca titriyor ama 15 dk sonra falan alınca tık yok titremiyor herkezde durum bumudur
  • Arkadaşlar ilk kez bir android telefon kullanıyorum şimdi sizlere 2 sorum olacak

1-Google play den uygulamaları indiriyorum ama bazı uygulamaları bulamıyorum(flash player,trt tv vb.).Uygulama yöneticisinde yüklendi gözüküyor ama uygulamaları açamıyorum ??

2-Sol alt köşede güvenli mod yazısı sürekli olarak duruyor bunu nasıl kaldırabilirim ??
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.