Şimdi Ara

Samsung Galaxy SII Tüm Sorularınızın Çözümü/Destek/SSS/Oyun-Program (211. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.434
Cevap
72
Favori
374.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar galaxy s2 telefonumda ekran problemi yaşıyorum. Ekranımda özellikle soğuk havalarda artan bir karıncalanma mevcut. Bunun çözümü var mı acaba?

Samsung Galaxy SII Tüm Sorularınızın Çözümü/Destek/SSS/Oyun-Program
  • quote:

Orijinalden alıntı: Torque2

Selamlar arkadaşlar.

4,1,2 ile alakalı bi sorım olucak.

telefonu yasal olarak güncelledim rom falan kullanmadım fakat güncelledikden sonra bir kaç yerde okudum ki güncellemeden önce güncellemenin daha sağlıklı olması için eski sürüme ait wipe verileri siliniyormuş. bu işlemi güncelleme yaptıkdan sonra yapsak olurmu eğer olursa nasıl yapabilirim bahsedermisiniz.. teşekkürler

Ses açma+menü(ortatuş)+açmakapama tuşlarına aynı anda basıp bekleyin, karşınıza recovery mod gelecek. soldaki tuşlarla ilerleyip wipe cache partition sagdaki tuşla onaylayın. bekleyin işlem bitince reboot diyince yeniden başlayacak..
    ,
    - reboot system now
    - apply update from sdcard (sdcard içinde bulunan update.zip dosyasını yüklemek için kullanılır.)
    - wipe data/factory reset (cihazdaki tüm kişisel veri ve ayarları sıfırlamak için kullanılır.)
    - wipe cache partition (önceki kurulumlardan kalan verileri temizlemek için kullanılır.)

quote:

Orijinalden alıntı: wox

en son sürüm ne bu cihazda

resmi 4.1.2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rraistlinn -- 17 Mayıs 2013; 4:36:40 >

• Orijinalden alıntı: rraistlinn

- reboot system now
    - apply update from sdcard (sdcard içinde bulunan update.zip dosyasını yüklemek için kullanılır.)
    - wipe data/factory reset (cihazdaki tüm kişisel veri ve ayarları sıfırlamak için kullanılır.)
    - wipe cache partition (önceki kurulumlardan kalan verileri temizlemek için kullanılır.)

yani güncelleme öncesi yada sonrası bu işlem yapılabilir demekki teşekkürler..:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Torque2 -- 17 Mayıs 2013; 6:21:25 >
  • arkadaslar bi sorunum var galeriye girdigimde telefon cok yavasliyor ve donuyor ayrica albumleri gormek istedigim zaman her album icin icindeki bi fotoyu gostermesi gerekirken sadece siyah kareler cikiyor nedeni nedir nasil cozebilirim yardimci olursaniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar mesajlar gelirken bi sorun yasiyorum normalde ekrana kilit koymazsam (model ya da sifre) bildirim cubuguna gelen mesaj okunuyo ama model ya da sifre koyunca sadece mesaj simgesi gorunuyo ve okunmuyo bu niye oluyo bi yardim edin cildircam 4.1.2 Nordic stock kullaniorum

• Arkadaşlar bir kaç zor sorum var inş. yanıt alabilirim ....

1-) Telefonum yurt dışı cihazı ama hangi ülke bilmiyorum öğrenmenin bir yolu var mı ?

2-) 3 sms den sonra mms olma sıkıntısı için çözüm yolunu bilen anlatabilir mi ? (JB Yüklü+ROOT)

3-) Uygulamarda ki reklamları nasıl engelleyebilirim önceden adfree diye bi uygulama vardı on numara çalışıyordu şimdi yok piyasada ..

4-) Türkiye içi için hangi navigasyonu önerirsiniz ? Telefonun içindeki yeterli olur mu sizce ?

Saygılar......
  • Arkadaşlar bir arkadaşın galaxy s2 imde install zip from sdcard seçeneği yok. Ben bu telefonu nasıl root edebilirim.
  • Merhabva arkadaşlar , 2 saat önce arkadaşımla görüştüm kapattım sonra telefon kapandı açmaya çalıştım Samsung Galaxy II GT-I9100 yazan yerde kalıyor ordan ileri gitmiyor.Ne yapmalıyım kıbrısta okuyorum burda adam gibi serviste yok 1 ay var türkiyeye gitmeme okul anca bitecek . Yardımlarınızı bekliyorum .... ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufcan -05-

Merhabva arkadaşlar , 2 saat önce arkadaşımla görüştüm kapattım sonra telefon kapandı açmaya çalıştım Samsung Galaxy II GT-I9100 yazan yerde kalıyor ordan ileri gitmiyor.Ne yapmalıyım kıbrısta okuyorum burda adam gibi serviste yok 1 ay var türkiyeye gitmeme okul anca bitecek . Yardımlarınızı bekliyorum .... ?

Geçmiş olsun , Telefonu açarken ses açma, home ve powere basılı tutarak aç telefonu, Çıkan menuden wipe data factory reset yağmanı öneririm
  • Arkadaslar guncelleme yaptigimdan beri wifi sorunlarim asiri artti. Wifi bagli gozukmesine ragmen veri akisi bir sure olmuyor. Duzelmesi icin wifiyi kapatip acmam gerekiyor. Oyle yapinca duzeliyor ama anca 1-2 dk. Gidiyo. Bu yuzden hic bir videoyu duzgun izleyemiyorum. Nedir bunun cozumu yardimci olabilcek varmi.

• quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

quote:

Orijinalden alıntı: yusufcan -05-

Merhabva arkadaşlar , 2 saat önce arkadaşımla görüştüm kapattım sonra telefon kapandı açmaya çalıştım Samsung Galaxy II GT-I9100 yazan yerde kalıyor ordan ileri gitmiyor.Ne yapmalıyım kıbrısta okuyorum burda adam gibi serviste yok 1 ay var türkiyeye gitmeme okul anca bitecek . Yardımlarınızı bekliyorum .... ?

Geçmiş olsun , Telefonu açarken ses açma, home ve powere basılı tutarak aç telefonu, Çıkan menuden wipe data factory reset yağmanı öneririm

Kardeşim cevabın için çok teşekkür ederim ama komik bir şekilde hiç bir sorun yok olaydan 4,5 saat sonra açıldı ne olduğunu anlayamadım :) .Çok sinir bozucu bir şey Türkiye'de de değilim Kıbrıs'da okuyorum servis olayı da yok burada sömürge yer olduğu için kimse yatırım yapmıyor .

• quote:

Orijinalden alıntı: xXGreyWolfXx

Arkadaslar guncelleme yaptigimdan beri wifi sorunlarim asiri artti. Wifi bagli gozukmesine ragmen veri akisi bir sure olmuyor. Duzelmesi icin wifiyi kapatip acmam gerekiyor. Oyle yapinca duzeliyor ama anca 1-2 dk. Gidiyo. Bu yuzden hic bir videoyu duzgun izleyemiyorum. Nedir bunun cozumu yardimci olabilcek varmi.

güncellemeden sonra wipeleri yapmamış olmayasın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxtreme

quote:

Orijinalden alıntı: xXGreyWolfXx

Arkadaslar guncelleme yaptigimdan beri wifi sorunlarim asiri artti. Wifi bagli gozukmesine ragmen veri akisi bir sure olmuyor. Duzelmesi icin wifiyi kapatip acmam gerekiyor. Oyle yapinca duzeliyor ama anca 1-2 dk. Gidiyo. Bu yuzden hic bir videoyu duzgun izleyemiyorum. Nedir bunun cozumu yardimci olabilcek varmi.

güncellemeden sonra wipeleri yapmamış olmayasın ?

Yaptim ama degisen bir sey yok.

• Arkadaşlar 480x800 çözünürlüklü resimleri ekran kilidi yapmak için YAP komutu kullanıyorum ama mutlaka kırpmak gerekiyor hepsini almıyor resmin. 4.0.4 te böyle bir problem yoktu fakat jelly bean de çıktı. Ekran çöüzünürlüğü farklı birşey mi oldu nedir ne saçma birşeymiş???
  • orjinal tr rom kullanıyorum. cihazdan silinmeyen uygulamaları silmek istiyorum orjinal 2.3.6 , 4.0.4 yada 4.1.2 için orjinal romu değiştirmeden ses artırma orta ve açma tuşuna basarak zipli dosya ile super user olarak kursam olur mu. Diyelim ki bu şekilde yaptım ileride odinle orjinal tr yazılım yüklesem bu ayarlar gider mi gitmesini istiyorum satarsam alıcı oynanmamış cihaz alsın

tek isteğim istemediğim silinmeyen uygulamaları silmek görsellik hız artırma o/c istemem s2 hızı zaten yeterli.
  • Arkadaşlar benim sizlere bir sorum olacak, bilen arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.

Şimdi ben bundan 5 ay öncesi eşime Samsung S3 telefon aldım yalnız telefona ayarlardan girip güncelleme yapmak istediğimde güncelleme yok gibi bir mesaj alıyorum kısacası yapamıyorum. Telin şuan ki sürümü 4.0.4 yanlış hatırlamıyorsam. Şimdi telefon yurt dışı değil yenicarsım.com sitesi üzerinden almıştım zaten ıme no sunu sorgulattığımda telin türkiye işli olduğu gözükmekte sadece genpa yada kvk garantili değilde istanbulda bir firma garantisi adı altında tek problem bu bunun dışında sorun yok.

Benim sorum şu bugün İnternet te araştırma yaparken bir video' ya rastladım link :http://www.youtube.com/watch?v=E3ntvDup424

bu arada benim gibi sorunlara olan arkadaşlara Odin ile güncelleme yapabilirsin diyor bende bu işlemi akşam denemek istiyorum herhangi bir problem yaşarmıyım telefon kapanması gibi vb... problemler bilen arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim...

ÖZÜR DİLERİM YANLIŞ BÖLÜME YAZMIŞIM ARKADAŞLAR ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATATURKTC -- 28 Mayıs 2013; 19:17:12 >

• Merhaba Arkadaşlar,
    SG II telefonu kies ile 4.1.2'ye upgrade ettikten sonra bataryası 1 günü tamamlamamaya başladı. Detaylara baktığımda en çok pil kullanan uygulamaların Android İşletim Sistemi ve Ekran olduğunu gördüm.
    Wipe işlemlerini yapmama ve bataryayı değiştirmeme rağmen düzelmemesi üzerine 4.1.2 versiyonundan kaynaklanan bir problem olduğuna karar verdim. Samsungun yeni telefon satmak için satış stratejisi olarak SG II'de bu tür problemler çıkardığından da şüphelenmiyor değilim. Çünki Galaxy S 4 ile S II arasında hala ciddi bir fark yok. Hardware de iyileştirmeler var ama SG II'de de hardware yeterli.
    Bunun üzerine 2500 mah kapasiteli pil sipariş ettim. Üzerinde gelen orjinal piller 1650 mah. %50 yüksek kapasiteli pil ile pil ömründe gözle görülür düzelme olmasına rağmen hala 1 günü zor tamamlıyorum. Telefonu sık kullanan arkadaşların pil problemi nededniyle 4.1.2'ye geçmemesini tavsiye ederim.
    Teşekkürler.

• Arkadaşlar kolay gelsin herkese iyi günler.Yakında bi s2 aldım kullanıyordum fakat şebekenin azlığını fark ettim hatlardan felan diyorlardı baz istasyonları felan derken herkesinki düzeldi benimkisi aynı devam etti. Öncede s2 aldım spot arızası vardı geri gönderdım fakat 3g 3+ h+ ya kadar çekiyordu.Ama bluetooth felan açmıyordu onu gönderdik bu geldi bundada tek sıkıntı şebeke. Hattı bulunduğum noktadan kıpramadan başka bi cihaza takıyorum EDGE - 3G - 3G+ ya kadar çekiyor benım telefon EDGE yi dogru düzgün çekmiyor :S Arkadaşlar rom felan kuruyorlar diyorlar androidde ilk denemem bi bilgim yok lütfen bilen bir arkadaş yardım edebilirmi allah rızası için. Burdaki telefoncular saçmalıyor yapamıyorlar her biri başka bişey diyor telefonu vermek istemedim.Başına gelip sorunu çözen arkadaşlar yada problemi bilenler varsa aydınlatabilirlermi.Telefon Spot geldi arkadaşlar yazılım güncelleştirme yapamıyorum o yüzden.İstanbula Bir asker arkadaşım tezkereye giderken gönderdım yazılım felan denemişler yine olmamış eskki haline geri getirmiş. Arkadaşlar askerim yardımcı olacak arkadaşlardan Allah razı olsun.

Telefon Hakkında :

Samsung Galaxy SII GT-I9100
    android Sürüm : 2.3.4
    Ana bant Sürümü : I9100XXKG6
    Kernel Sürümü : 2.6.35.7-I9100XXKG6-CL425236 se.infra@SEP-53 #2
    Yapım Numarası : GINGERBREAD.XXKG6

Durumu : IMEI NUMARASI KAYITLI
    Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
    Üretici : Üretici: Ericsson Mobile Comms AB Pazar Adı: A1018s Model Bilgileri: 1100901-BV

bilgiler bunlar arkadaşlar.

• iyi geceler ark'lar. yeni aldığım yurt dışı imei çakılı s2'imde google play'e girmeye calisiyorum ancak yükleniyor işareti sürekli dönüp duruyor ve girmiyor. rahat 10-20 dk arası 3g'nin iyi çektiği yerde denenmiştir. ancak internet tarayıcısından siteleri rahatlıkla dolaşabiliyorum. sebebi nedir yardimci olursanız cok sevinirim. iyi forumlar şimdiden tsk'ler...

• quote:

Orijinalden alıntı: osman_kys

Arkadaşlar kolay gelsin herkese iyi günler.Yakında bi s2 aldım kullanıyordum fakat şebekenin azlığını fark ettim hatlardan felan diyorlardı baz istasyonları felan derken herkesinki düzeldi benimkisi aynı devam etti. Öncede s2 aldım spot arızası vardı geri gönderdım fakat 3g 3+ h+ ya kadar çekiyordu.Ama bluetooth felan açmıyordu onu gönderdik bu geldi bundada tek sıkıntı şebeke. Hattı bulunduğum noktadan kıpramadan başka bi cihaza takıyorum EDGE - 3G - 3G+ ya kadar çekiyor benım telefon EDGE yi dogru düzgün çekmiyor :S Arkadaşlar rom felan kuruyorlar diyorlar androidde ilk denemem bi bilgim yok lütfen bilen bir arkadaş yardım edebilirmi allah rızası için. Burdaki telefoncular saçmalıyor yapamıyorlar her biri başka bişey diyor telefonu vermek istemedim.Başına gelip sorunu çözen arkadaşlar yada problemi bilenler varsa aydınlatabilirlermi.Telefon Spot geldi arkadaşlar yazılım güncelleştirme yapamıyorum o yüzden.İstanbula Bir asker arkadaşım tezkereye giderken gönderdım yazılım felan denemişler yine olmamış eskki haline geri getirmiş. Arkadaşlar askerim yardımcı olacak arkadaşlardan Allah razı olsun.

Telefon Hakkında :

Samsung Galaxy SII GT-I9100
    android Sürüm : 2.3.4
    Ana bant Sürümü : I9100XXKG6
    Kernel Sürümü : 2.6.35.7-I9100XXKG6-CL425236 se.infra@SEP-53 #2
    Yapım Numarası : GINGERBREAD.XXKG6

Durumu : IMEI NUMARASI KAYITLI
    Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen IMEI
    Üretici : Üretici: Ericsson Mobile Comms AB Pazar Adı: A1018s Model Bilgileri: 1100901-BV

bilgiler bunlar arkadaşlar.

Ben de yeni S2 sahibiyim. Tam olarak bu sorun yaratıyor mu bilmiyorum ama yanılmıyorsam yaratıyor. Cihazınızın IMEI nosu Ericsson A1018s modeli bir cep telefonuna ait. Bkz. Şundan.

Cep telefonu operatörünün sistemleri veri tabanlarından o IMEI'ye sahip cihazın 3G desteğine sahip olmadığını görüyor, bundan dolayı da cihaza takılı hat 3G'ye açık olsa da cihaz 3G destekli bir cihaz olarak görülmediğinden operatör sizi 3G şebekesine almıyor. Tabi 2G çekimi de zayıfsa bunun nedenini bilmem. EDGE 2.5G gibi bir şey, o cihazın zamanlarında olmadığı için EDGE desteği de sağlamayabilir operatör.

• 
Sayfa: önceki 209210211212213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.