Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (979. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    size katılıyorum çok haklısınız özellikle klavyedeki takılmalar insanı deli ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiye göre giden özellikler neler peki

• Android 10 ile takılmalara tam gaz devam. Arama açıp kapatırken bazen ciddi ciddi 3 saniye telefon donabiliyor. Bu donanıma bu takılmaları ve donmaları sağlamak büyük başarı olsa gerek sanırım yapmamak daha zordur.

• Benim bu telefonda dikkatimi çeken tek şey düşük megapixel de daha iyi çekim yapıyor nedense daha net ve doygun renkler

• Mgapixel in bir önemi yok çünkü. İşi yapan lens, mercek.
  • Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi hemde hiç önemi yoktur aslında, bende profesyonel cannon 700d vardı 18mp ve full hd video çekiyordu. Tabii ki karşılaştırmak mümkün mü? İmkansız, sensör ve lens önemli..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 31 Mart 2020; 22:57:49 >
  • ben de dayanamadım and 10 daki saçmalıklara 9 a geri döndüm. telefon rahatladı resmen.
  • ui 2 olmadı ya gerçekten olmadı.

ben direk package ile kullandığım için bazı uygulamaları kapamıştım. Denemek için hepsini açtım. Sonra yeniden başlattım nasıl takılma kasılma böyle. Sim pinini girmek için nasıl zorlandım hatta yanlış bile girdim.

Sonra yine yeniden başlattım belki ilk hali böyledir diye :) Yok yine aynı

Sonra telefonu kurcaladım o menülere yavaş demiştim takılıyor demiştim ya :) Meğerse baya az takılıyormuş ya.

ui 2 olmamış. Her söylenende hafifliyor diyorlar ama android 8 de tek bir takılma yoktu hemde daha fazla ram harcayan bir ara yüze rağmen.

bu nasıl bir hafifleme sanki ilk kez telefon üretmişler ve ilk arayüz denemeleri.

Gerçekten şaşkınım. Evdeki s5 'in menüleri daha hızlı kapanıp açılıyor yarım saniye bile gecikme yok

Tekrardan package ile kapadım gereksizleri bu şikayetler minimuma indi.

Oneplus olacak tercihim ben böyle package ile falan uğraşamam. Günah ya şu işlemciye gerçekten.

Android 8 de kalan varsa aramasın macera hiç. Yüklesin siyah tema al sana karanlık mod. Kamerada gece modu da öyle aman aman değil zaten.

• Arkadaşlar Adaptif güç tasarrufu s9+ ile deneyimledim bence s9+ ı hantallaştıran özellik bu. 2 hafta kullandım dayanamadım kapattım. Optimize modunda kullanıyorum cihaza güç geldi. Açık olan varsa kapatıp kullanmayı aradaki farkı görmeyi deneyebilir. Önerimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

Arkadaşlar Adaptif güç tasarrufu s9+ ile deneyimledim bence s9+ ı hantallaştıran özellik bu. 2 hafta kullandım dayanamadım kapattım. Optimize modunda kullanıyorum cihaza güç geldi. Açık olan varsa kapatıp kullanmayı aradaki farkı görmeyi deneyebilir. Önerimdir.
    o aklıma gelmedi değil biliyor musun deneyeyim diyordum. Bi deneyeyim bakım. Teşekkürler
  • adaptif güç tasarrufunu
    adaptif pil
    kullanılmayan uygulamaları uykuya al

bunların hepsini kapadım.

birde böyle deneyelim bakalım
  • SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]
    SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Arkadaşlar çok kararsız kaldım lütfen yardım edin telefonum s9 plus ilk çıktığı günden beri kullanıyorum telefonu 4 ay önce düşürdüm arka camı kırıldı 4 aydır böyle kullanıyorum,ne ekranın da kamerasın da flaşın da hiçbirşeyin de sorun yok sadece arka cam kırık şimdi gelelim mevzuya eskiyi getir kapsamın da hb 2150 tl veriyor telefona elimde bi de 6s var ona da 1150 tl sayıyor üstüne benim de 3 bin lira koyacak bütçem var bu durum da yeni telefon ne önerirsiniz ? ya da bataryasını değiştirmek istiyorum deji ile değiştirmişken arka kapakta değiştirebilirim orjinalini nereden bulurum kapağın ve deji batarya kullanan var mı ? telefonu vermeyi mi tavsiye edersiniz bataryasını feğiştirip kullanmaya devam etmemi mi ? teşekkürler

• onaralemdar kullanıcısına yanıt
    Ben olsam bu zamanda telefona masraf yapmam. 2 gün sonra ne olacağı belli değil. Deji batarya hakkında çok bilgim yok ama bir marifetinin olmadığını da biliyorum. Tırışkadan batarya. Batarya gidik ise, ben olsam yetkili servise verip bataryayı değiştiririm. Arka kapağa fazla para isteyebilirler, onu da çakma yaptırırım. Kullanıma etki değilse kapağı öyle bırakırım.
    Yok illa ben telefon alacağım diyorsan da Snapdragon işlemcili bir telefon al.
  • dediğiniz gibi şu devirde ekstra masrafa girmek saçmalık aslında, kırık sadece arka kapakta olduğu için bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşamadım ama batarya konusun da aynı şeyi söyleyemeyeceğim 3-3.5 saat ekran süresi anca alıyorum ama telefonu çift hatla kullanıyorum ve ara sıra pubg oynuyorum belki bataryayı değiştiririm o zaman, bana bir de ekran koruyucu lazım önerebileceğiniz bir ürün var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onaralemdar -- 1 Nisan 2020; 13:5:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Deji bataryanın çok bir fark yaratacağını düşünmüyorum. Bu sebeple yetkili serviste orijinal batarya ile değiştiririm dedim. Batarya yeni olacağı için üstüne en fazla 1 saat koyar herhalde. Ekran koruyucu kullanmıyorum,bir ara spigen neo flex kullanıyordum, hatun bacağı gibi selülitliydi görüntü O gün bugündür ekranda koruyucu yok, 1 çizik bile yok. Tertemiz. Ama illa bir şey kullanacağım diyorsan, kavisli camlardan taktırmak daha iyi bir seçim olacaktır.
    Note 9 alabilirsiniz. 6.000-6.500 bandında internette var. Çok da memnun kalırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: brkbskc

kullandığım en kötü ara yüz ui 2.0

nasıl geriye gidiliyor anlamıyorum

şu yüz yılda nasıl oluyor şu takılmalar aklım almıyor gerçekten

yeni ara yüz daha iyi olur mu artık emin değilim

sanki ilk defa telefon üretmişler ilk ara yüzleri :(

Alıntıları Göster
    hocam çok şikayet ediyorsun görüyorum dön 9 a artık niye diretiyorsun kendine yazık ediyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

Arkadaşlar Adaptif güç tasarrufu s9+ ile deneyimledim bence s9+ ı hantallaştıran özellik bu. 2 hafta kullandım dayanamadım kapattım. Optimize modunda kullanıyorum cihaza güç geldi. Açık olan varsa kapatıp kullanmayı aradaki farkı görmeyi deneyebilir. Önerimdir.
    ben sürekli yüksek perofmans da kullanıyorum diğerlerini hiç denemedim cihaz akıcı 9 ile
  • Hiç dikkat eden oldumu android 10 da kilit ekranına video seçtiğimiz zaman ekranın tamamını kaplamıyor video duvar kağıdı , kenarlarda boşluk bırakıyor 9.0a dönüp aynı şeyi yaptığımda ekranı tam kaplıyor. samsung members dan bildirmeme rağmen hala çözüm bulamadılar(bunun nedeninin yeni çıkan galaxy note 10 lite olduğunu düşünüyorum aynı donanıma sahip oldukları için rom u hazırlayan ekip bunu atlamış olabilir). Ve edge aydınlatması 9.0 da cihazınızın rengine göre ışık veriyordu
    android 10 da varsayılan mavi olmuş, ben bu konuda samsung un önceki amiral gemilerine yeteri kadar değer vermediğini düşünüyorum . belki önemli bir özellik olmayabilir ama böyle küçük şeyleri atlamamalılar. mesela android 10 beta sürümünde ön kamerada gece modu özelliği vardı fakat stabil sürümde kaldırdılar nedeninide anlamış değilim çünkü çalışıyordu bu özellik.

• Bir daha kavisli bir telefon alırsam ...
    Hiç hava kaçağı vs yokken sol alttan bi toz parçasu almıs ekranı çizmiş.
    Nokta simgesi kadar hafif derinliği var. (Kılcal çizik değil)
    Sinirşm çok bozuldu. Git o kadar para ver ekran koruyucu arada hava aldıkça değil gene ekran çizilsin. Allahtan çok göz önğnde değil

• 
Sayfa: önceki 977978979980981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.