Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (904. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı durum bendede yaşanıyordu aslında. İş yerindeyken özellikle sabah 7 de çıkardığım telefon öğle arasında ( saat 1 de ) %20 kalmış oluyordu. Elime bile almıyordum. Mobil veri 4.5 g 3g arası gidip gelmesi ve şebeke çekti çekmedi dalgasına şebeke araması telefonun şarjını inanılmaz yiyordu. Eve geldiğimde şarja takardım uyumadan çıkarıp öyle uyurdum fakat uyandığımda %15 e kadar gittiği oluyordu. Telefona hard reset atıp aynı uygulamaları tekrar yükledim. Optimizasyona, ekrana vs hiç bir şeye karışmadım, arkada facebook çalışıyormu ondan bile emin değilim. fhd+, wi-fi, mobil veri, bt, konum, dokununca açılan aod olmasına rağmen şu an telefonum gece %2 %3 kadar gidiyor. Evdeyken elime almıyorum pek, mesela bugün 1 saat ekran sürem var sabah 7 de çıkardım şarjdan, şu an %77 de.
    2 sayfa önce bir ss eklemiştim, 3 gün gitmişti şarjım. Gerçekten iki tezat durum yaşadım bu telefon ile, batarya konusunda veryansın ederken şu an beni tatmin eder oldu ve ne değişti hiç bir fikrim yok...

• gece uyudugunuzda sabaha kadar %de kac sarj gidiyor? mesela %50de telefonu birkatiniz. uyandiginizda %de kac oluyor?
  • 1.5 senedir hiç dikkat etmeden sürekli hızlı şarj ederim gece %15te bıraktım sabah %14dü çok şaşırdım ekran 1080p

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlizadEmin

kullanmadigim zaman sarj gitme problemi benim telefonda da var.
    ekran cozunurlugu FHD+
    Always On Display Kapali
    wifi kapali
    ayrica indirdigim tum uygulamalarin arkaplanda calismasini kapattim
    artik aliskanlik yaptim her seferinde rami temizliyorum
    bunlari yapmama ragmen aksamdan sabaha kadar %10 sarj gidyor

telefonda en cok ram kullanan programlardan birisi facebook servisleriydi. facebooku silmek mumkun degil sadece devredisi biraktim. daha sonra facebookla ilgili diger seyleri de devredisi biraktim. facebook servislerini devredisi biraktikan sonra sanki sarj daha az gidyor. facebooka girmedigim zamanlarda rami temizledigimde facebook servislerinin bosu bosuna 150mb kullandigini farkettim ve sildim
    Bende Wifi + Mobil Veri + Konum + AOD + WQHD açıkken yüzde 10 gidiyor sabaha kadar. Telefonda sıkıntı olabilir ama bence yeni gelecek güncellemeyi yükleyip ardından bir hard reset yapıp 1 hafta kullanın. Hala aynıysa,servise verin.

• AlizadEmin A kullanıcısına yanıt
    Telefona dokunmadığım zaman her 2 saate %1 gidiyor ortalama. gece %50 ile bırakırsam tahmini %2-3 gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: tens

S9 plus kullanıyorum. Her yönüyle çok memnunum. En beğendiğim yönleri; ekran kalitesi, kamerası ve simetrik tasarımı.

Alıntıları Göster
    ben de ekran kalitesi, kulaklık ve hoparlör ses kalitesi, kamera kalitesi ve arayüzün sunduğu imkanlardan memnunum. batarya performansı bir tık daha iyi olabilirdi fakat full hd'de, aod olmadan ve arka planda çalışan pek çok uygulamayı devre dışı bıraktığımdan beş buçuk saate yakın ekran açık süresi yakalıyorum, o da yetiyor.
    Max %5 gidiyor. Hatta en son %100 de yattım 6 saat sonra kalktigimda %95 te idi. Wifi açık aod kapalı birde bluetooth açık olabilir tam hatırlamıyorum ( mi band ve g shock bağlı). Senkronizasyon google servisleri gps hep açık. Hatta bu akşam bir daha bakayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende memnunum yahu samsungun gelmiş geçmiş malzemesi en kaiteli telefondur s9 serisi metali bile değişik s10 lar note 10 lar oyuncak gibi geliyor bana bizim kasalar çok sağlam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 5 Ocak 2020; 23:20:57 >
    Yukarıda şu an şarjım %77 yazan mesajımın üzerinden 4 saat geçmiş yaklaşık, bu mesajı yazarken şarjım %75 te şu an
  • 4 saat boyunca hic telefonu kullanmadiniz mi? )) Sosyal medya, oyun ve s gibi

• Telefonu kapatmış %1 , açmış %1. %75 normal yani
  • Dizi izliyordum, bir kaç kere whats app a girdim sadece, youtube üzerinden 3 dakikalık video izledim bu 4 saat içerisinde
  • Güncellemelerden sonra kamera çekimi iyice çamura döndü. Kesinlikle bir daha samsung tercih etmeyeceğim !
  • Beta 5 çıkmış S9+ için.

• 140 mb almis

Yenilik ne varki

• unlovedman kullanıcısına yanıt
    Bazı bulguları çözmüşler. Kamera ve ses de geliştirme varmış, daha iyi mi çekiyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: unlovedman

140 mb almis

Yenilik ne varki
    Bu eskisi.Yeni sürüm zta kod adlı.

• Ekran cözünurlugu dusurmenin pek yarari yokmus anlasilan

• unlovedman kullanıcısına yanıt
    Otomatik parlaklık modunda gün ışığı altında kullanılırsa telefon bence o zaman çözünürlük bataryaya 10 kat işkence eder. Günlük kullanımda ekran çözünürlüğü çok fark yaratmıyor ama bu konu doğru
  • telefonu 2019 ocakta aldim... benim bataryada sorun var o zaman. phone info uygulamasida %77 gosteriyor pil sagligini. pubg mobile oynadigim icin onun da etkisi olmustur belki de.
  • 
Sayfa: önceki 902903904905906
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.