Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (903. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 901902903904905
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Var.

Snapdragon kullanan telefonlarda sony sensör, Exynos olanlarda yine samsung sensör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbskc

puanlar için demiyorum gerçek hayatta şarjdan parmak izine gündüz kamera çekimine kadar 8 çok daha iyi. Yan yana deneme şanslarımda var çünkü.

yoksa antutu puanları önemli mi önemli evet. Telefonlar çıkınca en büyük pazarlama malzemesi bu puanlar alırken herkes dikkat ediyor sonra da bu puanlar çokta önemli değil gibi şeyler deniyor. Sizin özelinizde demiyorum bunu genel tavır bu biz kullanıcılarda.

android 9 android 10 geçişinde fark hissetmemek normal çünkü android 10 = android 9.5 oldu. Android 9 da ki hataların düzeltildiği bir yama gözüyle görüyorum ben android 10 u.

android 8 bizim telefon için xp. hala 8 saat 9 saat arası ekran alıyorum. Sadece samsung uygulamalarında agresif bir şarj düşüşü var o da artık normal karşılıyorum adamlar yeni sürüme geçilsin istiyor :)

android 8 kesinlikle en stabil en sorunsuz en seri sistem bu telefon için. Yan yana uygulama açılışından şarj yemesine kadar değerlendirdim kesinlikle 8 (almanya son sürümü) çok daha stabil.

Artık oneplus alacağım için android 10 a geçerim kamerada gece çekimini önemsemiyorum hiç nasılsa hiç bişeyin tadına varamayacağız kontrolu hatta benzetiyorum ben bu telefonları alıyorsun 10 bine 3 yıl sonra kameran ilk aldıgından kotu cekıyor. Sana kullanmak ıcın 3 sene süre veriyorlar işte. Kontorden harcar gibi harca. 2. sene bitince yavastan baslıyor yazılımda geriye gidiş.

Alıntıları Göster
    Gündüz kamera çekiminde zaten 1500 tl lik telefon bile en az s9+ kadar iyi çekiyor.Artık kıstası gece modu belirliyor ve android 8 de olmaması çok ciddi eksiklik.Parmak izi android 9 da aslında yavaş değil sadece ekran geç uyanıyor.Buda parmak izi yavaş algısı oluşturuyor.Ekran açıkken parmak izini hemen alıyor.Muhtemelen s10 dan hızlı olmasın diye bilerek yavaşlattılar.Antutu puanı şu yüzden önemli değil dedim firmalar bazen antutu tarzı programlara göre işlemcileri esktra güçte çalıştırarak daha yüksek puan çıkartabiliyor.Birde exynos isterse 500.000 puan alsın bu gpu ve batarya tüketimiyle direk çöp zaten.Gpu olarak oyunlara doğru dürüst optimizasyonu yok.Enerji tüketimi snapdragona göre daha yüksek.Samsung bunun farkına vardı ve artık özelleştirilmiş mongoose çekirdekleri üretilmeyecek.Ben hala betadayım one ui arayüzüne alıştım birde 2.0 daha akıcı olunca geri dönmüyorum.Final sürümüne gelecek yorumlara istinaden 9 a geri dönecem.Yeni oneplus ve xiaomi serilerini bende bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz_Peynir

Var.

Snapdragon kullanan telefonlarda sony sensör, Exynos olanlarda yine samsung sensör.
    kamera sensöründen mi bahsediyorsun ciddi misin, eski sd845 s9umun kamerasının dinamik oranı sanki milyon kat daha iyiymiş gibi geliyordu bana ? ulan şimdi baktım öğrendim harbi exynosun kamera da çöpmüş ben niye bu cihaza geçtim ki bok mu vardı

• samsung yeni tanıttığı galaxy note 10 lite telefonunda eynos 9810 kullanmış, bizim s9'larda ve note9'da kullandığı işlemci. telefon android 10 ve one ui2 ile geliyor. aynı işlemciyle stok olarak one ui2 sunabildiklerine göre, bizim telefonlar da yazılıma uyum anlamında çok sıkıntı yaşamaz diye düşündüm ama bilemiyorum tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 5 Ocak 2020; 3:13:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

samsung yeni tanıttığı galaxy note 10 lite telefonunda eynos 9810 kullanmış, bizim s9'larda ve note9'da kullandığı işlemci. telefon android 10 ve one ui2 ile geliyor. aynı işlemciyle stok olarak one ui2 sunabildiklerine göre, bizim telefonlar da yazılıma uyum anlamında çok sıkıntı yaşamaz diye düşündüm ama bilemiyorum tabi.
    Aynen öyle. Note10 lite ın çıkması bizim işimize yaradı. note 10L sayesinde bu kadar akıcı oldu android 10. Çünkü adamlar direk note10L a çalışıp s9 a portladı. Kameradan eksilttiler tabi fark olsun diye. Bu telefon çıkmasaydı, yeni sürüm bu kadar akıcı olmazdı emin olun. Eğer stabilde kamera hariç eksik olmazsa batarya performasıda iyi olursa ben de 8 den 10 a geçeceğim. Bu fırsat bir daha ele geçmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

Aynen öyle. Note10 lite ın çıkması bizim işimize yaradı. note 10L sayesinde bu kadar akıcı oldu android 10. Çünkü adamlar direk note10L a çalışıp s9 a portladı. Kameradan eksilttiler tabi fark olsun diye. Bu telefon çıkmasaydı, yeni sürüm bu kadar akıcı olmazdı emin olun. Eğer stabilde kamera hariç eksik olmazsa batarya performasıda iyi olursa ben de 8 den 10 a geçeceğim. Bu fırsat bir daha ele geçmez.

Alıntıları Göster
    aynen telefonların kamera donanımları farklı olduğundan tek fark orada olur bence de. şimdi note10 lite da 2 yıl güncelleme desteği alacak. belki bize de bir 3. büyük güncelleme piyangosu vurur seneye belli mi olur

• Lawagolem kullanıcısına yanıt
    9810 islemci ve 4500 amper pil super olur keske s9larada 4500 pil koysak

• Arkadaşlar benim s9+ accubattery uygulamasında pil sağlığı %79 gösteriyor. Phone Info uygulamasında %si gözükmüyor fakat boşaltma devri 589 gösteriyor (eski sürümlerde gösterirken %82 civarındaydı sonra görünmemeye başladı). 1.5 seneyi geçti alalı telefonu.
    Arada sırada kendi kendine hot reboot atıyor, batarya çok hızlı bitiyor. bazen %2 %3 aynı anda düşüyor gece telefon boşta ve uygulamalar sekmesinden hepsi kapatılmış hali ile %10 dan fazla gidiyor, ve bazen şarj soketi temassızlık yapıyor bakıyorum sabah şarj olmamış oynatıp tekrar takmak gerekiyor kabloyu telefondan çıkarıp tekrar takınca düzeliyor. Bunlar(soket değişimi ve batarya) garanti tarafından karşılanır değil mi? Karşılanırsa kaç gün sürer? Android 9 en son gelen Türkiye sürümündeyim.SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 5 Ocak 2020; 15:20:25 >

• KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    Telefonum 9 aylık.
    Gece %10 gitmesi hiç normal değil. s9+ kullanıyorum henüz 2 gün önce uyumadan çıkardım şarjdan ardından uyuyup uyanınca bataryam %98 deydi. Ara sıra %2 %8 gibi değerlerde telefonumun şarjı anında bitiyor nadir olarak. Garanti kesinlikle soket onarımı yapacaktır fakat batarya konusunda emin değilim. Ücret talep edilse bile 200 liradan fazla olacağını düşünmüyorum
  • S6 edge batarya 250 tl te takti servis

• Lawagolem kullanıcısına yanıt
    WQHD modu yok note10 lite

• Alperk87 A kullanıcısına yanıt
    Ertesi gün bende de düzeldi ama neden bende bilmiyoru m

Phone info uygulamasında gözüküyor, kozmetik bulgu mevcut sadece. O ekranda batarya sağlığı vs yazan başlığa dokun pop-up misali geliyor. Uygulamayı artık kullanmadığım için tam adını bilmiyorum.

Hocam garantiye ver cihazı bataryayı kesin değiştirirler şarj soketinde sorun bulurlarsa onu da değiştirirler
    İstanbul'da iseniz Kadıköy destek bilişim öneririm

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    benimde 1.5 seneyi geçti ve şuan yüz de 80 kapasite batarya bakalım bu nisan gibi garantim bitiyor bende garantiye veririm belki
    edit: ağustosta bitiyormuş garantim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 5 Ocak 2020; 18:16:7 >
  • Arkadaşlar bu telefon bozulmak nedir bilmez mi ya!

2018 in temmuzunda aldım hâlâ canavar gibi. Bozulsa da note 10 alsak

• Benim garanti nisanın ilk haftası bitiyor cihazin bataryası dahil neredeyse herşeyinden memnun olduğum icin garantisi bitene kadar ilk defa bir cihazi kullanacagım. Normalde sene de bir cihaz degistirirdim ilk android samsung cihazimdan asiri memnun devam ediyorum simdiye kadar sadece ahize asiri tozdan sesi az gelmeye basladigi icin samsung mobile birakmistim 2 saate temizlenmis bir sekilde vermislerdi. Son 5 aydir da ekran koruyucu kullanmiyorum simdiye kadar tek bir cizik bile olmadi gorilla glass harika is yapiyor. Nisanda eger s11 güzel olursa ona gececek gibiyim. (Düz s9)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 5 Ocak 2020; 19:45:35 >
    kullanmadigim zaman sarj gitme problemi benim telefonda da var.
    ekran cozunurlugu FHD+
    Always On Display Kapali
    wifi kapali
    ayrica indirdigim tum uygulamalarin arkaplanda calismasini kapattim
    artik aliskanlik yaptim her seferinde rami temizliyorum
    bunlari yapmama ragmen aksamdan sabaha kadar %10 sarj gidyor

telefonda en cok ram kullanan programlardan birisi facebook servisleriydi. facebooku silmek mumkun degil sadece devredisi biraktim. daha sonra facebookla ilgili diger seyleri de devredisi biraktim. facebook servislerini devredisi biraktikan sonra sanki sarj daha az gidyor. facebooka girmedigim zamanlarda rami temizledigimde facebook servislerinin bosu bosuna 150mb kullandigini farkettim ve sildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezicioyuncu

Benim garanti nisanın ilk haftası bitiyor cihazin bataryası dahil neredeyse herşeyinden memnun olduğum icin garantisi bitene kadar ilk defa bir cihazi kullanacagım. Normalde sene de bir cihaz degistirirdim ilk android samsung cihazimdan asiri memnun devam ediyorum simdiye kadar sadece ahize asiri tozdan sesi az gelmeye basladigi icin samsung mobile birakmistim 2 saate temizlenmis bir sekilde vermislerdi. Son 5 aydir da ekran koruyucu kullanmiyorum simdiye kadar tek bir cizik bile olmadi gorilla glass harika is yapiyor. Nisanda eger s11 güzel olursa ona gececek gibiyim. (Düz s9)
    ben de düz s9 kullanıyorum. benim daha tam 1 sene oldu alalı ve ben de her şeyinden memnunum, azınlıktayız galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

ben de düz s9 kullanıyorum. benim daha tam 1 sene oldu alalı ve ben de her şeyinden memnunum, azınlıktayız galiba

Alıntıları Göster
    S9 plus kullanıyorum. Her yönüyle çok memnunum. En beğendiğim yönleri; ekran kalitesi, kamerası ve simetrik tasarımı.

• 
Sayfa: önceki 901902903904905
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.