Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Bombus , fumutb Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü2 Mobil
20.981
Cevap
204
Favori
979.172
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]
Giriş
    1188 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

OnePlus boyu büyük olmasa ben de düşünürdüm açıkçası. Samsung S9'un da pili küçük kalıyor çünkü. Huawei de P40 için "Grafen" batarya ile geleceği yönünde dedikodular vardı. Bakalım Grafen batarya çıksın öyle değiştireceğim telefonu. S9 şu an tüm işimi görüyor.
    aslında s9 da 6gb ram olsaydı alacaktım boyut olarak s9 tam istediğim boyut. Oneplus evet büyük telefon ama hala unutamıyorum bu telefonu inanılmaz aklımda kaldı o boyutlara rağmen alacağım. Seri stabil sıfır eskime nerdeyse stok android daha ne olsun. Büyük ihtimal snapdragon 865 li modelini alırım yaz sonuna doğru.

Yazın çok sıkıntı yaşatıyor boyut büyüklüğü gerçi kışın bile sorun montun cebine bile sığmıyor s9 plus. Note 10 zaten aman aman bedava verseler almam. Öyle aman aman bi hız farkıda yok zaten günlük uygulamalarda yarım saniye önce açıyor maksimum 1 saniye olsun ki o kadar yok. Oyunla zaten işim yok.
    |
    |

• Yarbay
    3031 Mesaj
    Ben eski Sony Compact serilerini özledim. Küçük canavar
    Elimdeki s9 plus u ölünceye kadar kullanırım. 3, 4 yıl daha gider. Sonra daha küçük bişi alırım. Artık o zaman ne varsa
    Intel i7 4790K - MSI Z97 Gaming 7 - Gskill 4x4gb 1600mhz - Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Samsung 850 EVO 250gb - Seagate 1tb - Corsair RM850X - Coolermaster Hyper 612s - Cooler Master Master Gel Maker Nano - COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 6x LC-Power AiRazor 120mm - Samsung S24D590PL - CM Storm Inferno - Razer Vespula - Logitech Z600 - Kingston HyperX Cloud 2 - Zyxel VMG-3925
  • Yarbay
    6490 Mesaj

Beyler fark ettiyseniz artık 6 inç altı amiral gemi gelmiyor.
    |
    |
    Bahsedilenler: Swothra kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör brkbskc
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Binbaşı
    1188 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Swothra

Ben eski Sony Compact serilerini özledim. Küçük canavar
    Elimdeki s9 plus u ölünceye kadar kullanırım. 3, 4 yıl daha gider. Sonra daha küçük bişi alırım. Artık o zaman ne varsa
    valla 3 4 sene sonra 6 inc bile özlenir diyim gidiş o gidiş çünkü

s10 nun işlemcisi verimli olsa düz s10 alırdım yoluma bakardım. Note 10 düz modeli düşündüm ama o paralar değmez. oneplus özlemim > büyük boyut

durum bu bende.
    |
    |

Beyler fark ettiyseniz artık 6 inç altı amiral gemi gelmiyor.
    ellerin küçük olması büyük dert ya :( yazın telefonu korucam diye kendimi unutuyorum çok uzun olunca eğilemiyorum bile hareket ettirmiyor adamı :)
    |
    |

Bu konuyu daha fazla uzatmayalim insanlar rahatsız oluyor
    siz inanmak istediğinize inanmakta özgürsünüz ne dersek inandıramayiz sizi zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Greylights kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Geçen sene Pie için 6 tane beta geldiğini söyleyen vardı. Normal görüyorum hocam ben kamera içinse bence bir gerileme aman aman yok. Beta 4 ile bakalım neleri düzeltmişler.
    Hocam nasıl yok buraya 9 ve 10 sürümü ile gece moduyla çekilen 2 foto atmıştım arada dağlar kadar fark var.Gündüz çekim yapıyorsan pek fark olmaz gündüz her telefon aşağı yukarı aynı.Ama gece çekiminde büyük gerileme var.Beta 4 ü akşam yükleyip deneyecem bakalım kamerada iyileştirme var mı.

Orijinalden alıntı: Okan9455

Hocam nasıl yok buraya 9 ve 10 sürümü ile gece moduyla çekilen 2 foto atmıştım arada dağlar kadar fark var.Gündüz çekim yapıyorsan pek fark olmaz gündüz her telefon aşağı yukarı aynı.Ama gece çekiminde büyük gerileme var.Beta 4 ü akşam yükleyip deneyecem bakalım kamerada iyileştirme var mı.

Alıntıları Göster
    Dpreview tarzı testler olmadan bişey söylemek zor fakat psikolojik değilse kamera en son pie güncellemelerinde bitirilmiş olabilir. 10a geçince oldu demesin diye millet ama orda iyice sıçmışlar sanki. Ağustos civarından beri yavaş yavaş kötüleştirdiler gibi geliyor bana. Özellikle gece çekimleri, gece dinamik oran, ışıkların patlamaları ve noise reduction filtresi konusunda görüntüyü bozmadan muhteşem iş çıkaran bir yazılım vardı şimdi boktan bişey oldu çıktı sanki ve bunu alıştıra alıştıra yavaşça yaptılar.

Bir de size birşey söyleyeyim ben s9 plusumuı bir note 10la takas ettim kamerası sahte diye geri iade ettim, s9plustan çok daha kötüydü sonra farkettim ki cihazın kamerası orjinal olabilir, Note 10da korkunç bir kötüleştirme olabilir. Yani ben 2000lerin başından beri dpreviewden kamera incelemelerine bakan biriyim şimdi bunun çakması telefon kameralarını inceleyen siteler çıkmış 20 senedir fotğraf çekiyorum siz düşünün kameranın sahte olduğunu düşündüm. Umarım sahtedir ve samsung böyle saçmalıklar yapmamıştır eğer yapmışsa güncelleme almanın bir anlamı yok custom romları yapan kişiler zaten böyle şeyleri biliyorlar fixliyorlar her şeyi.

• Yarbay
    6490 Mesaj

Üzgünüm hocam ama kendi gözümle kendim çekmediğim sürece itibar etmiyorum. Size göre kötü bir fark olabilir ama benim dün gece 3.beta ile yaptığım çekimler eskiye göre daha iyiydi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Okan9455 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Yarbay
    2087 Mesaj
    quote:

Üzgünüm hocam ama kendi gözümle kendim çekmediğim sürece itibar etmiyorum. Size göre kötü bir fark olabilir ama benim dün gece 3.beta ile yaptığım çekimler eskiye göre daha iyiydi.
    İlginç bir durum beta 1 den beri kullanıyorum ve bir ara 9 a dönüp kamerayı kontrol ettim android 9 belirgin derece daha iyi.Özellikle gece modu android 10 da hiç iyi değil.

|
    |

Orijinalden alıntı: mb76

Dpreview tarzı testler olmadan bişey söylemek zor fakat psikolojik değilse kamera en son pie güncellemelerinde bitirilmiş olabilir. 10a geçince oldu demesin diye millet ama orda iyice sıçmışlar sanki. Ağustos civarından beri yavaş yavaş kötüleştirdiler gibi geliyor bana. Özellikle gece çekimleri, gece dinamik oran, ışıkların patlamaları ve noise reduction filtresi konusunda görüntüyü bozmadan muhteşem iş çıkaran bir yazılım vardı şimdi boktan bişey oldu çıktı sanki ve bunu alıştıra alıştıra yavaşça yaptılar.

Bir de size birşey söyleyeyim ben s9 plusumuı bir note 10la takas ettim kamerası sahte diye geri iade ettim, s9plustan çok daha kötüydü sonra farkettim ki cihazın kamerası orjinal olabilir, Note 10da korkunç bir kötüleştirme olabilir. Yani ben 2000lerin başından beri dpreviewden kamera incelemelerine bakan biriyim şimdi bunun çakması telefon kameralarını inceleyen siteler çıkmış 20 senedir fotğraf çekiyorum siz düşünün kameranın sahte olduğunu düşündüm. Umarım sahtedir ve samsung böyle saçmalıklar yapmamıştır eğer yapmışsa güncelleme almanın bir anlamı yok custom romları yapan kişiler zaten böyle şeyleri biliyorlar fixliyorlar her şeyi.

Alıntıları Göster
    Aynen öyle her yeni telefon çıkınca zaten eski telefonları eskitmeye başlıyorlar.Kamera konusundada zaten samsung un iyileştirme yapmadığı ve yapmayacağı belli oldu.Adamlar 1 ve 2.betada ön kamera ve telefoto kamera gece modunu verip 3.betada kaldırdılar.Burdan anlaşılıyor ki samsung un s9 ve note 9 un kamerası hakkında olumlu planları yok.

• Yarbay
    6490 Mesaj

Ekran kaydı dediğiniz SS ise sıkıntı yok hocam.
    |
    |
    Meertcaglayan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6490 Mesaj
    Beta 4'ün ardından hotfix güncellemesi geldi. Hoop beta 5
    |
    |
  • Onbaşı
    22 Mesaj
    beta 4 ü nasıl indire biliriz arkadaşlar

Bu baslikta daha once paylasmistim onceki sayfalarda olacak :/ .

Yeni BETA si tabiri caizse 5. Betasi nam-i diger hotfix :)

S9+ Beta4 HotFix mevcut surumu ZSLC olanlar icindir ve guncelleme sonrasi surum bilgisi de ZSLG olacaktir .

Exynos F varyant S9 Plus icin FOTA indirme dosyasi kalin puntolulari secip kopyala yapistir tarayiciniza indirmeye baslayin. Dosya .bin olarak indirilse de aslidna .zip dosyasidir . IDM gibi programlar direk .zip olarak kayit etmektedir keza :

http://fota-secure-dn.ospserver.net/firmware/INS/SM-G965F/nspx/f2d36003490d4dee8192417c7940cc4b.bin?px-time=5e555542&px-hash=310877ca45c98f10e7e867ed767f7acd&px-wid=12420191227-WCC71157505&px-wctime=2019-12-27%2017:11:26&px-unum=&px-nb=UGtezEZ854jbmFcvWGxLEA==

S9 Exynos F modeli icinse birazcik bekleyin sanirim en gec 24 saat icinde sizdirilir

VEya xda gibi sitelerde aninda paylasilmaktadir S9 Exynos F varyantli modeli icin kaynak sayilacak yerden takip etmek isteyenlere adresi iste :

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/how-to/android-10-beta-released-uk-t4010373/page11
    |
    |
    Ahmet KIROĞLU kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Birseyde tarafsan dogrulara, tarafsizsan gerceklere bakarsin
    https://terrapower.com/

• Yarbay
    2400 Mesaj

9 dayim ben eksiklerini gorunndiye

|
    |
    SkyTech74 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

beta 3 yuklu ve gece modu var. kamerayı acın saga dogru modlarda ılerleyın daha fazla kısmında gece var eger dedıgınız oysa
    |
    |
    Okan9455 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Enteresan :

BETA4: ZSLC S9 Plus icin bir SIZINTI yok suan itibariyla veya ben denk gelemedim :)

ZSLC S9 Plus icin :

http://fota-secure-dn.ospserver.net/firmware/INS/SM-G965F/nspx/32d6f84d8fc64863a4a559072dc350a3.bin?px-time=5e54c9af&px-hash=1f67f25906d29c8ebb8eadd77c55ee39

ZSLC S9 icin halen sizdiran yok ...

Yukardaki guncellemeyi yapilmissa sonrasi yayinlanmis yeni hotfix BETA si bu sefer her iki model icin de SIZDIRILMISTIR! :

ZSLG yeni hotfix BETASI :

S9 Plus icin :
    http://fota-secure-dn.ospserver.net/firmware/INS/SM-G965F/nspx/f2d36003490d4dee8192417c7940cc4b.bin?px-time=5e555542&px-hash=310877ca45c98f10e7e867ed767f7acd

S9 icin :

http://fota-secure-dn.ospserver.net/firmware/BTU/SM-G960F/nspx/3ab469f6a847406da52372af8b53e312.bin?px-time=5e5562f2&px-hash=7934c53bfbe7b37869f8655ef4d8a423

Duzenleme detayi ve gerekcesi :

Kalin punto yapmayi unuttugum bir link vardi donanimhaber kendi linkini otomatik eklemesine karsi bu sekilde cozum iicn duzenlenmistir! Tesekkurler sacma donanimhaber in her intenet paylasiminda kendilerini otomatik ekletilmesine ! ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 28 Aralık 2019; 12:53:4 >
    |
    |
    SkyTech74 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Birseyde tarafsan dogrulara, tarafsizsan gerceklere bakarsin
    https://terrapower.com/

• Yüzbaşı
    365 Mesaj

Bunları kurmak için önce beta 4ü mü kurmak lazım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
SEO
kolayoto.com
Sohbet
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.