Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
21.030
Cevap
205
Favori
981.595
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]
Giriş
    4026 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DeePHydrA

Durum huawei problemi gibi.Peki APK kurabilyor muyuz servisler blok yerse?Bunu merak ediyorum.
    Servisler blok yerse bir anlamı olmaz apk yüklemenin. Android'e müsaade edip haritalara müsaade etmemek gibi bir durum olmaz. Yani giderse hepten gider, ya da hiç gitmez anlaşmaya varılırsa. Şaka gibi, ciddi değil gibi, yoog ya o kadar da değil gibi düşünüyoruz ama, bu işler birden olup bitiyor. Bkz. Wikipedia,bkz. 1800 TL. pasaport kaydı,bkz. 15000 liraya telefon vb.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Beta 3 de so durum nedir acaba? Genel olarak memnun musunuz? Note 10 kullanan arkadaşlar, android 10a geçince, ağlamnaktan harab olmuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Swothra -- 26 Aralık 2019; 16:16:57 >
    Intel i7 4790K - MSI Z97 Gaming 7 - Gskill 4x4gb 1600mhz - Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Samsung 850 EVO 250gb - Seagate 1tb - Corsair RM850X - Coolermaster Hyper 612s - Cooler Master Master Gel Maker Nano - COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 6x LC-Power AiRazor 120mm - Samsung S24D590PL - CM Storm Inferno - Razer Vespula - Logitech Z600 - Kingston HyperX Cloud 2 - Zyxel VMG-3925
  • Teğmen
    150 Mesaj
    arkadaşlar elimde orjinal s9 kılıfı mevcut şu ürün;https://shop.samsung.com/tr/s9-silicone-kilif-siyah

hiç kullanılmadı fatura vs. duruyor kutusunda. ne kadara satmalıyım sizce? 80 tl fiyat belirledim ona göre letgo'ya koyacağım. fazla mıdır sizce?

eğer buradan alıcı çıkarsa foruma özel daha da düşebilirim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Swothra

Konu daha fazla sapmasın ya, android başlıkları altında yeterince tartışılıyor zaten.

Beta 3 de so durum nedir acaba? Genel olarak memnun musunuz? Note 10 kullanan arkadaşlar, android 10a geçince, ağlamnaktan harab olmuşlar.
    O kullanıcıların çoğu muhtemelen temiz kurulum yapmadıkları için lag vs durum yaşıyorlar.S9 plusta beta 3 te bile net şekilde android 9 dan daha akıcı.Tek sıkıntı kamera ciddi anlamda çöp oldu.Final sürümündede düzeleceğini sanmıyorum s11 geleceği için s9 ları eskitmeye çalışıyorlar.

Hocam peki sizce neden telefonu hızlandırıp kamerayı çöp ederek planlı eskitme yapılıyor neden hem yavaşlatılıp hem kamera kötüleştirilmiyor ya da sadece telefonun akıcılığı azaltılmıyor ben de bunu anlamıyorum. Bir tutarsızlık var sanki bu işte

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Okan9455 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1137 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: cumur

o dediklerinizi samsung yapamaz malesef yıllarca süren anlaşmalar yapıyorlar, hayal kurmayın yani, google ile anlaşma sağlanamaz ise tabiki yeni çıkan telefonlarını ülkeye sokmayacak gidip yandex ile anlaşacağını düşünmeyin
    P30 ve pro nasıl ülkemize gelecekse samsung da öyle gelecek. En kötü yeni çıkan model yazılım bazında bir varyantı olur öyle gelir.

Anlaşma model bazındadır marka bazında değil. Google mı üretilen modelleri sertifikalıyor satabilirsin satamazsın diye?

Saçma sapan yerlerden duyup haberleri okuyunca ülkede büyüdü gitti olay. Sözde huawei de gelmeyecekti ne oldu? Huawei gibi ambargolu bir üretici avrupaya ve tr ye girebiliyorsa Samsung seke seke girer. Çinde sattıkları her modellerde google varmı, yok.

Yani biraz araştırın edin birsürü belge düştü internete anlaşmaların ne olduğu nasıl ilerlediği ile ilgili. google ın tr ye cihaz sokturmama gibi bir lüksü de yok.

Diyebileceği tek şey "benim servislerim olmayacak", o kadar. En kötü Samsung da tr ye GMS servisleri olmadan tr firmware ile verecek. Meizu xiaomi huawei oppo vs vs bu şekilde gms servisleri olmayan firmware leri var.

Samsung gibi büyük bir firmanın gms servislerini çıkarmak gibi küçük iş yüzünden, türkiye gibi note ve S serisinden tut M serisini deli gibi sattığı büyük bir pazara arkasını döneceğini mi sanıyorsunuz?
    Shiftdelete webteknonun -ve artık donanımhaberinde- haberlerine bakıp inanmasın kimse.

Buraya da yazıyorum geçte olsa gelecek o modeller. En kötü s11'e belki fw yetişmez gelmez ama note11 gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 27 Aralık 2019; 4:20:39 >
    |
    |
    Bahsedilenler: ordeniz

• Yarbay
    4026 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

P30 ve pro nasıl ülkemize gelecekse samsung da öyle gelecek. En kötü yeni çıkan model yazılım bazında bir varyantı olur öyle gelir.

Anlaşma model bazındadır marka bazında değil. Google mı üretilen modelleri sertifikalıyor satabilirsin satamazsın diye?

Saçma sapan yerlerden duyup haberleri okuyunca ülkede büyüdü gitti olay. Sözde huawei de gelmeyecekti ne oldu? Huawei gibi ambargolu bir üretici avrupaya ve tr ye girebiliyorsa Samsung seke seke girer. Çinde sattıkları her modellerde google varmı, yok.

Yani biraz araştırın edin birsürü belge düştü internete anlaşmaların ne olduğu nasıl ilerlediği ile ilgili. google ın tr ye cihaz sokturmama gibi bir lüksü de yok.

Diyebileceği tek şey "benim servislerim olmayacak", o kadar. En kötü Samsung da tr ye GMS servisleri olmadan tr firmware ile verecek. Meizu xiaomi huawei oppo vs vs bu şekilde gms servisleri olmayan firmware leri var.

Samsung gibi büyük bir firmanın gms servislerini çıkarmak gibi küçük iş yüzünden, türkiye gibi note ve S serisinden tut M serisini deli gibi sattığı büyük bir pazara arkasını döneceğini mi sanıyorsunuz?
    Shiftdelete webteknonun -ve artık donanımhaberinde- haberlerine bakıp inanmasın kimse.

Buraya da yazıyorum geçte olsa gelecek o modeller. En kötü s11'e belki fw yetişmez gelmez ama note11 gelir.

Alıntıları Göster
    Google/Android ile mi gelecek Huawei?
    Dünya çapında google'dan ambargo yiyen Huawei,seve seve kendi işletim sistemine yöneldi,seve seve orta yolu bulmaya çalıştı. Sonuç ortada.
    Bir tek bizim ülkemiz için mi Samsung yeni sistem üretip burada sunacak? Biraz mantıklı olalım,Huawei gibi tüm pazarı kaybetme riski yok Samsung'un. Ayrıca dikkat ettiyseniz ben de yeni gelecek telefonlar için söyledim bu anlaşmazlığın etkilerini.
    Cihazları TR'ye sokturmayacak olan google değil,Google anlaşmazlığından dolayı yeni cihazlardaki sistem için kafasını ağrıtmak/kendisini yormak/zarara uğramak istemeyecek olan telefon üretici firmalar.
    Sonuçta anlaşmaya varırlar diye düşünüyorum,ama varamazlarsa,inatlaşırlarsa,sonuçta olan bizlere olacak.
    |
    |

• Yüzbaşı
    275 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba wifi araması nedir? beni aydınlatmak isteyen var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    6494 Mesaj

Hocam beta 4 çıkmış fırından. Bekliyoruz.
    |
    |
    smart1978 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Yarbay
    2403 Mesaj

Bu android 10 sorunlari bitmeyecek gibi çöz çöz bitmedi

|
    |
    SkyTech74 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam siz nasıl girdiniz beta programına

Biz de burada link bekliyoruz.
    |
    |
    unlovedman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASROCK B450M PRO 4 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz - SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Yüzbaşı
    693 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Hocam beta 4 çıkmış fırından. Bekliyoruz.
    s9+ beta 4 bekliyoruz :) ne düzeltmeler mevcut bilgisi var mıdır ?

Kamerada birkaç düzeltme yapmışlar.
    Servis yok hatasını gidermişler. (Hat için)
    Parmak izi ve iris düzeltmeleri vada vada.

Bize pilden haber versinler pilden.
    |
    |
    sahsiyet kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1192 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: baelish

Hocam peki sizce neden telefonu hızlandırıp kamerayı çöp ederek planlı eskitme yapılıyor neden hem yavaşlatılıp hem kamera kötüleştirilmiyor ya da sadece telefonun akıcılığı azaltılmıyor ben de bunu anlamıyorum. Bir tutarsızlık var sanki bu işte
    basit çünkü 9810 işlemciler note 10 lite telefonunda kullanılacak :) işlemciyi eskitmenin bir alemi yok demiş olabilirler bence
    |
    |

Kamerada birkaç düzeltme yapmışlar.
    Servis yok hatasını gidermişler. (Hat için)
    Parmak izi ve iris düzeltmeleri vada vada.

Bize pilden haber versinler pilden.
    ne kadar çok hata varmış yav :) beta 4 hiç beklemiyordum bu gidişle beta 5 te gelir :)

bakalım kamera nasıl olacak 9 a göre merakla bekliyorum

Geçen sene Pie için 6 tane beta geldiğini söyleyen vardı. Normal görüyorum hocam ben kamera içinse bence bir gerileme aman aman yok. Beta 4 ile bakalım neleri düzeltmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 27 Aralık 2019; 10:2:25 >
    |
    |
    brkbskc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1192 Mesaj
    quote:

Geçen sene Pie için 6 tane beta geldiğini söyleyen vardı. Normal görüyorum hocam ben kamera içinse bence bir gerileme aman aman yok. Beta 4 ile bakalım neleri düzeltmişler.
    oneplus kararım net oldugundan android 10 a geçeceğim hiç uğraşmayacağım

bakalım kaç beta daha gelecek bir beta daha gelir gibi duruyor.

s10 da note 10 da 3 er betada çözdüler işi

avantajımız şu olabilir note 10 lite telefonunda 9810 işlemci kullanılacak deniyor o yüzden işlemciyi eskitmezler belki diye düşünüyorum artık gittiği kadar 2020 de vedalaşacağım s9 plus ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbskc -- 27 Aralık 2019; 10:14:15 >
    |
    |
    şunu da diyim hep dedim gerçi ama oneplus Türkiye kararı olmasaydı bu telefonu 2022 sonuna kadar kullanacaktım ve android 8 de yani çıktığı sürümle kullanacaktım. En iyi sürüm çıktığı sürümdür bu artık çok net.
    |
    |

OnePlus boyu büyük olmasa ben de düşünürdüm açıkçası. Samsung S9'un da pili küçük kalıyor çünkü. Huawei de P40 için "Grafen" batarya ile geleceği yönünde dedikodular vardı. Bakalım Grafen batarya çıksın öyle değiştireceğim telefonu. S9 şu an tüm işimi görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 27 Aralık 2019; 10:45:16 >
    |
    |
    brkbskc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
bankalar.org
Media Sözlük
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,818
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.