Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (830. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YNaniSK

Herkese Merhaba; Samsung s9 plus telefonum var ghost screen sorunu olusmustu 2-3 ay once. Garantisi devam etmesine ragmen biturlu servise veremedim. Ancak gecen gün telefonun ekrani cebimdeyken catlamis. Ghost screen garanti kapsamina giriyor mu? Giriyorsa bile benim ekran kirik oldugu icin garanti kapsamindan cikti mi? Benzer bir durumla karsilasan veya bilgisi olan varsa paylasmasini rica ediyorum.
    Normalde garanti kapsamında onarım ekran değişimi yapılır. Fakat ekran kırıldıysa cihaz direk garanti dışı kalır hocam maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

Benim şöyle bir sorunum var. Hattım Turkcell. Bulunduğum yer merkezi bir yer. Evde wifi var. Evden dışarı çıktığımda cihaz otomatik olarak mobil 4.5g geçiyor. Fakat internet çekmiyor. Arama yapabiliyor. Cihazı kapatıp açtığımda ya da uçak moduna alıp uçak modunu kapattığımda sorun gidiyor.

Bu durumla karşılaşan var mıdır? Çözüm için önerisi olan var mıdır?

Not: Bu konuda çok benzer bir mesaj vardı. Biraz değiştirip paylaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arkin39

Arkadaşlar uzun zamandır fiyat takibi yapıyorum bu ürün ne hikmetse 3750 den 4090 lara çıktı alamayalım diye uğraşıyor. Tüm telefonlar artıypr diyeceğim ama s10e fiyatıda tam tersine düşüp s9 ile aynı seviyeye geldi şu an 4090 tl ye ikiside alınıyor. S9 neden böyle oldu oşmaya devaö eder mi?ucuz olarak sadece sahibinden de 3700 cihazı kapalı kutulu adınıza faturalılar var o şekilde hiç almadım güven sorunum var
    S10e biraz dandik bi telefon hocam. O yüzden fiyatı hızla düşüyor. Bütün dünyada şikayet alıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Arkadaşlar merhaba,

Benim şöyle bir sorunum var. Hattım Turkcell. Bulunduğum yer merkezi bir yer. Evde wifi var. Evden dışarı çıktığımda cihaz otomatik olarak mobil 4.5g geçiyor. Fakat internet çekmiyor. Arama yapabiliyor. Cihazı kapatıp açtığımda ya da uçak moduna alıp uçak modunu kapattığımda sorun gidiyor.

Aynı durumdan muzdaripim. Birkaç arkadaş daha aynı durumda. Hattım Turkcell benim de. Çözüm 3G kullanmak demişti bir arkadaş. Telefonu kapatmıyorum ben. Mobil veri kapat aç yapıyorum çözülüyor. Her zaman olmuyor ama bende.
  • arkin39 kullanıcısına yanıt
    Bence yanaşma hiç. Apple düşmani olarak 7plus yada 8plusu geçmek istiyorum sadece batarya sikayetimden dolayı.
    Ek olarak merak ediyorum bir tek bende i durum bu şekilde, tus kitle eye bastıktan 2 sn sonra ekran kapanıyor. artik dumur etmeye başladı bu durum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mobil veri ile bekleme suresi
    WiFi ile bekleme suresi test ettinizmi hiç?

2 saat ekran kapalı wifi %3 şarj yerken mobil geride %11 gitti. Bilginize dostlar

• Bende 9 var. Şimdilik öyle bir sorunla karşılaşmadım

• s9 satmak isteyen bana ulasabilir
  • S9 plus tan sonra iphone XR kullanan oldu mu hiç? ekranı (720p) sizi rahatsız etti mi?
  • pil sağlığı konusunda bi kaç şey yazayım

şarj sayım 10 ay sonunda 88

2 defa hızlı şarj bir kaç defa yarım şarj %60 70 civarı çektim telefonu

düz hesap 80 tane yavaş şarj vardır

aldığımda pil sağlığım %94 tü zamanla %96 ya çıktı ilk 2 ay sonunda.

bugün ise %93,10 gibi bi değer.

kullanım senaryom bu şekilde. Tek olumsuz yanı %5 ten sonra çok hızlı boşalıyor (eğer telefonu %5 6 gibi kapatıp yeniden açarsam yapıyor bunu ) belkide 10 dk zor dayanıyor. Ama gün içinde % 5 e düşerse telefon açıkken % 5 6 tan itibaren yaklaşık 30 dk kullanıyorum belki daha fazla. Böyle garip bir huyu var

*#0228# bi kaç kere yaptım ama değerler değişmedi şarj yüzdesinde. (batarya kalibrasyon)

ekran süresi vs konularına girmiyorum şarj ne kadar gidiyor konuları çok sıkıcı çünkü amacım sadece 10 ay sonunda bataryanın yıpranma payını göstermek benım kullanımım ile.

• brkbskc kullanıcısına yanıt
    Kilif ne kullaniyon

• quote:

Orijinalden alıntı: unlovedman

Kilif ne kullaniyon
    https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s9-plus-kilif-rugged-armor-593cs22921-p-HBV00000APKR2

1 kez çok ama çok sağlam düşürdüm. 2 metre havalandı, salıncağın demirine çarptı, oradan masaya çarptı, oradan da yere ekran üstü düştü.

Baya iyi korudu ucuz atlattım ama kılıf gerçekten iş gördü. Ekrandan yüksek olduğu içinde ekrana temas etmeden kurtardım.

Kılıfla ilgili deneyimim böyle :) tavsiye ederim oldukça iyi. İnce sayılır. Kılıfla birlikte telefonun ağırlığı 210 gram oldu.

kılıfsız daha rahat kullanım var tek elle ama en ince kılıflardan biri de bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbskc -- 18 Eylül 2019; 8:47:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Red Alert

Arkadaşlar merhaba,

android 8 deyim yaşamadım bu geçişlerde bi sorun.
  • brkbskc kullanıcısına yanıt
    Android ile alakalı değil Turkcell ile alakalı bir durumdu bu galiba. Daha önce muhabbeti dönmüştü buralarda.
  • tavsiye edilmeyecek gibi değil ama turkcell den de türk telekoma hat devri yaptırmayın 6 gb internet verse de bi boka yaramıyor. çok kesinti olduğundan dolayı applikasyon indirmelerinde kopmalar olduğu için her seferinde bağlantı yenileniyor ve kota çabuk gidiyor . turkcell de güzel bir hizmet sunsa da yılların kullanıcısı abonesiyim 2 - 3 gb interneti ayda 50 tl ye çok görüyor . allah cezasını versin kapitalist pislikler . abonelerinin üzerinde sempatisi iyi imajı olmasa fahiş fiyatlardan kimseye bu kadar aboneyi kazıklayamaz . turk telekom da hepsinden beter 6 gb internet verse ne olacak çok sık bağlantı kopmaları yaşanıyor . bence vodafon en iyisi diyecem ama onda da tecrübem bilgim yok .
  • yaw şu eylül ayı güncellemesi ne zaman gelecek isveçe bile geldi bize gelmedi hala bee , günlerdir bekliyoruz , ne yapıyor bunlar adroidi mi baştan mı kodluyorlar ne bu kadar güncellemesi geç yetiştirilecek kadar çok ne işle uğraşıyorlar
  • Benim cihazda batarya bazen %10 dan 1 e 1 dakka da düşüyor ama %1 deyken baya bi kullanıyorum cihaz kendi kendini kapatıncaya kadar. Cache clearing yaptim kalibrasyon da yaptım ama sorun düzelmedi.Batarya hatalı olabilir mi?

• bence şu lanet ağustos güncellemesiyle direk pilin üzerine yüklenmişler performansı arttırmak için .. bu kadar hızlı pil harcayan bir versiyon daha görmedim ben aldığımdan beri cihazı . gerçekten dakkada bir % 1 - 2 gibi iniyor şarj . eskiden yarım saat youtube izlerdim wifi den % 4 5 giderdi en fazla . çok da göze dokunur performans artışı yok . bildiğin android işte yavaşı hızlısı yok . sadece çekirdek ve uygulamaları optimize ediyorlar . anroid menülerinin hızlısı yavaşı mı olur .

yarına güncelleme çıkar tahminimce , isveç bizden sonra almış bizden önce güncellenmiş . bu kadar da bekletilmezki . daha da bekletirlerse fazla beklentiye giricem . ne düzeltiyorlarsa bu kadar yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 18 Eylül 2019; 16:33:58 >
  • Arkadaşlar telefonu servise verdim. Üst hoparlör cızırtı yapıyor diye. Temizlemişler sıkıntı kalmadı. Cızırtı olan arkadaş varsa söylesin temizlesinler.

Bu süre boyunca iphone 6s kullandım. Allah düşürmesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fox5578

Yok hocam sorun hareketler. Yani çoğu cihazlarda yukarı sürükle ana ekran, sürükle bırak son uygulamalar, kenardan çekince geri gider ya ondan bahsediyorum.
    Bence bu şekilde daha tepkisel, yani hızlı kullanabiliyorsun. Iphone gibi olunca sevmiyorum ben yukarı kadar kaydır beklet felan.

• 
Sayfa: önceki 828829830831832
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.