Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.537
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam öncelikle incelemeniz için teşekkürler. Yaptığınız ram testinde YouTube’dan bir video açtınız mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beko1903 Hocam Google uygulamaları genel olarak sıralı açılan uygulanmalarda kendini otomatik olarak kapatmaya meyilli olduğu için güç tasarrufu sağlamak adına genelde reset atıyorlar. Youtube'da bundan bir tanesi hocam. Normal kullanımda ama bir sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum.

alperen_69 Teşhirdeki 3 üründe ön kamerayı test ettim hocam aynı durum var mı diye, 2'si S9 diğeri S9+, 3'ünde de manzara aynıydı hocam. Umarım kutudan çıkan üründe durum daha farklıdır.
  • Telefonu bende test ettim Stereo ses gerçekten fark etmiş dolby atmos açınca ses daha bir güzelleşiyor Yanımızda iPhone X ve 8Plus vardı onlardan bir tık daha iyi diyebilirim ses deneyimi

Ekran olarak Amoled kullanan iphone X den bile daha güzel Gerçekten başarılı bir ekranı var 8Plus o IPS ekranı ile o anda elendi .

Ön kamera da portre modu var ama bunu yazılım ile yapıyor onu beğenmedim İphone X portre modu şuan için daha iyi Keşke A8 gibi çift kamera olsaydı .

Arka kamera haliyle başarılı 4K60FPS deneme şansım oldu sorunsuz kaydediyor f.1.5 deneme şansım olmadı aydınlık olduğu için orada nasıl performans verecek merakla bekliyorum Çift kamera note 8 Çok fark göremedim Gündüz aynı Fotoğrafı çekiyorlar.

AR emoji Kişiden kişiye değişiyor sanırım beni oldukça benzetti sadece kaş göz ağız hareketlerini takip ediyor İphone daki gibi çok hassas değil tahminim bunu da ön kamera ile yapıyor.

Ağır çekim gelecek olursak başarılı 720p Kaydediyor ama aydınlık yerde görüntü kullanılabilir durumda ama loş bir ortam da görüntü kalitesi düşecektir 720P çekiyor ama Benim gördüğüm görüntü 480p gibiydi .

S8 serisinin makyaj görmüş hali resmen Bence Note 8 Hala güçlü bir alternatif .

• Telefon manyağı arkadaşlarım bile almayı düşünmüyorum bu ne fiyatlar dedi

ben zaten 7 sene de bir telefon alıyorum :) s2 ye devam mı etsem bilemedim

kullanıcı yorumlarını bekliyim. Sanırım talep baya az olacak bu sefer. Güzel telefon ama çılgın fiyatlar.

Burda ki tek soru ne kadar düşer fiyatlar ? 500 TL düşşe 4699 olsa burada saatle 5199 a almak mı karlı yoksa 500 tl düşen fiyatla almak mı?
  • ajanxxx1905 A kullanıcısına yanıt
    Bence mayıs ayına kadar 700 ile 1000 tl arası düşer en önemlisi cihazın durumu ortaya çıkar sağlam mı çatlar mı patlar mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BluePassenger -- 3 Mart 2018; 11:12:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

3300 tl olan bir ürüne 5500 veren insan sayısı azdır diye tahmin ediyorum hocam. Geçen yıl s8 serisi fiyatı neden indirmişti talep olmadığından değil mi? Şuanda G.Kore de talep şoku yaşıyor samsung. Bu durumun global pazarda da hissedilecegi tahmin ediliyor. Yani talep olmadığı zaman fiyat aşağıya çekilir. Note8 in fiyat artışı s9un tavan fiyatını belirlemek içindi. Yoksa note8 mağaza da 4000 olsa kim baksın s9 a.

Hocam 3.300 e ne zaman satıldı? Fiziki mağazaların hiç biri 4.250 tl den aşağı vermedi onda da kara cumaydı (istisnai durumları bilmem)

Müşteri diyaloğunu aktarayım size;

+Merhaba

Merhaba

+Note8 ne kadar?

4.249 tl çok iyi fiyatta almanızı öneririm

+Ooo daha düşer bu ya

Aynı müşteri 5.499 tl olduğunda geri dönüp o telefonu almıştı.

İllaki fiyat düşecek diyen arkadaşların kaçırdığı kritik bir durum var.

Örneğin 4.599 tl ye 400 tl çek veriyor. Bu cihazın fiyatı 4.199 tl ye düşecek ki indirim olmuş olsun.

Veya net alışverişlerinde 1.299 tl lik saati hediye ediyor. Cihazın fiyatının 3.299 a düşeceğini bekleyenler var.

Diyeceğim şu ki cihazı bu fiyattan alırken yanında verilenlere,

Cihazı indirimli fiyata alırken yanında verilmeyenlere dikkat etmeniz gerekiyor.

Hah umarım gönlünüze yatan fiyatıyla alır çektiğiniz mükemmel fotoğrafları burada paylaşırsınuz hocam ☺

• quote:

Orijinalden alıntı: yunusemre8760

Bence mayıs ayına kadar 700 ile 1000 tl arası düşer en önemlisi cihazın durumu ortaya çıkar sağlam mı çatlar mı patlar mı

Artık bekleyecez öyle görünüyor. Fiyatlar çok uçuk. s2 kullanmama rağmen ve saati beğenmeme rağmen bekleyeceğim. Bu fiyatlardan aldıkça firmalara yüz veriyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redpover

quote:

3300 tl olan bir ürüne 5500 veren insan sayısı azdır diye tahmin ediyorum hocam. Geçen yıl s8 serisi fiyatı neden indirmişti talep olmadığından değil mi? Şuanda G.Kore de talep şoku yaşıyor samsung. Bu durumun global pazarda da hissedilecegi tahmin ediliyor. Yani talep olmadığı zaman fiyat aşağıya çekilir. Note8 in fiyat artışı s9un tavan fiyatını belirlemek içindi. Yoksa note8 mağaza da 4000 olsa kim baksın s9 a.

Hocam 3.300 e ne zaman satıldı? Fiziki mağazaların hiç biri 4.250 tl den aşağı vermedi onda da kara cumaydı (istisnai durumları bilmem)

+Merhaba

Merhaba

+Note8 ne kadar?

+Ooo daha düşer bu ya

Örneğin 4.599 tl ye 400 tl çek veriyor. Bu cihazın fiyatı 4.199 tl ye düşecek ki indirim olmuş olsun.

Veya net alışverişlerinde 1.299 tl lik saati hediye ediyor. Cihazın fiyatının 3.299 a düşeceğini bekleyenler var.

Cihazı indirimli fiyata alırken yanında verilmeyenlere dikkat etmeniz gerekiyor.

Hah umarım gönlünüze yatan fiyatıyla alır çektiğiniz mükemmel fotoğrafları burada paylaşırsınuz hocam ☺

Benim söylemek istedğimi rakamlarla anlatmak istediğimi anlatmışsınız. Hediyelerle değerlendirmek önemli. Hediyesiz 4699 mu ? 500 TL düşüş diyelim. Yoksa hediyeli 5199 mu? Saate 1000 TL diyelim. Kutuyu hiç açmadan satılsa 700 e sattık diyelim. 4499 TL olur. Satarsan bu fiyata almışız gibi olacak. Ki 4499 gibi bir fiyata ancak kasım aralık gibi düşer. Resmi mağazalar için söylüyorum bunu.

Sonuç olarak anladığım yanında hediye ile 5199 TL bize uymuyor. Firmalara güven kalmamış fiyatların şişik olduğunu düşünüyoruz. O yüzden hediyesiz 4599 civarı bir fiyat s9+ için hemen hemen kabul edilebilir olurdu. Ki bunlar hala çok yüksek paralar.

• Note 8 heyecanını uyandırmadı. Güzel telefon ama fiyatın yarattığı algı > yanında verdiği hediyeler.

Burda önemli olan fiyat algısı. Hediye ile belkide daha ucuza gelecek ama. Fiyatlar müşterilerde kazıklanıyoruz algısı yaratıyor.
  • https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-8-64-gb-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV000008SNP0?magaza=CEPGEN&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=21.c.k.pc
    Mağazadaki ürün ile internetten alış arasında fark var. ithalatçı garanti vs gibi garip itirazlar olacaktır da akıl var mantık var aradaki fiyat farkını gerektirecek bir durum mu var bilmediğim Alacak olan kişi 350TL ye fixpack onarım yaptırır sizin sunmadığınız ekran kırılma tamiri gibi en önemli sorunu da ortadan kaldırır . Kdv ve gider yazma gibi imkanlarım olduğu halde akıllı telefona değil 5000 TL 3000 TL bile vermem. Kabul edin yada etmeyin bu telefonlar bu kadar etmez. Apple da etmez orası da ayrı konu. Alacak olanlar güle güle kullansın. Kendi görüşüm bu yönde. İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbyram -- 3 Mart 2018; 12:34:41 >

• şuan mağaza çökmüş satın alamadım denedim azönce ne zaman düzelir bilmiyorlar rezalet
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    He hocam o yeniden açmaya meyilli olmasına rağmen bir tane bile yeniden başlatmadı mı?

• quote:

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-8-64-gb-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV000008SNP0?magaza=CEPGEN&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=21.c.k.pc
    Mağazadaki ürün ile internetten alış arasında fark var. ithalatçı garanti vs gibi garip itirazlar olacaktır da akıl var mantık var aradaki fiyat farkını gerektirecek bir durum mu var bilmediğim Alacak olan kişi 350TL ye fixpack onarım yaptırır sizin sunmadığınız ekran kırılma tamiri gibi en önemli sorunu da ortadan kaldırır . Kdv ve gider yazma gibi imkanlarım olduğu halde akıllı telefona değil 5000 TL 3000 TL bile vermem. Kabul edin yada etmeyin bu telefonlar bu kadar etmez. Apple da etmez orası da ayrı konu. Alacak olanlar güle güle kullansın. Kendi görüşüm bu yönde. İyi forumlar

Hocam ülke bazlı olarak vergilendirme sistemi konularına baktığımızda evet bu telefonlara bu kadar vergi ödediğimiz sürece bu cihazlar bu kadar para etmezler.
    Saygılar

İthalatçı garantili konusu kendi başına bir problem. Biraz araştırın isterseniz kullanılan işlemciden gelecek yazılıma kadar farklılıklar olabiliyor.

İyi forumlar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: ajanxxx1905

quote:

quote:

+Merhaba

Merhaba

+Note8 ne kadar?

+Ooo daha düşer bu ya

Benim söylemek istedğimi rakamlarla anlatmak istediğimi anlatmışsınız. Hediyelerle değerlendirmek önemli. Hediyesiz 4699 mu ? 500 TL düşüş diyelim. Yoksa hediyeli 5199 mu? Saate 1000 TL diyelim. Kutuyu hiç açmadan satılsa 700 e sattık diyelim. 4499 TL olur. Satarsan bu fiyata almışız gibi olacak. Ki 4499 gibi bir fiyata ancak kasım aralık gibi düşer. Resmi mağazalar için söylüyorum bunu.

Sonuç olarak anladığım yanında hediye ile 5199 TL bize uymuyor. Firmalara güven kalmamış fiyatların şişik olduğunu düşünüyoruz. O yüzden hediyesiz 4599 civarı bir fiyat s9+ için hemen hemen kabul edilebilir olurdu. Ki bunlar hala çok yüksek paralar.

Hocam bu fiyat indirimlerini, fiyatın şekillenmesini, neden ve ne zaman indirilip yükseltileceğini ilk ağızdan dinleyip hak vermiştik ancak karşımızdaki kişinin bizde yarattığı heyecandan inanın aklımda tek bir kelimesi bile kalmadı.Yeterince isteyen arkadaş olursa ilk ağızdan Fiyat konusunda aynı konuşmayı tekrar talep edeceğim.

İyi forumlar dilerim

• quote:

quote:

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-note-8-64-gb-dual-sim-ithalatci-garantili-p-HBV000008SNP0?magaza=CEPGEN&utm_source=pc&utm_medium=epey&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=21.c.k.pc

Hocam ülke bazlı olarak vergilendirme sistemi konularına baktığımızda evet bu telefonlara bu kadar vergi ödediğimiz sürece bu cihazlar bu kadar para etmezler.
    Saygılar

İthalatçı garantili konusu kendi başına bir problem. Biraz araştırın isterseniz kullanılan işlemciden gelecek yazılıma kadar farklılıklar olabiliyor.

İyi forumlar dilerim

Hocam beni şu konuda aydınlatır mısınız: 3300 TL ye ith. garantili getiren adamda vergisini ödüyor, Samsung Türkiye de aynı düzeyde vergisini ödüyor. Samsung Türkiye'nin kurumsal yapılanması neticesinde 2200 TL lik fiyat farkı olması normal gelmiyor bana. Aradaki fark 300-500 TL olur anlarım. Ozaman yatırımınıza destek olmak için bile mağazadan ürünü alırım. Ancak 2200 TL lik fiyat farkı sizin tüketiciye karşı bakış açınız konusunda beni mesafeli durmaya itiyor. Bunun sebebi nedir?

• beko1903 B kullanıcısına yanıt
    Yok Youtube maalesef hocam reset atıyor.
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam belki o da 14 uygulama olduğu içindir 5-6 uygulamada başlatmaz belki. Peki diğer uygulamalar direk açıldı mı yeniden başlatmadan. Tarayıcı vs

• ccandan kullanıcısına yanıt
    Portre modu tamamen yazılımsal arkadaşın google pixeli bana göre en başarılısı bende onu çok beğenmiştim

• Malum siteye 4700 den konulmaya başlanmış evkurdan alınma.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple'nin X'de yaptığı hatayı, Samsung S9'da yaptı. Bu cihaz hiç sürülmemeliydi piyasaya. Note 9 ve X beklenmeliydi. Fakat aç gözlülüklerine engel olamıyorlar maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.