Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir Kullanıcı, 5 Masaüstü Kullanıcı
17.768
Cevap
209
Favori
839.791
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]
Giriş
    1107 Mesaj
    |
    |
    c.arda kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2.5 yıldır s7 edge kullanıyorum cihazdan memnunum ama insan değişiklik istiyor.

Samsung a alıştım ve devam edeyim diyorum s8 s9 düşündüm ama, aman aman fark yaratmayacak gibi.

En önemli şarj ama s8 s9 hatta plus olsun s7 edge gibi şarj süresi veriyor, samsung bu konuda kendini geliştiremedi, beceremedi.

Huawei aklımı çeliyor ama s9 da iyi. P20 şarjda gayet başarılı görünüyor formda ki yorumlara göre, p20 pro çok para.

Acayip kararsız kaldım

Samsung s7 edge gibi cihaz ürettiğine pişmandır kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Arkadaslar selam, Android 9 guncellemesinden sonra problemler ustuste gelmeye devam ediyor. Medya sesi en kisiktayken bile bangir bangir bagiriyo mu sizde de? 9 surumunde ses en kisiktayken sanki bi onceki surumun orta ses seviyesindeki ses siddetini cikariyor telefon.

Isin kotusu sesi sonuna kadar acarsak patlak hoparlorlu Samsung E250 gibi ses cikariyo telefon. Bence bu sürüm şuan beta ve bize yutturmaya calisiyolar final versiyon diye

Orijinalden alıntı: brkbskc

güncelleme yaptıktan sonra wipe cache wipe data yapın mutlaka.

Pil konusu arkadaşın dediği gibi zamanla oturur. Bu konuya çok takılmayın.

Hocam bu wipe yapma dediğiniz işlem tam olarak ne oluyor?
    Telefonu fabrika ayarlarına mı döndüreceğiz? Rica etsem kısaca bir bilgi verebilir misiniz, teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Engineers Make Things, Industrial Engineers Make Things Better..
  • Yarbay
    4863 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mursen

Arkadaş abarmayin ya ben telefoncuya uygulattim hiç bir sorun olmadı tamam biraz taşıyor bezle silincede geçiyor yağ gibi bir sıvı zaten sivida kayganlik hissi var Japon yapıştırıcı değilki bu ekrana yapışsın kalsın kuru bezle silince aninda geçiyor bu telefon kavisli olduğundan başka kirilmazlar uymuyor buna uysada dokunma hissini resmen bitiriyor benim bu ikincı uygulatmam çıkarırken tereddutluydum cama zarar verecek diye sıkıntısız lekesiz cikti uv den sasmam kaç tane kirilmaz denediysem hepsi çöp oldu en mükemmeli bu

Alıntıları Göster
    Hocam bu UV koruyucunun Vrurch koruyucudan ne farkı var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Temiz kurulum yapmakta fayda var. Bluetooth açık Gear s3 e bağlı mobil veri açık aldığım değerler bunlar.

|
    |
    Kamera ayarları için tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı acaba ? Otomatik modda şöyle yaparsanız daha iyi olur diye..Mesela ayarlar kısımında çözünürlük nasıl olmalı foto ve video için.? Özellikle flaşlı çekimde sanki daha sarımtırak fotoğraflar elde ediyorum.Bilemedim..

|
    |

Sen kısdıkça, telefon zamanla kullanım tarzını öğremip kısıyor. (Adaptif parlaklık)

|
    |
    sabata21 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1994 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: madozz

quote:

Orijinalden alıntı: brkbskc

güncelleme yaptıktan sonra wipe cache wipe data yapın mutlaka.

Pil konusu arkadaşın dediği gibi zamanla oturur. Bu konuya çok takılmayın.

Hocam bu wipe yapma dediğiniz işlem tam olarak ne oluyor?
    Telefonu fabrika ayarlarına mı döndüreceğiz? Rica etsem kısaca bir bilgi verebilir misiniz, teşekkürler.

Alıntıları Göster
    ben cevap vereyim,
    Wipe Data Factory telefonu tamamen sıfırlamadır wipe cache partition ise Ön bellek temizlemek oluyor,
    Telefonu kapatıp Güç-Bixby-Ses Yükseltme tuşlarına aynı anda 4-5 sn kadar basılı tutup Recovery menüye giriyorsunuz ses kısma yükseltme tuşları ile menü içinde dolaşıyorsunuz oradada göreceksiniz bu adımları üstüne gelip güç tuşu ile onaylarsanız işlemi gerçekleştirirsiniz unutmayın Wipe Cache Partition ön belleği temizler Wipe Data Factory ise telefondaki herşeyi siler Foto video müzik rehber mesaj uygulamalar vs telefon ilk aldığınız zamanki gibi olur..
    Honda Jazz Joy CVT 2012 Beyaz__Sony 49 XF 8577__Samsung S10 Plus Beyaz_Samsung A50 Beyaz__Huawei P Smart 2018 Siyah__Sony DSC-WX7__Philips BDP5200 Bluray__İPad 5.Nesil__Sony PS4 1 TB__Lenovo Y520T
  • Yarbay
    2612 Mesaj

Samsungu yakaladın dostum..temiz kurulum yapın böyle bir sorun yok bende.

Samsung geç verse suç erken verse suç 🤣

|
    |
    18XET01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: 18XET01

Arkadaslar selam, Android 9 guncellemesinden sonra problemler ustuste gelmeye devam ediyor. Medya sesi en kisiktayken bile bangir bangir bagiriyo mu sizde de? 9 surumunde ses en kisiktayken sanki bi onceki surumun orta ses seviyesindeki ses siddetini cikariyor telefon.

Isin kotusu sesi sonuna kadar acarsak patlak hoparlorlu Samsung E250 gibi ses cikariyo telefon. Bence bu sürüm şuan beta ve bize yutturmaya calisiyolar final versiyon diye
    şimdi denedim bende böyle bir sorun yok sesi kıstığımda tamamen kapanıyor ama en yüksekte az da olsa bir bozulma var bende zaten en yüksekte dinlemediğim için sorun yok size de diğer arkadaşlara tavsiye ettiğimiz Wipe Data Factory yöntemini yapmanızı tavsiye edeceğim birde ondan sonra deneyin..
    Final Pie bir tek bize gelse anlayacağımda Almanya,İtalya,İsviçre,Hollanda ve BAE içinde yayınlandı yani hala Beta olma durumu yok bence ama eksik yanları var tabi 1 veya 2 güncelleme ile tam oacaktır..
    |
    |
    Honda Jazz Joy CVT 2012 Beyaz__Sony 49 XF 8577__Samsung S10 Plus Beyaz_Samsung A50 Beyaz__Huawei P Smart 2018 Siyah__Sony DSC-WX7__Philips BDP5200 Bluray__İPad 5.Nesil__Sony PS4 1 TB__Lenovo Y520T
  • Yarbay
    3138 Mesaj

Amoled ekranlarda elbet oluyor kacinilmaz son ama geciktirmek için ekran parlakligini sonuna kadar açmaktan kaçın.

İkonlarin yerini arada bir degistir. Ben ana ekran duzenini degistiriyorum arada.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    ÖzTürk23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Arkadaşlar merhaba,

Tayland'dan aldığım S9 plus'a halen Pie güncellemesi gelmedi. Neden olabileceği konusunda bir fikriniz var mı?

Tayland için Pie güncellemesi yayınlanmadı..
    |
    |
    nurettincerek kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çok teşekkürler.

|
    |

arkadaş tarif etmiş burada wipe işlemini o yüzden tekrar etmiyorum

temiz kurulum yapın arkadaşlar. Büyük bir güncelleme bu ve sürüm değişimi. Resmen alt yapısı değişiyor telefonun.

Ayrıca yedeklerini yüklemeyin rehber mesaj hatırlatmalar dışında. Programları da tekrar playden indirin. Yeniden kurun telefonu.

Şurada yazılanların hiç biri yok. Pil de iyi gidiyor. Zaten daha ilk sürüm tabi ki eksik olacak. 1 aya güncelleme gelir bir çok şey düzelir. Bu her zaman böyledir. Her marka ilk güncelleme de herşeyi tam veremez. İos ta bile ne hatalar oluyor.

Biraz sabredin derim android 9 kesinlikle daha hızlı ve ram açısından daha iyi.

8 e göre 500 mb ram artışı oldu. 5,1 den 5,6 ya çıktı. Bu da bir çok şeyin ne kadar hafiflediğini gösteriyor.

Boşta ki ram 3.2 den çıkmış 3.6 ya. Önemli olanlar bunlar.

Parmak izi okuma ve kilit ekranına geçişte ufak gecikmeler var. Ram boşaltma menüsü %88 de çok takılıyor bunlar bariz hatalar gördüğüm. İlk güncelleme ile düzelir rahat.

Ağır çekim çıkmış 0,4 sn :) muhteşem bi olay ve çok zevkli. Kamera bence daha iyi ve performanslı. Kamera açılış hızı iyi. Ancak kamera modları arasında geçiş biraz yavaş. Bu da düzelir.

Bence telefonun hakkını veren sürüm 9.

Oneplus 6 kullandım android 9 ile. Kesinlikle 9 çok daha hızlı ve hafif. Aynı şeyi 9 plusta yaşadım. Bu işlemci ve bu ram için yakışan bir işletim sistemi sürümü.
    |
    |

OTA dan aldığımız güncellemeye Wipe Data yapmakla Pie romunu sıfırdan Odin ile kurma arasında bir fark olur mu peki?
    |
    |
    SERKAN BEY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

TG

CPU Ryzen 5 2600 GPU INNO3D RTX 2070 Super IChill X3 Ultra ANAKART ASUS B450 TUF PRO Gaming RAM GSKILL 16GB (2x8GB) SniperX DDR4 3200Mhz KASA Rampage Joyance 4x120mm RBG MONITOR Samsung C27HG70 Freesync 2 HDR 1440P 144HZ
  • Binbaşı
    1522 Mesaj

Teşekkür ediyorum.

Saygılarımla...

|
    |
    gkhncnk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aktive etmek için key istiyor hocam ama bunu nerden temin edeceğiz?

Saygılarımla...

|
    |
    gkhncnk kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: filojistoN

OTA dan aldığımız güncellemeye Wipe Data yapmakla Pie romunu sıfırdan Odin ile kurma arasında bir fark olur mu peki?
    Kurulum bittikten sonra tekrar wipe data ve cache yapın. Programları tekrar playden yükleyin sıfırdan. Mesaj rehber gibi yedekleri geri alın sadece. Zaten whatsapp kurulduktan sonra yedekleri soruyor.

8 9 10 vs geçişlerinde bu çok önemli. Yıllarca android kullandım çok faydasını gördüm. Mimarisi değişiyor telefonun resmen. Çok farklı yazılımlar. Biraz zaman alıyor ama sadece üreticiden kaynaklı sorunlar kalıyor geriye. Sizden yana sorun olma ihtimali sıfıra iniyor temiz kurulum ile.

Her iki durumda da wipe işlemlerini yapın işin özü :) Güvenin bana :)
Mobilya Takımları
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.