Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam cihazı aldım bugün. Valla açıkçası baya beğendim. Sadece sizden öneri bekliyorum. Son güncelleme herkes çok memnun kalmış sanırım yükleyeyim mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kancaaa kullanıcısına yanıt
    Kronik ariza Şuan icin yok Işık yansima problemi montajla alakali bir problem vakum iyi yaomadilar yada yapistirici bantlar iyi oturmamis Şans işi..

Ekranda ki problem siyah ve karanlik filimlerde mozaiklesme gibi bir sey varmis ama yazilimdanmi dobanimdanmi bilemedim..

iphone iphonedur

Samsung telefondur 😁

• quote:

Orijinalden alıntı: Kancaaa

Samsung S9+ ile iphone 8 plus arasında kaldım. Bir kaç sorum var S9+ kullanıcılarına.

Sizce telefon 3-4 sene götürür mü ?

İnstagramda story problemi duymuştum. Ekran oranı uyuşmazlığından böyle bir şey var mı ? Youtubede izlerken falanda oluyor mu bu sorun ?

Telefonunuzda ışık süzmesi var mı aralarda denk geldim bazı kullanıcılar bu normal demiş bir kısımda bende yok böyle bir şey demiş. Telefonun kenarında sarı çizgi gibi bir şey ?

Başka karşılaştığınız problem var mı telefonda kronik sorun vs.?

Genel olarak S9+ önerir misiniz ?
    Instagramda bir problem var bende storylerde , bence 3 4 yıl rahat götürür ben zaten öyle yapacağım.

S9+ aldım ışık sızması yaptı bende, sonuç olarak iade ettim.

10 günlük deneyimim ile S9 Plusın sevmediğim yönleri ;

-Batarya performansı abartıldığı kadar başarılı değil,
    -Tasarım şahane ama telefonu elinde sıksan parçalarına ayrılacak gibi hissiyat veriyor ,
    -Arka kapak gereğinden fazla parmak izi bırakıyor (t-shirtlerini eritirsin 3 giyişe ) ,
    -Bixby tuşunun gereksiz yere telefonda yer aldığını düşünüyorum ,
    -Daha önce A7 2016 kullanıyordum, s9+ klasik bir android cihaz deneyemi yaşattı bana yeni telefon almış hissine kapılamadım hiç ,
    -Yüz tanıma ve iris tarayıcısını genel olarak başarılı buldum ancak ışıksız ortamdaki performası için aynı şeyi söyleyemem ,
    -Gerçektende 5 ay sonra oluşacak değer kaybını hissedebiliyorsunuz.

Tekrardan iphone 8 plus ve s9 + arasında kaldım bende.Siz karar verdiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MooHyul

-Tasarım şahane ama telefonu elinde sıksan parçalarına ayrılacak gibi hissiyat veriyor ,
    -Arka kapak gereğinden fazla parmak izi bırakıyor (t-shirtlerini eritirsin 3 giyişe ) ,
    -Daha önce A7 2016 kullanıyordum, s9+ klasik bir android cihaz deneyemi yaşattı bana yeni telefon almış hissine kapılamadım hiç ,
    -Yüz tanıma ve iris tarayıcısını genel olarak başarılı buldum ancak ışıksız ortamdaki performası için aynı şeyi söyleyemem ,

telefonu nerden aldınız da ışık sızması ndeniyle iade aldılar. genelde sıkıntı çıkarıyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Cuveyriye

telefonu nerden aldınız da ışık sızması ndeniyle iade aldılar. genelde sıkıntı çıkarıyorlar

Alıntıları Göster
    Ürünümü Hepsiburada.com ' dan temin ettim. Bahsettiğiniz gibi cihaz henüz ellerine bile varmadan ,müşteri hizmetleri ürünü tarafıma geri yollayıp Samsung Teknik Servise yönlendirmem gerektiğini söylediler.Bende cihazımın henüz 14 günü dolmadığı için genel müdürlüklerini bilgilendirerek, ürün iade alınmaz ise cayma hakkımı kullanıp sözleşmeyi feshedebileceğimi , mevzu daha ileri giderse kargodan teslim almayıp yasal süreç başlatacağımı belirttim.

Sonuç olarak genel müdürlükten dönüş yapan bayan ; iade birimini bilgilendireceğini , cihaz ve içeriğinde herhangi bir kusur,eksik yok ise iademi gerçekleştirmeleri talimatını verdiğini söyledi. Kargo ancak bugün taraflarına ulaştı. Sonucu buradan sizlerle paylaşırım.

• Arkadaşlar , Snapdragon modelini seçerken bilginiz olmasını gerektiren bir durum var. Adreno 630 GPU bir bug içeriyor ve web browser da çökmeler yaşanıyormuş , reboot şeklinde yada donmalar şeklinde oluşan bir problem var. Exynos işlemci kullanan S9 ve S9+ modellerinde bu durum yok sadece S845 kullanan S9 ve S9+ da mevcut.

İlginizi çekebilir, daha evvel konuda yayınlandıysa bilemiyorum ben görmedim, uyarırsanız kaldırırım mesajımı.

Linkler;
    https://www.samsungcentral.com/2018/04/24/report-galaxy-s9-snapdragon-variant-has-a-gpu-stability-bug-that-allows-to-trigger-remote-reboots/
    https://wccftech.com/critical-gpu-bug-capable-of-triggering-reboots-found-in-snapdragon-variants-of-the-samsung-galaxy-s9-s9-plus/
    https://www.xda-developers.com/the-snapdragon-samsung-galaxy-s9-has-a-gpu-stability-bug-that-can-be-exploited-to-trigger-remote-reboots/

İyi forumlar dilerim.

• Herkese iyi günler öncelikle. Dün araniza s9 alarak katıldım. Ama şöyle birşey oldu. Aldıktan sonra cihazın sorunu var mı bir kontrol edelim dediler sonra da ben ekran koruyucusu istediğimi söyledim. O arada arkadaşla konuşmaya dalmışız bir süre sonra telefon geldi ve ekran koruyucusu takıldı. Sonra eve gelip telefonu açtığımda direk telefon açıldı. Kurulum ekranı gelmedi. Ayarlardan hallettim. Acaba dedim kullanılmış telefon mu verdiler? Telefonun ne zaman kullanılmaya başlandığına dair bilgiye nerden ulaşabilirim? Genelde emaarda kontrol uygulaması böyle mi? Bir de son güncellemeyi yapayım mı telefona?

• Herkese iyi günler dilerim.
    S9 ve P20 (İkisi de plus ya da pro olmayan model) arasındayım.
    Telefondan en büyük beklentim 3-4 yıl üzmeden beni götürmesidir.
    Objektif yorumlarınızı bekliyorum , şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cruiser_16 -- 25 Haziran 2018; 14:6:30 >
  • MooHyul kullanıcısına yanıt

buna katılmıyorum çünkü mediamarkt ta satış elamanı istememe rağmen elime s9 plus tutuşturdu ekrana bastır dedi emanet mal diye az bastım korkma dedi ne oluyorsa olsun dedim hayvan gibi abandım telefon biraz esnedi yalan yok ama ekranda diğer telefonlardaki gibi bir dalgalanma bile olmadı o açıan çok sağlam

-bixby tuşunu ek uygulama yükleyerek harika şekilde kullanbiliyorsunuz süper oluyor ben sessize alma titreşim ve normal mod arasında geçiş yapacak şekilde ayarladım süper oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: MooHyul

Dostum S9+ ı bırakıp Iphone 8 plus ı almayın bana kalırsa. Asıl değer kaybını yeni nesil Iphone lar tanıtıldığında, o çağ dışı 4 yıllık kasayı kullanan Iphone 8 ve 8 Plus yaşayacak.

• unlovedman kullanıcısına yanıt
    Sizde de var mı hocam ışık süzmesi ? Kullanırken göze batıyor mu fazla ?

4-5bin verip şansa da bırakmak istemiyorum emin olamadım.

Sondaki örneklemeyi beğendim

• yudevil kullanıcısına yanıt
    Hocam tam olarak nasıl bir problem söyleyebilir misiniz ?

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Bu şekilde , bana göre rahatsız edici.

• bende yeni s9 kullanıcısıyım...birkaç sorum olacak bilenlere

rehberde gruplar ve profilim görüntülemek istemiyorum.sadece sık kullanılan kişiler ve kayıtlı rehberimi görmek istiyorum varmıdır çözümü?
  • MooHyul kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba, ben 8 plusa daha yakınım şuan seçim konusunda.

Düşüncem şu bundan çok önce 5s ile birlikte çıkan androidlerden hiçbiri kalmadı ama 5s kullanan hala çok kişi var. Uzun süre kullanacağım için telefonu stabilite bende ağır basıyor.

8 plus beni şu konuda düşündürüyor ön kamera ve tasarım.

Yeni telefonlarında tasarımla gelen bazı eksi yönleri var ekran formatından kaynaklanan. Uygulamalarda bazı sorunlar olabiliyor.

Ön kamera ise ters çekiyor 8 plusta birde s9+ bariz önde. 8 plusta normal çekmek için uygulamalar kullanmak gerekiyor.

Genel olarak özellik bakımından S9+ önde fakat her sene aynı muhabbet dönüyor. Kısa vadede S9+ mantıklı gibi gözüksede uzun vadede 8 plus daha iyi bir seçenek gibi benim görüşüm bu oldu.

Yazdığınız ışık süzmesi sorunuda çıkarsa falan huzursuzluk olur. Hiç şansa da bırakmak istemiyorum. Son saniye kararım değişmezse 8 plus alıcam sanırım.

• beko1903 B kullanıcısına yanıt
    ???

• quote:

Orijinalden alıntı: beko1903

Hocam cihazı aldım bugün. Valla açıkçası baya beğendim. Sadece sizden öneri bekliyorum. Son güncelleme herkes çok memnun kalmış sanırım yükleyeyim mi?
    Guncellemeleri 1 sene boyunca yukleyin Sonra malum samsung çop yapiyor satis düşüncesinden galiba ya islemci hizini artiriyor batarya öluyor oyle seyler daha 2. ay cikis bir telefon icin sene sonuna kadar rahat yukle

• Dual sim modellere, tek sim modelin romunu aynen yükleyip kullanabiliyor?
  • unlovedman kullanıcısına yanıt
    Diğer sorumun cevabını biliyor musunuz hocam?

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.