Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1085. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün batarya kalibrasyonu yaptım. Ekran sürem 5 saati geçti, bir saat den fazlada oyun oynadım bu süre içinde ve hala %30 şarjım var. Normalde çoktan ikinci kez şarja takmam gerekirdi. One UI 2.5 iyi olmuş baya. Dünkü yorumumu siliyorum, rahatlıkla geçebilirsiniz herhangi bir bug da görmedim. 7-8 saati görebilirim sanırım oyun oynamazsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 20 Ekim 2020; 21:51:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Greylights kullanıcısına yanıt
    batarya kalibrasyonu derken ne yaptınız? ben bu kalibrasyon işini anlamıyorum. doğru gelmiyor bana

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • reyminom R kullanıcısına yanıt
    Genelde 2,3 kere bataryayı tam boşaltıp doldurma işlemi aslında bide kod kullanarak yapma var.

-Hocam şarjınız bitmeye yakın %10-20 gibi *#0228# yapın ve şarjı tam bitirin telefon kapansın.

-Birkaç kez açmaya çalışın şarj iyice bitsin. Açılmıyorsa zaten sıkıntı yok demektir ama yinede yapın zararı yok yararı var.

-Şarja takın ve açın, açıldığı an yine kodu girin sonra bırakın fullesin. Kullanmayın bu süre içinde.

-Yeşil yanınca çıkarmayın bir yarım saat daha bırakın.

-Çıkarın şarjdan ve günlük nasıl kullanıyorsanız öyle kullanın ve kapanana kadar şarja takmayın.

-Sonrasında serbestsiniz.

Bu şekilde bataryanın dolum ve bitim noktasını yazılım daha iyi anlıyor. % yi de ona göre ayarlıyor.

Neden bilmiyorum ama Android 4 den beri hep sıkıntı oluyor bu batarya log dosyası. Bu dosyayı silmek için root atmışlığım var. Samsung da kodla çözülüyor neyseki.

Fabrika ayarları da bu yüzden batarya sorunlarını düzeltebiliyor çünkü oda siliyor bu dosyayı (wipe data işlemi).

• Son güncelleme ile batarya durumu. 1 saat sarj öncesi kullanmıştım onu ekran süresinden düşerseniz 6 buçuk saat ekran süresi almışım ki bunun içinde bir saatlik cihazı yoran bir oyun var oynadım. Günlük tek şarj ile 6 saatten fazla ekran süresi alınır.

Bu süreyi 2 yıllık batarya ile alıyorum, yeni değiştirenler bu sürümde daha memnun olur bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 21 Ekim 2020; 1:23:2 >

• One UI 2.5 sürümü S9'a gelen var mı? PLUS DEĞİL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 21 Ekim 2020; 9:42:29 >
  • Benim çekincem; her güncellemede olduğu gibi planlı yavaşlatma yapmaları. Eğer batarya süresi uzuyorsa, bunlar işlemciyi yavaşlatmış olmasın? Öncesi ve sonrası antutu test yapmak mantıklı. Güncelleme geldiğinde ben yapar atarım buraya gerekirse.

• İnşallah işlemciyi yavaşlatmışlardır. Browser da dolanırken 2.7 ghz de dolaşan, saçma bir hali var çünkü. Youtube da 20 saat video izle, internete gir 2 saat dolan batarya 0.

• nerede bu 2.5 güncellemesi?

• Antutu ya güvenmiyorum ama geekbench skorları şöyle:

• Basit işlemler için tamamda, ya çoklu işlerde yada oyunlarda? İşlemciyi tasarruf moduyla yüz 70 zaten yavaşlatabiliyorsunuz diye biliyorum.

Acelen ne yiğidim   Almanya için yeni çıkış yaptı.

• Basit işlemler olur mu hiç? İşlemciyi ağlatıyor bu program işlemciler için standarttır. Gpu yavaşlatılması günlük kullanımda fark yaratmaz pek.

• Greylights kullanıcısına yanıt

Sarja taktindan sonra hemen acip kodumu yazcaz biraz dolmasini bekleyipmi acicaz

• fumutb F kullanıcısına yanıt

Hemen yazarsanız daha iyi şarjda oynamamak adına.

• durum giderek kötüleşiyor. aslında buna ayıracak bütçem olsa 1250 daha koyup 0 s10+128gb alıp devam etmek isterim. hem 128gb hem 4100mah 9 saat rahat alırım.

• gelirse 700 mb

• S20 fe ile değişim sürecinin sonucu ;
    Geldi arkadaş baktı. Gelmeden önce aradı etti teyit amaçlı...
    Kasada iğne ucu kadar boya atması var olduğundan 2750TL fiyat çıkardı. Onu da zaten whatsapp üzerinden bir yere fotoğraflar ile sordu.
    İptal ettim tabiki, ben ara cihaz için değişim yapacaktım. 2 sene götürse diye bakıyordum ama malesef olmadı.
    Batarya değiştirip min. 1 sene daha s9+ ile devam eder sonra yeni çıkan bir cihaza geçerim.

Yorumum
    Bu cihaza bu kestintiyi yaptılarsa diğerlerini düşünemiyorum bile böyle söyliyeyim ne anlaşılır.

• Snac Twingum kullanıcısına yanıt
    benim telefonu alma şansları hiç yok o halde ben hiç kılıfla kullanmadım ön arka çizik 🤣

• quote:

Orijinalden alıntı: uurkayaogl

benim telefonu alma şansları hiç yok o halde ben hiç kılıfla kullanmadım ön arka çizik 🤣

Yerine göre değişiyordur belki diyeceğim ama bilmediğimden boş olur.

S20Fe başlığında İstanbul dışında cihaz yollayan arkadaş var. Çizik fln yollamış tam geri ödeme almış misal.

• 
Sayfa: önceki 10831084108510861087
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.