Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1083. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10811082108310841085
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet samsung'un sitesinden bana ulaşmalarını rica ettim.Telefonla arayarak geri döndüklerinde değişim kampanyasına özel galaxy buds+ yada galaxy watch active saati ücretsiz verebileceklerini söylediler..Bende saati seçerek S9+ telefonumu değişmeyi kabul ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurrrs55 -- 17 Ekim 2020; 0:25:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırdır neden bu strateji anlamadım 10k ya satamayınca böyle sahte prim li üçkağatlarla mı müşteri toplamaya çalışıyorlar yoksa mallarını satmak için yeni bir oyunmu bu . kardeş şu internette geçirdiğim1 2 saat bana öyle şeyler öğretti ki 250 k arabası olup satıp da 500 k ya ithal araba alsammı yok efendim telefonum az geldi 8000 e değişsemmi . o kadar yurtdışı mallarına bağımlı saçmalıkklar içerisindeyiz ki yani ülke ekonomisi tepe taklakken hala ithal mallara aylarca emeğimizi verip pır diye paramızı harcıyoruz ki . yani keşke yerli üretim olsa da 9000 e bile alsak ama yurtiçi sermaye ama kalite ama milli ekonomiyi destekleme , ama 2000 tl eden bir telefonumuz bile yok . olsada rağbet görmüyor bu sektörün allahın belası domine ettiği firmalarından .. keza bu işin içinde yıllardır varlar bizim firmalarımız gibi beyaz ev eşyaları üretip bir de telefon piyasasında deniyim diye değil .... s9 benim için çağının en iyisi idi hala daha üstüne kolay kolay telefon olmıycak . 4k çekimi ses sistemi ve hızı benim için gayet yeterli eskisin , idare eder teknoloji gelişsin varsın hiç de kötü özellikleri yok benim ihtiyacımı görüyor yeterli , yazılımını bk edip cihazın içine etmedikleri sürece ..... sıkılan tabii kendi bilir ama , az kaldı 10 k maaş aldığım dönemlerde bile artık bu kadar emeğimi yurtdışına aktarmıycam . gerçi bizimkilerinde bu kadar vergiden topladıkları kalır yanı değil ya .. gidip de 100000 tl eden arabayı satıp 250 000 tl ye sırf gösteriş için almıycam varsın eski araba olsun beni idare etsin . çok ihtiyacım olursa alırım . kalabalık bir aile için .

mantıken eskiyen bir şeyi zamanında elden çıkarmak kazançlı gibi görünse de , biraz da fazla doyumsuz olmıycaz arkadaşlar . her yeni gelen şeye para yığarsak hiç birisi tatmin etmiycek sizi tabii beklentilerimi bu karşılıyor diyeceğiniz zamana kadar . bu işin sonu yok . teknoloji ürünlerinin çoğunun ömrü 3 sene en fazla .. yani herkes kendi bilir kimse karışamaz ama ne biliyim yeterli geldi bana bu telefon . diliyorum ve istiyorum ki gerçekten lanse edildiği kadar güçlü olsa ama s9 la tırıvırı özellikleri haricinde gerçekten radikal bir değişim yok . sadece üst model . 8k 60 fps çeksin bakıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estimates29 -- 17 Ekim 2020; 3:18:39 >

• Bugün telefonumu öğleden sonra elden kadıköy samsung teknik servisine bırakacağım. Umarım forumda arkadaşların başına gelen çizikler, ekran açıklıkları olmaz, keza sadece batarya değişimi için vereceğim telefonu

• quote:

Orijinalden alıntı: onurrrs55

Evet samsung'un sitesinden bana ulaşmalarını rica ettim.Telefonla arayarak geri döndüklerinde değişim kampanyasına özel galaxy buds+ yada galaxy watch active saati ücretsiz verebileceklerini söylediler..Bende saati seçerek S9+ telefonumu değişmeyi kabul ettim.

Hocam hem s9+ değişim kampanyası hemde saat veya buds seçimini yaptınız mı ben sordugumda bu 3ünden 1 tanesini seçtirdi ?

Edit

Evet Müşteri temsilcisi telefon ile arayıp arkadaşa sunduğu teklifi yaptı öncelikle buds+ ı sundular ben saati isteyince saati eklediler. Beyaz renk + saati seçerek sipariş verdim. Telefon tesliminden 14 gün sonra saat gönderilecekmiş cayma durumundan dolayı.

Bu vesile ile bende S20FE ye geçiş işlemlerim başlatılmış oldu :)

Bilginize.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahsiyet -- 17 Ekim 2020; 14:31:41 >

• şu an elimizdeki cihazın değerini korumadığı bir gerçek. bunu aldığım sırada aynı paraya apple cihaz alsaydım sanırım şuan 5.5k civarına 2 yıl kullanıp satabilirdim. ama elimdeki cihazı max 3500e satarım. değerini kaybediyor. cihaz değiştirmeyi düşünmüyordum cazip bir kampanya olana dek. 4000e cihazı sayıp 1000tl saat sayarsak 1500tl gibi bir fark var. yani gerçekte 5000e geliyor gibi s20fe. ne olduğunu bile bilmiyorum s20fe'nin o kadar ilgimi çekmiyor. daha mantıklı bir durum var mı bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reyminom -- 17 Ekim 2020; 17:8:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Cihaz güzel daha senelerce gider gitmesine, hele rom kernel vs. atarsınız garanti bitince 7 yıl daha da gider. Teknoloji hobi işidir ama, parası ve merakı olan alır, ihtiyaç olmak zorunda değil. Araba da aynı şekilde, ihtiyaç değil hobisi varsa alır acımaz paraya, gereksiz masraf da olmaz, benim mesela arabalara hobim var paraya hiç acımam. Tüketim çılgınlığı olarak alan kitle çok fazla sen ondan bahsetmeye çalışmışsın sanırım, o konuda sana çok katılıyorum, ihtiyaç ve hobi dışında gereksiz masraf şu dönemlerde yapılmamalı. Ben önce S8 sonra s9 şuan s10+ geçen biri olarak söyliyim size, s8 ve sonraki telefonların hepsi müthiş. Cihazınız sağlamsa, ihtiyacınız yoksa veya gereksiz masraf olacaksa değiştirmeyin. Ben düz s9 ile normal modda iphone x kullanan arkadaşla çekimler yaptım beraber, s9 anasini belledi :)..

• quote:

Orijinalden alıntı: reyminom

şu an elimizdeki cihazın değerini korumadığı bir gerçek. bunu aldığım sırada aynı paraya apple cihaz alsaydım sanırım şuan 5.5k civarına 2 yıl kullanıp satabilirdim. ama elimdeki cihazı max 3500e satarım. değerini kaybediyor. cihaz değiştirmeyi düşünmüyordum cazip bir kampanya olana dek. 4000e cihazı sayıp 1000tl saat sayarsak 1500tl gibi bir fark var. yani gerçekte 5000e geliyor gibi s20fe. ne olduğunu bile bilmiyorum s20fe'nin o kadar ilgimi çekmiyor. daha mantıklı bir durum var mı bilmiyorum

Çok doğru hocam, ben şahsen s9+ cihazımı satın alırken iPhone X ile arasında kalmıştım, o zamanın parasıyla 1000 TL farktan ötürü samsung seçmiştim. X seçseymişim şu an 1700tl fazladan ödeme alıyordum değişim kampanyasında(tabii malum şartlardan doalyı paramızda bir o kadar değer kaybetti, sabit kalmış yani).

Ben de ciddili düşünmeye başladım, özellikle kampanyanın birleştirilebilir olduğunu öğrenince.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 17 Ekim 2020; 19:57:25 >

• KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    evet. hatta geçen kış olması lazım xs 5999a satıldı her yerde geçseydim keşke. gerek yok dedim cihazımdan memnundum ama geçseydim şimdi 6.5 ederi vardı. xr 5binlere satıldı yine geçmedim. onun da fiyatı arttı. demem o ki iphonelar bizim ülkemizde değer kazanıyorlar garip şekilde Samsung hep pişman ettiriyor. ya güncelleme ya garanti ya değer kaybı eskiden performans sorunları vardı vs vs. fiyat politikası ve değerini koruma her şeyde önemli. bir araç alıyorsunuz 1 sene sonra yenisi çıktığı için yarı fiyatına satıp bi o kadar daha koyup az iyisini alıyorsunuz. :( üzücü bir durum...

• SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]
    SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Arkadaşlar iyi akşamlar bunu kapatamıyorum tuşa basınca bixby cıkıyor nasıl kapataücam hiç bir yerde bulamadım.

• Capikemre C kullanıcısına yanıt

ya tek tuş ya da iki tuşla çalışmak zorunda, bunu ayarlqrdan düzenleyebilirsiniz.olmadı play store'da böyle bir uygulama vardı adını unuttum, bixby tuşuna bir tuş atayabilir ya da komple kapatabilirsin.

• Arkadaslar 2800 tl ye s9 plus satın alacağım ve bu cihazla s20 fe değişim kampanyasına katılacağım sizce mantiklimi.

• yldrm000 Y kullanıcısına yanıt

2800 + 2500 = 5300

Telefon 6000TL ye kadar geldi bile, daha da inecek. Telefonun fiyatı 5300 e düşünceye kadar kardasın. ( Burada da Samsung un S9 plus a 4000 sayacağını varsayıyoruz )

• Bu fiyatlarla ust segmen telefon almayi s9da birakmis olacagiz gibi..

• quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

Hocam hem s9+ değişim kampanyası hemde saat veya buds seçimini yaptınız mı ben sordugumda bu 3ünden 1 tanesini seçtirdi ?

Edit

Evet Müşteri temsilcisi telefon ile arayıp arkadaşa sunduğu teklifi yaptı öncelikle buds+ ı sundular ben saati isteyince saati eklediler. Beyaz renk + saati seçerek sipariş verdim. Telefon tesliminden 14 gün sonra saat gönderilecekmiş cayma durumundan dolayı.

Bu vesile ile bende S20FE ye geçiş işlemlerim başlatılmış oldu :)

Bilginize.

Alıntıları Göster

Hayırlı olsun hocam iyi günlerde kullanın..Faydam dokunduysa ne mutlu bana..

• Sayfaya s20 FE ile değişim + hediye bilgilendirmesini yapan arkadaşlara teşekkürler.
    Bende sabah değişim fiyatının yükseldiğini sonra başlikta +hediye görünce başvurdum. Aradılar ve değişim+hediye (saat) şeklinde yaptık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Snac Twingum -- 18 Ekim 2020; 12:39:16 >
  • Arkadaşlar telefonu 1.5 sene önce aldım garantisi halen mevcut. Ama batarya da enteresan bir şekilde çabuk bitme söz konusu. Servise götürsem sizce sorun çözümü ve teslimi olası bir batarya değişimi ne kadar sürüyor ? Daha önce başına gelen batarya değişimine giden varsa yardımcı olursa sevinirim.

• Capikemre C kullanıcısına yanıt
    3 3.5 saat sonra teslim alırsınız.Ben garanti kapsamında değiştirttim benim sorunum pil %15,10 a gelince bazen saniyeler içinde bitiyodu.Değişince problem de giderildi.

• Arkadaslar merhaba 2800 tlye s9 plus alıp bugün degisim kampanyasına katildim. Ayrıca watch Active hediyesinide verdiler yani kabaca fiyatla 4300-4500 tl ye almış oldum telefonu. Fakat cekincelerim var pil konusunda ben isim gereği gece 2 ye kadar dışarıdayım. Pil olarak memnun edermi beni.

• yldrm000 Y kullanıcısına yanıt

Exynos olan telefondan pil bekleme.

• quote:

Orijinalden alıntı: yldrm000

Arkadaslar merhaba 2800 tlye s9 plus alıp bugün degisim kampanyasına katildim. Ayrıca watch Active hediyesinide verdiler yani kabaca fiyatla 4300-4500 tl ye almış oldum telefonu. Fakat cekincelerim var pil konusunda ben isim gereği gece 2 ye kadar dışarıdayım. Pil olarak memnun edermi beni.

s20FE'nin pil performansı ilginç şekilde iyi. Pil anlamında pişman olmazsınız.

• 
Sayfa: önceki 10811082108310841085
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.