Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1082. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10801081108210831084
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim de 4-5 saat sonra geçti. Telefonu daha dün gece övmüştüm, telefonumu seviyorum bana yetiyor vs. diye sabah bu problem oldu😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonraki seri S ve Note lardaki işlemci iyi olacak deniyor. SD ile yarışamaz belki ama güç tüketim vs iyi durumda baz tasarım olduğu için. Şuan için de Sd 865 plus ı geride bırakıyor. Geçmek isteyenler sonraki seriye geçmeli bence.

Güncel telefon kullanmak isteyenleri ayrı tutuyorum ama yeni alacaksanız yada değişecekseniz gerçekten ihtiyacınız varmı diye bir sorgulayın. Elinizdeki telefon zaten top model bir telefon. Yani şöyle düşünün, elinizde bir Mercedes S Class var, evet biraz eski, ısınıyor, çok yiyor ama yinede o bir S Class. İstediğinizi yapıyor uçuyor kaçıyor, full donanım, içinde yok yok, şık ve göz alıyor. Bi bunun kadar para verip yenisini de alabilirsiniz ama yenisi sadece daha yeni görünüyor.

Samsung u savunmuyorum tabi ama bu telefonun işlemcisinin elinden gelmeyen bişey yok. Günü de çıkarıyor, en kötü hızlı şarjla felan hallediyorsunuz. Para verip yükseltmeye ben değmez gözüyle bakıyorum farklı birşeyler çıkmadıkça. Şuan android 10 da kalacağını varsayarsak daha 5 sene yolu var bu cihazın uygulama desteğinin sonlanması için. 5 sene sonrada orta seviye bir telefonun performansını sunacağına da eminim (oyunlar hariç).

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bundan sonra muhtemelen oppo'ya kayarım ben. huawei'yi gözüme kestirmiştim ama oppo'ya da gidiyor aklım. hani ucuzcu versiyonları değil ama kaliteli bi çinli beni alır artık fakat tabi daha minimum 1 yıl kullanırım telefonumu, sıkıntım yok.

samsung'un pil performansının açıkcası sadece işlemciyle değil biraz arayüzle de alakalı olduğunu düşünüyorum. s5'de snapdragon vardı, pil performansı yine muadillerinden düşüktü. samsung'un rafine arayüz işini bi türlü başaramadığını düşünüyorum. yani bize görünen daha rafine ama arkada iş yükü hala çok yoğun sanki (yazılım bilgim 0, kişisel düşüncem bu sadece). yani ne yapılırsa yapılsın pil performansı bence bu yukarda bahsettiğim markalarla yarışamayacak çünkü 4000mah pil ile adamlar samsung'un 4500 pil ile sunamadığı performansı sunabiliyorlar. bunu yanında 50 60w'a varan şarj dolum ile birlikte sunuyorlar.

benim kafa gitti o tarafa yani s1'den bu yana samsung kullanan biri olarak bundan sonraki telimin samsung olması çok zor. top seviye işlemci merakım da kalmadı artık. orta üst seviye snapdragon 765g'li falan bi cihaza geçerim.

• Lawagolem kullanıcısına yanıt

Bende, senin ile aynı durumda sayılırım. Bu telefondan sonra ya ciddi şıçrama yapıp iphone a geçmem lazım yada orta seviye snapdragon işlemcili bir telefon. Benim için çok da önemli bir şey değil artık telefon, olsada olur olmasada olur kıvamına geldim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

3500'e muhtemelen siz satamazdınız ama Samsung s20Fe için sorunsuz s9+'a 4000TL buyback veriyor. Fakat artık cihaz sorunlu olduğu için vermez. Şöyle yapabilirsiniz; Cihazı siz bozdunuz geri alın 4000'den sayın bana s20Fe satın 6500'den diyerek şansınızı zorlayabilirsiniz ama sanmıyorum yapacaklarını.

Alıntıları Göster

Hocam Samsung S20FE için 4000 tl değişim üstüne 2500tl vermeye değer mi garantisi bitmeden böyle bir değişim yapmalımıyız ?

• sahsiyet S kullanıcısına yanıt

O soruyu, sen kendi durumuna bakarak cevaplandırmalısın. Bana sorarsan her koşulda gereksiz harcama olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

Hocam Samsung S20FE için 4000 tl değişim üstüne 2500tl vermeye değer mi garantisi bitmeden böyle bir değişim yapmalımıyız ?

Alıntıları Göster
    Ben de arkadaşın dediği gibi diyeceğim. Bu sorunun cevabı tamamen kendinizde. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Garantiye vereceğim ben telefonu, geldiğinde temiz bir şekilde satıp note 9 a geçiş yapacağım. Sanırım geçiş yapmak istediğim tek telefon.
    Yinede arada fark olmamasına rağmen bir tek kalem için aradaki fiyat farkı canımı sıkıyor

• Ek olarak sorayım. Deneyeniniz vardır belki.
    S9+ tan sonra iki telefon arasinda kaldım,
    Note 9 ve mate 20 Pro.
    Bu iki telefonu Deneyimleyen var ise yorumunu yazarsa memnun olurum

• quote:

Orijinalden alıntı: ctrl-alt-delete

Sakin olun hocam s9+ kötü telefon falan demedim. :) Merak etmeyin elinizdeki telefonun değerini düşürmek için falan da yazmadım. 6 ay içinde yeni seri ile s9 serisi 1500-1800 lira edecek ya da etmeyecek. Ben elimdeki cihazı satarak geçiş yapıyorum. Böyle yapan varsa buyback çok mantıklı görünüyor. Sadece onu diyorum.

Alıntıları Göster

Hocam size katılıyorum 4000TL değer biçilmesi muazzam. ileride malum ortamda bile 4000TL etmesi mümkün gözükmüyor. Fakat sasmung cihazların çıktıktan 1 ay sonra neredeyse 1000tl düştüğünü de unutmamak lazım yani evet güzel bir teklif 4k TL ama şu an şişirilmiş fiyattan alıyoruz. Üstüne plastik kasa + exynos işlemciye 6.5k TL vermek bir oturup düşünülmesi gerekiyor bence. Değişim kampanyası ile buds+ kampanyasını birleştirebilsek işte o zaman gerçekten türkiye'de uzun zamandır görmediğimiz nitelikte bir kampanya olurdu ama şu an çalışan premium telefonu bırakıp S20 Lite almak mantıklı gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KüfürbazHaydoo

Hocam size katılıyorum 4000TL değer biçilmesi muazzam. ileride malum ortamda bile 4000TL etmesi mümkün gözükmüyor. Fakat sasmung cihazların çıktıktan 1 ay sonra neredeyse 1000tl düştüğünü de unutmamak lazım yani evet güzel bir teklif 4k TL ama şu an şişirilmiş fiyattan alıyoruz. Üstüne plastik kasa + exynos işlemciye 6.5k TL vermek bir oturup düşünülmesi gerekiyor bence. Değişim kampanyası ile buds+ kampanyasını birleştirebilsek işte o zaman gerçekten türkiye'de uzun zamandır görmediğimiz nitelikte bir kampanya olurdu ama şu an çalışan premium telefonu bırakıp S20 Lite almak mantıklı gelmiyor.

Alıntıları Göster
    S21 serisinden sonra artık para etmeyecek s9 serisi maalesef. Eder de bana yetmez :) o yüzden benim için 2500 lira masraf edip geçmek mantıklı. Herkesin kendi bileceği şey tabi ki.

Edit: Neyse ben bilgiyi bıraktım. İsteyen değerlendirir istemeyen değerlendirmez. Konuyu kirletmeyelim daha fazla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 15 Ekim 2020; 20:46:10 >

• KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    Düz s20 6800 şu an. Hiç mantıklı değil.

• S9+ telefonuma değişim kampanyasından yararlanarak s20 Fe alıp veda ediyorum. Bu konuda bilgilerinden faydalandığım soru ve cevaplarla konuya katkıda bulunan tüm herkese teşekkür ederim.S20 FE konusunda görüşmek üzere..

• aksilik çıkmazsa bende s20 fe geçeceğim tamam eksikleri var fakat yeni batarya yeni cihaz 2 yıl garanti 2500 vererek güzel bir tercih olacaktır. bakalım hayırlısı

• quote:

Orijinalden alıntı: onurrrs55

S9+ telefonuma değişim kampanyasından yararlanarak s20 Fe alıp veda ediyorum. Bu konuda bilgilerinden faydalandığım soru ve cevaplarla konuya katkıda bulunan tüm herkese teşekkür ederim.S20 FE konusunda görüşmek üzere..

Hocam bende aynı değişimi düşündüm kararsız kaldım + ve - lerini deneyim ve farklılıklarını paylaşabilir misiniz ?

• Daha yeni dokunmatik sorunlari olduğu haberi çıkmıştı s20 fe nin.

• Hepsiburadaya telefonu veren oldu mu ? Oradan yazan fiyattan ne kadar düşük teklif ediyorlar ? Orada yazan fiyatı almak kolay mı yoksa mutlaka bir şeyler bulup fiyat düşüyor mu ?

• Samsung sitesinden mi aldınız?

• sahsiyet S kullanıcısına yanıt

Şu an yolda pazartesi ulaşacak gözüküyor geldiğinde tabiki paylaşırım ne demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeePHydrA

Daha yeni dokunmatik sorunlari olduğu haberi çıkmıştı s20 fe nin.

14 günlük koşulsuz iade sürem var varsa öyle bir sıkıntısı geri gider samsung'a sorun değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurrrs55 -- 17 Ekim 2020; 0:22:37 >
  • 
Sayfa: önceki 10801081108210831084
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.