Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1059. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10571058105910601061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2.1 mi ağır geldi anlamadım

özellikle 2.1 öncesi minimum 6 saat ekran alırken şimdi 5.5 saat gördüm diye seviniyorum

şarj konusu inanılmaz vasat bir hal aldı.

İşlemcinin çalışma frekansları ve deep sleep konusu aynı programla bakınca. Ne değişti çözemedim.

Ram kullanımı da aynı sayılır.

Kullanım özelliklerim zaten hiç değişmedi.

Değişen ne anlamadım hiç. Artık 4 4,5 saat civarı ekranla idare ediyorum çoğunlukla.

Herhalde telefona ağır geldi android 10 ve 2.1 başka birşey aklıma gelmiyor. Karanlık mod simsiyah ekranla kullanıyorum birde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahsiyet

Son gücellemelerden sonra nfc de sorun yaşayan var mı? işbankası veya akbank üzerinden nfc ile ödeme yapamıyorum öneden yapıyordum hiç format atmadım. Ticket uygulaması var ondada NFC ile ödeme çalışmıyor fakat fastpay ile akbil yüklemesi yapabiliyorum? Önerisi olan var mı ?
    Benim android 10 yüklediğimden beri böyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Greylights

Benim android 10 yüklediğimden beri böyle.

Alıntıları Göster
    hocam nfc çalışmasa akbil yüklemez acaba versiyon kaynaklı uyumsuzluk mu yaşanıyor anlamadım. Formatlasak düzelir mi denediniz mi?
  • Arkadaşlar arabanin aux ile telefonumu bağlıyorum.Bir iki tuşa basınca chrome açmamı istiyor.Sonra dinliyor oluyor telefon.Aux bagladigimda müzik felan acıyor bu ayarı nasil kapatabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: linksiz

Arkadaşlar arabanin aux ile telefonumu bağlıyorum.Bir iki tuşa basınca chrome açmamı istiyor.Sonra dinliyor oluyor telefon.Aux bagladigimda müzik felan acıyor bu ayarı nasil kapatabilirim?
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 12:16:1 >
  • Android 10 kullanıyorum son sürüm, hiçbir sürümde nfc problemi yaşamadım. Format atın düzelmezse geçmiş olsun servise

• quote:

Orijinalden alıntı: brkbskc

android 10 mu ağır geldi

2.1 mi ağır geldi anlamadım

özellikle 2.1 öncesi minimum 6 saat ekran alırken şimdi 5.5 saat gördüm diye seviniyorum

şarj konusu inanılmaz vasat bir hal aldı.

İşlemcinin çalışma frekansları ve deep sleep konusu aynı programla bakınca. Ne değişti çözemedim.

Ram kullanımı da aynı sayılır.

Kullanım özelliklerim zaten hiç değişmedi.

Değişen ne anlamadım hiç. Artık 4 4,5 saat civarı ekranla idare ediyorum çoğunlukla.

Herhalde telefona ağır geldi android 10 ve 2.1 başka birşey aklıma gelmiyor. Karanlık mod simsiyah ekranla kullanıyorum birde.
    Bişeyin ağır falan geldiği yok, s20 android 10 ile çıkarken arayüz ilk ona göre yazılıyor, sonra sana paslıyorlar güncellemeden eksik kalma diye, portlanmış gibi düşün yani. Haricinde batarya eskidikçe, telefonun depolama alanı azaldıkça da telefon kasar veya pil süreleri düşer. Sesli mesaj atılsa bi çok konuya açıklık getirirdim ama üşendim

• 4G ile alakalı olabilir bu. 3G moduna alıp deneyebilir misiniz?
  • anilkoc A kullanıcısına yanıt
    Şuan için imkanım yok ama yarın akşam deneyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nejer

https://www.chip.com.tr/haber/google-samsung-bixby-ve-galaxy-store-oldurmek-istiyor_89517.html
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 12:15:53 >
  • nejer kullanıcısına yanıt
    bixby için isabet olur ama kendi marketini kaldıramaz iyi kötü tizen ve galaxy watch uygulamaları var bu mümkün görünmüyor. kaldırırsa ayağına sıkar. bide komple google kucağına oturması doğru değil kendi görüşüm. google psikolojik baskı ve ambargo uyguluyor resmen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 30 Temmuz 2020; 13:36:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

bixby için isabet olur ama kendi marketini kaldıramaz iyi kötü tizen ve galaxy watch uygulamaları var bu mümkün görünmüyor. kaldırırsa ayağına sıkar. bide komple google kucağına oturması doğru değil kendi görüşüm. google psikolojik baskı ve ambargo uyguluyor resmen.
    Sadece mağaza değil bixby i de öldüremez. Google aynı şekilde amborgo uyguladığında asistan da kullanılamaz ve bu premium segmentte mümkün değil. Alexa desen oda abd malı sonuçta.

Şahsen yurtdışında olsam ben bixby kullanırım. Ödemeden tut her işe yarıyor. Samsung servisleri ile entegre bir tek bixby var. Biz kullanamıyoruz o ayrı.

• Greylights kullanıcısına yanıt
    yurt dışında kullanıliyor olmasi başarılı olduğu anlamına gelmiyor kaldı ki samsung ta kabullenmiş başarısız olduğunu rakiplerine karşı.

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Ben başarılı demedim, sadece samsung un vazgeçemeyeceği iki servis bunlar. Tizen mesela, başarılı değil, ama vazgeçemez. Çünkü kimsenin eline bakmıyor bu sayede muhtaç kalmıyor. Bağımsız tek şirket telefon pazarında.

Exynos da başarılı değil keza, fakat vazgeçmesi imkansız. Evirir çevirir yine önüne getirir. Umutlanmayın yalan haber bunlar.

• PLUS

• quote:

Orijinalden alıntı: unlovedman

PLUS
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 12:15:44 >
  • Greylights kullanıcısına yanıt
    benim bişeyden umutlandığım yok, bixby ve samsung market ile alakalı haber üzerine kendi yorumumu belirttim sadece, yalan haber diyorsanız kanıt susarsanız bakılır haberin kaynağı belli alelade bir site değil sonuçta, exynos için hehangi bi yorumum olmadı haber de de yok zaten fakat bu gün Erdi beyin yayınladığı videoyu YouTube da izlerseniz mimari geliştirme işinden çekileceği bu işi arm ma bırakacağını öğrenebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 30 Temmuz 2020; 22:2:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

Android 10 kullanıyorum son sürüm, hiçbir sürümde nfc problemi yaşamadım. Format atın düzelmezse geçmiş olsun servise
    Nfc de yaşadığım sorun için cihaz güç modunu optimize mod dan güç moduna aldım. Banka uygulamalarını uykuya alınmayacak diye seçtim. Adaptif pil ve kullanılmayan uygulamaları uykuya almayı da devre dışı bıraktım. Pilim %89 akbank mobil uygulama ile ödeme gerçekleştirebildim.

• cumur C kullanıcısına yanıt
    Yok sizin için söylemedim genel olarak yani. Biliyorsunuz Bixby yokken Svoice vardı. O kapandı bixby geliştirildi. Yani çevire çevire adını değiştirip geliştirerek sunuyorlar yine. Mantık olarak düşünürseniz birazda yönetim ile ilgili bilginiz varsa açıkça söyleyebilirsiniz bunu. Hiçbir firma diğerine bağlı kalmak istemez.

Mesela Apple ekranlarını sadece samsung a ürettirmez. Lg, sharp gibi firmalarla da anlaşır, üretimi bölüştürür ama büyük bölümü yine samsung un dur. Bunun amacı samsung un üretim kapasitesinin yetmemesi değildir. Olurda bir gün samsung ile ters düşerlerse üretimi diğerlerine kaydırıp yola devam etmek, ayrıca samsung a gözdağı vermektir, sen bana ters yaparsan işimi yaptıracak başkaları da var ayağını denk al gibisinden.

Exynos işinde evet işlemci tasarımı bıraktı, ama yapay zeka işlemcisi olsun modem olsun görüntü işlem birimi yine samsung a ait samsung tasarlıyor ve geliştiriyor. Gpu da Amd ile ortaklaşa yapılacak. Sonuç olarak Exynos exynosluktan çıkmıyor, çıkamaz da. Yarın belki boşta pil yemeyecek ama belkide oyuna girince gpu yüzünden yine bataryayı içecek yada fps düşecek :) bilemeyiz.

Gerçek olan tek şey eğer üretilen ürün yada hizmet kullanılıyorsa, katma değer sağlıyorsa, başkasına ürettirdiğinde daha pahalıya patlayacaksa, başarılı olması çokta önemli değildir. Çünkü her üretemediği parça, tasarım, hizmet, ürün firmaya a milyardolarlara patlayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Greylights -- 30 Temmuz 2020; 23:56:40 >

• 
Sayfa: önceki 10571058105910601061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.