Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU] (1055. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24.106
Cevap
162
Favori
1.231.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10531054105510561057
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Keşke hocam ama zor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainJackHarkness

Hocam ocak güncellemesinden sonra bozdular. En son dolby sesi düzelmiş felan deniyordu o güncelelmede bozdular telefonun dengesini.geriyede dönemiyorsun bootloader kilidi s7 veya u7 ydi şuan u9 geriye dönemiyorsunda mecbursun bu saçmalıklara.
    yazık valla ya :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: unlovedman

el dokunulmamis android 8 olsa custom olarak dönsek
    garanti bitince root atsak sonra odinden orjinal 8 i indirip dönsek olur mu peki ?
  • brkbskc kullanıcısına yanıt
    Hocam tamamen stock 8.0 yükleyemeyiz cihazlara.
    Üstünde oynanmış romda bootloader sürümünün android 10 a ait oldugunu ama yazilimin 8.0 a ait olduğu gibi yani bir nevi 8.0 ı bir üst güncelleme gibi gösterip portlamak gibi birşey bu. Tamanen stock istiyorsak ya 8.0da kalmış anakart alıp güncellemeyeceğiz yada aldığımızda güncellemeyecektik. Bazı yolları var ama degisik degisik aletler lazim octopus box felan imei felan ucuyor öyle seylerdede youtubeda görmüştüm hiç riske girmeye gerek yok.

• Ya atarsınız root isterseniz android 1 bile geçersiniz

odin ile 8 atamazsin unut

orjinal 8ve donemezsin sadece orjinal romdan modifiye edilen romlar var baya hizli ama onunda Hatalari var 5 tane falan

wofi calismiyor volte adimsayar va vs

• unlovedman kullanıcısına yanıt
    adım sayarda çalışıyor volte de çalışıyor güvenli klasörde çalışıyorhttps://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/samsung-galaxy-s9--s9-cross-device-development/rom-lightrom-t3770243

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurkayaogl

adım sayarda çalışıyor volte de çalışıyor güvenli klasörde çalışıyorhttps://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/samsung-galaxy-s9--s9-cross-device-development/rom-lightrom-t3770243
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31C666817 -- 21 Mart 2021; 12:16:20 >
  • sorunsuz:))

• uurkayaogl U kullanıcısına yanıt
    kaç gün kullandin light romu

• unlovedman kullanıcısına yanıt
    uzun süre sürekli rom değiştiriyorum güzel oluyor:)

• quote:

Orijinalden alıntı: uurkayaogl

uzun süre sürekli rom değiştiriyorum güzel oluyor:)
    bu romlar ile telefon çok mu seri oluyor. Atıyorum note 10 plus yada s20 almış gibi farklı bir performans mı sunuyor.

romların espirisi nedir yani tam olarak ? Çok daha hafif bir sistem mi vadediyor
    Özgürlük vaad ediyor hocam. İstediğin şeyleri yapma imkanı sunuyor.

Roma göre değişir ama evet özellikle aptal saptal şeylerden arındırılmış oluyor o sebeple daha seri oluyor, pil daha iyi gidiyor, daha hafif oluyor daha geç kasıyor işte nasıl anlarsan yani. Ayrıca arkadaşın dediği gibi sen de ekstra modifiyeler yapabiliyorsun üzerinde. Modifiyeli stock rom + kernel tavsiye ederim telefon o zaman uçuyor :)

Edit: Tavsiye ederim dedim ama bilene anlayana, sorumluluk kabul etmem ve yardımcı olmam bu konularda telefonu da yakip 8çökertip patlatabilirsiniz. Kuracaksınız da saf android vs türevleri kurmayın bi ton bug oluyor, modifiyeli samsung romu kullanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 21 Temmuz 2020; 20:42:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbskc

bu romlar ile telefon çok mu seri oluyor. Atıyorum note 10 plus yada s20 almış gibi farklı bir performans mı sunuyor.

romların espirisi nedir yani tam olarak ? Çok daha hafif bir sistem mi vadediyor

Alıntıları Göster
    Ben gerek görmüyorum, Reklam engellemesini,hepinizin bildiği gibi Bağlantı ayarlarından dns.adguard.com adresini girerek hallediyorum, romlar biraz daha hafifletilmiş gelir fakat sizin nadiren kullandığınız servis ve uygulamaları silip gelir(bazıları ağır debloat halinde gelir kullandığınz çoğu servis gider), o uygulamaları kullanmadığınız zaman zaten telefon uyku moduna alıyor. Custom Romlarla ne yazık ki harikalar yaratamıyorsunuz. Yapabileceğiniz modifikasyonların çoğunu zaten kendiniz yapabilirsiniz(ADB veya Ayarlar üzerinden) eski android sürümlerinde cihazlar bu kadar özelleştirilebilir değillerdi, arayüzler çok hantaldı ve karışıktı.

Şu an ben garantim bitmesine rağmen geçmiyorum, geçersem tek sebebi Custom Kernel ile cihaza undervolt yapmak olur(exynos ısındığı için). Eskiden gerçekten Rom kurunca telefon başkalaşım geçiriyordu, touchwiz illetinden kurtulabiliyorduk,sistem genelinde reklam engellemesi yapıyorduk, cihazların işlem güçleri kısıtlıydı gereksiz servisleri kaldırmak ciddi nefes aldırıyordu. Gravitybox gibi uygulamalarla arayüze istediğimiz gibi müdahale yapıyorduk. Şu an One Ui arayüzündeki uygulama uyutma sekmeleri yoktu Greenify ile uyutuyorduk, Eski teknoloji işlemciler çok ısınıyordu undervolt yapıyorduk saat hızlarını kısıyorduk, performans istediğimizde overclock yapıyorduk, piller küçüktü governor değiştirerek ciddi batarya kazanımı sağlardık.Ve bence en önemlisi geliştiriciler çok meraklı ve istekliydi sürekli bir şeyler katma arzusu vardı, onlarca rom vardı hangisi kuracağımızı şaşırırdık. Şu an aynı canlılığı hiçbir cihazın forumunda göremiyorum çünkü ilerleyen android sürümleri ve gelişen donanım sayesinde bence lazım olan çoğu şey geldi.

• uurkayaogl U kullanıcısına yanıt
    tat vermiyor customlar demekki stok candir

s20 ilk çıktığında sürekli kullandığım romun yapımcısı s9plusa one ui 2.1 romunu paylaşmıştı o zaman s9un orjinali daha 2.1 almamıştı bile yükleyip ön kamerada gece modu ,s20 klavye(şuanda kullandığımız),oyunlarda dolby atmos gibi özellikleri normal bir s9plus kullanıcısından önce kullanmaya başlamıştım bile bu tür yenilikçi romlarda var.

• KüfürbazHaydoo kullanıcısına yanıt
    Düşüncelerime tam tercüman olmuşsunuz.

• Arkadaşlar yeni gelen güncellemeler ile klavyede kaydırarak yazmak işkence oldu yaşayan var mı? Eskiden böyle değildi. Şimdi saçma sapan kelimeler çıkarıyor.

• Temmuz ayı güvenlik güncellemesi gelmiştir arkadaşlar.

• 
Sayfa: önceki 10531054105510561057
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.