Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Emre1645 , korkmaztaha Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü5 Mobil1 Android
5 sn
22.133
Cevap
204
Favori
1.063.889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1386
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 57
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 32
  • Favoriye Eklediklerim 204
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • unlovedman (1306 mesaj) brkbskc (1013 mesaj) cumur (666 mesaj) ordeniz (523 mesaj) SkyTech74 (506 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7752 mesaj) Mobil (10779 mesaj) Tablet (164 mesaj) Mini (710 mesaj) Uygulama (3152 mesaj)
  • @
10 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S9 / S9 PLUS [ANA KONU]
Giriş
    4109 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: khaos

klavye de eskiden google sesli yazma ikonu olan mikrofon simgesinden samsung sesli yazma çıkıyor o da türkçe yi desteklemediği için işe yaranıyor tekrar google sesli yazma ya nasıl geçeriz bilen var mı?

Çözümü buldum problem yaşayan olursa diye Ayarlar genel yönetim, dil ve giriş, ekran klavyesi , klavyeleri yönet samsung sesli girişi pasif yapınca düzeliyor.
    Ayarlar- Genel yönetim- Dil ve giriş- Ekran klavyesi-Klavyeleri yönet-Samsung sesli giriş kapatın.
    Ama bir süre sonra tekrar otomatik açılıp Google sesli yazma yerine Samsung sesli girişe dönüyor. O yüzden :
    Ayarlar- Uygulamalar-Sağ üst 3 nokta menüden sistem uygulamalarını göster deyin ve Samsung sesli girişi devre dışı bırakın. Bu daha garanti yöntem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    4476 Mesaj

Teşekkür ederim eş zamanlı olarak bulmuştum 2.yöntemle de sağlama aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khaos -- 14 Temmuz 2020; 1:37:28 >
    |
    |
    ordeniz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: estimates29

valla ben hala gece modundan memnun değilim öyle ahım şahım bir gelişme yok . yanlız pro video modu iyi iş çıkarıyor , bazen filmic den bile daha güzel videolar çekiyor , gece çekimlerinde ayarları iyi yaparsanız enstantane ile iso yu iyi ayarlarsanız daha keskin ve akıcı videolar çekiyor tabii biraz karanlık oluyor ama hızlı keskin ve güzel kareler yakalıyor .

geçmişten bir iki resim buldum 1 yılda neler gitmiş neler değişmiş görün diye ekliyorum

soldaki resim 30/09/2019 tarihindeki CSGD sürümü sağdaki ise en son güncel sürüm ETF5

görüyorsunuz soldaki resimde gökyüzünün renkleri daha belirgin , daha iyi yakalıyor kumlanma yok , ayı bile kusursuz yakalamış
    ama sağdaki güncel sürüm resminde keskinleştireceğiz diye kumlanma yapmışlar kahverengi binalarda daha çok kumlanma var . ışık güncel sürümdekine göre daha iyi soğurulmuş ..

ilk olarak zoom lu halini yolluyorum soldaki 2019 CSGD SÜRÜMÜ SAĞDAKİ EN SON ETF5 SÜRÜMÜ

Alıntıları Göster
    kısaca geriye gidilmiş üzdü beni. Çok fotoyla işim olmaz ama garanti bitince root ile geri döneceğim
    |
    |

• Binbaşı
    1292 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sabata21

Dostum benim samsung almanya telefonu ama bana 2.1 gelmedi. Nasıl güncelleyebilirim.

Alıntıları Göster
    samfirm programını indir oradan da almanya sürümünü indir. Sonra odin ile telefona yükle.

Yüklemeden önce rehberini mesajlarını whatsappını takvimini ne önemliyse senin için yedekle

sonra formatla

programları yedekleme sıfırdan kur

Güncelleme neden gelmedi anlamadım ona birşey diyemem

Türkiyede isen belki bölge ile alakalıdır birşey diyemem. Bende türkiyede yaşarken almanya romu kurdum güncelleme gelmedi türkiye romuna döndüm öyle geldi güncelleme. Ama almanyada yasıyorsan nıye gelmedı o kadar detay bilgim yok

Yazılım yüklemen için en basıt yol yukarıda yazdıgım hali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbskc -- 14 Temmuz 2020; 9:31:15 >
    |
    |

• Binbaşı
    1292 Mesaj
    bataryada 6 saati görebildim 2.1 ile hele şükür batarya konusunda 1 gün her halukarda yetiyor cihaz o yüzden artık takılmıyorum ekran süresine ama şarj konusunda nerdeeee android 8 almanya son sürümü :(

batarya sağlığı %94 servis onaylı sağlıktır

sosyal medya uygulaması bile yüklü değil telefonda o kadar boş durumda telefon

Toplamda 33 saat açık kalmış 5 saat 50 dk ekran süresi. Kalan şarj %12 düz hesap 6 saat işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkbskc -- 14 Temmuz 2020; 9:57:10 >
    |
    |
    Intel i7 4790K - MSI Z97 Gaming 7 - Gskill 4x4gb 1600mhz - Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Samsung 850 EVO 250gb - Seagate 1tb - Corsair RM850X - Coolermaster Hyper 612s - Cooler Master Master Gel Maker Nano - COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 6x LC-Power AiRazor 120mm - Samsung S24D590PL - CM Storm Inferno - Razer Vespula - Logitech Z600 - Kingston HyperX Cloud 2 - Zyxel VMG-3925
  • Yarbay
    4109 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Swothra

Almanyaya güncelleme gelmiş. Kaç mb lık bir güncelleme?
    134

Odin ile direk çakayım o zaman. Teşekkürler.
    |
    |
    Intel i7 4790K - MSI Z97 Gaming 7 - Gskill 4x4gb 1600mhz - Zotac GTX 1070 Amp Extreme - Samsung 850 EVO 250gb - Seagate 1tb - Corsair RM850X - Coolermaster Hyper 612s - Cooler Master Master Gel Maker Nano - COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE - 6x LC-Power AiRazor 120mm - Samsung S24D590PL - CM Storm Inferno - Razer Vespula - Logitech Z600 - Kingston HyperX Cloud 2 - Zyxel VMG-3925
  • Yüzbaşı
    806 Mesaj
    Arkadaşlar eskiden root ile mixer path dosyasından kulaklık sesini vs. arttiriyorduk. Android 10 ile değişmiş bu, arttırabilen varmı kulaklık sesini?

Sadece güvenlik güncelleştirmesi mi yoksa hata düzeltmeleri de var mı hocam?

|
    |

edit: S9 plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *planet* -- 15 Temmuz 2020; 22:59:45 >

Serviste ekran tümüyle değişir ve fiyatı da biraz tuzludur.

|
    |
    *planet* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam samsung un kendi servisinde yaptır. Şuan samsung un sitesinde güncel s9+ ekran fiyatı 1275 tl olarak gözüküyor. Bu ekran değişiminde batarya+kasa+ekran birleşik takılıyor ve rework kit kullanılıyor serviste. Samsung un kendi servisini öneririm, hem garantiniz hiç olmaz, hemde cihazınız gerekli testlerden geçer ve fabrikadan çıkmış gibi alabilirsiniz. 3.parti bir servisden yaptırırsanız hem sizden 1300tl den aşağı almaz hemde bataryanızı değiştirmez ve rework kit kullanmaz ne olacağı belli olmaz. Servisde yaptırırsanız rework kit sayesinde sıvıya ve toza karşı dayanıklılığı gitmez cihazın. Sıvı testi yapmadan teknisyen çıkarmıyor cihazı serviste.

Düzenleme:noktalama işareti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaptainJackHarkness -- 16 Temmuz 2020; 0:42:41 >
    |
    |
    *planet* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1292 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ferhatsrc

Almanya güncellemesi.
    demek ki 2.1 oldukça stabil gelmiş onlara göre herhangi bir düzeltme yok görünende. Şarjım kesinlikle daha az gidiyor ya neyse artık nasılsa 1 günü çıkarıyor garanti bitince root ile dönerim android 8 e

• Yüzbaşı
    748 Mesaj
    filmic pro ' da vp9 codec ine geçmiş video akış hızını arttırmak için . Bakalım gündüz çekimlerine ne katkısı olacak . bu akşam bir iki video çekicem .
    |
    |

Son güncellemeden sonra biraz sıkıntı oldu ama Adapt Sound menüsünden "Tüm frekansları arttır" seçeneğini seçtiğimde yeterli seviyede ses performansı aldım. Yapmadıysan ordan yapabilirsin epey faydası oluyor.

|
    |
    berkan 197 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onu yaptım dostum ama ben zaten onun üzerine yapıyordum bide ses yükseltmeyi. En az 3 katı yükseliyordu ses kalite de bozulmadan. Avrupa standartlarında ses düzeyine limit koyuyorlar yoksa çok daha yüksek ses verme potansiyeli var cihazın. Dolby olsun akg olsun ve içindeki özel dac olsun. Bi çok kişiye yetiyor olabilir ses tabi o ayrı ama neden çok daha yüksek olmasın ki. Bangır bangır bass ve ses güzel oluyor ara sıra :)

Kulaklıkla müzik dinleyenlere hangi telefon olursa olsun benim telefondan alın deneyin birde diyordum, abi bu ne diyolar kulaklık neler yapabiliyormuş da bizim haberimiz yokmuş :). Kısaca kulaklığınız ne kadar iyi olursa olsun, tam verimi alamıyoruz, hani android 9 da olsam bi dinletirdim gerçekten ağzınız açık kalırdı aynı telefon mu bu diye..

Birde bende güncellemeden sonra ses sıkıntısı olmadı, sadece rootlu cihazda android 10 da sesi yükseltemiyoruz rootla. Google engellemiş bunu, her b*ka karışıyor bu google da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkan 197 -- 16 Temmuz 2020; 16:14:17 >
    |
    |
    akilevi_01 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2528 Mesaj

el degmemis 8 oreo olsa donersin

|
    |
    brkbskc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

custom rom android 8den mi bahsediyorsunuz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    brkbskc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Gülüş Tasarımı
Canlı Tv izle
Webtures SEO;SEO Nedir?
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,031
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.