Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (370. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.135
Cevap
188
Favori
1.586.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tabii ki de bauhaus yazı tipini kullanıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada kılıf onerebilecek var mı?

• abigail kullanıcısına yanıt
    Spigen thin fit buralarda çok tutuluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam ekran uygulamalarda instagram paylaşımları ekrana sığmıyor, bunu iptal etmek istiyorum ama aktif değil...

Nasıl yapabileceğim hakkında bilgisi olan var mı?

• PehliOne- kullanıcısına yanıt
    Dostum ne diyosun sen telefon çıkalı 3 ay oldu ben alalı bir ay oldu keşke ilk çıktığında 5bine alsaydimda o 1ayda da kullansaydım benim icin kayıp oldu şu telefon varya karizma karizma

• Yaklaşık 1 haftadır s8'i kullanıyorum (4GB, 64GB, GM950F siyah) ve merak edenler için izlenimlerimi paylaşmak istedim.

Önceki cihazımın 2 yıllık bir LG G4 olduğunu hatırlatmam gerekiyor. Galaxy S4'ten beri çeşitli LG cihazları kullanıyordum ancak LG'nin her amiral gemisinde çıkan aptalca tasarım hataları artık canıma yetti ve S8'e geçmeye karar verdim. Kıyaslamam buna göre olacak. (dahası, bu tarz artı ve eksilerin önceki tecrübelere ve beklentilere göre değişebileceği de bilinmelidir)

Öncelikle artıları sıralayayım:
    +G2 ve G4'ten dolayı yüksek ekran/kasa oranına alışkınım ancak S8'in formu çok, çok güzel. Uzun ve ince yapısı kolaylıkla alışılan bir şey.
    +Çoğu kullanıcı ve inceleme sitesi parmak izi okuyucunun yerini beğenmemiş ancak ben bir sorun yaşamadım. Kullandığım süre boyunca parmak izi okuyucu çok hızlı ve pratikti.
    +Eski Lumia 1020'den aşina olduğum AOD (sürekli açık olan ekran) çok başarılı. Simgelere çift tıkla kilit açılması büyük kolaylık.
    +Ön sanal tuşa basarak kilit açmak büyük kolaylık.
    +Soft tuşların artık tamamen soft olması ve gizlenebilmesi gayet iyi.
    +Dahili video oynatıcı x265, dahili müzik çalar FLAC konularında çok başarılılar.
    +Kutudan çıkan kulaklıklar harika. Ben evde Sennheiser HD598Cs ve seyahatte Sennheiser MM30G kullanıyorum ancak AKG'nin kulaklıkları ayrı güzel. Cihazın kendi ses işlemcisi de oldukça iyi.
    +Çoğu bloatware kaldırılamasa bile dondurulabiliyor.
    +Elde incecik ve çok zarif duruyor. Gerçi, ben düşürüp kırmaktan korktuğum için şu kılıfı aldım:https://tr.aliexpress.com/item/KEYSION-Case-For-Samsung-Galaxy-S8-S8-Plus-Luxury-PU-Leather-Soft-TPU-Back-Cover-for/32810481336.html
    +Game Launcher oldukça işlevsel olmuş.
    +Nabız ve SpO2 ölçerler oldukça hassaslar.
    +Kamera arayüzü akıcı ve anlaşılır. Kamerası çoğu kullanıcı için fazlasıyla yeterli.
    +Pil ömrü çok iyi. Herhangi bir ince ayar yapmadan 5 saate yakın ekran süresi aldım. LG G4 ile bu süre 2 saat olmuyordu. Normal kullanımda bir günü rahatlıkla çıkarıyor.
    +Hızlı şarj ve kablosuz şarjları sorunsuz. Kutudan çıkan şarj cihazı zaten hızlı şarj ediyor.
    +RAM yönetim uygulaması işini gayet iyi yapıyor.
    +Harici bellek bağlandığında hızlı ve sorunsuz çalışıyor.
    +Ekran parlaklığı oldukça iyi. G4'e göre gün ışığında görünürlüğü çok daha yüksek.
    +İnternet erişimi çok hızlı.
    +Harici sesi son derece yüksek ve net.
    +Android Wear (Huawei Watch kullanıyorum) ile anlaşması tamamen sorunsuz.

Gelelim eksilere:

-Çok eski Galaxy S4'ten beri Tocuhwiz denilen felaketin neredeyse hiç değişmemiş olduğunu görmek üzücü. Samsung bu konuda LG'nin çok gerisinde. Klasörleme mantığından tutun ana ekran döngüsünün olmamasına, utanmasa takılacak menü geçişlerinden kısayol atama yöntemine kadar çoğu kısmına sinir oldum açıkçası. Hele arama ekranında kişi resimlerinin 25 kuruş boyutunda olması ayrı bir facia. Bunlar için uygulama kurmak zorunda olmamak istiyorum artık. (material design sağ olsun, artık çoğu cihaz böyle. geçici çare: full screen caller id)
    -Quickcharge 3.0 varken S8'in kullandığı 2.0 teknolojisi eski kalıyor.
    -G4'ün yanında kamerası belirgin anlamda zayıf. Buna kızanlar olacaktır ama bu gece özellikle yan yana G4 ile de test ettik, G4 kesinlikle daha iyi. Gece çekimlerinde odak açıklığı sayesinde S8 neredeyse G4'ü yakalıyor ama geri kalan her konuda G4 kamera olarak S8'den daha iyi. (kamera konusunda referansımın Lumia 1020 olduğunu hatırlatırım)
    -Basınca duyarlı ana ekran tuşunu ne kadar sert ayara getirirseniz getirin, S8 cepte yürürken kendi kendine açılıyor. Gerçi 5 saniye sonra kapanıyor ama nafile.
    -S health hala adam olmamış. Aktivite algılama ve özel idmanlara destek olma konusunda zayıf.
    -Temperli cam uygulaması zor. Çoğu kılıfla camı aynı anda kullanamıyorsunuz.
    -Touchwiz eksik olmaslı, Dışarıdan duvar kağıdı yüklemek bile sıkıntı.
    -Bixby çok ham ama gelecek vaat eden bir uygulama. Şimdilik bxactions ile bixby tuşunu google asistan'a atadım. sorun çözüldü.
    -Kızılötesi çıkışı yok. G4'te bu çok işime yarıyordu.

Sonuç olarak S8'i genel itibariyle beğendim. Kamerayı saymazsak harika bir cihaz.

• Arkadaşlar hello bixby nasıl kapatırız? Sürekli açılıyor bıktım artık!
  • Samsung wa'da satılan kılıflar nasıl herhangi birini alıpda kullanan var mı?
  • tarzanabi T kullanıcısına yanıt
    "-Basınca duyarlı ana ekran tuşunu ne kadar sert ayara getirirseniz getirin, S8 cepte yürürken kendi kendine açılıyor. Gerçi 5 saniye sonra kapanıyor ama nafile."

İşini görür mü bilmiyorum ama dün cihazı kurcalarken;

ayarlar>ekran>ekranı kapalı tut (cihaz, cep veya çanta gibi karanlık bir yerdeyken ekranın yanlışlıkla açılmasını engelleyin)

Her ne kadar ben de pantolonun ön cebine koysam da bu sorunla karşılaşmadım ama yukarıdaki ayarı yine de aktif yaptım.

Önerdiğin kılıfa baktım şunu soracağım. Cihaz düşse misal bu koruma ekrana fayda sağlar mı?
  • Elimde 1 adet sm-g955n vardır. 6gb ram 128 gb bellek korean version. Ürünü bilenler lütfen yazsın. Ürün 3 günlüktür ve özel kılıfıyladır.

• şu sıralar bi hediye kampanyası var mı acaba ? tvde birşey gördüm ama sonunu yakaladım.
  • Bence telefon 7.1.1 alınca çok daha iyi olacak. Yada android o gelince.
  • Touchwizdeki lagi bende hissediyorum yukari cekerken lag var sanki son guncellemeyi denemedim bu arada.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar elimde bir adet hiç kullanmadığım
    Galaxy S8 Plus Kılıf, Spigen Thin Fit kılıf mevcut
    isteyen arkadaşlar pm'den ulaşabilir

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]
  • NEWMAN2007 N kullanıcısına yanıt
    Yardım için teşekkürler. Aslında ekranı kapalı tut özelliği zaten etkin olduğu için 5 saniye sonra kapanıyor. O arada sağa sola tıklamış bulabiliyorum ama :)

Bahsettiğim kılıfın kahve rengi olanını aldım. Çok zarif ve ele çok iyi oturuyor bence. Bana cihazı da korur gibi geliyor ama henüz test etme şansım olmadı :)

• Arkadaşlar merhaba 40 gün sonra telefon alıcam s7 edge 128 gb siyah incimi yoksa s8 plus mı karar veremedim araştırdığım kadarıyla kulaklıktan az ses geliyor diyorlar bu doğrumu birde note 3 neo kullanıyorum plus buyuk gelirmi ve telefonun bir sıkıntısı varmıdir tesekkurler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Phantom7 P kullanıcısına yanıt
    Ben de bulamadim aşırı kararsızım. Gear s3 mü alsam diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Solnishko

quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

Peki sana bir şey sorucam, ekran koruyucu kılıf falan almayı düşündüğünüz bir model var mı. Yoksa hep bu şekilde mi kullanıcaksınız
    Kılıfı yeni gördüm. Marka modeli nedir ?

Ya ben abartısız farklı markaların 5-6 ekran korucusunu camını denedim. 200 lirayı geçkin param da hibe oldu. Ya oturmuyor, ya kalkıyor, ya dokunmatiği bozuyor. Artık %100 sorunsuz birşey çıkana kadar takmamaya karar verdim.

Çünkü ekran çizilmiyor, ciddi anlamda bir buçuk aydır kılcal çizik bile oluşmadı. Mühim olan sürtmemek yada düşürmemek onun dışında parmak veya tırnakla çizilecek gibi değil.

Hocam spigen neoflex aldim uygulamayi iyi yaparsaniz bence çöp bir ürün degil aynı fikirde olmayan arkadaslarda var gerçi. Fakat handikapları var tabi kenar edge kısımları sona kadar tam sarmıyor ve görüntüde ufaktan portakal kabuğu görüntüsü var bu sizin ıçin dert degilse bence guzel. Su an isimi goruyor en azindan içim rahat. Baseus arka kapak ile bence başarlı oldu.

• Arkadaşlar, cihazda tam ekran olarak açtığımız uygulamaları eski haline nasıl getiriyoruz bilen var mıdıdr?

Ayarlarda Ekran içerisinde Tam ekran uygulamalar diye bir yer var ama her uygulamaya müdahale ettirmiyor.

Bilen varsa yazarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pejmurde

telefon alacağım diye sipariş verdiğim kılıfları satıyorum. ilgilenenler için sahibinden linkleri:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-aksesuar-cafele-samsung-galaxy-s8-kilif-453820329/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-aksesuar-baseus-galaxy-s8-tpu-seffaf-kilif-452286386/detay/

mesaj yukarıda kaldı, kılıf isteyen arkadaşlar bakabilirler

• 
Sayfa: önceki 368369370371372
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.