Şimdi Ara

Samsung Galaxy S8 serisi karşınızda: Her şey yeniden başlıyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
1
Favori
4.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Note 7 faciasından sonra Samsung'un ortaya çıkarabildiği telefon bu ise bir sonraki iPhone'u beklemeye kesinlikle değer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Eylülde yeni iPhone modeli gelecek. Sürekli yüksek fiyat diye Apple'a giydiren Samsung fanları şimdi aynı manzarayla karşılaştı hatta S8 iPhone 7'den daha pahalı.

Fakat anlatmak istediğim şu ki bu fiyaların bu seviyede olmasının sebebi hükümetin kendisidir. KDV + ÖTV + TRT vergisiyle bir telefon kendine bir telefon da devlete alıyorsun. Bunun üzerine bir de yanlış dış politika ve ekonomi yönetimi sonucu dövizin yükselmesini hesaba katınca 5000'i görmek çok da sürpriz olmuyor. O yüzden kimse firmalara bok atmasın. Ne Samsung'un ne de Apple'ın bu konuda suçu yok. Telefonda %18 KDV dışında vergi alınması zaten mantıksız bir şey. Dünyada telefon üzerinden üç kez vergi kalemi geçiren başka bir ülke daha yoktur. Sadece %18 KDV olsaydı şu anki mevcut kur ile dahi (850$) 4999₺ olan model büyük ihtimalle 3799₺ olacaktı. Hatta 750$ (4399₺) olan model de 3399₺ olacaktı.

S8 Iphone 7 den pahalı??

Çıkış tarihlerine bak istersen

Biri şuraya düşünemedi karikatürünü atsın

• Ön tasarım gerçekten harika, ama onun dışında hiçbir şey yok. Bir kere parmak izi okuyucusunun arkada olması benim açımdan parmak izi okuyucusunun olmamasıyla eşdeğer.
  • Arkadaşlar yanlış anlamayın fakat gerçekten bu telefonların ederi 4000 tl mi ? Elimde 3 yıl önce aldığım 680 tllik android telefon var tabiki bir tutamam özellik vb olarak ama gerçekten 4000-5000 tl bir telefona verilebilir mi ?

• Valla eskiden iphone hızında iphonedan ucuz diye samsung alırdık ,şimdi ben bu telefonu neden tercih edeyimki ,üstelik prestij bakımındanda apple'ın gerisinde ,param olsa almam valla

Not :galaxy s5 kullanıyorum alalı 4 yıl oldu ,şimdilik idare ediyor ,iphone 8 çıkınca değistireceğim👍

(Düzeltme :alalı 3 yıl olmuş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memo84 -- 29 Mart 2017; 23:41:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: silver0021

S7 Edge 3600 Mah batarya ile gene uzun kullanım sürelerinin şampiyonu kalacak. Olmadı be samsung :) o büyük ekranlara bu batarya yakışmadı.

Biybx hayat kurtarır mı ? Tabiki hayır. Yıllar önce apple Siriyle hayata tutunmaya çalıştı bugün kullanan var mı ? Hayır. Yeniymiş gibi gösterilen herşey ama herşey S7 Edgede fazlasıyla mevcutken kim neden alsın fazladan para verip bu cihazı ?

Ben radikal değişimler beklerdim. Radikal değişim orta tuşu kaldırmak olamaz. Orta tuş senin tarzındı imzandı. Bir mercedes ya da BMW tasarımını yeni baştan yaratmaz çünkü buna ihtiyaç duymaz. Samsungu bu yıl kurtarırsa S7 edge kurtarır. Halen dünyanın en iyi cihazı olmasıda içimizi rahatlatıyor :)

Biybx hayat kurtarmaz diyorsun ama bak Siri kurtarmış.
    http://www.birgun.net/haber-detay/4-yasindaki-cocuk-siri-ile-annesinin-hayatini-kurtardi-152783.html
    Sen ya da ben kullanmıyoruz diye insanlar Siri'yi kullanmıyor anlamına gelmiyor.

• Samsung'un bataryalarla ilgili problemi devam ediyor. S8'in bir günü çıkaracağına inanmıyorum. S8+ çıkarır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almayın aldırtmayın.

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Bana kalırsa LPDDR4X belleğin yanında 10nm işlemcinin getirdiği enerji verimliliğine, çözünürlüğün değiştirilebilir olmasına, hızlı şarja ve ekranın süper amoled olmasına güvenerek telefonu ince yapalım diye bataryadan kısmışlar. Testler gelince netleşir batarya performansı ama bence de biraz daha fazla olmalıydı.

- Burdaki video'da Snapdragon 835 üzerinden 14nm'den 10nm'ye geçişin getirdiği düşük enerji tüketimi görülebilir. Sonuçta iki işlemciyi de Samsung ürettiği için aşağı yukarı aynı senaryo Exynos 8895 içinde geçerli. https://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Snapdragon-835-inceleme-Qualcommun-yeni-canavari-test-masamizda.htm

Edit: Çözünürlük konusu açıklağa kavuştu varsayılan ekran çözünürlüğü 2K yerine FHD olarak geliyor.http://www.webtekno.com/galaxy-s8-ve-galaxy-s8-plus-ta-ekran-2k-olmasina-ragmen-full-hd-olarak-geliyor-h27243.html

Son olarak telefonun satış fiyatı ülke ekonomimizin nasıl bir noktaya geldiğini özetliyor resmen. Saçma dış politikalarla ve oluşturulan antidemokratik ortam sayesinde ekonomimizin geldiği nokta bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HarryPotter93 -- 30 Mart 2017; 14:17:47 >

• Keriz parası nasıl olsa enayilere okuturlar 5000 tl'ye Xiaomi varken diğer androidlere bakmam bile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aboyhasnoname1 -- 29 Mart 2017; 23:39:35 >
  • Eee hani hic yeni bir sey yok.. insallah ip8 boyle siradan olmaz..

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt
    Neaaaayyyyyyy!

Bunlar çıldırmış yavv!

• ali1903kemal kullanıcısına yanıt
    Çıkış tarihiyle alâkası yok ileri zekalı arkadaşım. iPhone 7 başlangıç fiyatı 649$, S8 ise 750$. Ki Apple yıllardır iPhone'u 649 dolardan satmıştır. Aradan 6 ay geçince fiyatı falan düşmüyor. Hatta birkaç ay önce kur zammı bile yaptılar ona rağmen yine de daha ucuz. Aynı karikatürü senin için koymak lazımmış.
  • Her şey süper gibi duruyor ve görünüyor fakat fiyat işin içine girince her şey bitiyor.

• Insan kullanacak bunlari samsung biraz küçük yap. 5.1 inc yapta elde tutabilelim. S7 edge aldim iki elimle tutmasam kayip düşüyor. Bunu tahmin dahi edemiyorum.

• Samsung Galaxy S8 serisi karşınızda: Her şey yeniden başlıyor

s8 4999 tl iphone 7 4949 tl ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

En küçüğü 5.8" olan takozları nah satarsınız istediğiniz adette.

5.8" olması takoz olmak zorunda dğeil çerçevesiz telefona takoz dedin sm=muha.gif]
  • S8in rakibi iphone 7 değil yeni çıkacak modeldir arkadaşlar. Eski nesil şeylerle niye karşılaştırıyorsunuz ki?
  • s7 ye devam, tek artısı iris abi. batarya daha kötü resmen yav.
  • 4999tl veriyorsun bir çok yazılımı hala ingilizce kullanıyorsun ben o parayı verdikten sonra o cihaz benden iyi Türkçe konuşması lazım
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.