Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (840. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
188
Favori
1.586.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Marrusia kullanıcısına yanıt
    Paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Sen söyleyinceye kadar dikkat etmemiştim ama çok fazla detay var ve bunların bir kısmı fantezi görünüyor. Şayet bu tür ayarları paylaşırsan sevinirim. Cihazı daha optimum kullanmak için oldukça yararlı. Gereksiz özellikleri gereksiz zamanda kullanmaya hiç gerek yok. Adamlar isteyene bunlar var demiş ama her bir ekstra özellik gereksiz şekilde pil ömrünü yiyor ve yeri geliyor işlemci ve RAM' i meşgul ediyor.

İdeal ayarları yapmak yeterli ve çoğu kullanıcı için de böyle olacağını düşünüyorum. Sonuçta her amaca göre hizmet var ama bunun da bir bedeli var!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWMAN2007 -- 24 Ocak 2018; 18:26:18 >

• İnstagramda hikayaler çok büyük gözüküyor. Yazılar okunmuyor, nasıl normal boyuta alabilirim? S8+

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEWMAN2007

Paylaşımın için çok teşekkür ederim.

Sen söyleyinceye kadar dikkat etmemiştim ama çok fazla detay var ve bunların bir kısmı fantezi görünüyor. Şayet bu tür ayarları paylaşırsan sevinirim. Cihazı daha optimum kullanmak için oldukça yararlı. Gereksiz özellikleri gereksiz zamanda kullanmaya hiç gerek yok. Adamlar isteyene bunlar var demiş ama her bir ekstra özellik gereksiz şekilde pil ömrünü yiyor ve yeri geliyor işlemci ve RAM' i meşgul ediyor.

İdeal ayarları yapmak yeterli ve çoğu kullanıcı için de böyle olacağını düşünüyorum. Sonuçta her amaca göre hizmet var ama bunun da bir bedeli var!

Aynen öyle ön kamerayla ilgili bir ayar daha yazdım eğer açıksa kullanmıyorsanız kapatabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: armegedon22

quote:

Orijinalden alıntı: turbetfur2

quote:

Beyler sensorlerden bahsediyorsunuz da nereden kapatılıyor bu meretler

Beyler fuzuli tartışmaları bırakalım sorulara cevap verelim

Kameraya girin üst sağdan ayarlar çekim yöntemleri kalp atış hızı sensörüne dokunun mesela bende bu kapalı gereksiz geldi kapattım.
    Yine ayarlar gelişmiş özellikler ekranı yakalamak için için elinizi kaydırın mesela bu bende kapalı çünkü benim zaten aklıma dahi gelmiyo elimi kaydırıp ss almak direk tuşlara basıp çekiyorum yani şey demek istiyorum bir gece telefonu alın kurcalayın heryerine girip çıkın kullanmadıgınız aklınıza gelmeyecek şeyleri kapatın bence ben öyle yaptım.Mesela yine gelişmiş ayarlarda parmak sensör hareketleri var parmak izi sensörünü kullanarak bildirim panelini açıp kapatmaya yarıyormuş bunun pile bir katkısı olurmu bilmem ama bende kapalı çünkü bunu kullanmak benim aklıma dahi gelmez yukkardan çekmek daha basit geliyor göz önünde oldugu için o yüzden kapattım.Pile yarasın yaramasın kurcalayın girin çıkın telefonunuzu kendinizin en kolay kullanacagı şekilde özelleştirin.Yine gelişmiş ayarlarda akıllı bekleme özelliği açıksa kapatırsanız ön kameranızın gereksiz yere çalışmasını engellemiş olursunuz.

Bazı arkadaşlar gibi direk telefonu geldigi şekliyle kullanmayın mesela ben konumun kullanılmadıgı zaman açık olmasına acayip karşı biriyim Mark Zuckerberg bile kullanmadıgı zaman laptopunun kamerasını bantla kapatıyor bu arkadaşlara sorsanız ben nasıl telefonun hakkını vermiyorsam Mark Zuckerberg içinde bilgisayarın ve teknolojinin hakkını vermiyor derler alkollü kafalar.Rehbere girip kişi ismini sağa kaydırınca o kişiyi arayabilecekleri sola kaydırınca mesaj atabileceklerini bilmeyen insanlar bilgisayar programcısına teknoloji ve cihaz kullanım dersi vermeye çalışıyorlar.Sanıyorlar ki bütün özellikleri açtıgımız zaman cihaz kullanıyoruz.Dediğim gibi cihazınızı özelleştirin kullanmadıgınız özellikleri kapatın kullanıcagınız zaman tekrar açın en iyi pil performansına böylece ulaşabilirsiniz tabikide pilden kazanıcaz diye kullandıgınız özellikleri kapatmayın.Telefon ayarlarında dolaşıp daha fazla ayar bulabilirsiniz benim aklıma gelenler şimdilik bu kadardı.

Çok teşekkürler

• stserkan kullanıcısına yanıt
    Güvenli modda da yapıyor maalesef. Gerek tr gerek yabancı sitelerde detay bulamadım açıkcası. Bulduklarımı da denedim. Hala yazılımsal olduğunu düşünüyorum. Bir de oreo kurup deneyeceğim.
  • armegedon22 kullanıcısına yanıt
    Sakin ol hayatım kuduran falan yok kuduran sensin ay cihazın bir yanından kusur bulacaklar ben de pişman olacağım para verdim o kadar diye. Her incelemede söylenen pil çok iyi değil konusunda sen çok iyi diye diretiyorsan kusura bakma yavrum sorun sendedir. Paranın esiri olma. Sana yettiği kadar kullan. Sana yetmesi o özelliğin çok iyi olduğu anlamına gelmez.

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Hocam pilin vasat olduğunu söyledim adam ona yetiyor diye tutturdu ağlamayın kullanmayı bilmiyorsunuz bu cihazın pili çok iui falan demeye. Bir de koçumlu falan konuştu çocuk çocuk 😂😂

• beko1903 B kullanıcısına yanıt
    Bana yetiyorsa benim için çok iyidir size yetmediğinde kötü oldugu gibi.Emin ol maddi durumumu bilsen 2700 tl yi falan takmayacagımı anlardın.Bebeğim hadi yoluna bak sen geldiğin yere dön kimin taraftarlıgını yapıyorsan o konuya git agzımın payını verdiler de.Baltalanmasın daha fazla konu.

• Hocam instagramla alakalı durum o. Hala 18:9 ekranlar için güncelleme getirmediler

• armegedon22 kullanıcısına yanıt
    Ağzımın payını verdiler 😂😂😂😂😂 hahahahaha hiç güleceğim yoktu. Samsung yetkilisi ile görüşüyor olmam lazım bu kadar körü körüne savunma olamaz. Ben inadına cihaz çok iyi pili vasat diyorum adam hala ne diyor. 😂😂

• Beyler gidin başka yerde tartışın . şaka bir yana baydı artık

• quote:

Beyler gidin başka yerde tartışın . şaka bir yana baydı artık

Katiliyorum. Herkes kendi fikrini soyledi herkes kendine gore hakli. Bos yere bitmeyecek tartismalari uzatmaya gerek yok iphone vs android gibi sonsuz gider bu. Bence bu mesajdan sonra bir daha mesaj yazmayin kapansin buda burada..

• beko1903 B kullanıcısına yanıt
    Hocam S8+ icin konusuyorsaniz ben pilinden cok memnunum. Iphone olan arkadas %60 sarjla 1.5 oyun oynayabildi multi oynuyorduk ben 1.5 onla oynayıp ustune 4 oyun dahs oynadim hala sarj vardi. Basitce bir ornek ama memnunum dedigim gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: berkan 197

quote:

Beyler gidin başka yerde tartışın . şaka bir yana baydı artık

Katiliyorum. Herkes kendi fikrini soyledi herkes kendine gore hakli. Bos yere bitmeyecek tartismalari uzatmaya gerek yok iphone vs android gibi sonsuz gider bu. Bence bu mesajdan sonra bir daha mesaj yazmayin kapansin buda burada..

Bana uyar yeterki art niyetli kişiler konuyu baltalamayı ve insanları yanlış yönlendirmeyi bıraksın.Ben daha fazla bu arkadaşa cevap vermiycem ama bunu daha sonra okuyup cihazı almak isteyen arkadaşlara birşey demek istiyorum gerçek bilgilere daha önceki sayfalardaki paylaşılan pil bilgilerinden ulaşabilirler yada youtubedeki videolardan baksınlar böyle yorumlara inanıp gerçekten güzel bir cihazı kullanma haklarını elinden alıcak şekilde yorum yapan kişilere prim vermesinler.

• Boşver reis şimdi o cevap verir he he de geç daha fazla konu baltalanmasın herkes neyin ne oldugunu iyi biliyor salla cevap verme konu uzamasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beko1903

Hocam pilin vasat olduğunu söyledim adam ona yetiyor diye tutturdu ağlamayın kullanmayı bilmiyorsunuz bu cihazın pili çok iui falan demeye. Bir de koçumlu falan konuştu çocuk çocuk &#128514;&#128514;

Pil banada yetiyorda gunumu cok cok rahat cikariyor ama gidipte yolda karnaval radyo yada tuneln radyo falan acarsam sarj birden akip gidiyor.

S6 ne ise S8 de ayni olacak 2 yil sonra ben son zamanlarda S6 da sadece 2 saat SOT aliyordum.Buda muhtemelen ayni sekilde olacaktir.

Maks aldim sure cunku 4-5 saat gunluk kullanimimda genelde 4 saat civarinda geziyor.

1.5 yil sonra iyice cop olunca gidip pil almak gerekir oda kac lira bilmiyorum canli destekten sordum git servise dediler sanki zor birsey pilin fiyatini soylemek.

Genel olarak S8'in cok eksigi var.Fakat bir o kadarda genel paket olarak dolu.
    6 GB Ram,4K 60 FPS suanda bu telde 2 onemli sey ram bir kenara bana 4 GB da yetiyor fakat 4K 60 fps kesinlikle kabul edilemez varsa vereceksin Snapdragonda olup olmamasi beni ilgilendirmez.
    Hem telefon hemde pc olarak telefonu kullanmakta ayri keyif pc masaustu her yere gitmiyor yasadigim yerde 6 ay kaliyorum 6 ay baska yerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 24 Ocak 2018; 19:51:36 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar s8 kulaklıgın jackini takarken oturtma problemi yasıyorum ne kendi orjinal kulaklıgı ne başka kulaklık oturmuyor sürekli atıyor. engel olacak kılıf herhangi birşeyde yok bu sorunu bsaka yaşayan ve çözen arkadaşlarımız oldu mu ?
  • Buraxlive B kullanıcısına yanıt
    Hocam jacka toz falan kaçmıştır ışıkla bakın iğne gibi bir şeyle temizleyin belki düzelir

• Benim ekranımda da şu pembeleşme oluştu. Garanti kapsamındaysa eğer Izmirde servis tavsiye eder misiniz? Bir de elden teslim edince hemen alma şansım olur mu?

• Stygián kullanıcısına yanıt
    Amoled yanığı garanti kapsamına giriyor. Ellerinde parça varsa kısa sürede teslim ederler. Ama en iyisi servisle konuşmak kesin bilgi alırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LunarOgred -- 24 Ocak 2018; 22:7:25 >
  • 
Sayfa: önceki 838839840841842
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.