Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (900. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
188
Favori
1.586.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 898899900901902
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aresmar

Bixby Tuşuna İşlev Atamak. (BxActions)

BxActions o kadar iyi ki gittim satın bile aldım. Taş gibi uygulama.
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/app-bxactions-remap-bixby-button-to-t3598253

Uyarmak isterim tam anlamıyla düzgün çalışması için biraz kurulum gerekiyor. Bu kurulumda sorun yaşayıp yaşamayacağınız bu işlerden ne kadar anladığınızla gayet orantılı.
    Ben ilk denemede sorunsuz yaptım tüm ayarları siz de biraz dikkatle kolayca yapabilirsiniz.

1. bixby ye bir kez giriş yapmış olmanız lazım.
    2. Daha sonra bixby home ve bixby ses aktivasyonunu kapatıp bu uygulamayı kurun
    3. İstediği tüm onayları ve ayarları yapın.
    4. PC için app ile birlikte gelen exe yi adb bağlantısı yapabilen bir PC den telefonu bağlayıp çalıştırıp son hakları da verin.
    5. tercihen uygulama hoşunuza giderse tüm özellikleri açabilmek için satın alın.

Bu sayede örneğin ben şu şekilde ayar yaptım:
    -> Bixby tuşu ile şu anda ben ekran kilitliyken uzun basılı tutup feneri açıyorum tek tıkla sessize alıyorum.
    -> Ekran kilidi açıkken yine çift tıkla ekran görüntüsü alıyorum.
    -> Bunun dışında program açma geri dönme vs gibi bi çok işlev atayabilmekle birlikte.
    -> Basılı tutma / çift tık / tek tık / tek tık + sonra bir daha tıklayıp basılı tutma; gibi bi çok farklı tıklama ayarlanabiliyor.
    -> Ekran kapalıyken ve açıkken farklı özellik atanabiliyor.

Üstteki tüm işleri gerçekleştirirseniz bixby tuşunda hiç bir gecikme vs olmadan da çalışıyor direkt olarak basar basmaz.

Ek olarak Ses açma ve Kapama tuşlarına da özel işlevler atayabiliyor

Kesinlikle tavsiye ederim ölü bir tuş yerine çok çok işe yarayan bir tuş haline geldi Bixby tuşu. Umarım Samsung bir şekilde önlemez yakın zamanda :)

Kolay gelsin.

tesekkurler cvp ıcın fakat bu bılgısayarda yapılacaklar sıkıntı yaratırmı bu ısı pek bılmıyorum telefonu bılgısayara takar takmazmı yapmam gerekır yoksa uygulamayı actıktan sonra mı??

• Bxactions benim telefonumun şarjını olumsuz etkiledi. Uygulamayı kaldırdığımda da durum değişmedi. Telefonu servise verdim, yazılım attılar, düzeldi. Sizi olumsuz etkilememiş olabilir, bilemem.

Not: O dönemde 10.000 kişinin indirdiği bir uygulama (bu konunun ilk mesajında tavsiye edilen bir uygulama idi) daha indirmiştim, sonra silmiştim. Belki o uygulama şarj sorununa neden olmuştur. Bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotoğrafta sağ bölümün en solundaki simgeyi bilen var mı?

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

• Arkadaşlar telefonu kablolu olarak sarj ederken hızlı şarj olma özelliğini nasıl kapatıyoruz?
  • Arkadaşlar pişman olur muyum bilmiyorum ama yarın 8 aylık kusursuz iPhone 7 gold cihazımı , 5 aylık Türkcell den alınma kusursuz s8 ile takas yapacağım .. dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Bir kaç tavsiye verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: stserkan

Fotoğrafta sağ bölümün en solundaki simgeyi bilen var mı?

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

mobil veri kısıtlamasını aktif etdiysen kotan doluyor uyarısı olabilir

• Dodge kullanıcısına yanıt
    Ayarlar

Cihaz bakımı

Pil

Sağ üst köşedeki üç nokta ya bas

Gelişmiş ayarlar

Hızlı şarj kapat

Bu kadar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: EHABERDAR

Arkadaşlar pişman olur muyum bilmiyorum ama yarın 8 aylık kusursuz iPhone 7 gold cihazımı , 5 aylık Türkcell den alınma kusursuz s8 ile takas yapacağım .. dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? Bir kaç tavsiye verebilir misiniz?

Değişme nedeninizi yazsaydınız size yardımcı olurduk beklentileriniz karşısında. Bence iyi bir tercih genel olarak düşünürsek. Bazılarının dediği gibi sadce telefonu telefon için kullanacaksanız değişmeyin Pc gibi kullanacaksanız multimedya için kullanacaksanız değişin derim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turbetfurzey -- 21 Şubat 2018; 21:16:8 >
  • Hocam gear s3 frontier ile daha verimli kullanabileceğimi düşünüyorum .. bir çok özellik iOS ile çalışmıyor çünkü .. bunun dışında tasarımı ve kamerası özellikle video çekimi çok daha iyi iOS dan .. bir de 4-5 ay Huawei p10 kullanmıştım .. çok memnun kalmıştım..iPhone ü ucuz bulunca dayanamadım aldım ama aklım hep android de kaldı .. tasarımını ve ekranını çok beğeniyorum .. aod çok güzel bir özellik .. iPhone şarj konusunda gerçekten sıkıntı .. bunu Huawei p10 ve hızlı şarj özelliğini kullanınca şimdi daha iyi anlıyorum .. ama internette bir çok kronik problemi olduğu söyleniyor s8 in.. odaklanma gibi .. power tuşunun çalışmaması gibi .. gerçi iPhone için de bir sürü problem yazılıyor ama sanırım biraz şans işi.. işte genel beklentilerim bunlar hocam

• Arkadaslar oreo yu yukledikten sonra ahizemde pıtpıt diye surekli bir ses gelmeye basladi. Hoparlorde ses olmuyor. Oreo ile alakasida varmidir pekte bilemicem ama bu sorunla karsilasan oldu mu? Ahize ile konusurken sesi en kisigada alsam o pıtpıt sesi ayni seviyede kaliyor.

Edit: Biraz önce fark ettim ki ses konuşurken falan değil telefonun ahize kısmının oradan sürekli geliyor. Bunun yazılımla falan ilgisi yoktur. Ama ne olabilir çok garip. Böyle bir durum yoktu daha önce. Kulağımı yanaştırdığımda ahizr kısmının o bölgeden sürekli pıtpıt gibi bir ses geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokbiloz -- 22 Şubat 2018; 0:55:33 >
  • Arkadaşlar samsung ultra güç tasarruf moduna alınca menüler siyah oldu. Böyle bir tema bilen varmı. Orginal görünümde siyah tema?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EHABERDAR

Hocam gear s3 frontier ile daha verimli kullanabileceğimi düşünüyorum .. bir çok özellik iOS ile çalışmıyor çünkü .. bunun dışında tasarımı ve kamerası özellikle video çekimi çok daha iyi iOS dan .. bir de 4-5 ay Huawei p10 kullanmıştım .. çok memnun kalmıştım..iPhone ü ucuz bulunca dayanamadım aldım ama aklım hep android de kaldı .. tasarımını ve ekranını çok beğeniyorum .. aod çok güzel bir özellik .. iPhone şarj konusunda gerçekten sıkıntı .. bunu Huawei p10 ve hızlı şarj özelliğini kullanınca şimdi daha iyi anlıyorum .. ama internette bir çok kronik problemi olduğu söyleniyor s8 in.. odaklanma gibi .. power tuşunun çalışmaması gibi .. gerçi iPhone için de bir sürü problem yazılıyor ama sanırım biraz şans işi.. işte genel beklentilerim bunlar hocam

Hocam Allah aşkına telefonlara şu gözle bakmayın, tamam teknoloji şans işidir hak veriyorum fakat şurada 3-4 kişi sorunu dile getiriyor diye tüm cihazlar sorunlu diyemeyiz. Ben de 8 aydır S8 Plus kullanmaktayım daha bir sorunla karşılaşmadım. Açıkçası cihazın satış rakamı mesela 100 bin ise bu sayıda cihazdan 3-5i veya 50-100'ünün sorunlu çıkması pek olasıdır ve bu tüm markalar için de geçerlidir. Ayrıca malınızın kıymeti yoksa da cihazınızda rahatlıkla sorun oluşturabilirsiniz şöyle ki bu kullandığınız cihaz ince işlemlerle donatılmış bir cihaz ve çok dayanıklılık beklemeyin sadece cihazınızı düzgün kullanın. Şu ana kadar tanıdıklarımda da bu cihazlardan var herhangi bir odaklanma veya başka sorunlarla karşılaşanı görmedim. En azından şu şekilde Hindu alfabesinden birkaç karakterli mesaj oluşturup iOS 11.2.5 sürümünü kullanan bir cihaza attığınızda onu kullanamayacak ve sıfırlayacak duruma getirilmesi kadar bir sorunla karşılaşmadım Samsung/Android'de bugüne kadar, şükür..

• quote:

Orijinalden alıntı: ARNT

Arkadaslar oreo yu yukledikten sonra ahizemde pıtpıt diye surekli bir ses gelmeye basladi. Hoparlorde ses olmuyor. Oreo ile alakasida varmidir pekte bilemicem ama bu sorunla karsilasan oldu mu? Ahize ile konusurken sesi en kisigada alsam o pıtpıt sesi ayni seviyede kaliyor.

Edit: Biraz önce fark ettim ki ses konuşurken falan değil telefonun ahize kısmının oradan sürekli geliyor. Bunun yazılımla falan ilgisi yoktur. Ama ne olabilir çok garip. Böyle bir durum yoktu daha önce. Kulağımı yanaştırdığımda ahizr kısmının o bölgeden sürekli pıtpıt gibi bir ses geliyor.

Ben de diyordum delirdim mi acaba. Normal zamanda yok ama telefonla ahizeden konuşurken bende de pıtpıt ses geliyor. Oreo'dan önce yoktu. Ilginç

• Beyler Türk Telekom GİGA 4.5G ayarı telefona gelen oreo güncellemesi ile kapanmış mı? ben ayar yerini bulamadım bir türlü eskiden ayarlar bağlantı içinde olurdu bir de Nougat kullanan arkadaşlar ve oreo kullananlar kontrol edebilir mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: celll

Ayarlar

Cihaz bakımı

Pil

Sağ üst köşedeki üç nokta ya bas

Gelişmiş ayarlar

Hızlı şarj kapat

Bu kadar :)

Cok tesekkur ederim hocam sagol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_911

Beyler Türk Telekom GİGA 4.5G ayarı telefona gelen oreo güncellemesi ile kapanmış mı? ben ayar yerini bulamadım bir türlü eskiden ayarlar bağlantı içinde olurdu bir de Nougat kullanan arkadaşlar ve oreo kullananlar kontrol edebilir mi

Evet yok ama Oreo dan değıl sanırım TT mesaj atmıştı Giga 15 Martta kaldırılacak diye ondan olabilir..

• 530 mb lık yeni Oreo güncellemesi Almanya da başlamış bize gelmeside yakındır..

• Chuckly kullanıcısına yanıt
    Hocam wifi ye bagliyken telefon ahizeyle konusur gibi yaklastirin telefonu duyacaksinizdir. Wifi isin icine girdimi asiri geliyor o ses. Ve konusma yapmaniza gerek yok. Bende durum aynen boyle.

• Dün ilk defa telefonum dondu. Eylülden beri kullanıyorum bxactions yükledim dün. Feneri ayarladım bixby tuşuna. Dün akşam açtım feneri tuşla sonra chromedan bir şey aratıcaktım telefon dondu kaldı anlamadım nasıl oldu. Şu an da chromedan yazıyorum kasa kasa anlamadım. Sorun chromela mı alakalı yoksa bxactionsla mı acaba?
    Edit: bxactionsu sildim telefon kendine geldi. Çok kullanırım diyodum programı ama böyle sıkıntı çıkarınca üzüldüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LunarOgred -- 22 Şubat 2018; 10:48:44 >
  • Arkadaşlar ben bu betadan nasıl çıkacağım lütfen yardım edin
  • 
Sayfa: önceki 898899900901902
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.