Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (899. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.135
Cevap
188
Favori
1.586.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bir sorum daha var acil cevaplarsanız sevinirim.

Telefonu yada doğru eğdiğimde ekran kıvrımlarınin olduğu bölgede renkler mavileşiyor.Göze çarpan bi durum bu.İlginç bi şekilde bu ekranın sağ tarafinda daha belirgin.Sizce bu durum normal mi??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RushHour

Arkadaşlar bir sorum daha var acil cevaplarsanız sevinirim.

Telefonu yada doğru eğdiğimde ekran kıvrımlarınin olduğu bölgede renkler mavileşiyor.Göze çarpan bi durum bu.İlginç bi şekilde bu ekranın sağ tarafinda daha belirgin.Sizce bu durum normal mi??

O bendede var eğince beliriyor . Normal. Rahat ol

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmydz

Uzman arkadaslar bisey sorucam bu bixby tusuna baska uygulama nasil atiyabiliyoruz storedan bir iki apk denedim olmuyor siz nasi cozdunuz tesekkurler simdiden....

deneyen yokmu arkadaslar
  • Bixby tuşuna basınca hemen i didnt quite catch that diyor bunun çözümü var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamamdır hocam çok teşekkürler.

• ahmydz A kullanıcısına yanıt
    Bixby Tuşuna İşlev Atamak. (BxActions)

BxActions o kadar iyi ki gittim satın bile aldım. Taş gibi uygulama.
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/app-bxactions-remap-bixby-button-to-t3598253

Uyarmak isterim tam anlamıyla düzgün çalışması için biraz kurulum gerekiyor. Bu kurulumda sorun yaşayıp yaşamayacağınız bu işlerden ne kadar anladığınızla gayet orantılı.
    Ben ilk denemede sorunsuz yaptım tüm ayarları siz de biraz dikkatle kolayca yapabilirsiniz.

1. bixby ye bir kez giriş yapmış olmanız lazım.
    2. Daha sonra bixby home ve bixby ses aktivasyonunu kapatıp bu uygulamayı kurun
    3. İstediği tüm onayları ve ayarları yapın.
    4. PC için app ile birlikte gelen exe yi adb bağlantısı yapabilen bir PC den telefonu bağlayıp çalıştırıp son hakları da verin.
    5. tercihen uygulama hoşunuza giderse tüm özellikleri açabilmek için satın alın.

Bu sayede örneğin ben şu şekilde ayar yaptım:
    -> Bixby tuşu ile şu anda ben ekran kilitliyken uzun basılı tutup feneri açıyorum tek tıkla sessize alıyorum.
    -> Ekran kilidi açıkken yine çift tıkla ekran görüntüsü alıyorum.
    -> Bunun dışında program açma geri dönme vs gibi bi çok işlev atayabilmekle birlikte.
    -> Basılı tutma / çift tık / tek tık / tek tık + sonra bir daha tıklayıp basılı tutma; gibi bi çok farklı tıklama ayarlanabiliyor.
    -> Ekran kapalıyken ve açıkken farklı özellik atanabiliyor.

Üstteki tüm işleri gerçekleştirirseniz bixby tuşunda hiç bir gecikme vs olmadan da çalışıyor direkt olarak basar basmaz.

Ek olarak Ses açma ve Kapama tuşlarına da özel işlevler atayabiliyor

Kesinlikle tavsiye ederim ölü bir tuş yerine çok çok işe yarayan bir tuş haline geldi Bixby tuşu. Umarım Samsung bir şekilde önlemez yakın zamanda :)

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 21 Şubat 2018; 10:51:0 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Bixby Tuşuna İşlev Atamak. (BxActions)

BxActions o kadar iyi ki gittim satın bile aldım. Taş gibi uygulama.
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/app-bxactions-remap-bixby-button-to-t3598253

Uyarmak isterim tam anlamıyla düzgün çalışması için biraz kurulum gerekiyor. Bu kurulumda sorun yaşayıp yaşamayacağınız bu işlerden ne kadar anladığınızla gayet orantılı.
    Ben ilk denemede sorunsuz yaptım tüm ayarları siz de biraz dikkatle kolayca yapabilirsiniz.

1. bixby ye bir kez giriş yapmış olmanız lazım.
    2. Daha sonra bixby home ve bixby ses aktivasyonunu kapatıp bu uygulamayı kurun
    3. İstediği tüm onayları ve ayarları yapın.
    4. PC için app ile birlikte gelen exe yi adb bağlantısı yapabilen bir PC den telefonu bağlayıp çalıştırıp son hakları da verin.
    5. tercihen uygulama hoşunuza giderse tüm özellikleri açabilmek için satın alın.

Bu sayede örneğin ben şu şekilde ayar yaptım:
    -> Bixby tuşu ile şu anda ben ekran kilitliyken uzun basılı tutup feneri açıyorum tek tıkla sessize alıyorum.
    -> Ekran kilidi açıkken yine çift tıkla ekran görüntüsü alıyorum.
    -> Bunun dışında program açma geri dönme vs gibi bi çok işlev atayabilmekle birlikte.
    -> Basılı tutma / çift tık / tek tık / tek tık + sonra bir daha tıklayıp basılı tutma; gibi bi çok farklı tıklama ayarlanabiliyor.
    -> Ekran kapalıyken ve açıkken farklı özellik atanabiliyor.

Üstteki tüm işleri gerçekleştirirseniz bixby tuşunda hiç bir gecikme vs olmadan da çalışıyor direkt olarak basar basmaz.

Ek olarak Ses açma ve Kapama tuşlarına da özel işlevler atayabiliyor

Kesinlikle tavsiye ederim ölü bir tuş yerine çok çok işe yarayan bir tuş haline geldi Bixby tuşu. Umarım Samsung bir şekilde önlemez yakın zamanda :)

Kolay gelsin.

Pc yoluyla yapmak şart mı

• PC ile olan o son işlemi yapmazsanız bazı özellikler kullanılamıyor ve basar basmaz hemen gerçekleşmeyebiliyor işlem arada bi an bixby ekranı görünüyor gibi olabiliyor mesela. Tam randıman almak için PC den yapılan modifikasyon gerekiyor.

Deneyip karar verin.
  • Ali express den s8 telefon için istediğim fakat s8 plus için gelen 2 adet kılıf satılıktır. Ikisini 45TL ye vereceğim.

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

• şu linkteki kılıf için ne düşünyorsunuz. acaip bir sey üstelik metal falan.
    metal case

• quote:

Orijinalden alıntı: soylu

şu linkteki kılıf için ne düşünyorsunuz. acaip bir sey üstelik metal falan.
    metal case

ben spigenin bu modelini (Spigen Samsung Galaxy S8 Kılıf Rugged Armor Black - 565CS21609) kullanıyorum gayet memnunum
    https://www.hepsiburada.com/spigen-samsung-galaxy-s8-kilif-rugged-armor-black-565cs21609-p-HBV000004OBLK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyn_911 -- 21 Şubat 2018; 13:4:45 >

• Beyler bilen birisi lütfen cevap versin kafayı yemek üzereyim: Rehbere kaydettiğim bazı kisiler numaralar neden daha sonra kaybolur ? Kaybolmaması için ne yapmak lazım? Bu her zaman olmuyor bazen oluyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheContact

quote:

Benim telefon neredem gelme?

Yardımcı olabilecek var mı?

Yardımcı olabilen var mı?

phone info programını indir oradan görebilirsin

• Android telefon kullandığına göre bir google hesabın vardır diye düşünüyorum. Rehberini google rehberde tutarsan. Girdiğin tüm telefonları da google hesabıma kaydet dersen hiç kaybolmaz numaraların. Ben belki 10 yıldır tüm numaralarımı google rehberimde tutuyorum kaç tane telefon değiştirdim bir numara bile kaybetmedim. Tavsiye ederim .

Numaralarını telefon yerine bilgisayarından düzenleyebilmek ise çok büyük kolaylık. 2sn sonra telefonunda da senkron oluyor.
  • quote:

Android telefon kullandığına göre bir google hesabın vardır diye düşünüyorum. Rehberini google rehberde tutarsan. Girdiğin tüm telefonları da google hesabıma kaydet dersen hiç kaybolmaz numaraların. Ben belki 10 yıldır tüm numaralarımı google rehberimde tutuyorum kaç tane telefon değiştirdim bir numara bile kaybetmedim. Tavsiye ederim .

Numaralarını telefon yerine bilgisayarından düzenleyebilmek ise çok büyük kolaylık. 2sn sonra telefonunda da senkron oluyor.

Teşekkürler hocam gmail hesabım var onda tutuyorum. Bir yerlerde bunun nedeninin aynı numarayı farklı isimlerde kaydetmekten dolayı olduğunu okumuştum. Böyle olunca sistem o noyu göstermiyormuş.

• Olabilir google rehber e girersen web üzerinden orada çakışmaları filan tespit edip düzeltebilirsin o zaman kaybolma görünmeme gibi sorunlar yaşamazsın.

Aynı tel numarasına iki farklı isim kaydettiysen filan bi takım sorunlar çıkabilir bir kontrol et bence bunu.
  • quote:

Olabilir google rehber e girersen web üzerinden orada çakışmaları filan tespit edip düzeltebilirsin o zaman kaybolma görünmeme gibi sorunlar yaşamazsın.

Aynı tel numarasına iki farklı isim kaydettiysen filan bi takım sorunlar çıkabilir bir kontrol et bence bunu.

Google rehber dediğin hangisi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: jskat

quote:

quote:

Benim telefon neredem gelme?

Yardımcı olabilecek var mı?

Yardımcı olabilen var mı?

phone info programını indir oradan görebilirsin

Çok teşekkür ederim.
    Bir de benim telefon DBT çıktı ama oreo hala gelmedi normal mi?

• TheContact kullanıcısına yanıt
    Oreo güncellemesi durdurulduğu için şuan kimseye gelmiyor. Yeniden verilmeye başlandığında sizede gelecektir.
  • 
Sayfa: önceki 897898899900901
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.