Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (827. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.135
Cevap
188
Favori
1.586.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LegendM

quote:

Orijinalden alıntı: vesselam510

Biraz önce Türkcell de s8 e baktım

Onun ekranı bendekinden daha beyaz ve canlıydı

Ve çok daha hoşuma gitti onun rengi

Türktelekomda not 8 e baktım bendeki cihazın ekranı ile aynı renkteydi

O Türktelekomdaki çok güzeldi neden böyle not 8 ide bu bendeki s8 ide cansız yapmışlar

Birde ben bu cihazın yeni seri olduğunu nasıl anlarım

Ben açtığımda bir güncelleme vardı yaptım aralık oldu

Hart resed de attım

Bu pil otururmu sizce cihaz daha 2 gündür kullanıyorum

Mavi isik filtresi acik olabilirmi? Bildirimlerin oradaki quick toogle'lardan bakin hocam. Olmazsa ekran ayarlarinda amoled sinema vb secebilirsiniz.

Baktım hocam bütün ayarlar aynıydı

İşin garibi Türktelekomdada not 8 e baktım bendeki s8 in ekranı ile aynıydı renkleri

Ama o Türkcell deki teşirdeki cihazın ekranı daha parlak ve canlıydı anlam veremedim bu duruma

Dicem not 8 sonra çıktı yeni panel böyle heralde bendeki s8 de yeni seri olabilir ve not 8 deki panelin aynısımı kullanılmış acaba diyorum bi yandanda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S8+ ı satıcısı hepsiburada olandan aldım hocam sorunsuz geldi teknosa 1 yıl kasko veriyor sanırım ondan pahalı internet sitesinde sepete ekleyip kasko seçince fiyatı 400 tl civarı iniyor benim aldığım s8+ 21.10.2017 üretimdi taze taze gönderdiler güvenip alabilirsiniz gelmeden kuyucu kontrol edip birde simkart takmadan problem varmı cihaza bakıp kullanmaya devam

• arkadaşlar Gear s3 frontier model saatim satılıktır. 850 tl fiyat vardır. Kutu içeriği tamdır. Acil nakit ihtiyacından dolayı satıyorum
  • Arkadaşlar merhaba. Telefonun ön ve arka kamerasında buğu sorunu yaşıyorum ( evim soguk değil, evde dışarıda farketmiyor zaten ). Telefonla ne zaman fotoğraf çekmeye çalışsam görüntü kesinlikle net olmuyor, sanki buğulu gibi renkler soluk. Kamerayı kapıyorum ve merceğini siliyorum, tekrar açıyorum ve düzeliyor. Bunun kalıcı çözümü var mıdır fikri olan?
  • SeyfiPasa S kullanıcısına yanıt
    Hocam teknosa da 1 yıl uzatılmış garanti kasko ve kırılmaz cam veriyor hediye olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba63

Merhaba Arkadaşlar...

İphone 7 128 GB'den Samsung S8'e geçiş yaptım...

Sinir bozucu bir sorunla karşı karşıyayım...

İOS'ta İnstagram hikayelere rahatlıkla bilgisayarımdan telefonuma aktardığım videoları yükleyebiliyordum...

Android'de İnstagram hikayelere önceden çekilmiş bir video yüklemek istediğimde, paylaşılıyor yazıyor uzun bir süre sonra hata veriyor yüklenemedi diyor...İOS'ta böyle bir problemim yoktu...Aynı videoyu İOS'tan az evvel hikayeler bölümüne yükleyebildim...

Ne yapabilirim ? Bunun çözümü var mıdır ?

Arkadaşlar benim sorunumu yaşayan olmadı mı hiç ? Yardımınıza ihtiyacım var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Happy_Returns

Samsung pay kullanabilmek için hala ortada bi yol yok mu?

Malesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

quote:

Biraz önce Türkcell de s8 e baktım

Onun ekranı bendekinden daha beyaz ve canlıydı

Ve çok daha hoşuma gitti onun rengi

Türktelekomda not 8 e baktım bendeki cihazın ekranı ile aynı renkteydi

O Türktelekomdaki çok güzeldi neden böyle not 8 ide bu bendeki s8 ide cansız yapmışlar

Birde ben bu cihazın yeni seri olduğunu nasıl anlarım

Ben açtığımda bir güncelleme vardı yaptım aralık oldu

Hart resed de attım

Bu pil otururmu sizce cihaz daha 2 gündür kullanıyorum

Mavi isik filtresi acik olabilirmi? Bildirimlerin oradaki quick toogle'lardan bakin hocam. Olmazsa ekran ayarlarinda amoled sinema vb secebilirsiniz.

Baktım hocam bütün ayarlar aynıydı

İşin garibi Türktelekomdada not 8 e baktım bendeki s8 in ekranı ile aynıydı renkleri

Ama o Türkcell deki teşirdeki cihazın ekranı daha parlak ve canlıydı anlam veremedim bu duruma

Dicem not 8 sonra çıktı yeni panel böyle heralde bendeki s8 de yeni seri olabilir ve not 8 deki panelin aynısımı kullanılmış acaba diyorum bi yandanda

N8 ile S8 in paneli ayni degil.

N8 1200 Nit'e kadar cikabiliyor S8 1000 nit.

Ekranin renk dengesi ile alakalidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jupe

Samsung Galaxy S8 almayı düşünüyorum ve şuan araştırma içerisindeyim. 7 yıl içerisinde 3 yıl ve 4 yıl olarak kullandığım 2 akıllı telefon geçti hayatımdan. Yani bu konularda çok tecrübeli birisi değilim.

Kısa kesip soruma gelecek olursam S8 modelinde önümde 2 tane tercih gözüküyor. Birincisi HB sitesinden 3200 gibi bir fiyata almak (Samsung Türkiye garantili olduğu söyleniyor) veya popüler teknoloji marketlerinden 4000 liraya almak. Sizce hangisi daha mantıklı? Arada ne gibi farklar olabilir. Konu hakkında bilgisi olan tecrübe etmiş arkadaşlar varsa yorumlarını bekliyorum. :)

En ucuz yerden al net.

• vesselam510 V kullanıcısına yanıt
    Bu konuda Tom' s Guide sitesinde yapılan inceleme ve ölçümler var. Bunlardan biri de batarya süreleriyle ilgili. Mesela adam sürekli web surf yaparak batarya sürelerini ölçmüş ve sonuç şu çıkmış;

Htc u 11' de 9 saat 38 dakika pil dayanmış.

S8' de 10 saat 30 dakika ve S8+' da 11 saat 04 dakika pil dayanmış.

Huawei mate pro 10' da ise 14 saat 33 dakika ölçmüş.

Sonuçta Huawei 4000 mAH saat bataryası ile ayrı bir segmentde ama S8 ile u11 arasındaki fark en az 1 saat S8 lehine ki sen tam tersine 1 saat u11 lehine veriyorsun. Yani anormal bir durum var ve adam bağımsız testte bunu elde ettiğine göre senin ayarlarında ciddi bir sorun var.

Tavsiyem; güvendiğin iyi bir kullanıcıyla cihazı senkronize ederek optimum ayarları bulman gerekiyor. Çözüm bu olmalı yoksa başka bir sorunun var?

Kaynaklar;

https://www.tomsguide.com/us/htc-u11,review-4424.html

https://www.tomsguide.com/us/huawei-mate-10-pro,review-4860.html

S8 ve S8+ için ilgili web sitesinden veya forumda ilk sayfada konu sahibine ilettiğim tablodan süreleri görebilirsin.
  • Marrusia kullanıcısına yanıt
    İş garantiye bakar. Samsung TR garantili ise bir adım önde kalır. O zaman mutlaka en ucuz fiyata al. Boşuna mağazaya para verme.

Ama paralel ithalat ise servis zavazingo' dur. Şayet sorun çıkarsa uğraşırsın. Bu iş elektronik olduğu için şans işidir.

Bakarsın sorun çıkmaz paralel ithalat alır bir kaç yüz TL kar edersin ve para cebinde kalır ama hiç yoktan bir sorun olur bu sefer bilmem neredeki servise git gel uğraşırsın. Sonuçta kar etmeyi düşünürken mağdur olursun.

Kararını bu şekilde ver. Hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NEWMAN2007

Bu konuda Tom' s Guide sitesinde yapılan inceleme ve ölçümler var. Bunlardan biri de batarya süreleriyle ilgili. Mesela adam sürekli web surf yaparak batarya sürelerini ölçmüş ve sonuç şu çıkmış;

Htc u 11' de 9 saat 38 dakika pil dayanmış.

S8' de 10 saat 30 dakika ve S8+' da 11 saat 04 dakika pil dayanmış.

Huawei mate pro 10' da ise 14 saat 33 dakika ölçmüş.

Sonuçta Huawei 4000 mAH saat bataryası ile ayrı bir segmentde ama S8 ile u11 arasındaki fark en az 1 saat S8 lehine ki sen tam tersine 1 saat u11 lehine veriyorsun. Yani anormal bir durum var ve adam bağımsız testte bunu elde ettiğine göre senin ayarlarında ciddi bir sorun var.

Tavsiyem; güvendiğin iyi bir kullanıcıyla cihazı senkronize ederek optimum ayarları bulman gerekiyor. Çözüm bu olmalı yoksa başka bir sorunun var?

Kaynaklar;

https://www.tomsguide.com/us/htc-u11,review-4424.html

https://www.tomsguide.com/us/huawei-mate-10-pro,review-4860.html

S8 ve S8+ için ilgili web sitesinden veya forumda ilk sayfada konu sahibine ilettiğim tablodan süreleri görebilirsin.

Hocam şuanlık çözünürlüğü ful hd ye aldım pil biraz iyileşti

Biz bu ekranı 2k da kullanamıcakmıyız 2k da fena şarj yiyor

• Aradaki 1100 tl farka değmez bence

• İris tanıma çok iyi çalışıyor ama sağlıklı mı, uzun vadede gözler de sorun yatar mı ?
  • S7 den S8 e geçen varmı arkadaşlar ?
    Düz S7 kullanıyorum şuan. Ekran konusunda sıkıntı yaşadığınız oluyormu ? Ekranı S7 ye göre biraz dar ondan soruyorum. Sayfalarda yazıyı okumada alışılmışın dışında oluyormu ?
    Sorunsuz ekran koruyucu bulabiliyormusunuz tam oturan her yeri kaplayan. Aliden ben 3-5 liraya işimi görüyorum hep. S8 de de bu şekilde bulabilirmiyim edgenin sıkıntısınımı yaşarım yoksa bu konuda.
    Aynı şekilde kılıf olayını nasıl çözdünüz ?

Genel olarak S7 den S8 e geçen varsa deneyimlerini almak isterim.
  • ONUR_345241 kullanıcısına yanıt
    uzun ekran artık vazgeçilmezim oldu ve hatta 16:9 lar bana 4:3 gibi geliyo. telefonum s8.

ekran koruyucu biraz sıkıntı köşeler kalkıyor.

• Demos_ D kullanıcısına yanıt
    Hocam satıcı hepsiburada olandan alın samsung türkiye garantili geliyor jelatini bile açılmamıştı samsung müsteri hizmetlerini aradım teyit etti oda 10 gündür kullanıyorum problem yaşamadım hocam. Satıcı hepsiburada olan tercih edin kesinlikle ve kargoya verilme zamanına bakın stokta yoksa uzun süre beklersiniz. Bana gelen koli bile ezilmemişti baya endişe etmiştim ama sorun çıkmadı şükür gelince kutuyu iyice kontrol edin sonra teslim alın. Cihazı açar açmaz sim kart wifi açmayın. Sesini ekranını kamerasını kontrol edin. *#0*# yi telefondan arama yapma bölümüne yazın ledi sensörleri titreşimi kamerayı falan kontrol edin sonra imeisini e devletten sorgulayıp takın simi açın wifiyi yardırın ben banka kartıyla tek çekim aldım problem çıkmadı şimdiden hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: SeyfiPasa

Hocam satıcı hepsiburada olandan alın samsung türkiye garantili geliyor jelatini bile açılmamıştı samsung müsteri hizmetlerini aradım teyit etti oda 10 gündür kullanıyorum problem yaşamadım hocam. Satıcı hepsiburada olan tercih edin kesinlikle ve kargoya verilme zamanına bakın stokta yoksa uzun süre beklersiniz. Bana gelen koli bile ezilmemişti baya endişe etmiştim ama sorun çıkmadı şükür gelince kutuyu iyice kontrol edin sonra teslim alın. Cihazı açar açmaz sim kart wifi açmayın. Sesini ekranını kamerasını kontrol edin. *#0*# yi telefondan arama yapma bölümüne yazın ledi sensörleri titreşimi kamerayı falan kontrol edin sonra imeisini e devletten sorgulayıp takın simi açın wifiyi yardırın ben banka kartıyla tek çekim aldım problem çıkmadı şimdiden hayırlı olsun

Katılıyorum ben de S8 i N11 den aldım cihaz jelatinleri ile gelmişti.
  • Demos_ D kullanıcısına yanıt
    Öncelikle Samsung Türkiye garantili tercih etmekte yarar var.

İster Samsung TR ister distribütör garantili olsun cihaz %100 Samsung üretimidir ama elektronik işi %95 sorun çıkmaz %5 belki sıkıntı yaşayabilirsin gibi düşün. TR' de cihaz satanların fire oranı yaklaşık olaerak maksimum budur. Ortalama fire ise %1 civarı. Buradaki temel konu şikayetin olduğunda alacağın servis hizmeti ve kalitesi. Distribütör yasal sorumluluk gereği servis hizmeti verir ve ana düşüncesi maliyetleri düşürmektir. Üretici firma gibi hassasiyet beklemeyin. Fiyatta avantaj serviste dezavantaj olur. Garanti bitince şartlar eşittir.

Fiyat farkı olması doğal zira normal mağazaların satışları hem az hem de maliyetleri yüksektir. (kira, personel, işletme vs.) Bunun dışında ithalatçılar farklı ülkelerden farklı kurlarda mal getiriyorlar o da fiyatlara artı eksi yansır!

Yine de referanslı satıcıları ve siteleri tercih etmekte yarar var. Satıcıların memnuniyet oranı, işlem hacmi ve satıcı hakkında son yapılan yorumlar önemli.

Ayrıca S8 almak isteyenlere tavsiyem şayet aciliyetleri yoksa S9' un piyasaya çıkmasını beklemeleri. Zira göreceli olarak S8' in fiyatı bir miktar değer kaybedecek ve düşecektir. Beklemeye değer mi o sizin sabrınız ve bütçenizle orantılı bir hadise.

Mesela kur artışı olursa fiyat asla düşmez tam tersine çıkabilir ki bizim memlekette kura güvenerek iş yapmak zaten intihar olur.

Birde damlaya damlaya göl olur misali internetten alışverişlerde banka promosyonu, site kuponları ve özel günleri takip etmekte fayda var. Bunlar da bir iki yüz TL indirim sağlayabilir duruma göre?

İkinci el temiz ve garantisi devam eden cihazlar alınabilir bazıları hevesini alıp çabuk sıkılıyor ve zararına satıyor keza sıfır cihaz alıp hemen paraya çevirenler de var. Mesela evkur' dan bu amaçla alım satım yapanlar var. Bunlarda piyasanın altına veriyorlar. Kredi kartı yerine nakit kullananlara buradan ufak tefek fırsatlar çıkabilir.

Ayrıca S9 çıkınca sırf zevk olsun diye S8 satıp S9 alacaklar olacaktır. 2. el piyasasında bir miktar bolluk olabilir.

İyi araştıran ve piyasayı iyi takip eden kazanır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWMAN2007 -- 20 Ocak 2018; 18:34:58 >
  • -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Hocam bilenen yerlerden aldıktan sonra problem çıkması düşük baya

• 
Sayfa: önceki 825826827828829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.