Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
29.344
Cevap
246
Favori
1.453.248
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]
Giriş
    4270 Mesaj
    Pille ilgili son zamanlarda çok kötü seyrediyor ne yazıkki.Gece 3 gibi şarjdan çıkardım wi-fi uyku modunda kapanma ayarını yapmıştım telefona hiç dokunmadan rahatsız etme modu açık bir şekilde koydum ve öğlen 12'de uyandığımda %10 şarj yemişti.Tamam gelen bazı bildirimler vardı ama hiç dokunmadan bu kadar düşmesi android'den kaynaklı ve bana göre S8'e gelen her güncellemeyle düşen pil performansı yüzünden.2.5 saat ekran süresi aldım.Telefonu uyanınca şarjdan çıkarıp gün içinde kullanırsam sürekli 4 saat maksimum ekran süresi alıyorum.Kullanmadığım vakitlerde arka planda şarj tüketiyor sürekli.Telefondaki whatsapp,instagram,twitter uygulamalarının dışında neredeyse tüm uygulamaların arka plan veri kullanımı kapattım,bildirimlerini kapattım,cihaz bakımı pil bölümünden arka plan kullanımı izlenen sanırım tam adını hatırlamıyorum ordanda seçtim tüm uygulamaları,facebook devre dışı,mail uygulaması senkronizasyon uygulamaya girdiğimde açıyorum arka plan kapalı elle yenile seçeceğini işaretledim.Ekran parlaklığı dense otomatik kullanmıyorum ve orta düzeyde tutuyorum genellikle.AOD kapalı.Yani pil tüketimini olumsuz etkileyecek hemen hemen herşey kapalı cihazda ve son zamanda pil tüketimi çok kötü cidden.Yarın telefonu sıfırlıycam odin ile yazılım kurucam.Umarım Oreo ile pil tüketimi optimizasyonu çok daha iyi sağlanır.

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

• Yüzbaşı
    370 Mesaj
    yeni s8 plus kullanıcısıyım. cihazda bulunan microsoft word excell uygulamalarını kullanabilmem için bir takım kayıtlar yapmam gerekti. bu uygulamalar ücretlimidir, kayıt olmamın sakıncası varmıdır?

Orijinalden alıntı: iPhoneDalton

Pille ilgili son zamanlarda çok kötü seyrediyor ne yazıkki.Gece 3 gibi şarjdan çıkardım wi-fi uyku modunda kapanma ayarını yapmıştım telefona hiç dokunmadan rahatsız etme modu açık bir şekilde koydum ve öğlen 12'de uyandığımda %10 şarj yemişti.Tamam gelen bazı bildirimler vardı ama hiç dokunmadan bu kadar düşmesi android'den kaynaklı ve bana göre S8'e gelen her güncellemeyle düşen pil performansı yüzünden.2.5 saat ekran süresi aldım.Telefonu uyanınca şarjdan çıkarıp gün içinde kullanırsam sürekli 4 saat maksimum ekran süresi alıyorum.Kullanmadığım vakitlerde arka planda şarj tüketiyor sürekli.Telefondaki whatsapp,instagram,twitter uygulamalarının dışında neredeyse tüm uygulamaların arka plan veri kullanımı kapattım,bildirimlerini kapattım,cihaz bakımı pil bölümünden arka plan kullanımı izlenen sanırım tam adını hatırlamıyorum ordanda seçtim tüm uygulamaları,facebook devre dışı,mail uygulaması senkronizasyon uygulamaya girdiğimde açıyorum arka plan kapalı elle yenile seçeceğini işaretledim.Ekran parlaklığı dense otomatik kullanmıyorum ve orta düzeyde tutuyorum genellikle.AOD kapalı.Yani pil tüketimini olumsuz etkileyecek hemen hemen herşey kapalı cihazda ve son zamanda pil tüketimi çok kötü cidden.Yarın telefonu sıfırlıycam odin ile yazılım kurucam.Umarım Oreo ile pil tüketimi optimizasyonu çok daha iyi sağlanır.

gece 11 de yattım şuan yeni kalktım %2 gitmiş ekran kapalıyken şarjım soruny başka yerdr arayın :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    4608 Mesaj

Orta okul seviyesi kafa. Dedim ya babanız size bir telefon alır laf demetsiniz. S3'ten beri kullanıyorum ben hem de. Boş boş ciyaklamayın.

|
    |
    NEWMAN2007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yahu bu ne yaman kafadır begenmiyorsan iphone al. Ee sen burda iyi diyeceksin henüz almamış adam gelecek alacak bu telefonu. Ya beklentisi benim gibiyse. Ayrıca geri kalan her şeyden de memnunum boyutu hariç. Fakat böyle kusursuzmuş gibi yapmanız saçmalık.

|
    |
    marsli61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Aman ha sessiz konuşun bu mükemmel telefonun sarjinin dandık olduğu anlaşılmasın. Aman... şşş sessiz olun. Hep övelim daha iyi olabilecek bir şeyler varken onları sakin konuşmayalım. Sakin.

|
    |
    -YucukluSucurtam- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Aman ha sessiz konuşun bu mükemmel telefonun sarjinin dandık olduğu anlaşılmasın. Aman... şşş sessiz olun. Hep övelim daha iyi olabilecek bir şeyler varken onları sakin konuşmayalım. Sakin.

Evet çok dandik 4 saat oyun 2k da güç tasarrufu hiç açılmadı 8.32 dk ekran süresi 15 şarj var

• Yarbay
    2923 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: batlı

yeni s8 plus kullanıcısıyım. cihazda bulunan microsoft word excell uygulamalarını kullanabilmem için bir takım kayıtlar yapmam gerekti. bu uygulamalar ücretlimidir, kayıt olmamın sakıncası varmıdır?

ücreti yok,kayıt olmansa bir sakınca olmaz
    |
    |

TRABZONSPOR
  • Yüzbaşı
    347 Mesaj

Arkadaşım senin derdin ne anlamıyorum. Oraya kaç tane video ekledim hepsinde Samsung un pili daha iyi olduğu görülüyor. Sana kullanmadığinda daha az pil tüketen telefon lazımsa ipon al işte. Şuanda olan cihazlar bunlar birini seçeceksin. Ayrıca kullandığım telefondan olan memnuniyetim beni ilgilendirir. Kimisi beğenir kimisi beğenmez hoşuna gideni al diyoruz onada kızıyorsun. İnsanların yüzde 99 u telefonu kullanırken pilin uzun gitmesini ister yüzde 1 de telefon çeb te dururken az pil harcamasıni ister. Sende o yüzde 1 densin eee öyleyse ipon al çeb te iyi gidiyor elde berbat . Ozaman kendi kendini teselli edersin. Telefon cebimde duruyor ama pil imde hiç bitmiyor yeaahh. Belkide senin tek derdin bir ipon fanatiği olarak Samsung a kaka atmaktır. Görüntü öyle görünüyor burdan.

|
    |
    freudunpiposu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Hem iphone 7 hemde s8 kullanmış birisi olarak şunları söyleyeyim, s8 ekran, şarj, kamera ve şıklık olarak bir adım önde, iphone ise ios un vermiş olduğu akıcılık yönünden iyi, ha s8 akıcı değil mi derseniz gayette akıcı fakat ios bu yönden farklı kimse eline su dökemez, ortalama olarak değerlendirme yap derseniz iphone 7 ye 8 galaxy s8'e 8.5-9 veririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ice_burkay -- 20 Aralık 2017; 10:59:5 >
    |
    |

Ya siz nasıl insnalarsiniz 12 saat içinde nasıl oluyorda 8 saat oyun oynuyorsun ? Ya bu kadar olmaz. Bu mu şarj iyi anlayışın ? Bu telefonun potansiyelini gösterir. 8 saat ekran veren telefon ertesi gün 2 saat ekran 15 saat kullanımı yakalayamıyor.

|
    |
    Mertcan-39 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu arada telefonum 3 aylık, hergün sabah şarjdan 7 de çıkarırım telefonumu, parlaklık orta ile en üst arasında kullanırım, eğlence modu açık gün içinde iş gereği 20 farklı kişi ile toplam 1 saat civarı görüşmem olur, aktif olarak internette forumlarda 1-2 saat vakit geçirip sosyal medya kullanırım akşam eve gelince de eşle dostla 1 saat telefonla konuşurum saat 20.00 gibi şarjım yüzde 15-20 kalıyor, bence gayet ideal.

|
    |

Ya kullanıcı tablosuna bak. Bana göre s8 her yönüyle şarj ve belki sistem hariç üstün iostan. Macbook prom var onu da referans alarak anlatıyorum bunu.

Sorun şu sizin ortadaki vasatligi kabullenmek istemiyor oluşunuz. Abi çok mu zor evet bu telefonun sarji yetersiz falan demek. Herkes en iyi ss'sini koyuyor. S3den beri ben bu forumdayım ben de yaptim. Ama kabul etmek gerekli samsung sistemin pili içmesine goz yumuyor. Siz de aman telefonumuza zeval gelmesin diyorsunuz.

|
    |
    marsli61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Ya siz nasıl insnalarsiniz 12 saat içinde nasıl oluyorda 8 saat oyun oynuyorsun ? Ya bu kadar olmaz. Bu mu şarj iyi anlayışın ? Bu telefonun potansiyelini gösterir. 8 saat ekran veren telefon ertesi gün 2 saat ekran 15 saat kullanımı yakalayamıyor.

daha okuduğunu anlayamıyorsun 8.32 saat içinde 3.57 saat oyun var neyse konu iyice kirlendi şarj muhabbetinden iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan-39 -- 20 Aralık 2017; 11:26:56 >
    |
    |

Eğer dersen ki s8 in pili 1 hafta gitse 60 saat ekran suresi verse daha iyi olur sana katılırım. Ama senin dediğin ipon 7-8 yada 10 un pili s8 den daha iyi gidiyor buna katılmıyorum işte. Bu herşeyi ile ispatlanmış bir vakaaadır.

|
    |
    freudunpiposu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

riske girmemek için hızlı şarjı hiç kullanmıyorum da kullansam bi sorun olur mu acaba?

t50 nin adaptörünün üzerindeki değerler:

input 100-240 V ~ 50-60 Hz 300 mA

output 5.0V 1500 mA

Orijinalden alıntı: 9mocha

şarjın şu an orijinal adaptörü yok ben de turkcell t50 nin adaptörünü s8 in kablosuna taktım öyle şarj ediyorum.

riske girmemek için hızlı şarjı hiç kullanmıyorum da kullansam bi sorun olur mu acaba?

t50 nin adaptörünün üzerindeki değerler:

input 100-240 V ~ 50-60 Hz 300 mA

output 5.0V 1500 mA

hızlı şarj edemez zaten s8 in normal şarjı bile 5 volt 2 amper

Sorun nedir göremedim mesajını

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    AdaSLı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Aksamlari uçuş modunda telefonum. S8. Diyelim aksam 8de bana atilan msj sabah 9da normal moda aldiğimda 9da atilmis gibi veriyor saatini. Asla goremiyorum kacta atilmis o mesj. Nasil duzeltebilirm?

Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,625
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.