Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (777. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
188
Favori
1.586.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU]

Arkadaşlar uzun oldu biraz ama bu değerler normal mi? 4.5g full açık arada wifi. 15 dk oyun 1 saat bluetoothla müzik. 12 saati görüyordum önceden rahat bir şekilde ama 10 saat zor alıyorum artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackHeart89

Arkadaşlar telefonum s8+ Bugün sabah itibariyle cihazımda çok enteresan bir olay gerçekleşti

Telefonum şarj almamaya başladı adaptörden başka adaptör ve kablolarda denedim ama cihaz şarj almıyor

Durum PCye gelince pcye kabloyu taktığım an şarj almaya başlıyor telefon anlayamadım cihazım yurtdışı ne yapabilirim tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim

arkadaşlar çözüm yolunu bilen varmı
  • pil konusunda şu an ben de sıkıntı olduğunu düşünüyorum. çünkü pil tasarrufuyla kullanmadığımda akşamı göremiyorum. aod de söylenenin aksine biraz fazla şarj yiyor.

belki oreo ile iyileştirme yapılır.

bu arada konum açmam parlaklık hep otomatiktedir hatta bir tık aşağısındadır arada bir optimize ederim sosyal medya da bi instagram var. buna rağmen pili akşamı görmüyor. gerçi ben biraz fazla kurcalarım telefonu şimdi doğruya doğru.

oreoyu bekleyip yorum yapmak en iyisi gibi.

• Büyük İskender B kullanıcısına yanıt
    Dostum fiyat 2,500 Tl ve Samsung Türkiye Garantili ayrıca yanında samsungwa dan aldığım yedek şarj aleti şeffaf kılıfve bir kaç tane de kılıf ile vereceğim.
  • freudunpiposu F kullanıcısına yanıt
    takla atan sensin 6 aydır kullanıyorum sen kendin mi zannettin parayla satın alınacak? Neyse onu söylüyoruz senin gibi bir tasam yok. Söylediklerin saçma zaten iPhone standby da pil harcamıyormuş vay be yeni bir teknoloji çıkmış haberimizde yok. Senin s8 kullandığından bile şüpheliyim. Ben hiç olmazsa inceleme sonucu veriyorum senin gibi işkembe i kübradan atmıyorum....beğenmiyorsan sat git burada kafa ütüleme. Doğru Samsung Türkiye de çalışıyorum satışlar düştü patron yıl sonu geldi dedi prim için çalışıyoruz ekmek parası ne yapacaksın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWMAN2007 -- 19 Aralık 2017; 21:32:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • freudunpiposu F kullanıcısına yanıt
    Sizin cihazınız sorunlu. iPhonelara kıyasla çok daha iyi gidiyor pili. Yeni iphoneda geçmiş biri olarak diyorum. iPhone 8 den...

• quote:

Orijinalden alıntı: NEWMAN2007

Teşekkürler.

Bu tür bilgiler en azından daha objektif bir fikir veriyor. Yoksa sadece kullanıcıların duygusal olabilen yorumları bayağı yanıltıcı olabiliyor. Mesela soranlara S8 yerine S8 plus al zira pil ömrü daha çok gidiyor diyenler sanki ikisini almış kullanmış gibi yorum yapıyor. Diyelim ki ikisini de kullandılar ama bakıyorsun tabloda aynı yazılımla ve uygulamalarla S8 plus diğerinden 25 dakika fazla pil ömrü sunuyor. Peki bunun için mi büyük ekran alacak adam ve fazla para ödeyecek? Karı ne? Demek ki sadece batarya ömrü S8 plus' ı tercih etmek için geçerli değil!

Bir diğer konu ise şu; Samsung S8 ve plus kullanan (veya belki de hiç kullanmayan ama yorum yapan) arkadaşlar var. Ne bekliyorlar cihazdan? Hep şunu diyoruz adamlar her şeyin en iyisini yaptık diye piyasaya çıkmamış. Böyle bir iddia da bulunan varsa zaten bırakın orada kaçın. Adamlar kullandığın tüm özellik ve donanımda tek tek baktığında veya incelediğinde ya piyasadaki en iyisi yada ilk üçe girecek özellik ve donanıma sahip bir telefon yapmışlar. Sonuçta 2017' nin çoğu incelemede en iyisi seçilmiş ve en çok satan cihazından bahsediyoruz.

Amaç batarya ise Huawei Mate 10 Pro bu segmentde 4000 mAh bataryası ile en çok kullanım süresi sunan telefonu. Adamlar incelemiş ve teyit etmiş. Ama S8 ve plus' a baktığımız zaman batarya ömrüyle ortalamanın üstünde bir performans sunan önemli rakipleriyle kafa kafaya giden bazılarında çok az altta bazılarında ise çok az üstte yer alıyor.

Ev veya iş yerinde üşenmeyip günü birlik gerekmese de şarj ederseniz benim gibi hiç sıkıntı çekmezsiniz. Yok arabayla dolaşıyorum eve yada iş yerine pek uğramıyorum diyorsanız araç şarjı var. Bunların hiçbiri değil kamp yapıyorum parkur yürüyorum ve bir kaç gün eve dönmüyorum derseniz alın bir yedek batarya o da işinizi görür. Yok yazın dağda çobanlık yapıyorum ve bir kaç hafta dağ bayır gezeceğim diyorsanız al bir güneş enerji paneli ve kullan kardeşim!

Ne demişler; "demokraside çare tükenmez!..."

Vay be kardeşim demek iphone x gibi 6,000 TL para versek bu telefonlara neredeyse uzaya gitsin isteyeceğiz? Adamlar dünya para vermişler hiç muhalefet etmiyorlar. Sorun olsa bile kısık sesle konuşuyorlar aralarında etrafa duyurmamak yada rezil olmamak için!!!

Bataryayi koyacaktim zaten nasil olsun diye acikcasi dusunuyordum.Bugun koyamayabilirim yanliz pc yok ayrica note8 deki multi taskinv oreo ile geliyormus bunuda anasayfaya ekleyecegim.

https://www.sammobile.com/2017/12/19/whats-new-android-8-0-oreo-part-13-app-pair-quick-multitasking-apps/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar s8+ servisten geldikten sonra bir sıkıntım var

telefon kilitliylen 3dtouch özelliğini aktif kullanuyorum bunun hassaslık ayarı daha az hassasta kullanuyorum eskiden bu ayarlardım şimdi ayarlıyorum ayarlı gibi görünüyor arayüzde ama hassaslık değişmiyor
  • Herkese selamlar ,

Hepsiburada.com üzerinden S8+ telefonumu sipariş geçtim.
    Kargo geldiğinde nelere dikkat etmem gerekir ?
    Telefonu aldığımda üzerindeki hangi bandrola bakmam gerekir ?
    Bir de telefonun benden önce açılıp açılmadığını anlamanın bir yolu var mıdır ?
    Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

arkadaşlar s8+ servisten geldikten sonra bir sıkıntım var

telefon kilitliylen 3dtouch özelliğini aktif kullanuyorum bunun hassaslık ayarı daha az hassasta kullanuyorum eskiden bu ayarlardım şimdi ayarlıyorum ayarlı gibi görünüyor arayüzde ama hassaslık değişmiyor

ben bu 3d olayını çözemedim ne işe yarıyor ki
  • Merhaba , s8 kullaniyorum

Telefonum ucus modunda oldugunda gelen msjlarda actigim zamanki saat yaziyor o anda mesaj gelmis gibi. Aksam 8de atilan mesajı sabah telefonu normal moda alinca 6da açtıysam 6 yaziyor mesaj saatinde. Nasil duzeltebilirim? Ucus modundan mi kaynaklaniyor? Kapaliyken denemedim ama mantiken ayni gibi ha kapali ha ucak modu. Yardimci olursaniz sevinirim.

• quote:

takla atan sensin 6 aydır kullanıyorum sen kendin mi zannettin parayla satın alınacak? Neyse onu söylüyoruz senin gibi bir tasam yok. Söylediklerin saçma zaten iPhone standby da pil harcamıyormuş vay be yeni bir teknoloji çıkmış haberimizde yok. Senin s8 kullandığından bile şüpheliyim. Ben hiç olmazsa inceleme sonucu veriyorum senin gibi işkembe i kübradan atmıyorum....beğenmiyorsan sat git burada kafa ütüleme. Doğru Samsung Türkiye de çalışıyorum satışlar düştü patron yıl sonu geldi dedi prim için çalışıyoruz ekmek parası ne yapacaksın?

Arkadaş doğru söylemiş. Standby'de iphone cihazlar pil pek tüketmiyor. Mesela %100 ile bıraktığında saatler sonra yine aynı şekilde alıyorsun. Samsung cihazlarda saatler içinde %3-5 arasında bir düşüş oluyor. Ben bir çok samsung cihaz kullandım iphone cihazlar da kullandım ve hanımda hala iphone 6 Plus var. Total pil süresinde bence efektif kullanıyor pili. Android cihazlarda abuk subuk ve tutarsız düşüşler oluyor.

Not: halen note 4 var ve severek kullanıyorum bu arada.

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Arkadaş doğru söylemiş. Standby'de iphone cihazlar pil pek tüketmiyor. Mesela %100 ile bıraktığında saatler sonra yine aynı şekilde alıyorsun. Samsung cihazlarda saatler içinde %3-5 arasında bir düşüş oluyor. Ben bir çok samsung cihaz kullandım iphone cihazlar da kullandım ve hanımda hala iphone 6 Plus var. Total pil süresinde bence efektif kullanıyor pili. Android cihazlarda abuk subuk ve tutarsız düşüşler oluyor.

Not: halen note 4 var ve severek kullanıyorum bu arada.

Hocam elimde Galaxy S3 var. Telefonu alınca ıvır zıvır uygulamaları sildim. Telefon uykudayken pil çok az düşüyor. Gece 12'den sabah 9'a %1 düştüğünü gözlemledim geçen.

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Olabilir arkadaşım ama bir cihaz standby da tüketim yapmaz demek fizik yasalarına aykırı. olsa olsa daha az tüketim yapar demek lazım birde üslup böyle saldırgan olunca insan sinirleniyor varsa bir yorumun konuya ortadan mesajı verirsin millete saldırmak ne demek. Adamla muhataplığım yok.. Şimdi seni yanıtlayan diğer arkadaşın belirttiği gibi geride çalışan bazı uygulamalar durdurulunca Android telefonlarda daha uzun çalışıyor. Yoksa konu s8 iken biz burada gereksiz iphone muhabbeti yapıyoruz. Bak yarın akşama kadar şarj etmeyeceğim için telefonu tasarruf moduna aldım bir çok uygulamayı askıya aldı ve ben bu şarjla akşama kadar rahatca idare edeceğim. Sorun yok diyorum ısrarla var diyor ne yapalım kardeşim senin sorunun varsa sat ve git al iphone işine bak. Beni niye suçluyorsun sorunum yok diye? Yani forumun bir adabı ve edebi var ama aklına geleni yazanlara muhatap olunca tat tuz kalmıyor

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim iyi olur. bu arada benim paketi spigen kargoya vermiş gelince yazalım deneyimi.

Ayrıca oreo ile batarya kullanım süresi ve özelliklerinin artacağı kesin keza Samsung yeni arayüz 9 ile geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWMAN2007 -- 20 Aralık 2017; 0:56:32 >
  • quote:

Olabilir arkadaşım ama bir cihaz standby da tüketim yapmaz demek fizik yasalarına aykırı. olsa olsa daha az tüketim yapar demek lazım birde üslup böyle saldırgan olunca insan sinirleniyor varsa bir yorumun konuya ortadan mesajı verirsin millete saldırmak ne demek. Adamla muhataplığım yok.. Şimdi seni yanıtlayan diğer arkadaşın belirttiği gibi geride çalışan bazı uygulamalar durdurulunca Android telefonlarda daha uzun çalışıyor. Yoksa konu s8 iken biz burada gereksiz iphone muhabbeti yapıyoruz. Bak yarın akşama kadar şarj etmeyeceğim için telefonu tasarruf moduna aldım bir çok uygulamayı askıya aldı ve ben bu şarjla akşama kadar rahatca idare edeceğim. Sorun yok diyorum ısrarla var diyor ne yapalım kardeşim senin sorunun varsa sat ve git al iphone işine bak. Beni niye suçluyorsun sorunum yok diye? Yani forumun bir adabı ve edebi var ama aklına geleni yazanlara muhatap olunca tat tuz kalmıyor

Aslında arkadaş saldırmamış ki. Ara ara yazdıklarını okursan pili dengesiz kullandığından bahsediyor. Kendi cihazımdan örnek vereyim. Normalde dışarıda sık sık cihaz ile haşır neşir olursam 4 saat civarı ekran süresi veriyor ve kullanım süresi de yaklaşık 9-10 saat diyelim. Ama mesela şu sıralar işim icabı telefonu pek açamıyorum ve ara ara kontrol ediyorum ne gelmiş ne gitmiş diye ve bu şekilde sabah şarjdan aldığım cihaz akşamı buluyor ama ekran süresi de 2 saat ancak oluyor. O arka planda gelen bildirimler falan şarjın anasını ağlatıyor. Bu iphone cihazlarda daha dengeli seyrediyor. Eline almadığın sürece de neredeyse hiç düşmüyor. İnternetteki bir çok pil tüketim testi gerçekçi değil çünkü gündelik kullanım senaryosu ile kullanmıyorlar. Mesela browser ile 11 saat gider diyor dimi testte. Al eline ve saat tut bakalım 10 dk'da yüzde kaç azalma olacak mesela dh'da gezerek ve scroll yaparak dolaşırken? Aynısını bir Plus serisi ile yaparsan daha az bir pil düşüşü olduğunu göreceksin ki o cihazı neredeyse olduğu gibi kullanıyorsun. Bizim cihazlarda bir çok uygulamayı dondur, güç tasarruf moduna al parlaklığı düşür falan diye bir çok ayar yapmak zorunda kalıyorsun. Bunu aslında işlemci gücü efektif kullanarak yapmalı ben değil. Alttaki videodaki şekilde kullanım ile 6 Plus ile 10 dk kullanım alanlar vardı.
    https://youtu.be/AOBMvT9TFFE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi norton772 -- 20 Aralık 2017; 1:20:53 >

• norton772 kullanıcısına yanıt
    Şahsıma yönelik kelimelerinden bahsediyorum yoksa adam gibi yazıp arkadaşım bak böyle diyorsun ama ben şunları deneyimledim vs dese daha seviyeli ve saygılı olacak. Yok takla atma yok satın alma falan filan bu ne saygısızlık yaw? Dh böyle üyelere prim vermez.

Neyse senin tecrübene de saygı duyuyorum zaten Android telefonların hepsinde bu ezelden gelen bir sorun geçmişte kasma ve ısınma olurdu onu aştılar sonra büyük pil kullanarak batarya süresini uzatmaya çalıştılar daha sonra da yeni versiyonlar geldikçe bayağı bir toparladı. Burada iphone değil işletim sisteminin avantajı daha ön plana çıkıyor ama oreo dan ümitliyim oreo ve yeni Samsung arayüz ile aradaki fark çok daha azalacaktır. Keza benim işimi fazlasıyla görüyor. Yani herkes ihtiyaç ve bütçesine göre tercih yapar. Sonuçta bu makina yılın en çok satan makinası ise millet memnun. Beklentiler çok olunca haliyle tenkit de artıyor. Şimdi s9 çıkar eminim bundan bir tık ileride olacaktır. Neyse bu işin sonu yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWMAN2007 -- 20 Aralık 2017; 1:28:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: freudunpiposu

Sen telefonu değil telefon seni satın almış bildiğin. bir laf gelmesin diye takla atıyorsun burda. Oysa pil konusunda telefonun rezalet bir stabilite sergilediğini görmek için 1 hafta kullanmak yeterli.

Terbiyesizlik yapmayın ve bu telefonu kullanmıyorsanız konuya daha fazla gereksizce yazmayın size iPhone'nuz ile mutluluklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: norton772

quote:

Aslında arkadaş saldırmamış ki. Ara ara yazdıklarını okursan pili dengesiz kullandığından bahsediyor. Kendi cihazımdan örnek vereyim. Normalde dışarıda sık sık cihaz ile haşır neşir olursam 4 saat civarı ekran süresi veriyor ve kullanım süresi de yaklaşık 9-10 saat diyelim. Ama mesela şu sıralar işim icabı telefonu pek açamıyorum ve ara ara kontrol ediyorum ne gelmiş ne gitmiş diye ve bu şekilde sabah şarjdan aldığım cihaz akşamı buluyor ama ekran süresi de 2 saat ancak oluyor. O arka planda gelen bildirimler falan şarjın anasını ağlatıyor. Bu iphone cihazlarda daha dengeli seyrediyor. Eline almadığın sürece de neredeyse hiç düşmüyor. İnternetteki bir çok pil tüketim testi gerçekçi değil çünkü gündelik kullanım senaryosu ile kullanmıyorlar. Mesela browser ile 11 saat gider diyor dimi testte. Al eline ve saat tut bakalım 10 dk'da yüzde kaç azalma olacak mesela dh'da gezerek ve scroll yaparak dolaşırken? Aynısını bir Plus serisi ile yaparsan daha az bir pil düşüşü olduğunu göreceksin ki o cihazı neredeyse olduğu gibi kullanıyorsun. Bizim cihazlarda bir çok uygulamayı dondur, güç tasarruf moduna al parlaklığı düşür falan diye bir çok ayar yapmak zorunda kalıyorsun. Bunu aslında işlemci gücü efektif kullanarak yapmalı ben değil. Alttaki videodaki şekilde kullanım ile 6 Plus ile 10 dk kullanım alanlar vardı.
    https://youtu.be/AOBMvT9TFFE

Telefon seni satın aldı demek ne demek size söylense tepkiniz ne olurdu acaba?

Burası forum ortamı herkes deneyimlerini ve fikirlerini paylaşmakta özgür ama bunu saygı çerçevesinde yapalım lütfen. Daha dışarıda birbininin yüzünü bile görmemiş insanlar sanal alemde klavye delikanlısı kesilip hakaretler yağdırıyor. İş mi bu?

• Xiaomi Mi5 Prime kullanan bir üniversite öğrencisi olarak kısa vadede telefon değiştirme niyetim var ve çok iyi bilenler vardır ki öğrencinin tek mermisi vardır en doğru atışı yapması gerekir.. Konuya ilgili ve naçizane bu işlerden anlayan biri olarak S8 iyi bi tercih olur mu sizce? 'Xiaomi'den sonra iyi gelir mi, verdiğim paraya değer mi, garantidir bilmem nedir uğraşmadan sıkıntısız kullanılır mı?' gibi sorularım var, bilgili bi forumdaş el atabilirse şükela olur. İyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 775776777778779
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.