Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (743. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.134
Cevap
188
Favori
1.586.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 741742743744745
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benimde yattı tek aklıma takılan bunu ürüne sürünce hiç çıkmıyor mu zamanla mı çıkıyor. 1 yıl sonra yine aldık sürdük ne olur. ürün çizildi olabilir ne olacak çizik mi kalacak hep zamanla aşınacak mı ya da çizilen ekran mı olacak yoksa üstündeki nano kaplama mı yani yılan yağı gibi bişe anlamadım gitti.

en son gidip buff alacam.
  • bu focus problemi herkeste mi var?
  • Telefonu BF'de alacaktım ama güzel fırsat gelmedi bari Aralık sonuna kadar sabredeyim Huawei telefonu falanda göreyim dedim ama her sabah S9 haberi çıktı. Bana biraz S8'in Amiral gemisi olarak ömrünü yavaştan tamamladı gibi geliyor. Şu odaklanmayı telefonu sallama sorunu gibi saçma sapan bir şey de var ortada bu acaba aşılır mı S9'da? Sanırım s7'de de varmış kronikse aman Allah. S9'un çıkış tarihi hakkında tahminleriniz neler? Tasarım çok hoşuma gittiği için 8-9 ikisinden birini almak istiyorum 9'un da olması gerekenden çabuk çıkacağı ortada hem telefonun kendisi elde apaçık sızdı artık hem de işlemcisi üretime girmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 30 Kasım 2017; 12:47:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

benimde yattı tek aklıma takılan bunu ürüne sürünce hiç çıkmıyor mu zamanla mı çıkıyor. 1 yıl sonra yine aldık sürdük ne olur. ürün çizildi olabilir ne olacak çizik mi kalacak hep zamanla aşınacak mı ya da çizilen ekran mı olacak yoksa üstündeki nano kaplama mı yani yılan yağı gibi bişe anlamadım gitti.

Cizilirse ekran cizilir.Zamanla etkisi kayboluyor goreceginiz birsey degil.

1 yil sonra tekrar alip surerseniz yenilenir zaten omru 9-10 ay diyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurt Knispel

Telefonu BF'de alacaktım ama güzel fırsat gelmedi bari Aralık sonuna kadar sabredeyim Huawei telefonu falanda göreyim dedim ama her sabah S9 haberi çıktı. Bana biraz S8'in Amiral gemisi olarak ömrünü yavaştan tamamladı gibi geliyor. Şu odaklanmayı telefonu sallama sorunu gibi saçma sapan bir şey de var ortada bu acaba aşılır mı S9'da? Sanırım s7'de de varmış kronikse aman Allah. S9'un çıkış tarihi hakkında tahminleriniz neler? Tasarım çok hoşuma gittiği için 8-9 ikisinden birini almak istiyorum 9'un da olması gerekenden çabuk çıkacağı ortada hem telefonun kendisi elde apaçık sızdı artık hem de işlemcisi üretime girmiş.

Mart sonu nisan basi cikar.

Arm A75, bazli M3,Arm 55 cekirdekleri ile gelecek.Gpu tarafinda cokda yenilik yok G72 hala S-Gpu cikmadi..Gpu tarafina el atmasi lazim samsung'un ARM ile olacak is degil.

S9 bekleyin bu saatten sonra cift kamera 6 gb ram en azindan olur cpu anlamindada yine bariz farklar olacak.Calisma mantigi cunku degisiyor cekirdeklerin ve yeni mimariye gecis var.
    Alttada GPU ile bilgiler var.Yine 20 cekirdege olcekliyecekler gibi 650-675 bandinda bir frekans ile calisacak tahminim.

https://www.notebookcheck.net/Mali-G72-MP12-vs-Mali-G71-MP8-vs-Mali-G71-MP20_8138_7648_7732.247598.0.html

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marrusia -- 30 Kasım 2017; 13:0:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

bu focus problemi herkeste mi var?

Bende yok hocam belli kisilerde

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    yani yuzdeye vursak?

sadece s8 lerdemi var? yoksa s8 + larda da var mi bu sorun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cseyfe -- 30 Kasım 2017; 13:23:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marrusia

quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

Cizilirse ekran cizilir.Zamanla etkisi kayboluyor goreceginiz birsey degil.

1 yil sonra tekrar alip surerseniz yenilenir zaten omru 9-10 ay diyorlar.

Ben de dahil olmak üzere forumdaki çoğu kişi 4-5 kere koruyucu cam değiştirmiştir, en azından 10ay değişim yapmayız telefonun da şıklığı bozuşmaz.

• Marrusia kullanıcısına yanıt
    bu ne işe yarayacak madem çizilirse ekran çiziliyorsa hocam ?

sadece çizilmesini mi zorlaştırıyor.
  • Sipariş verdim telefonu. Geldiğinde kontrol etmem gereken bişey var mı?

Focus probleminden dolayı endişelenmiyor değilim.

Baskalarinda görülen kronik veya sık olmayan bir şey var mı kontrol etmemiz gerektiren?

• quote:

Orijinalden alıntı: YoğunBelKası

Curved crystal mi ? En iyisi o spigende. Sadece ilk mesajda da belirtildiği gibi çabuk çiziliyor bu jelatin. Onun dışında hassaslık ve görüntü çok iyi.

İçinden yedek çıkııyor mu?
  • BéTo kullanıcısına yanıt
    1 paketten 2 adet çıkıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • YoğunBelKası kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • İkinci el alicam öncelikle belirteyim.

S7 edge 1900

S8 2500

Sizce hangisini alayim en onemli batarya suresi. Tasarim olarak ikisinide begeniyorum

• batarya süresinde bence 28 plus olmadı s8 almalısınız.

• Arkadaşlar cihazi ilk ciktiginda alanlarinizda

Ekran yanigi falan olmadi degilmi abartili sekilde son isikta kullanmayinca olacagini sanmiyorum o sekilde kullanimdada tum modellerde olabilir sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi classmanxx -- 30 Kasım 2017; 17:5:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: classmanxx

Arkadaşlar cihazi ilk ciktiginda alanlarinizda

Ekran yanigi falan olmadi degilmi abartili sekilde son isikta kullanmayinca olacagini sanmiyorum

Mayıs ayında aldım ekran yanığı falan çıkmadı. Ama annem 2.5 sene s3 mini kullandı hep en yüksek ekran parlaklığında kullanırdı onda da 2.5 senenin sonunda ekran yanığı oluştu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • classmanxx kullanıcısına yanıt
    bende çıktı ama kronik bir soruna benzemiyor şimdiye kadar 6-7 kişide rastladım bu soruna.sizede rastlama olasılığı düşük ama hiçyokta değil tabi
  • Always on display ekranında bildirimler gözükmüyor 1-2 gündür. Bilgisi olan var mı?

Edit: yazılımsal bir hata imiş. Cihaz kilidi yok yapıldığı zaman bildirimler düşmüyor fakat kaydır gibi bir güvenlik konunca bildirimler gözüküyor. Güncelleme beklemekten başka çare yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zombieonline -- 30 Kasım 2017; 18:43:27 >
  • S8 çıkınca S7' nin değer mi düştü? Bence hayır o da (S7) iş görüyor ama fiyatı düştü. S9 çıkınca da S8 iş görecek. Bu işin sonu yok. Ama S8' in de fiyatı düşecek. Düşecek dediğim bugün S7 ile S8 arasındaki fark neyse ona göre S9 ile S8 arasındaki fark da üç aşağı beş yukarı aynı olur.

S9' un lansmanı Şubat veya Mart deniyor dolayısıyla pazara girişi Nisan 2018 demek daha mantıklı. Nereden baksan 4-5 ay var. Birde 2018 için ÖTV artışı olur veya döviz kurları artarsa fiyatlar da ona göre artar.

S8' in kamera sorunu bakış açısına göre değişir. Yani sorunlara nasıl bakıyorsunuz? Çözüm basit olunca (sallayınca düzeliyor) gözümde büyütmüyorum. Keşke olmasa diyoruz ama olmuş işte. Geri verip ne alacağız yine üste üç bey koymak lazım. Keza S9' da aynı sorunun olmayacağının garantisi var mı? vs. vs.

Şayet model takip edip yenileme hastalığı yoksa S8 bence 3-4 sene rahat iş görür. 2020 veya 21' deki modellere bakarız piyasada ne var ne yok ona göre yeni bir cihaz alırız. Yoksa sırf iş olsun diye bir iki ekstra için zarar etmeye ve vakit harcamaya değmez.

Tabi zevk ve bütçe meselesi?

• 
Sayfa: önceki 741742743744745
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.