Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S8/S8 PLUS [ANA KONU] (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.133
Cevap
188
Favori
1.586.694
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: newfel

Hocam sizde bilirsiniz ki kullanım kişiden kişiye değişir,
    sadece bluetoth kapalı gerisi her şey açık sabahtan beri sadece bir kaç whatsapp
    mesajı bir kaç haber okudum 2 saat 43 dakika olmuş şarjdan alalı ve kalan pil %95.

Aslında daha ikinci şarjım batarya iyi kötü demek için en az bir hafta geçirmem gerekli.
    Gece eve geldiğimde wifi kapayıp 4G ile kullandım ki hattım vodafone ve evde sinyali tam olarak aldığımı söyleyemem,
    face, net, 4k video çekimi, biraz fotoğraf çekimi, müzik için playstore'dan 6 adet uygulama ve bunların testleri derken epey bir kurcaladım 01:30 gibi yatarken %25 civarı pil vardı.

Bu arada bana göre kendi müzik playeri çok iyi.

Tamam hocam, teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ulaşılamama sorunu yaşayan var mı? Telefonu dün aldım ve arayanlar sık sık ulaşamama sorunu yaşıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: sarperd

Arkadaşlar ulaşılamama sorunu yaşayan var mı? Telefonu dün aldım ve arayanlar sık sık ulaşamama sorunu yaşıyor?

Sim kartınıza bakın hocam önce..

• ..ScReaM kullanıcısına yanıt
    Gsmarena daki incelemeler Exynos çipsetler üzerinden oluyor Mesut.
    S8 ve + incelemelerini de görmüştüm, Exynos yazdığını hatırlıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeeepBlue

Gsmarena daki incelemeler Exynos çipsetler üzerinden oluyor Mesut.
    S8 ve + incelemelerini de görmüştüm, Exynos yazdığını hatırlıyorum.

Tamamdır Murat, düzeltme için teşekkür ederim

Rica ederim kardeş, incelemeye tekrar bakıp teyit ederim.
    Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: fbyram

Hocam yanlış anlamayın cahilliğime verin, s8+ ta yapıp i7+ ta yapamayacağınız ne var ki? 3-4 sene geriden gelen teknoloji biraz ağır olmuş. Siri gibi bir yazılım samsung da mevcut mu mesela? Her dilde çalışıyor. Siri kaç yıldır apple tarafından kullanıcılarına sunulmuştu oysa... Parmak izini ilk apple tanıtmıştı. touch id şuan bile android çephesinin örnek almaya çalıştığı bir sistem. İos sistemini apple yazmış ve kullanıcılarına sunmuş. Çift kameraya samsung hala geçemedi bu da teknolojik geriliktir. Samsungun telefonlarında fütüristik bir tasarım sergilediğini kabul ediyorum ama teknoloji olarak apple bence daha ileri bir seviyede. Tasarımsal farklılığı, teknolojik farklılıkla karıştırmamak lazım. 5 ay sonra apple %100 e/k oranında telefon çıkardı diyelim, 4 yıllık teknoloji açığını kapatmış mı olur yani İyi forumlar...

Donanimi neden saymiyorsun.

Ekran ram

• note5 ten s8+ gecıs yapmalıyım kararsızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: VolkanElçin

Bugün telefonu alıcam inşallah

S8 Plus mı yoksa S8 mi çok kararsız kaldım.

N11 s8 e özel 200 TL kuponu vermiş.

3779 TL ye geliyor bilginize

Samsung Exynos ile bu sefer GPU performansında da iyi iş çıkarmış gözüküyor Mesut ;)
    Gsmarena nın testi dediğim gibi Exynos fakat sonradan Snap835 li versiyonu da alıp karşılaştırma yapmışlar.
    Batarya testini daha güncellememişler fakat alıntılanan değerler Exynos8895. İkisi de 10nm olduğundan sonuç değişmeyenilir.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_plus-review-1602p6.php

• quote:

Orijinalden alıntı: ..ScReaM

quote:

Arkadaşlar ulaşılamama sorunu yaşayan var mı? Telefonu dün aldım ve arayanlar sık sık ulaşamama sorunu yaşıyor?

Sim kartı dün yeniledim cihazı alırken hocam turkcellden, sık sık ulaşılamama sorunu yaşıyorum

• Birinde 4gb ram, diğerinde 3 gb ram var. Ekran 2k veya fhd olmuş ne fark edecek. Ona kalırsa samsung s6 dan sonra donanımsal bir yenilik getirmedi. Neyse apple kullanmıyorum zaten, sadece 3-4 yıl geriden geliyor denmesi bana saçma geldinden cevap verme ihtiyacı hissettim
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ..ScReaM

quote:

Sim kartı dün yeniledim cihazı alırken hocam turkcellden, sık sık ulaşılamama sorunu yaşıyorum

Başka bir sim kart takip deneyin bence ona göre davranırsınız hocam.

• S8+ henuz almamış fakat yurtdışına çıkıp planlamasında olanlar: Hong Kong da 25 Mayısta 6GB versiyon satışta olabilirmiş. Çin ve Korede de bu versiyon satılıyormuş. Gerçi RAM yönetimi ve batarya optimizasyonu değişmedikçe ters orantı söz konusu olabilir.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_with_6gb_ram_to_be_available_in_hong_kong_as_well-news-24783.php

Her ihtimalde Note8 daha büyük yenilikler getirebilir.

• quote:

Samsung Exynos ile bu sefer GPU performansında da iyi iş çıkarmış gözüküyor Mesut ;)
    Gsmarena nın testi dediğim gibi Exynos fakat sonradan Snap835 li versiyonu da alıp karşılaştırma yapmışlar.
    Batarya testini daha güncellememişler fakat alıntılanan değerler Exynos8895. İkisi de 10nm olduğundan sonuç değişmeyenilir.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_plus-review-1602p6.php

Tekrar teşekkürler Murat :)

Belirttiğim gibi iki işlemcide hemen hemen aynı performans değerlerine sahip o nedenle batarya tüketimi olarak her iki CPU'da birbirlerine yakın değerler verecektir diye düşünüyorum.

Exynos işlemcili modelin (sonunda :) ) GPU performansında sınırları aşmaya başlaması guzel bir gelisme olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..ScReaM -- 28 Nisan 2017; 12:38:6 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ReaperVR

note5 ten s8+ gecıs yapmalıyım kararsızım

Kalem kullanmıyorsanız geçiş yapabilirsiniz bence.

• quote:

S8+ henuz almamış fakat yurtdışına çıkıp planlamasında olanlar: Hong Kong da 25 Mayısta 6GB versiyon satışta olabilirmiş. Çin ve Korede de bu versiyon satılıyormuş. Gerçi RAM yönetimi ve batarya optimizasyonu değişmedikçe ters orantı söz konusu olabilir.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s8_with_6gb_ram_to_be_available_in_hong_kong_as_well-news-24783.php

Her ihtimalde Note8 daha büyük yenilikler getirebilir.

Note 8'de ciddi anlamda yenilikler bekliyorum Murat. Ram , çift kamera gibi...

• Arkadaşlar arama yaptıktan sonra benim sesim karşı tarafa gitmiyor,ama karşımdakinin seninde sorun yok,ve bunu alalı 3 gün oldu nerdeyse hergün yaptı,cihazı açıp kapayınca düzeliyor,bu sıkıntıyı yaşayan varmı ? S8 + Samsung Türkiye,ön siparişle alınd...cvp verirseniz sevinirim,olmadı servise vericem,canım sıkıldı

• Şu konuyu şu adama kim açtırdı, bi dahakine şöyle ilgili bilgili biri erkenden açsın ana konuları.

Bana da öyle geliyor kardeş, geçen sene Note 7 epey dalga konusu oldu :)) Geçen uçağa bindiğimde yine anons geçmişlerdi :)

Samsungun en büyük yeniliklerinden biri de yazılım ve optimizasyon tarafında olmalı. S7E alalı 1-1.5 sene oldu, 2 aydır güncelleme gelmiyor. S8 ler için de aynısı olacaktır. Güncellemenin önemi Nougattaki bugların çözümüyle alakalı, herşey tıkırında işlese zaten güvenlik güncellemesi hariç arayışta olmazdım :)

Android yazılımda genel olarak bir sıkıntı var şu ara duyduğum kadarıyla. 7.1,2 alan cihazlarda da sorunlar çıktı. MM daki kamera / batarya performansı ve stabiliteyi daha Nougatta görmedim. 5.1 versiyonlu IPS ekranlı 2750Mah batrayalı Lenovo K5 2 gün yoğun kullanım ve 14 gün bekleme süresi verebiliyorsa 5.000TL ye yakın fiyatlı cihaz üstüne koymalı ya da en azından benzer performans göstermeli. Belli bir süre geçince estetik yenilikler unutulup gün içindeki kullanıma daha fazla bakılıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeeepBlue -- 28 Nisan 2017; 14:57:55 >

• 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.