Şimdi Ara

Samsung Galaxy S8'e 256GB depolama ve butonsuz parmak izi sensörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
75
Cevap
0
Favori
1.078
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Samsung Galaxy S8'e 256GB depolama ve butonsuz parmak izi sensörü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    6066 Mesaj
    Hayatında eline kalem almamış birilerinin kalemi gereksiz görmesinden doğal ne olabilir ki. Kalemin rahatlığını ve gereksinimini kullanan bilir kullanmayan ancak laf atar olmadı göbek atar

O değilde sanki kalemi sadece Samsung note serisi değilde tüm Android camiası kullanıyor izlenimi vermek nasıl bir mantık dışı düşüncedir. Android zengin herkes istediği özellikte marka cihaz seçebilir ama iPhone kölelikten başka birşey değil apple bunu kullanacaksın diyor garibanlarım oturmuş özgürlüğe laf sokmaya çalışıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    http://shiftdelete.net/sar-degeri-en-dusuk-akilli-telefon-hangisi-77253

Kullanıcısını düşünenle düşünmeyen firmalar olarak daha doğru bir başlık olabilirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [email protected] -- 27 Kasım 2016; 13:42:29 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    357 Mesaj
    Yıllarca Samsung serisini kullanıp ilk kez iPhone almış biri olarak,

Öncelikle samsung'a ne kadar da taş atsam da, ne kadar da artık bir daha almayacağım desem de, gerçekten inovatif bir firma. Yaptıklar herşeyi gerçekten iyi yapıyorlar. Kıvrımlı ekrandan tut kamerasına kadar her daim iphone'dan bir adım önde oldular. Tasarımsal olarak zaten iphone samsung'dan daha iyi diyecek biri yoktur herhalde. Varsa da bilemiyorum.

Benim samsungu artık sevmeme olayına gelince, donanımsal çok sıkıntı yaşanıyor. Ben samsung s4 kullandım son olarak, daha ilk yılında başladı o bu takılmaya. Kardeşime de samsung s4 aldık onun kamerası bozulmaya başladı daha 3. ayında. Arkadaşıma note 5 aldık, kamerayı sallaması lazım çekim yapabilmesi için. Kuzenime samsung s6 aldık, o da fotoğraf çekmeden önce 10 saniye telefonu sallaması lazım yoksa optik sensör devreye girmiyor. Yani anlıyacağınız, samsung serisini kullanan daha bir çok arkadaşım ve ben hepimiz bu tarz antin kuntin sorunlar yaşadık, yaşıyoruz.

Gerçekten adamlar iPhone gibi stabil telefon yapamıyorlar. Mutlaka donanımsal sorunlar yaşıyor ilerde ki yaşamasa da android'in berbatlığı yüzünden elleri mahkum.

Benim kendi mobil uygulamam da var ve tüm yazılım sürecinde androidin sıkıntılarını bizzat ben şahit oldum. Iphone'da sıfır sorun çıkmasına rağmen, aynı satır kod (xamarin'de yazıyoruz) androidde bir ton sorun yaşatıyor.

Ram sorununu hiç ele almıyorum, sürekli ram sıkıntısı yaşanıyor. Uygulamamız androiddeki ram yetersizliği yüzünden (1gb limitliyor) sürekli patlıyor fakat iphone 6'da 1gb ram olmasına rağmen %30unu kullanma ihtiyacı bile bulunmuyor, yani uzun lafın kısası, samsung ne kadar da uğraşsa, işletim sistemi androidin vermiş olduğu bir çok sorundan kaynaklı yazılımsal sıkıntıları her zaman olacaktır. 1 yıl donma takılma olmaz, bir yıldan sonra her gün yavaşlamaktan şikayetçi de olabilrisiniz.

Gelelim benim neden artık Samsung almak istemediğime. Bir haftadır iphone kullanıyorum. İLK KEZ iphone aldım, asla almam diyordum ama gel gör ki çok memnunum. Zaten asla telefondan oyun moyun oynamadım bugune kadar ve telefonun hafızası her zaman boş olmasına rağmen androidde yaşadığım sıkıntıları hiç görmedim. Telefon istediğimi çat diye yapıyor ve bundan mutluyum.

iphone ve samsung'u kıyaslamak çok saçmadır. İkisi birbirine rakip olsa dahi çok farklı tarz ve ihtiyaçları yansıtıyorlar.

Samsung butonsuz parmak izini yapsın arkadaş, iphone yapmış önce falan bunların ne önemi var ki? ilk akıllı telefonu x firması yaptı diye kimse yapmasın mı? sonuçta bu bir yarış, xiaomi şimdi çerçevesiz telefon yaptı diye kimse yapmasın mı? Yapsın, bunun tartışmasını niye yapıyorsunuz ki? Ne olacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLiVa -- 27 Kasım 2016; 22:58:40 >
    |
    |

• Yarbay
    6670 Mesaj

Sanırsın herkes Vertu istese kullanabilecek... İstediği markayı seçebilirmiş

Orada kalem kullanan Android cihazlar kastedilmiş. Sadece Note serisi telefonlar mı kalem kullanıyordu sanki...

Artık el bile değmeden ses ile komut verebiliyorsun. Ama bu yüzyıllardan önce bulunmuş kalemi savunmakta en önde gidiyorsunuz. "O kalemin rahatlığı yok mu, beni benden alıyor. Dokunmam bile yeter."

İnan Dünya'da elime almadığım için pişman olmayacağım bir şey sorsalar kalemi söylerdim. Sanki eline almak meseleymiş gibi. Kalemi de iyice puta çevirdiniz. Bari onu tasarım hatasıyla üretmeseler. Note 5'te kalemi ters sokunca içinde kalıyordu. Eziyet resmen. Note 7'deki tarih sayfalarına yazıldı zaten o ayrı mevzu.
    |
    |
    [email protected] kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1276 Mesaj
    Arkadaslar kesinlikle fanboy degilim en son kullandigim telefonlar note5 ile iphone 6splus fakat igneyle sim kart cikartip takma yuvasi note 5 in altina baktigimda sarj yeri ile hoperlorler parmak izi okuyucusu ozentilik akiyo. He iki tarafta birbirinden ozeniyor merak etmeyin

|
    |

Orijinalden alıntı: esmerbuyucu

Sanırsın herkes Vertu istese kullanabilecek... İstediği markayı seçebilirmiş

Orada kalem kullanan Android cihazlar kastedilmiş. Sadece Note serisi telefonlar mı kalem kullanıyordu sanki...

Artık el bile değmeden ses ile komut verebiliyorsun. Ama bu yüzyıllardan önce bulunmuş kalemi savunmakta en önde gidiyorsunuz. "O kalemin rahatlığı yok mu, beni benden alıyor. Dokunmam bile yeter."

İnan Dünya'da elime almadığım için pişman olmayacağım bir şey sorsalar kalemi söylerdim. Sanki eline almak meseleymiş gibi. Kalemi de iyice puta çevirdiniz. Bari onu tasarım hatasıyla üretmeseler. Note 5'te kalemi ters sokunca içinde kalıyordu. Eziyet resmen. Note 7'deki tarih sayfalarına yazıldı zaten o ayrı mevzu.

Senin gibi değilmi gözüme note5 gibi geldin.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |

• Teğmen
    131 Mesaj
    Beyler şahsen 1 telefonu en fazla 1 yıl kullanıyorum, sonra satıyorum. İçinizde elbet böyle yapan vardır. Sırf hava atacam diye pahalı telefon almaya gerek yok, Çinli kardeşler UMİ MEİZU ve Xiaomi 600TL al bir yıl kullan bozulursa at bozulmazsa sat , mantık KAZIKLANMAK HAVA ATMAK AKIL BEDAVA.
    |
    |
  • Yarbay
    5482 Mesaj

3.5mm kulaklık girişinin kaldırılmasına ancak idiotlar devrim der zaten, benim gibi elinde Bose QC25 gibi bir kulaklık olan kullanıcılarsa saçmalık der, ben iPhone'u atarımda bu kulalığımı asla atmam veya kaldıracaksa 3.5mm kulaklık girişini o zaman bana kutudan daha kalite bir kulaklık çıkarması lazımki o zaman derim ben al sana devrim, HTC 10'da verilen kulaklık gibi, hem 3.5mm kulaklık girişini kaldır, hem kablolu kulaklık koy, o da yetmezmiş gibi Bluetooth kulaklık diye şarjlı diş fırçası başlıklarından ilham alarak saçma sapan bir kulaklığı para ile sat..

Hayır biz buna devrim demiyoruz biz buna; "SMARTPHONE FOR IDIOTS" diyoruz..
    |
    |
    esmerbuyucu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    KULLANICI DENEYİMİ; Galaxy S3 / Galaxy Note 3 Neo / Galaxy Note 3 / Galaxy Note 4 / Galaxy S5 / Galaxy Note 5 / Galaxy J7 Prime / LG G2 / Apple iPad Air 2 / Galaxy Tab S / Galaxy Tab A / LG G Pad 8.3 / Samsung LeveL On / Monster Beats by Dr. Dre Tour / Bose QC25 / Bose QC15 / LG G6
  • Yarbay
    6670 Mesaj

Senin gibilere kalsa teknoloji ilerlemeyecek zaten. Analog girişlere çok merakın varsa Philips 6.5mm girişli kulaklık hediye edebilirim. Ne değişik insanlar var ya. İşte bu yüzden senin gibilerin sendromlarını çekmemek için Apple kutuya 3.5mm dönüştürücü koymuş. Takıyorsun Bose bilmem kaçının ucuna olay bitiyor.

Kutuya odyofiller için kaliteli kulaklık koyarsa zaten telefonun fiyatı gereksiz artar. İsteyen gitsin istediği tarzda kulaklığını alsın. Az mantıklı elle tutulur yorumlar yapın ki ciddiye alının.

Klasik "HATERS GONNA HATE" zihniyeti işte. Apple ne yapsa batıyor bunlara. Android telefonlarda da ömür boyu 3.5mm girişinin olacağını falan zannediyor.

Dediğin Bose qc25 ürününe baktım. Kulak üstü kulaklıkmış. Apple'ın kutudan çıkan kulak içi tipi kulaklığıyla ne alaka onu pek bağdaştıramadım. Ha piyasada kaliteli kulak üstü ürünler de var. Yok değil.
    http://www.usa.philips.com/c-p/M2L_27/fidelio-fidelio-headphones-with-lightning-connector

Zaten iPhone'u her halükarda kullanmayacaksın. Bose QC25'i 3.5mm girişinden bağlasan ne olur bağlayamasan ne olur. Potansiyel müşteri değilsin. Apple müşterilerine de böylesine hakaret ettiğine göre bayağı bir kuyruk acın var. Yazık

Micro SD girişi yok ya hadi ona da azıcık söylen
    |
    |
    volkan_kolay kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    5482 Mesaj
    quote:

Senin gibilere kalsa teknoloji ilerlemeyecek zaten. Analog girişlere çok merakın varsa Philips 6.5mm girişli kulaklık hediye edebilirim. Ne değişik insanlar var ya. İşte bu yüzden senin gibilerin sendromlarını çekmemek için Apple kutuya 3.5mm dönüştürücü koymuş. Takıyorsun Bose bilmem kaçının ucuna olay bitiyor.

Kutuya odyofiller için kaliteli kulaklık koyarsa zaten telefonun fiyatı gereksiz artar. İsteyen gitsin istediği tarzda kulaklığını alsın. Az mantıklı elle tutulur yorumlar yapın ki ciddiye alının.

Klasik "HATERS GONNA HATE" zihniyeti işte. Apple ne yapsa batıyor bunlara. Android telefonlarda da ömür boyu 3.5mm girişinin olacağını falan zannediyor.

Dediğin Bose qc25 ürününe baktım. Kulak üstü kulaklıkmış. Apple'ın kutudan çıkan kulak içi tipi kulaklığıyla ne alaka onu pek bağdaştıramadım. Ha piyasada kaliteli kulak üstü ürünler de var. Yok değil.
    http://www.usa.philips.com/c-p/M2L_27/fidelio-fidelio-headphones-with-lightning-connector

Zaten iPhone'u her halükarda kullanmayacaksın. Bose QC25'i 3.5mm girişinden bağlasan ne olur bağlayamasan ne olur. Potansiyel müşteri değilsin. Apple müşterilerine de böylesine hakaret ettiğine göre bayağı bir kuyruk acın var. Yazık

Micro SD girişi yok ya hadi ona da azıcık söylen

Bugün amiral gemilerinin hepsi HTC 10 gibi kutuya kaliteli kulaklık koymak zorundadır, gereksiz fiyat artmasına gerek yok zaten gereksiz derecede pahalılar ve bunun karşılığı olarak ben bir amiral gemisi kutusundan kaliteli kulaklık beklerim, 3.5mm kulaklık girişini kaldırmak devrim değildir kapitalizmdir, seni mecburiyete mahkum etmektir, bizde onun için diyoruzki kaldırdıysan eğer o zaman piyasadaki kulaklıkların kalitesinde kulaklık vereceksin, kutusunda olacak, aparatını yemişim, dalga geçer gibi aparat konulması size devrim geliyorsa arık..
    KULLANICI DENEYİMİ; Galaxy S3 / Galaxy Note 3 Neo / Galaxy Note 3 / Galaxy Note 4 / Galaxy S5 / Galaxy Note 5 / Galaxy J7 Prime / LG G2 / Apple iPad Air 2 / Galaxy Tab S / Galaxy Tab A / LG G Pad 8.3 / Samsung LeveL On / Monster Beats by Dr. Dre Tour / Bose QC25 / Bose QC15 / LG G6

• Yarbay
    6670 Mesaj

Kulaklık satmıyorlar ki kaliteli kulaklık koymak zorunda olsunlar. Ben aldığım telefonun sırf kulaklık yüzünden maliyetinin artmasını istemem.

Her şey de kapitalizm ararsan o zaman senin internete de para ödememen lazım suyu ücretsiz içmen lazım. Sonu gelmez ki. Ha bu mümkün mü? Değil. O zaman ne diye ilk önce telefon sektöründe kapitalizm aranır ki.

3.5mm girişinin kaldırılmasını sadece kapitalizmle bağdaştıramazsın. Mantıklı gerekçeleri var. Ha kutuya kaliteli kulaklık koymadıkları için 3.5mm kaldırmamalılardı demek saçmalık. Zaten çoğu kişi kutudan çıkan earpodsları kullanıyordu. Yani artık %5-10 kesim için en kalitelisini koymazlar da.

|
    |
  • Yarbay
    5482 Mesaj
    quote:

Kulaklık satmıyorlar ki kaliteli kulaklık koymak zorunda olsunlar. Ben aldığım telefonun sırf kulaklık yüzünden maliyetinin artmasını istemem.

Her şey de kapitalizm ararsan o zaman senin internete de para ödememen lazım suyu ücretsiz içmen lazım. Sonu gelmez ki. Ha bu mümkün mü? Değil. O zaman ne diye ilk önce telefon sektöründe kapitalizm aranır ki.

3.5mm girişinin kaldırılmasını sadece kapitalizmle bağdaştıramazsın. Mantıklı gerekçeleri var. Ha kutuya kaliteli kulaklık koymadıkları için 3.5mm kaldırmamalılardı demek saçmalık. Zaten çoğu kişi kutudan çıkan earpodsları kullanıyordu. Yani artık %5-10 kesim için en kalitelisini koymazlar da.

"Ben aldığım telefonun sırf kulaklık yüzünden maliyetinin artmasını istemem" demek nedir?? sen beni anlamıyorsun galiba kardeşim amiral gemisi telefondan bahsediyorum ben, olmak zorunda bu telefonlara 3000 5000tl paralar veriyorsak o kutuda adam gibi kulaklık olacak aynı şekilde bak oku takip et samsungu bile çok eleştirmişimdir, kulaklıkları tırt ve telefonların kulak üstü kulaklıkları beslemedeki desibeli yeteriz diye ama apple kutudan kulaklık vermese buna bile devrim dersiniz ya bu nasıl bir idiot kafasıdır arkadaş ya..

• Yarbay
    6670 Mesaj

Sen diyorsun ki hem kulaklığın kalitelisini versin hem kutunun eski fiyatı değişmesin. Yok öyle bir dünya.

Diğer amiral gemileri diye bahsettiğin markalar vermeye mecbur. Zararına bile vermek zorundalar. Mesela HTC vermek zorunda çünkü vermezse elinin tersiyle iterler. Kullanıcıları kulaklık gibi ıvır zıvır şeylerle cezbetmek zorunda. Yoksa müşteri gider başka telefona bakar. Pazar payı ortada kâr marjı ortada. Buraya gelip HTC ile Apple'ı mecburiyetten yönünden kıyaslayamazsın.

Apple, Flash Player ve Micro SD'de olduğu gibi Android camiasındaki ayak bağı olan şeylere mecbur değildir, olmayacaktır. 3.5mm girişte bu serüvenin üçüncü partisi.

Gelipte şuraya kapitalizm, koyun sürüsü, idiot gibi şeyler yazman komik kaçıyor.

Neticede kulaklık bir aksesuar. Kutuya kulaklık koymasalar yine değişen bir şey olmaz.

Lakin senin gibiler "Apple ayriyetten zorla kulaklık aldırtıyor." demesin diye orta halli kablolu bir kulaklık koyuyorlar işte.

|
    |

• Yarbay
    4177 Mesaj

Sözlerinize katıloyorum, fakat stylus olayına değinmeden geçmek istemiyorum. Steve Jobs'ın sözü telefon kalemleri içindi. O zaman ekranlar kapasitif değil rezistif idi ve kalemle kullanmak daha kolaydı. Ayrıca Apple Pencil iPad için var iPhone için değil, ve şahsen eşi benzeri yok şu an keskinlik ve hassasiyet konusunda.

Evet Apple Pencil kullanıcısıyım biraz fanboyluk yapmama izin verin 99 dolara aldığım kalemimle :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    cannurkars kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD VE ANDROID

Otomobil sektörüne benzetiyorum..

Yukardaki iki marka bol oyuncakli kore arabalari gibi..

Apple ve intel ise bir lotus bir rx8 gibi..saf katiksiz olmasi gereken ve en basta keyif veren

|
    |
Reklamlar
üniversite
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.