Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (3758. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37563757375837593760
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    video sabitleme OIS değil EIS'tir. OIS donanımsal olduğu için açma kapaması zaten yok. EIS açılabilir ama bence kullanmayın EIS. Sebebi ise eğer eis aktif iken çekerseniz video da garip geçişler olduğunu fark edersiniz. Sallantıları yazılımsal olarak gidermek için görüntüler arası birleştirme kaydırma yapar. Ayrıca daha yakın plan çeker. Ben bu yüzden EIS yani VİDEO SABİTLE ayarını kapalı kullanıyorum. OIS yeterli gelir ama elinizi de mümkün olduğunca titretmeyin sallamayın. Ha param var ben bir stabilizer alırım derseniz de tam profesyonel çekim yaparsınız, merdivenlerden koşarak inseniz bile sadece OIS ile sallantısız videolarınız olur. Google amcaya "mobil video stabilizer" yazın dediğim aletleri görebilirsiniz. Basit olanları 200TL ye var ama onlar daha mekanik. Pahalı olanlar içinde baya bir mekanizma ve motor sistemleri oluyor.
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Başka mağazalara da baktınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahoretti

video sabitleme OIS değil EIS'tir. OIS donanımsal olduğu için açma kapaması zaten yok. EIS açılabilir ama bence kullanmayın EIS. Sebebi ise eğer eis aktif iken çekerseniz video da garip geçişler olduğunu fark edersiniz. Sallantıları yazılımsal olarak gidermek için görüntüler arası birleştirme kaydırma yapar. Ayrıca daha yakın plan çeker. Ben bu yüzden EIS yani VİDEO SABİTLE ayarını kapalı kullanıyorum. OIS yeterli gelir ama elinizi de mümkün olduğunca titretmeyin sallamayın. Ha param var ben bir stabilizer alırım derseniz de tam profesyonel çekim yaparsınız, merdivenlerden koşarak inseniz bile sadece OIS ile sallantısız videolarınız olur. Google amcaya "mobil video stabilizer" yazın dediğim aletleri görebilirsiniz. Basit olanları 200TL ye var ama onlar daha mekanik. Pahalı olanlar içinde baya bir mekanizma ve motor sistemleri oluyor.

hocam çok tşk ederim...anladım 4k'ya devam😊😊😊😊

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

Arkadaşlar uzun zamandır iyi bir telefon arıyordum güvenilir satıcı bulamadığım için hep erteledim.
    Şimdi Samsung satıcısı gördüm eski telefonu (8 serileri için) getir yeniyi götür kampanyası. Birde peşin fiyatına 10 taksit yapmışlar.
    Ben banka kredisi ile 3.250 TL 24 ay taksitle (S7 edge) alacağım.

Sizce hâlâ alınabilir bir telefon mu bu yoksa başkamı bakayım.

telefon cok guzel. daha bugun s7 yı 1950 lıraya verdıler. 3250 bıraz cok gıbı geldı, 24 ay taksıt bıle olsa.

marmara forum samsung magazasında 2800 dü s7 edge. taksit olur mu sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: antrepocu

quote:

Orijinalden alıntı: Saint Ralph

Arkadaşlar uzun zamandır iyi bir telefon arıyordum güvenilir satıcı bulamadığım için hep erteledim.
    Şimdi Samsung satıcısı gördüm eski telefonu (8 serileri için) getir yeniyi götür kampanyası. Birde peşin fiyatına 10 taksit yapmışlar.
    Ben banka kredisi ile 3.250 TL 24 ay taksitle (S7 edge) alacağım.

Sizce hâlâ alınabilir bir telefon mu bu yoksa başkamı bakayım.

telefon cok guzel. daha bugun s7 yı 1950 lıraya verdıler. 3250 bıraz cok gıbı geldı, 24 ay taksıt bıle olsa.

marmara forum samsung magazasında 2800 dü s7 edge. taksit olur mu sormak lazım.

Peşin 2.750 istedi ben 24 taksit yaptıracağım.
    Yoksa Türk telekomdan 24 ay taksitle 142 TL aylık toplam 3.400 TL ye lg g6 alacağım.

Ya 24 taksit 3.400 TL lg g6.
    Yada 24 taksit 3.250 TL S7 edge şaşırdım.

S7 edge geçen yılın telefonu,lg bu yılın.
    Samsung 8 yazılımı alacak bitecek.
    Lg g6 bu yılın telefonu 9 yazılımını da alacak.

Lg nin geniş açı fotoğraf çekmesi çok hoşuma gitti ön kamerası kötü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

arkadaşlar bizim telefonda 4k video çekiminde ois özelliği yok mu ...
    donanım haberin inceleme videosunu seyredirken 4k da ois özelliği yok dedi şok oldum 1080p da var dedi erdi bey :)
    https://www.youtube.com/watch?v=Iinr_ggxqSU&t=638s
    15:36sn de bahsediliyor

OIS yazılımsal değil donanımsal çalışır. Kamera sensörü hareket eder. EIS var birde o ise yazılımsal çalışır. videoyu izlemedim ama belki karıştırmış olabilirler. 1080p 30fps de elektronik imaj sabitleme isterseniz aktif olur OIS daima açıktır EIS isteğe bağlıdır.

hocam tşk. ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

Oreo güncellemesi için tahmini tarih nedir arkadaşlar ?

Şubat başını bulur. Geçen sene Android 7'dede aynısı olmuştu.
  • mahoretti kullanıcısına yanıt
    Harika bir bilgilendirme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Byteks1 kullanıcısına yanıt
    Kampanya Türkiye çapında 200 adetle sınırlıymış. Kota dolunca fiyatları artırdılar.mağazada telefon vardı ama fiyat 1950 değildi.neyse ürünleri takibe alacağım düşünce alırım acelem yok.s6 edge de işimi görüyor ama ven ip sertifikası ve aod için s7 istiyordum.

• Merhaba arkadaslar. Bir kac gundur degisik bir problemim var. Basina gelen varsa aydinlatirsa sevinirim. S7 edge sahibiyim (1.5 yildir). Yuksek performans modunda kullaniyorum telefonu. Evde airties 5750 modem mevcut (2 yildir). Telefonun wifi'yi ekrani kapattigimda kopuyor. Ekrani actigimda baglaniyor, whatsapp, messenger mesajlari pes pese yagiyor. Bazen de wifi isaretinin ustunde soru isareti cikiyor. Isarete tikladigimda da baglantiyi koru gibi bir secenegi secmek durumunda kaliyorum. Nedir ne degildir bilen varsa aydinlatirsa sevinirim.

• mahoretti kullanıcısına yanıt
    Kamera ayarlarındaki "video sabitleme" denilen şey eis mi hocam? Kapalı tutuyorum ama ne olduğunu bilmiyorum.

Bir de ois fotoğraf çekiminde de çalışıyor mu?
  • ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Sağlık olsun hocam bir dahaki indirime alırsınız inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: seco917

Merhaba arkadaslar. Bir kac gundur degisik bir problemim var. Basina gelen varsa aydinlatirsa sevinirim. S7 edge sahibiyim (1.5 yildir). Yuksek performans modunda kullaniyorum telefonu. Evde airties 5750 modem mevcut (2 yildir). Telefonun wifi'yi ekrani kapattigimda kopuyor. Ekrani actigimda baglaniyor, whatsapp, messenger mesajlari pes pese yagiyor. Bazen de wifi isaretinin ustunde soru isareti cikiyor. Isarete tikladigimda da baglantiyi koru gibi bir secenegi secmek durumunda kaliyorum. Nedir ne degildir bilen varsa aydinlatirsa sevinirim.

Aynı sorun bende de vardı ama Airties 5650 alınca düzeldi.

Uygulamalar - bağlantılar - wifi - gelişmiş - uykudayken wifi'yi açık tut seçeneğinden "HER ZAMAN" ı seçerek tekrar deneyin.

• celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam bu ayari telefonu ilk aldigim zaman yapmistim(kontrol ettim ayni durumda). 2-3 gundur boyle bir durum mevcut cozemedim. Telefonu hard reset yapsam duzelir mi acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: seco917

Hocam bu ayari telefonu ilk aldigim zaman yapmistim(kontrol ettim ayni durumda). 2-3 gundur boyle bir durum mevcut cozemedim. Telefonu hard reset yapsam duzelir mi acaba?

Yaptığınızı tahmin ettim ama aklıma başka bir şey gelmedi. Aynı sıkıntıyı Airties 5xxx modeme geçerek atlamışım.

Ağı unut yapıp tekrar bağlanmak işe yarayabilir veya uygulamalar - cihaz bakımı - pil - izlenmeyen uygulamalarda bildirim almadığınız uygulamaların izlenmediğine emin olun.

• seco917 kullanıcısına yanıt
    Uygulamaları arka planda kapatma ayarını açmış olabilirsin. Hani ekran kapalıyken veri dolaşımını kapat, uyut gibi bir ayar var aklıma gelmiyor ismi şuan. Mesela onda müzik uygulamasını seçince çalan müzik kapanıyordu bir süre sonra tabi ekran kapalıyken. Ben budur diye tahmin ediyorum. Hard reset atsan tabii ki düzelir ayarlar sıfırlanmış olacak.
  • @celebic ustadim agi unut yeniden baglanti yaptim bakalim ne durum olacak. Tesekkur ederim ilginiz icin.

@clasvan ustadim uygulamalari kisitlamam hicbir zaman. Uygulama kisitlayacaksak akilli telefon kullanmamizin ne anlami var degil mi. Tesekkur ederim ilginize.

• Merrhaba, s7 yi yeni aldım. İlk mesajı okudum test menüsünde su geçirmezlik sensörü test ediyorum ilk mesajda artmalı yazıyor.

Benim 916.40 oluyor normalde biraz bastırınca ekrana 916.60 oluyor yani nerdeyse hiç artmıyor. Bu normal hali mi, yoksa bir sıkıntı mı var?

• İyi akşamlar, kapasitif tuşlar açılırken yanıyor fakat bir daha yanmıyor. Bu normal mi yoksa bu sorun mu?

Çok aradım cevabını bulamadım, yardımcı olur musunuz

• meohamza kullanıcısına yanıt
    Güç tasarrufu açıkmı? Eğer açıksa o yüzden yanmıyordur. Yoksa yanması gerekli .

• 
Sayfa: önceki 37563757375837593760
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.