Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4810. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48084809481048114812
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam karşıyaka çarşıda tiyatro sokağında başarı teknik servis(samsung yetkili servis)var.. burda s7 yeni orjinal pil takarlar, ayrıca müşteri memnuniyetine çok önem veriyorlar ben samsung ürünlerini buraya veriyorum( 2019 yılında s7 pilini garantinin bitimine bir ay kala bir saatte değiştirdiler üç yıl oldu pil canavar çıktı ( telefonda pil değişim fiyatını öğrenebilirsin)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam yıllardır bu başlığa emek verdiniz. Ne almayı düşünüyorsunuz? Sizin alacağınız cihaz bize de referans olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • efem-35 kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim yanıtınız için. Kendilerini tecrübe edeceğim.

• ottogünsche O kullanıcısına yanıt

Estağfurullah hocam keyifle.

Yine bir Samsung modeli alacağım ama artık amiral gemisi olmayacak malum ülke ekonomisi dibi gördü. İyice fakirleștik.

Orta segment Samsung modelleri bile amiral gemisi diye tabir edilen modellere yakın donanımla geliyor.

M52-53 vs olabilir veya A73 5G iyi modeller. Sene sonuna doğru imkan olursa yeni model bir telefon almak isterim. Selamlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Evet dediğiniz modeller Bence de mantıklı
    Zaten Maalesef başka da bir seçenek yok amiral gemileri fiyat olarak aldı başını gitti

Herkes elindeki telefonu iyi kullansın arkadaşlar

Tabii artık S7 serisi epey yaşlandı
    Sık sık anakartı iflas eden cihazlar görüyorum
    Bu yüzden düzenli olarak yedekleme yapmakta fayda var

Şahsen ben de s10 Plus var birkaç ay önce Garanti'den anakart arka kapak Yaklaşık 3 hafta önceden ekran kasa pil değişti Yani cihaz yenilendi diyebiliriz
    En az iki sene daha rahat gider

• Ben ikinci el, temiz, garantisi olan snapdragonlu S20FE aldım.

cihazdan çok ama çok memnunum.

Hızı, bataryası, hele hele kamerası mükemmel.

Gece çekimleri çok net, gündüz ise harika.

Exynos değil ama Snapdragonlu bir S20 FE tavsiye ederim.

ikinci el garantili olanları 6000 tl civarına bulunabiliyor.

• A 52s tavsiye ederim. snapdragon 778g işlemci 8 gb ram, kulaklık çıkışı var harika cihaz

Sayılsal veriler genellikle yanıltıcı hocam, parça kaliteleri çok farklı. Amiral gemisi kullanan birine orta seviye tavsiye etmem, mutlu olan çoğunluk elbet vardır.

• An itibariyle S7’m çöp oldu. A52s , s20 Fe arasında bütçeme bakıp karar vericem sanırım. :/ 6 senelik macera bitti , vay anasını. 10k TL altına önerilere açığım.

• Samsung S7 yazılı yerde mavi led yanık şekilde brick oldu telefon sanırım. Wipe data yapmadan tekrar boot edebilir miyim, bilen var mıdır ? İçimdeki verilere ihtiyacım var:/

Edit: an itibariyle mavi led hala yanıyor. Ekranda hiçbir şey yok. Sim siyah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 12 Ağustos 2022; 8:39:31 >
  • kaand12@ kullanıcısına yanıt

Aynı sorunu şu anda bende yaşıyorum, sanırım anakart patladı. Ankara da anakart değişimi yapabileceğim servis önerebilecek var mı?

• Merhabalar. Daha once telelefonumu usb ile araca bağladığımda verilere erişimi reddetmiştim. Şimdi hard format atmak istiyorum ve smart switch ile yedekleme yapacağım. fakat pc'ye ye bağladığımda sadece şarj oluyor. Cihazı görmüyor pc. Nasıl değiştirebilirim?

• bir kaç ay önce telefon düştü şarj olmamaya başladı. Tamirci bataryada sorun olduğunu söyledi ve değiştirdim bataryayı. aradan 3 ay geçti telefon yine geç şarj olmaya başladı, pil durumunu yanlış gösteriyor. pil dolu olduğu halde düşük gösteriyor. bazen telefonu kapatıp açıyorum pil durumunu doğru gösteriyor.

Sorun Anakart mı

Yada yine batarya mı

• Samsung şaşırttı. 👍

Ekleme: Güncelleme yapınca telefonda yer açıldı :)

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 19 Ağustos 2022; 18:21:16 >

güncelleme mi? 6 yıllık cihaza cidden şaşırtıcı.

edit: güvenlik yaması değişmemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasvet-efza -- 19 Ağustos 2022; 18:46:0 >
  • Merhaba arkadaşlar, hepinize hayırlı akşamlar. Şu an A52s kullanıcısı olmama rağmen önceden S7 Edge kullanıyordum. 6 yılın ardından A52s'e geçtim. Geçme nedenim ekranda ghost screen ile pembe çizgi olup bazen bildirim ışığı yanmasına rağmen ekranda görüntü olmamasıydı.

Benim telefonun ekranının üst kısmını telefon daha 2 yılını doldurmadan kırmıştım. Bu sebeple her geçen yıl ekranın üst kısmı ile kasa arası gitgide açılmaya başladı. Bu açılma sebebiyle de önce pembe çizgi çıkmaya başladı. Zaten ekran AMOLED olduğu içindir ki ömrünü doldurmaya da başlamıştı bir yandan. Sonra bir gün ekranı kilitleyip açmaya çalıştığımda telefon çalışıyor olmasına rağmen ekranda görüntü yoktu. Yaptığım araştırmalar sonrası ekranın üst kısmında Samsung yazan yere parmağımla önlü ve arkalı biraz sert bastırarak ekranı kilitleyip açınca ekranın geldiğini ve pembe çizginin azaldığını fark ettim. Sanırım sorun ekranın flex kablosuyla anakarta bağlanan kısmına sürdükleri yapışkanın gitgide özelliğini kaybetmesi ve porttaki bağlantının gevşemesiymiş. Parmağınızla baskı yapınca çizginin azalıp ekranın gelmesinin nedeni yaptığınız baskı sonucu portun temasını daha iyi sağlamakmış. Daha sonra telefonun içini açıp ekran ile kasa arasına kağıt parçası koyarak sıkıştırma yöntemini denedim ancak benim ekran kırık olduğundan ötürü kasayla ekran arasında yarım santimlik boşluk oluşmuştu. Bu yüzden bu yöntem bende işe yaramadı. Ben de telefonu o şekilde toplayıp bıraktım ve yeni telefona geçtim.

Bunları yazma nedenime gelecek olursak eğer aranızda benzer problemleri yaşayan varsa üstte yazdığım yöntemleri deneyerek geçici çözüm üretebilmenize yardımcı olmaktı. Size tavsiyem böyle bir soruna denk geldiyseniz ya sıfır ekran alıp ekranı değiştirmeniz ya da bir an önce yeni telefon almanız. Sıfır ekran fiyatları AMOLED panelden ötürü minimum 1500 TL'den başladığı için ve telefon artık çok eskidiği için en mantıklısı yeni telefon almak gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak0308 -- 21 Ağustos 2022; 23:38:43 >

• S7edge den Samsung S21 Plus'a geçtim.
    A73 malzeme kalitesi olarak iyi değil uyarayım.
    A serisi eski A serisi gibi değil.
    Bire bir görmeden almayın.
    İzmir den bir arkadaş illa alacağım dedi ve aldı. 🤭

• Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef A serisi özellikle malzeme kalitesi olarak gerçekten Amiral gemisine kıyasla düşük

Eskiden gerçekten malzemeden kaçmıyorlardı j7 Prime A7 2015 A7 2016 veya A5 özellikle A7 2017'de malzeme olarak Amiral gemiden farkı yoktur neredeyse sonrasında yavaş yavaş bozdular

• burak0308 kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla cihazınızın anakartı sağlam hocam

Bu durumda Bazen sadece anakart arayan kişiler oluyor
    Cihaz Ancak o şekilde değerlendirilebilir gibi

Tabii Bu cihazlar artık epey yaşlı anakartlarında ne zaman iflas edeceği belli olmuyor

• receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Bir de özel seri S7 Edge modeliydi. Ben telefonu hem koleksiyon hem de hatıra amaçlı saklıyorum hocam. Yine de bilgilendirme için teşekkürler. Aslında siyah renkli çıkma ekran satan varsa almayı düşünebilirim.

• 
Sayfa: önceki 48084809481048114812
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.