Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4809. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48074808480948104811
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Samsung S7 edge kullanıcısıyım.2018 yaz ayında aldım.O zamandan beri hala aynı bataryayı kullanıyorum.Hiç sorun yaşamadım çok memnunym.Ama batarya artık yeterli gelmiyor.Yeni telefon alacağım.Seçeneklerim arasında İphone 13 , S 22 ve iphone 13 mini var.

Hayatımda hiç iphone kullanmadım :) herhangi gibi bir önyargım yok, alışabilir miyim bilmiyorum *en basitinden müzik dinlemek,uygulamalar arası geçiş vs çok uzağım :)

13 mini düşünmemin sebebi, küçük ve kompakt telefon,S7edge geçiş yaptığımda çokta fark ettirmeyecek diye düşünüyorum.

Bu konuya yazıyorum çünkü belki böyle geçiş yapanlar vardır...

Telefonların teknik özelliklerini araştırdım,geçiş yapanların veya kullanıcı kişilerin deneyimlerini dinlemek isterim.

• kılıf bulamıyorum ya çıldıracağım.. böyle delikli bir kılıf kullanıyordum. internette sadece edge modeli için olanı var düz s7 için olanı yok. bütün interneti taradım. yardımcı olabilecek var mı??

• Limonlu Kahve kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba 5 senedir s7 edge kullanıyordum. 13 pro aldım bir hafta kullanıp iade ettim ios farklı geldi bana. S20 fe aldım s7 edgeden sonra hiç keyif vermedi basit bir cihaz gibi geldi. 2 gündür s22 kullanıyorum işte buymuş dedim. S7 edge ile hemen hemen aynı boyutta ama ekranı daha büyük. Çağın gerisinde kaldığımı hissettim bu cihaza geçince. İlerde pişmanlık verirse o da bataryasından olur heralde. Dün fulledim yazılım güncellemesi yaptım 1.6 gb uygulamalar falan indirdim. 3.5 saat ekran 20 küsür saat bekleme verdi %35 civarı şarj vardı. 6 saate yaklaşır gibi geliyor günlük kullanımda.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Saint Ralph S kullanıcısına yanıt
    Alınabilecek makul bir seçim gibi görünüyordu, ben de S21 plus aldım. Çok mutlu etti. Özellikle ekrandan parmak izi okuma hızı beni çok etkiledi. Aydınlık zaten harika. Hızını oyun oynamadığım icin onemsemiyordum güya ama o da hissediliyor. Belki de S7 edge çok dolmuştu ondan yavaslamış olabilir. Zaten Nova Launcher kullanıyordum. Yeni telefondan sonra S7 edge sıfırlanınca o da hızlandı ve özellikle pil performansi yükseldi. Kullanmadan nasıl ölçtügüm merak edilebilir. Durduğu yerde pil kapasitesi hızla düşerdi şimdi gayet makul azalıyor.

• Arkadaşlar selamlar

Babamda şuan S7 Edge var. One UI 2.1 ve Android 10 kurulu.

Ana ekranda şu şekilde yeşil bildirim çubuğu tarzı şeyler var. Nasıl kaldırıyoruz bunları ?

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• Netflix'in sitesine baktım ve S7 Edge'nin uygulamayı FHD çözünürlükte izlememize uyumlu olmadığını gördüm, QHD ekranımız var ama 1080p bile izleyemiyor olmamız çok saçma değil mi?

• Arkdaslar, babamin, kullandigi s7 edgesinin pili artik yetmiyor, , su gibi iciyor. Durdugu yerde. Yeniden batarya degistirmeye 500 tl falan istiyorlar sizce degermi degistirmeye 500 tl daha vermeye. Eski bir telefon bu sonucta , saglikli olurmu batarya degisimi? Yan sanayi pil de var daha uyguna ama bilmiyorum, eskisi gibi, uzun ömurlu olurmu, format vs attik ama duzelmedi .oneriniz ne olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 8 Temmuz 2022; 23:22:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GebreSelassie G kullanıcısına yanıt
    L1 L2 L3 vb

Google Widevine L1, dijital içerik platformlarındaki videoları HD veya daha yüksek çözünürlüklerde oynatma desteği sunan sertifikadır. L1 lisansına sahip olan cihazlarda videolar sunulan en yüksek çözünürlükte oynatılabilmektedir.

Ekran ile alakalı değil. Hatta android box incelemelerine bakarsan CPU desteği olsa bile üreticiler kaynaklı bir problem deniliyor.

• serkan1216 kullanıcısına yanıt
    Samsung S7 edge nin ekranı pahalı. Pil orjinal ise 500 TL değer ve 3 yıl daha kullanım ömrünü uzatır.

Tanıdık bir yer ve marka pil bulma şansı varsa , değistirecek kalifiye tamircide varsa buna değer.

Yada bu şekilde power bank + farklı rom ile kullanmak isteyen birisi de satın alabilir.

Facebook , instagram , letgo , 4G çok fazla pil harcıyor. Aktif kullanım içinse pil şart. Yada power bank ile yeni cihaz kampanyası yakalayana kadar idare edecek.

• S7 pilini değiştirdim gsmiletişimde, pil sağlığı +%80 ama hala günü çıkarmıyor.

• Arkadaşlar hangi hızlı şarj aletini kullanıyorsunuz?

ve alırken nelere dikkat etmeliyim?

F/P bir ürün önerebilir misiniz?

• arkadaşlar selam, hayalet ekran için ekran değişiminden başka bir şey yapamıyor muyuz? 2 telefonum var ve ikisinde de hayalet ekran sorunu baş gösterdi, başka bir sorunum yok, telefonumu seviyorum ancak ekran değişim ücretleri gerçekten korkunç düzeyde..

• Tyznker kullanıcısına yanıt
    Dh de xiaomi satanlar var. 27/33/47 w

• bonusbirkafa B kullanıcısına yanıt
    Hiç sesini çıkarma :)

• Telefon sizde de çok ısınıyor mu? Nasıl önüne geçebilirim?

• Hocam maalesef yaz aylarında telefon epey ısınıyor. Kılıfsız kullanmak bir derece fayda sağlıyor ama kılıfsız taşıma riskine girmeye değmez.

• celebic kullanıcısına yanıt

kılıfsız kullanıyorum ben hocam ama telefonun yan kısımları inanılmaz ısınıyor :/, tutamıyorum resmen

• Ben sıcaktan kilitlendiğini hatırlıyorum. Soğuması için telefonu kapatmıştım.

• Merhabalar cihazım s7. Geçen yıl samsung servisinde bataryamı değiştirtim. 1 yıl gayet iyiydi fakat son zamanlarda ekran süresinde inanılmaz bir düşüş yaşadım. Artık şarjım çok hızlo tükeniyor. Deji batarya nasıldır? Ya da izmir'de değişim için bir önerinşz var mı? Cihazımı seviyorum. Birkaç yıl daha kullanmayı düşünüyorum.

• ottogünsche O kullanıcısına yanıt

Hiç bir batarya hatta orijinal diye servislerde satılanlar bile telefonun üzerinde gelen batarya kadar gibi sağlıklı olmuyor. İkinci yıl dolmadan serviste garanti kapsamında değişen batarya bile telefonla gelen batarya kadar iyi değildi.

Deji bataryayı Note 2 telefonuma takmıştım. Kayınvalide halen kullanıyor. Kayınvalide kullanımı elbette sınırlı kullanım olup bir ölçü olarak kabul edilemez ama batarya halen faal olarak kullanılıyor. Yaklaşık 4-5 sene oldu. Deji markasız bataryalardan yine de iyidir.

Benim batarya da gidik durumda ama yıl sonuna doğru yeni bir Samsung alacağımdan dolayı bataryayı değiştirmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 48074808480948104811
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.