Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4765. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47634764476547664767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gurkanyal

Konyadayım hocam samtit vardı onlar da bdh'a yonlendiriyor. Note 4'de ekranindan cok cektim umarim bunda cekmem. Edge lightningde her zaman yapmiyor ama parmak izini kapaliyken 5 kere yanlis deneyince her zaman yapiyor.

Hocam böyle sorunlar ekrandan kaynaklıdır. Ekranı değişince sorun gider. Bu sorunu iyice belirtip verirsen ve ekranı değişirlerse bir daha yaşayacağını sanmıyorum. Note 4 ve Note Edge güzel ama sıkıntılı cihazlardı.

• claswan kullanıcısına yanıt
    Umarım değiştirirler değiştirmezlerse bu sorunun buyuyecegini tahmin ediyorum
  • quote:

Umarım değiştirirler değiştirmezlerse bu sorunun buyuyecegini tahmin ediyorum

sorun büyüyecektir. Değişmeleri gerekir. Fotoğraf çekip ekleyebilirsin sorunu.

• claswan kullanıcısına yanıt
    Hocam geldigi gibi telefonu sifirliyor musunuz? Galeriye videosunu ve fotoğrafıni koyayim sonra sorun bulunamadi demesinler.
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Hocam yazılımı tekrar kurmanızı öneriyorum. Bazen böyle sıkıntılar olabiliyor orijinal yazılımda.
    Tavsiyem önce medya dosyalarını pc ye aktarıp smart switch ile yedek almanız.
    Ardından da odun ile ülke koduna ait cihaz yazılımı kurmanız.
    Bilginiz ve vaktiniz varsa deneyebilirsiniz. Orjinal yazılımı samfirm uygulaması ile çekebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız anlatabiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FB9D01650

Hocam yazılımı tekrar kurmanızı öneriyorum. Bazen böyle sıkıntılar olabiliyor orijinal yazılımda.
    Tavsiyem önce medya dosyalarını pc ye aktarıp smart switch ile yedek almanız.
    Ardından da odun ile ülke koduna ait cihaz yazılımı kurmanız.
    Bilginiz ve vaktiniz varsa deneyebilirsiniz. Orjinal yazılımı samfirm uygulaması ile çekebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız anlatabiliriz.

Dostum öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Başka bir sebepten dolayı telefona yeni (1 veya 1,5 ay önce) format atmıştım ama csc kod değişikliği yapmadım.

Sizin yüklediğiniz fotoları görünce hayret ettim çünkü benim telefonda Ana Ekran ayarlarına girdiğimde hiç bir zaman böyle alt menü seçenekleri çıkmıyor ve bugüne kadar hiç çıkmadı. Ancak eşimin telefonunda (M51 - Android 10) böyle alt menü seçeneklerine denk gelmiştim. Hatta o seçenekler içinde gördüğüm "Ana Ekrana Uygulamaları kilitle" seçeneği tam aradığım özellik çünkü ekran açıkken telefonu elime alınca uygulamaları istem dışı yerini değiştirebiliyorum.

Benimki ile sizinki arasındaki fark ülke rom farklılığından mı kaynaklanıyor?

Not: Telefon, alındığından beri stok rom olarak kullanılıyor. (BAE - XSG)

Stok romu hatırlamıyorum yaklaşık 2 yıldır custom rom kullanıyorum. Şuan Android 10 yüklü. Ana ekran uygulamasının verilerini silin ve ya ana ekran uygulamasının güncellemelerini kaldırın tekrar güncelleyin, ögeleriniz düzeniniz bozulabilir ekran görüntüsü alıp düzeniniz tekrar ayarlarınızı yaparsınız. Yada smart switch ile sade ana ekran yedeği alıp düzeninizi geri yükleyebilirsiniz. Ülke farkı olacağını düşünmüyorum. Cihaz XSG den TUR yazılıma direkt sorunsuz odinle geçer mi bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FB9D01650 -- 7 Aralık 2020; 10:15:24 >
  • quote:

Stok romu hatırlamıyorum yaklaşık 2 yıldır custom rom kullanıyorum. Şuan Android 10 yüklü. Ana ekran uygulamasının verilerini silin ve ya ana ekran uygulamasının güncellemelerini kaldırın tekrar güncelleyin, ögeleriniz düzeniniz bozulabilir ekran görüntüsü alıp düzeniniz tekrar ayarlarınızı yaparsınız. Yada smart switch ile sade ana ekran yedeği alıp düzeninizi geri yükleyebilirsiniz. Ülke farkı olacağını düşünmüyorum. Cihaz XSG den TUR yazılıma direkt sorunsuz odinle geçer mi bilemiyorum.

Teşekkür ederim, deneyeceğim.

Hava durumu widgetinizi beğendim. Uygulaması kapsamlı mı? Bulunduğunuz mahalleyi falan gösteriyor mu? Bana öyle özelleştirebilecegim uygulama lazım.
  • quote:

Hava durumu widgetinizi beğendim. Uygulaması kapsamlı mı? Bulunduğunuz mahalleyi falan gösteriyor mu? Bana öyle özelleştirebilecegim uygulama lazım.

Hocam bu Meteoroloji Genel Müdürlüğü kendi yazılımı (yerli yazılım)

İlk başlarda çok kötüydü ama zamanla geliştirdiler. Mahalle olarak değil fakat ilçe olarak ayarlama yapabiliyorsunuz. Diğer bilinen AccuWheather vs kendi tahminlerini kullanıyor. MGM ise kendi meteoroloji tahminlerini kullanıyor. Arada farklılıklar gözlemlediğim için kendi uygulamamızı kullanıyorum. Widget çeşitleri ve farklı ayarlamalar mevcut.

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.mgm.meteorolojihavadurumu

Teşekkürler.
    Ana Ekran döndürme ile ilgili bulamadıklarınıza ulaşabilirsiniz bilgiye beni ekleyin lütfen. Hayırlı Günler.
  • quote:

Teşekkürler.
    Ana Ekran döndürme ile ilgili bulamadıklarınıza ulaşabilirsiniz bilgiye beni ekleyin lütfen. Hayırlı Günler.

Tamam dostum vakit ayırabilirsem sizi rahatsız ederim. Teşekkürler.

O ana ekran duzenini kilitle pie ile geldi pie one ui ekranı oreoya da kurulabiliyordu bi bakin isterseniz
  • gurkanyal kullanıcısına yanıt
    Hocam bu orijinal sürüme kurulabiliyor mu S6 Note5'in android 8 gibi.

Bir de çakışma hatası veriyor mu acaba?

Bildiğiniz site varsa link verirseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi High Sierra -- 7 Aralık 2020; 13:30:36 >
  • quote:

O ana ekran duzenini kilitle pie ile geldi pie one ui ekranı oreoya da kurulabiliyordu bi bakin isterseniz

Evet hocam öyle olmalı çünkü @DrTechno nun attığı ekran görüntülerini Android 10'da görmüştüm ve Android 8'e hiç gelmedi.

Bir an kendimden şüphe duydum 😁

Peki Android 8'de ana ekran dönmesi garip değil mi? Çünkü bugüne kadar böyle bir şey olmuyordu. Diğer foto vs döner ama ana ekran dönmezdi. Neyse üzerinde durulacak bir konu değil sadece bana garip geldi. Teşekkür ederim.

Mevcut stok romu ellemeyeceğim. Bununla devam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ana ekran hep donuyordu zaten sizde donmemesi ilginc olmus bu zamana kadar cihaz duz s7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilygehan -- 7 Aralık 2020; 23:49:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan eşimdeki s7 edge ile denedim ana ekran dönmüyor. Ve 4 yıl kullandım ben o s7 edgeyi bende döndüğünü hatırlamıyorum uygulamalardan çıkınca anlık dönüyordu sonra düzeliyordu. Ve ayarlarında ana ekran dönme olayı yok o ayar Android 10 da var. Şuan ki cihazım Android 10 ve mevcut. Yarında düz s7 ile denerim ona Android 10 yüklemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilygehan

Ana ekran hep donuyordu zaten sizde donmemesi ilginc olmus bu zamana kadar cihaz duz s7

Hocam ana ekran dönme olayı Android 9'dan sonra geldi, bende mevcut sürüm Android 8. Ana ekranın dönmemesi lazım ama dönüyor işte ve bu daha bir iki haftalık mevzu. Tesadüfen oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: sukutuleyl

Şuan eşimdeki s7 edge ile denedim ana ekran dönmüyor. Ve 4 yıl kullandım ben o s7 edgeyi bende döndüğünü hatırlamıyorum uygulamalardan çıkınca anlık dönüyordu sonra düzeliyordu. Ve ayarlarında ana ekran dönme olayı yok o ayar Android 10 da var. Şuan ki cihazım Android 10 ve mevcut. Yarında düz s7 ile denerim ona Android 10 yüklemiştim.

Aynen hocam bendeki S7 Edge'te bugüne kadar dönmüyordu. Bir bug oluştu sanırım ve 2 haftadır dönüyor. Zaten ana ekran ayarlarında dönüp dönmeme gibi seçenek yok. Eğer dönüyor olsa seçenek olurdu. Dönme olayı ana ekran hariç mevcut normalde.

Oreo'ya döndüm öyle bir ayar yök ama s8'de (oreo) vardı döndürme ayarı samsung işte kısmış özellikleri
  • 
Sayfa: önceki 47634764476547664767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.