Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4762. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47604761476247634764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: claswan

Eskiden Samsung sevmezdim şimdi ise Samsung'dan başka bir şeye para vermem. S7 Edge'deki Exynos işlemciler, Samsung'un son güzel Exynos işlemcileri denebilir. Isınmaz, takılmaz, sıkıntı çıkarmaz. Bu cihaz çıktığında Exynos işlemciye rom çıkmaz diyenler bile çıldırmıştır tabi çok çeşitli şeyler oldu dersek yalan olur ama yine de tadını aldım, zevkimi çıkardım bu cihaz ile. Bu cihazdan ise Note 10+ gibi bir cihaza yada S20+ gibi bir cihaza geçerim ancak velakin artık Exyons işlemcinin alınacağını düşünmüyorum. Bu yüzden Snappdragon işlemcili cihazları bekliyorum. Şahsen Lg G2 ile Snappdragon'dan resmen tiksinmiştim. Bir telefon az bir internette gezinme ile ısınır mı ya? O dönem çıkan tüm Snapdragon'lar ısınıyordu ama artık nasıldır bilmiyorum. Tek bildiğim Note20 Ultra'da bulunan işlemciden pek memnun değiller. Umarım güzel bir Snapdragon model cihaz görebiliriz.

S21 diye dillerde dolanan sızıntı varmış sanırım. S21 ve S21+ da FHD+ ekran kullanılmış. S7 Edge'de bile 2K ekran varken 5.5" 2K ekrandan 6.7" FHD ekrana geçersem attan inip eşeğe binmiş olacağımdan eminim. Ve resmen millet S21 serisinin Ultra versiyonunu alsın diye o modele 2K ekran konmuş.

Ülkemizde cihazların fiyatı çok değişkenlik gösteriyor ancak Amerika'da bu cihazlar her sene aynı fiyatta çıkar. Tabi aynı fiyatta çıkardığı cihazı her sene törpüleyerek + yenileyerek çıkartıyor. S7 Edge gibi 2K ekranlı bir cihazın çıkış fiyatı ile aynı fiyatta alabileceğimiz telefon artık FHD.

Valla kimse göz algılamaz falan filan demesin. Samsung'da çalışıyorum. Note 10 Lite falan gelince gözüm mü bulandı ne oldu diyorum. Gayet iyi algılıyor gözlerimiz :)

Alıntıları Göster

s7 edge telefonumu eşime verdim ve ben note 10 lite kullanmaya başladım iş gereği ama 2. telefon olarakda s7 kullanıyorum halen vazgeçemedim s7 lerden yani :) Ama o kadarda gömülecek telefon değil note 10 lite gayet yeterli bir ekranı var sadece s7 yi hayvan gibi şeeey etmişler zamanında :D note lite den son derece memnunum bu arada yeni bir cihaza geçömek isteen için tavsiye ederim

• Aynı şekilde floyd kurdum sorun olmadı blackdiamon da oldu yurt içi telefon birde floyd rom çok hızlı antitümör 191 aldı ama şarj hızlı gidiyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sukutuleyl S kullanıcısına yanıt
    Xda dan bakacaksiniz twrp flashlamadan once oem kilidini acmayi unutmayin.
  • gurkanyal kullanıcısına yanıt

oem kilidini pasif durumdan aktif duruma getiriyoruz dimi ? Bende öyle hatırlıyorum sonra telefon açılasında sorun oluyor. Daha önce açılışta google hesabı isteyen bir cihazın içine bir program yardımı ile gidip oem kilidini açtım ki telefon açılabilsin. Ama az önce bir videoda baktım oem kilidi pasif ve sadece usb hata ayıklamayı aktif ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkanyal

Xda dan bakacaksiniz twrp flashlamadan once oem kilidini acmayi unutmayin.

ayrıca benim sadece rom yükleme amacım Android 10 da ekran kaydı var. Çok temiz kayıt yapıyor. İsterseniz dış ses isterseniz sadece medya sesi. Sırf bunu kullanmak için rom atacağım. Acaba bu özellik çalışıyor mu

Aynen öyle, android 9 ekran kaydi duzgun calismiyor 10daki gayet duzgun calisiyor tavsiye ederim
  • quote:

Deji alın kulesite civarinda magazalari orijinale o kadar para verilmemeli.

Deji marka çok iyidir. Hangi üründe olursa olsun hep memnun kalmışımdır.

• quote:

Aynen öyle, android 9 ekran kaydi duzgun calismiyor 10daki gayet duzgun calisiyor tavsiye ederim

Çok teşekkür ederim. Uzaktan eğitim videoları için indirme yöntemi bulamadım en sonunda ekran kaydı yapma fikrini hayata geçiereceğim onun içinde s7 cihazı ve elimdeki diğer note 10 lite cihazı açaıp kenarı koyacağım ekranı ve hocanın sesini kaydetsin diye sadece

9 dayken dersi kaydettim sesi kaydetmemos bosa gitti ama 10da sorunsuz
    Zoom kullaniyorsaniz aslinda record ozelligi vardi
  • quote:

Zoom kullaniyorsaniz aslinda record ozelligi vardi

Dersi alan durumundayım şuanda :) Genelde uzemde dersler ama zooma geçince hocalar kayıt alıp sisteme yüklüyorlar. Uzem kısmınıda ekran kaydı ile halledeyim diyorum. Vize haftası geldi hızlı hızlı videolara göz atmak için böyle birşey gerekli yoksa sisteme her seferinde girilmiyor. ayrıca twrp flaşladım ama telefon açılmıyor samsung yazısı gidip geliyor. Herhangi bir rom hafıza kartına atıp onu twrp den flaşlamak mı lazım açılması için

• gurkanyal kullanıcısına yanıt
    Bende 9 da ekran kayıtları aldım hiçbirinde sorun yaşamadım. Birtek youtube uzerinden yapılan kayıtta izlerken sesi kapatıyor. Kayıtta alıyordu bu mantıksızlık vardı. 10 ekran kaydı özelliğini samsung eklediği için biraz işlevsel duruyor. 1080p kayit var ekstra olarak. Başka bir farkını göremedim.
    Hocam ben de ders alan ogrenci olarak kayit edebiliyordum. Twrp ise flashladiktan sonra hemen ses kisma ve home tusuna basili tutarak kapatmaya zorlayin ardindan hemen home tusu ses acma ve acma tusu ile recovery'ye girin.
  • quote:

Hocam ben de ders alan ogrenci olarak kayit edebiliyordum. Twrp ise flashladiktan sonra hemen ses kisma ve home tusuna basili tutarak kapatmaya zorlayin ardindan hemen home tusu ses acma ve acma tusu ile recovery'ye girin.

recovery girdim ben twrp ara yüzündeyim onu kapattığım zaman telefon açılmıyor samsung gidip geliyor. Ya dowland moduna yada twrp arayüzüne girebiliyorum sadece

Tamam hocam bilgisayara android 10 romunu indirip karta atin sonra flashlayin
  • quote:

Tamam hocam bilgisayara android 10 romunu indirip karta atin sonra flashlayin

flody q5 önerisi vardı genelde ama indirme linkini bulamadım onun yerine xda da son eklenenlerden rastgele birisini indireyim o halde

Hocam asagilarda floyq'un 2. Gondersinde var
  • quote:

Hocam asagilarda floyq'un 2. Gondersinde var

[ROM][10.0][OneUI 2.5][G930X/G935X/N930X/N93… | Samsung Galaxy S7 (xda-developers.com) bunu gördüm sadece eğer zahmet olmazsa linki paylaşabilirmisiniz

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-floydq-v1-0-t4085667

Bu konunun altinda download linki var 5.0 olan icin patchleri de indirmeyi unutmayin
  • quote:

https://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-floydq-v1-0-t4085667

Bu konunun altinda download linki var 5.0 olan icin patchleri de indirmeyi unutmayin

Teşekkür ederim ne var ne yok gördüğüm bütün eklentileri indiriyorum. Emoji paketleri / Kamera 60 fps ve süre kısıtlamayı kaldırma paketleri önemli olanlar birde [PATCH] FloydQ_Patch 3 (3. Parti çağrı hacmi) bu var ama ondan emin olamadım yüklemek için.

• 
Sayfa: önceki 47604761476247634764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.