Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4751. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 47494750475147524753
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

iyi akşamlar bende 150tl ye gsmiletişimden bataryayı değiştirttim. Akübataryadan pil sağlığına baktığımda %80 görünüyor. samsung membersdan ise pil için halen zayıf uyarısı var :( telefonu göndermeden önce telefonu sıfırladım. acaba yedekten geri döndüğüm için böyle oldu ?

pilin cycle sayısı gözüküyorsa ona bak büyük ihtimalle cycle counttan dolayıdır çünkü pil değişsse de onun sayacı sıfırlanmıyor. Serviste bir yazılım ile sıfırlanıyor o. ya da başka bir yolu var mıdır bilmiyorum. kullanılmış pil takacağını sanmıyorum.

• claswan kullanıcısına yanıt
    Hocam hızlı şarj batarya sağlığını etkiler mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyznker

Arkadaşlar orjinal şarj aleti prize takınca değişik bir ses gelip bozuldu.

Var mı f/p şarj aleti kullanan birisi. Hızlı şarj özelliği olan. İnternetten araştırdım bin bir türlü yorum var. İşin içinden çıkamadım.

orjinal 2.0A Hızlı şarj özellikli adaptörden başka bir şey kullanmanı tavsiye etmem. Servislerde fiyatı 70 TL kablo da 50 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: wosswoss

ben floyd 4.0 rom'u kullanıyorum yağ gibi akıyor. herşeyi wipe edip sıfır kurulum yaptım, yedek vb. yüklemedim.

peki Blackdiamond v10 kullanmış mıydın karşılaştırmak açısından?

Bu adaptör var

• quote:

Orijinalden alıntı: canerwebster

Hocam hızlı şarj batarya sağlığını etkiler mi?

ben bunu araştırmıştım ve resmi olmayan yani kullanıcı kaynaklı araştırmalara göre pili hızlı şarj özelliği ile şarj etmek ilk gözlemlere göre yavaş şarj edip kullanmaya göre pilin daha az dayanmasıydı yani yavaş şarj ile şarj edip kullanınca 7 saat ekran süresi hızlı şarj ile 6.5 saat ekran süresi gibi. Yalnızca fark bu ise gerçekten yavaş şarj etmenin bir anlamı yok çünkü cihaz zaten 1 saatten önce full şarj olabiliyor ve bu çok iyi bir şey. Yavaş şarj ile 2.5 saat beklemenin anlamı yok.

Diğer bir teori ise pilin ömrünü yediği idi. Kendi cihazımın pili hakkında çok fazla söylenmeye başladım nazar değecek diye korkuyorum ancak 4 yıldır hızlı şarj ile neredeyse her gün ya da mutlaka 2 günde 1 şarj etmek suretiyle cihazı kullandım. Halen iyi kötü 5 saat ekran süresi vermekte. Yani açıkçası hızlı şarj pile zarar veriyor görüşüne katılmıyorum. Ayrıyettten kendim samsungda teknikerim ve kıdemli bilgili kişilere bu olayı sorduğumda dalga geçmişlerdi :)

Yani bence en doğrusu orjinal şarj aleti ve kablosu ile hızlı şarjı kullanarak şarj etmek en mantıklısı.

Ancak pile zarar veren durumlar;

• %40 ken şarja tak %90 larda çıkar, 60 ken tak 90 larda çıkar gibi sürekli tak çıkar, düzensiz dolum boşaltım pile zarar veriypr.
    • sahte şarj aleti ve kablo ile kullanmak pile zarar verip şişirebiliyor, sahte kablo sokete de zarar veriyor.

• quote:

Bu adaptör var

Note 8 - S9 serisinin adaptörü gibi duruyor sorun yok bu da hızlı şarj destekli 2amper adaptör.

Cevap verdiğiniz icin teşekkür ederim
    2 tane daha sorum var ilki
    elimde Huawei p smart 2019 var Sizce bataryasi on arka cam ve ekran değişen Galaxy S7 mi P smart 2019 mu?
    Ikinci olarak
    FloydQ V4 Rom kurdum dakikada %2 sarj gidiyor Blackdiamond N8 v10 kurdum sarj yine hızlı bitiyor
    Suan Devbase V7 Oreo rom + MoroKernel var ve LKT manager var 1 günü tam çıkarıyor ekran süresi 3.5 - 4 saat
    Batarya daha yeni değişmesine rağmen bu sorun normal mi?

• quote:

Cevap verdiğiniz icin teşekkür ederim
    2 tane daha sorum var ilki
    elimde Huawei p smart 2019 var Sizce bataryasi on arka cam ve ekran değişen Galaxy S7 mi P smart 2019 mu?
    Ikinci olarak
    FloydQ V4 Rom kurdum dakikada %2 sarj gidiyor Blackdiamond N8 v10 kurdum sarj yine hızlı bitiyor
    Suan Devbase V7 Oreo rom + MoroKernel var ve LKT manager var 1 günü tam çıkarıyor ekran süresi 3.5 - 4 saat
    Batarya daha yeni değişmesine rağmen bu sorun normal mi?

öncelikle pil dün falan değişti ise normal diyebilirim bir süre kendine gelmesi lazım ancak değişeli bir süre oldu ise ve orjinal pil ise sorun var demektir. Normal değil. Bizde de aynı romlar var ama öyle bir sonuç vermiyor.

S7 güzel cihaz ama ekranı ufak geliyor şahsen bana. Ekran cam değişti derken telefoncuda ekran ile cam ayrılıp mı değişti yoksa orjinal bir şey mi yapıldı. Orjinal güzel temiz duruyorsa s7 derim yok sağlam bir şey değilse diğeri olabilir. S7 nin işlemcisi güçlü. Bu yıl çıkan orta seviye cihazlardan bile iyi geliyor bana.

iyi akşamlar akübatarya program sağlığı %84 gösteriyor ilk şarjda %81 idi ben %5 indikten sonra %100 olana kadar şarj ediyorum batarya açılsın diye. dediğiniz gibi sayaçla alakalı olmalı. telefon rootlu olsa biz yapabilir miyiz ?

• Ortaya bir soru soruluyor. Cevap veriyorsun fakat seni hiç tınlamayıp başka birine aynı soru soruluyor. Bazen kendime kızıyorum. Boşver cevaplama aptal ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mura2163 kullanıcısına yanıt
    Hocam bana dediyseniz fikir topluyorum onun için birkaç kişiye soruyorum

Telefoncuya verdim
    ilk once ön cam arka cam ve home tuşu 300tl olarak anlaştık 2gun sonra adam dedi senin ekranda murekkep dağılması var ekran değişimi gerek tamam dedim
    Telefon 1 hafta sonra elime bi geçti Tft soluk bi ekran var telefoncuya dedim bu ne ?
    Dedi 1 gun beklesin sonra bir daha bakalim dedi tamam dedim ertesi gun geri gittim tamam biz bi bakalim dedi ertesi gun geldim orjinal ekran takılmış belli zaten görünüşünden belli
    Kisacasi kendi s7 me cakma ekran takip bana kakalamaya calisti fark edip söyleyince orjinalini taktilar bataryayi da 1 ay oldu değiştireli ayni yere ilk baslarda iyiydi sonra çok hizli bitmeue başladı

yok dostum kullanmadım. ikisi arasında gidip geldim. sanırım blackdiamond andorid 9.0 baz alıyor ama floyd 10.0 baz alıyor diye floyd seçmiştim.

• s7 edge floydq v5 çıkmış arkadaşlar.

• Arkadaslar android 10 uzerinde quickstar ile saati sağa alıyorum açıp kapatinca geri sola aliyor cozumu var mi?

• Yarın çıkacak

• Arkadaşlar, telefon hiçbir şekilde titremiyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı ? Yazılımsal gibi duruyor, biraz araştırdım ama söylenilen yöntemler çözüm olmadı. Daha önce yaşayıp çözen varsa buradan ya da mesajdan ulaşabilir, teşekkürler.

• ooo v4 kullanıyorum hemen v5'e geçelim

• V5 sadece edge için mi?

• 
Sayfa: önceki 47494750475147524753
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.