Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4683. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46814682468346844685
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: astegon

Anakart nalları dikme aşamasında olabilir.

Bu cihaz yüksek sıcaklıklardan dolayı anakarta zarar veriyor belli bir süre sonra. Benimkinde de 1 kere oldu. Dolaba koymuşluğum bile var.
    peki düzelme aşaması hiç mi yok ama arada zar zor açılıyor sonra donuyor tekrar yeniden başlatıyor sa7 yazısında kalıyor bşr daha yeniden başlatıyor (yani Samsung Galaxy S7 Powered by Android yazan ekranda) kalıyor ama sonra açılıyor işletim sistemine menülere erişim sağlayabiliyorsun sonra donup kalıyor
  • Bootloop olduğu için G4 üm gitmişti aynı şey bu telefona da olursa birşey demiyorum artık!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seweras kullanıcısına yanıt
    LG'nin anakartları üretim hatalıydı hocam. Bu S7'lerde üretim hatası yok uzaktan bozma var. Planlı eskitme ve bozma diyorum bu duruma ben. Sırayla bozuyorlar anlaşılan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Hocam benim anlamadığım uzaktan nasıl müdahale edip anakartı boza bilirler ki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Bozulanlarda hep stok rom vardı sanırım. Son güncellemelerle cihazı yakacak değişiklikleri gizlice eklemişlerdir belki. Cihazım ~3.5 yıllık. Son 1.5 yıldır cihazda denemediğim custom rom kalmadı neredeyse. Çok da hor kullandım, günde 3 defa şarj ettiğim oldu. Hala sıkıntı yok bende. Profilaktik custom rom kurulumları başlar belki
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Çok basit, güvenlik güncellemeleri geliyor hala değil mi. İçerisine sıkıntılı bir kernel yerleştirilirse anakartı da yakar telefonu da patlatır. Tabi yapacaklarını sanmıyorum ama olasılığı da yok değil.
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Doğrudur ben o sürümdeyim hala ilk günkü performansında cihaz maşallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar düz s7 kullanıyorum bataryayı orjınal ilemi degisdiriyorsunuz yoksa yan sanayi DEJİ gibi markaylami.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasangul01

peki düzelme aşaması hiç mi yok ama arada zar zor açılıyor sonra donuyor tekrar yeniden başlatıyor sa7 yazısında kalıyor bşr daha yeniden başlatıyor (yani Samsung Galaxy S7 Powered by Android yazan ekranda) kalıyor ama sonra açılıyor işletim sistemine menülere erişim sağlayabiliyorsun sonra donup kalıyor

Alıntıları Göster
    Home+power+volume-up

tuşları ile recovery ekranına girin. Orada factory reset yapın bakalım ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: receep 32

Hocam benim anlamadığım uzaktan nasıl müdahale edip anakartı boza bilirler ki
    selam hocam ewt bende anlamadım nasıl yani uzaktan planlı eskitme yani bozabilirler ki ?
  • Son bir kaç sayfadır bahsedilen arızalar sanki ileri tarihe ayarlanmış saatli bomga gibi günü, saati gelince patlıyor.

Aynı durum Note 2'lerde de yaşandı. Note 2 başlığında bu arızayı bolca okuyabilirsiniz. Beş yılını doldurmuş cihazların eMMC hafıza kartı problemi çok fazla sayıda görülmeye başlandı ve o telefonların çoğu pert oldu. Bende iki tane Note 2 vardı. Biri eMMC (sudden death) arızası yüzünden gitti ama diğeri 7 seneyi devirmesine rağmen halen domuz gibi çalışıyor. Bozuk olan için eMMC değişimi yapılabilirdi ama Note 2 çok eskide kaldı, yaptırmaya değmezdi. Şimdi anne telefonu olarak iş görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: promil06

arkadaslar düz s7 kullanıyorum bataryayı orjınal ilemi degisdiriyorsunuz yoksa yan sanayi DEJİ gibi markaylami.?
    Selam Promil06 hocam kendin değiştirebilirsin deji al değiştir yok yapamam diyorsan tanıdığın telefoncu varsa git ona değiştirt orjinal olsun daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Home+power+volume-up

tuşları ile recovery ekranına girin. Orada factory reset yapın bakalım ne olacak.

Alıntıları Göster
    herşeyi denedim olmadı telefoncuya verdim ekranı değiştirttiğim yere verdim kendisi bakıyor bugün çıkacak bakalım anakart testi de yapacaklar yazılım esnasında anakart yanarsa benden demişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

Son bir kaç sayfadır bahsedilen arızalar sanki ileri tarihe ayarlanmış saatli bomga gibi günü, saati gelince patlıyor.

Aynı durum Note 2'lerde de yaşandı. Note 2 başlığında bu arızayı bolca okuyabilirsiniz. Beş yılını doldurmuş cihazların eMMC hafıza kartı problemi çok fazla sayıda görülmeye başlandı ve o telefonların çoğu pert oldu. Bende iki tane Note 2 vardı. Biri eMMC (sudden death) arızası yüzünden gitti ama diğeri 7 seneyi devirmesine rağmen halen domuz gibi çalışıyor. Bozuk olan için eMMC değişimi yapılabilirdi ama Note 2 çok eskide kaldı, yaptırmaya değmezdi. Şimdi anne telefonu olarak iş görüyor.
    vallaha hocam note 2 ablam da var hala kullanıyor 4.5 yıl oldu maşallah hiç arıza vermedi desem olmaz mutlaka verdi ama tuş arızası yada küçük ufak tefek arızalar

• quote:

vallaha hocam note 2 ablam da var hala kullanıyor 4.5 yıl oldu maşallah hiç arıza vermedi desem olmaz mutlaka verdi ama tuş arızası yada küçük ufak tefek arızalar

Alıntıları Göster
    Note 2'yi ilk çıktığında 2012 sonbaharında almıştım.

O telefon o gün için zamanının ilerisinde bir telefondu. Yıpranma sebebiyle arka kapağı, çerçeveyi kendim değiştirmiştim. Bir ara Deji batarya taktım, halen kullanılıyor. Bütün uygulamaları kapattım, şu anda telefon görüşmesi, Whatsapp ve Instagram kullanıldığı için şarjı 3 gün kadar gidiyor. Gittiği yere kadar gidecek.

• quote:

O telefon o gün için zamanının ilerisinde bir telefondu. Yıpranma sebebiyle arka kapağı, çerçeveyi kendim değiştirmiştim. Bir ara Deji batarya taktım, halen kullanılıyor. Bütün uygulamaları kapattım, şu anda telefon görüşmesi, Whatsapp ve Instagram kullanıldığı için şarjı 3 gün kadar gidiyor. Gittiği yere kadar gidecek.

Alıntıları Göster
    ewt hocam aynen haklısınız resmen para tuzağı özellikle cihazlara 2 yıl ömür biçiyorlar

• quote:

ewt hocam aynen haklısınız resmen para tuzağı özellikle cihazlara 2 yıl ömür biçiyorlar

Alıntıları Göster
    Iphone 3GS ve 4S'ten sonra anladım ki bana uyan sistemin adı Android. Android amiral gemisi modeller bu seneye kadar hep $ 1.000.- civarı olurdu ama son 2 yıldır $ 1300 dolar civarında seyrediyor. Böyle bir telefonu eğer bu süre içinde pert olmazsa minimum 4-5 sene kullanmayı planlarım. Zorunlu haller dışında 5 seneden önce model değişmeye gayret etmem. Telefonun ilk alım maliyeti 5 yıla bölününce pek rahatsız etmiyor.

• quote:

Alıntıları Göster
    Note 2'mi özledim vallahi. Benimkisi anakart yakmıştı yedek parça olarak satmıştım. Alan kişi de ekranı için almıştı.

S7'im de bugün ateş gibi oldu. Sonra kendine geldi. Şimdilik idare ediyoruz. Anakartından ciddi şüpheleniyorum artık.

• quote:

Iphone 3GS ve 4S'ten sonra anladım ki bana uyan sistemin adı Android. Android amiral gemisi modeller bu seneye kadar hep $ 1.000.- civarı olurdu ama son 2 yıldır $ 1300 dolar civarında seyrediyor. Böyle bir telefonu eğer bu süre içinde pert olmazsa minimum 4-5 sene kullanmayı planlarım. Zorunlu haller dışında 5 seneden önce model değişmeye gayret etmem. Telefonun ilk alım maliyeti 5 yıla bölününce pek rahatsız etmiyor.

Alıntıları Göster
    ewt celebic hocam benimde alma nedenim 4-5 sene kullanmaktı s7 mi ama 2.5 yıl anca gitti beni yarıyolda bıraktı
    telefoncuya vermiştim 2019 un 11nci ayında ekran değişimi dedi yaptırdım ama hala yeniden başlatmalar devam etti
    belli bir süre kullandım ama iyice aşırı olmaya başladı samsung Galaxy s7 powered by android de takılı kalıyor bazen ise
    download mode getirdim zar zor sonra tekrar yeniden başlatıncada samsung yazısında sonra işletim sistemine girdi menülere am asonra yine dondu yeniden başlatıp durdu belli bir süre gitti işte dün değil önceki n verdim ekranı yaptırdığım yere haber bekliyorum yazılım yükleyememişler öğleden sonra gelecek dedi anakartı test edecez bakacaz dedi neyi var diye

• hasangul01 kullanıcısına yanıt
    kendimde degisdiririm sorun olmazda Deji ile orjinal arasında çok fark oluyormu acaba ? Birde piyasaya bakıyorum orjinal diye satılan bataryalar hep OEM tarzı
  • 
Sayfa: önceki 46814682468346844685
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.