Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4654. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 46524653465446554656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O hocam 100 liraya yaparsa iyiymiş ya
    Telefonu teslim ettiniz mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Verdim. Şimdi oradayım. Yazılım atmaya çalışıyorlar bakalım ne olacak. Bende merak ediyorum.

• turklucky kullanıcısına yanıt
    İnşallah yazılımla kurtarırsınız
    Merakla sonucu bekliyorum

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Telefonu ilk aldiğimda 6 -6.30 saat ekran surwsi aliyordum kademelo olarak duştu şu an 4-5 saat arasi ekran suresi roomlar pile etki eder mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hukuk1453 H kullanıcısına yanıt
    Ekran süresini etkileyen kullanıma bağlı o kadar çok etken var ki. Kısaca şöyle söyleyeyim stock roma göre 45 dk. veya 1 saat kadar daha fazla ekran süresi alıyorum black diamond n8 v2 ile.

Nedir güncel durum?

Hocam son durum nedir

• mythief kullanıcısına yanıt
    Hocam cevabınız için teşekkür ederim.

Root vs gibi terimlere hiç hakim değilim, yalnızca diğer forumdaşların antutu puanlarından biraz yukarıda puan elde etmiş olmam dikkatimi çektiği için sorgulamadan edemedim. Sizinde söylediğiniz gibi işlemci ve gpu nun farklı oluşu + telefonun içindeki uygulama ve eklentiler vs etkilemiş olmalı bu durumu. Tekrardan teşekkürler 👍🏻

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • receep 32 R kullanıcısına yanıt
    Yazılımla çözemedi yarın içini açıp piline bakıcam dedi. Piliyle alakalı olabilir dedi. Bakalım yarın ne olacak? Haber vereceğim.

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Yarın belli olacak. Pilinden şüpheleniyorum dedi. Sonucu yazıcam hocam.

• Lightrom kullanan varmı arkadaşlar. Onu da denemek istiyorum. NFE v5 in yayınlanması uzun sürecek galiba. Lightrom kullananlardan deneyimlerini aktarmalarını rica ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FB9D01650

Hocam sen önce ne yakmak istediğine karar ver ona göre bilgim varsa yardımcı olurum bende çekingendim 3 4 tane custom rom denedim. Bu forumda bilgisi benden çok arkadaşlar var. Zor birşey değil. Ne yapamıyorsun nerede takılıyorsun onu söyle sen.
    Valla hocam en baştan daha odin ile TWRP yi yüklüyorum ama ses açma+orta tuşpower a basarak açtığımda yine kendi normal eski recovery menüsünde açılıyor
  • alastor06 A kullanıcısına yanıt
    Hocam ayarlardan oem kilidini açmadan olmaz iş. Twrp yüklenmez.

• İyi aksamlar diliyorum arkadaşlar.4 yılımızda giriyoruz artık S7 ile ve maşallah halâ taş gibi.ama ilk aldığımiz güne göre kamera performansinda ciddi bir düşüş mü var yada yeni çıkan telefonlar ile kiyasladigimiz icinmi bize öyle geliyor.işin açıkçası ilk aldigimda her gun otun böceğin fotoğrafını çekerdim şimdi hiç öyle bir isteğim kalmadı.Hakikaten guncelllemeler ile programlı eskitme mi yapıyor bu firmalar? Sizde kamera kalitesindeki durum ilk gune göre nasıl acaba

• moon74 M kullanıcısına yanıt
    Hocam benim lensin camında dikkatli bakılınca görülebilen kılcal çizikler oluştu. O sebeple biraz kötü çekiyor. Sizde de bu tarz bir durum olmuş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: moon74

İyi aksamlar diliyorum arkadaşlar.4 yılımızda giriyoruz artık S7 ile ve maşallah halâ taş gibi.ama ilk aldığımiz güne göre kamera performansinda ciddi bir düşüş mü var yada yeni çıkan telefonlar ile kiyasladigimiz icinmi bize öyle geliyor.işin açıkçası ilk aldigimda her gun otun böceğin fotoğrafını çekerdim şimdi hiç öyle bir isteğim kalmadı.Hakikaten guncelllemeler ile programlı eskitme mi yapıyor bu firmalar? Sizde kamera kalitesindeki durum ilk gune göre nasıl acaba
    Bence bu durum uzun süreli kullanıma bağlı sıkılma sendromu ile ilgili duruyor :) Bahsettiğiniz gibi yeni telefonların kameralarının daha iyi olması da işin diğer yanı oluyor.

Yeri gelmişken fikrimi yazayım. Apple ile literatüre giren bu planlı eskitme konusunda ise özellikle Apple olayında müşteri de olsam ben aslında şirketi haklı buluyorum. Yaptıkları aslında mühendislik açısından doğruydu ama yapış ve olayın ortaya çıkış şekli problemli oldu. Li-ion pillerin kapasitelerinin zamanla düşmesi malum, bu durum yüksek CPU frekansında çalışan telefonun bazı durumlarda aniden kapanmasına sebep olunca onlar da çözümü çalışma frekansını düşürmekte bulmuşlar. Problem mühendislik açısından aniden kapanma mı yoksa yavaş da olsa kararlı bir şekilde çalışması mı sorusuna indirgenmiş, onlar da yavaş ama kararlı çalışmasını tercih etmişler. Hatırladığım kadarıyla pil değişince problem de düzeliyordu.

Ancak olayın orta çıkış şekli Apple adına tam bir kepazelik oldu, yer yerinden oynadı. Oysa bunu müşterilerine artı bir özellik olarak açıkça sunsaydı eminim kullanıcıların büyük bir çoğunluğu telefonun kararlı çalışmasından memnun kalarak CPU frekansını düşürürdü.

Planlı eskitme zaten en baştan yapılıyor. Seçilen malzeme kalitesiden, tasarıma kadar telefonun 3-4 yıl ömrü olacak şekilde tasarlıyorlar. Eskiden taş gibi olan Japon arabaları bile artık 10 yıl planlanarak tasarlanıyor. Sonuçta bunların hepsi sarf malzeme olarak görülüyor. Kullanıyorsun, atıp yenisini alıyorsun.

Ancak firmaların yazılım bazından bilinçli bir eskitme yaptıklarını zannetmiyorum. Yazılım sürecinde zaten doğal olarak eskitme gibi görülecek birşey var o da yeni yazılımın çoğu zaman daha fazla kaynak tüketmesidir. Yeni özellik geliyor, yazılımcının daha önce yazdığı prosedür güncelleniyor vs. sonunda yazılım yeni özellikleri sunabilmek için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyuyor. Üreticinin kıllığına şuraya söyle kod koyayım da bu uygulama ağır çalışsın demesine gerek bile kalmıyor, üstelik böyle yapsa ticari olarak büyük bir risk almış olurdu. Nitekim Apple başına neler geldi gördük, bir sürü tüketici davası açıldı, ticari itibarı zedelendi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mythief -- 1 Kasım 2019; 10:42:39 >

• Gençler benim son zamanlarda cihazım ısınmaya başladı. Saçma sapan şekilde ısınmalar ve mobil'den internete erişim sıkıntıları yaşamaktayım.

Belki operatörden de kaynaklanıyor ama bunu son zamanlarda çok yapmaya başladı. Arkadaşımın s7'si bu ısınmaları sıkça yapa yapa anakartı yakmış. 800 TL anakart parası istemişler vb.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mythief

Bence bu durum uzun süreli kullanıma bağlı sıkılma sendromu ile ilgili duruyor :) Bahsettiğiniz gibi yeni telefonların kameralarının daha iyi olması da işin diğer yanı oluyor.

Yeri gelmişken fikrimi yazayım. Apple ile literatüre giren bu planlı eskitme konusunda ise özellikle Apple olayında müşteri de olsam ben aslında şirketi haklı buluyorum. Yaptıkları aslında mühendislik açısından doğruydu ama yapış ve olayın ortaya çıkış şekli problemli oldu. Li-ion pillerin kapasitelerinin zamanla düşmesi malum, bu durum yüksek CPU frekansında çalışan telefonun bazı durumlarda aniden kapanmasına sebep olunca onlar da çözümü çalışma frekansını düşürmekte bulmuşlar. Problem mühendislik açısından aniden kapanma mı yoksa yavaş da olsa kararlı bir şekilde çalışması mı sorusuna indirgenmiş, onlar da yavaş ama kararlı çalışmasını tercih etmişler. Hatırladığım kadarıyla pil değişince problem de düzeliyordu.

Ancak olayın orta çıkış şekli Apple adına tam bir kepazelik oldu, yer yerinden oynadı. Oysa bunu müşterilerine artı bir özellik olarak açıkça sunsaydı eminim kullanıcıların büyük bir çoğunluğu telefonun kararlı çalışmasından memnun kalarak CPU frekansını düşürürdü.

Planlı eskitme zaten en baştan yapılıyor. Seçilen malzeme kalitesiden, tasarıma kadar telefonun 3-4 yıl ömrü olacak şekilde tasarlıyorlar. Eskiden taş gibi olan Japon arabaları bile artık 10 yıl planlanarak tasarlanıyor. Sonuçta bunların hepsi sarf malzeme olarak görülüyor. Kullanıyorsun, atıp yenisini alıyorsun.

Ancak firmaların yazılım bazından bilinçli bir eskitme yaptıklarını zannetmiyorum. Yazılım sürecinde zaten doğal olarak eskitme gibi görülecek birşey var o da yeni yazılımın çoğu zaman daha fazla kaynak tüketmesidir. Yeni özellik geliyor, yazılımcının daha önce yazdığı prosedür güncelleniyor vs. sonunda yazılım yeni özellikleri sunabilmek için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyuyor. Üreticinin kıllığına şuraya söyle kod koyayım da bu uygulama ağır çalışsın demesine gerek bile kalmıyor, üstelik böyle yapsa ticari olarak büyük bir risk almış olurdu. Nitekim Apple başına neler geldi gördük, bir sürü tüketici davası açıldı, ticari itibarı zedelendi vs.

Alıntıları Göster
    Sıkılma olayı kaşıntı şeklinde kendini belli ediyor tabi 😂 ancak özellikle dikkatimi çeken hususlardan birisi deklanşör gecikmesi.ilk gunlerde 0 gecikme ile fotoğraf çekimi yaparken şu anda bu süre görece daha uzun.boyle olunca hareketli nesnelerin cekimi sıkıntı oluyor.keza gece çekimleri efsane iken şu an ile ilk alındığı gün çekilen ayni resimleri kiyaslasigimda fark görülüyor.zamanla programlarla şişen ram, hafıza v.s sebebi ile işlemcinin ilk gün reaksiyonunu göstermediğini düşünüyorum (özellikle android icin)
    Sonuçta bize bi masraf görünüyor bu aralar 😀

• Açtım hocam. TWRP yükleniyor,tarif edildiği gibi auto reboot işaretini kaldırıp kendim önce ses kısma+orta tuş+on/off a basarak yeniden başlayınca ses kısmada olan parmağımı ses açmaya alıp bekliyorum küçük recovery booting yazısı yanıp yanıp sönüyor
  • moon74 M kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. Varsa bile çok çok azdır. Mesela zamanında Nokia N70 kullanan biri olarak ondan önce efsane 6600 arasında fark vardı şimdi bunlar arasında ne kadar fark varsa yeniler ile de elbette olacak. Mesela eskiden çekilen filmi bu kamera o zaman olsa müthiş diyebilirsin. Şimdi izlediğimiz reklamlardan gördüğümüz telefonlardan Uygulama yazılımlarından kısaca yeni nesil görsel herşeyden beynimizin algısı değişiyor. Gidip note 10 alsan da 2 yıl sonra daha farklı kamera lensleri daha iyi yazılımlar ile note 10 u da beğenmeyecek kimse. Bence firmalar eskitme yapmıyor. Yenilikleri oldukça farklı şeylerle insanlara sunuyorlar. Bu böyle devam edecek. Sensör boyutları aynı olup yazılımlar yardımı ile harikalar gerçekleştiren telefonlar var. Samsung da yıllardır aynı sensör boyutunu kullanıyor.

• 
Sayfa: önceki 46524653465446554656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.