Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4583. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45814582458345844585
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk sürümlerde hatalar vardı. Sizin için daha iyi olmuş bence. Yüklemesi de çok basit. 1-2 defa yapınca öğrenirsiniz.
    Bu işlere girmeden yapılacak en önemli şey yedek almaktır. Tekrardan hatırlatayım dedim.

Yapılacak şeylerin kabaca adımlarını ben yazayım. Nasıl yapıldığını zaten rambo-ft nin rehberliğinde halledersiniz.

1.) Geliştirici ayarlarından OEM kilidini açacaksınız.

2.) Odin ile twrp kuracaksınız.

3.) Twrpden telefonu formatladıktan sonra blackdiamond romu yükleyeceksiniz.

Bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mura2163 -- 22 Haziran 2019; 16:7:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teknik konulara hiç hakim değilseniz yanlış yapma riskiniz var. Tavsiyem bilmediğiniz konuları google'dan araştırarak (örn; root nedir, rom'da aroma nedir gibi) öğrenmenizdir. Biraz bu konulara hakim olduktan sonra gerisi kolay. Arkadaşların ilettiği linki kullanarak istediğiniz rom'u yükleyebilirsiniz.

• Ben kendime yol belirliyorum yavaş yavaş. Şimdi twrp indirdim black diamond v4 indirdim. Başka ne indirmem lazım. Eksik yapmamam için.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mura2163 kullanıcısına yanıt
    Ne yedeği almam lazım dosya falan mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FB9D01650

Ne yedeği almam lazım dosya falan mi?
    Kişilerini, dosyalarını vb. kaybedersen üzüleceğin her şeyi yedekle. Eksik olan Odini de indir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mura2163 -- 23 Haziran 2019; 1:4:50 >
  • Sizin için en iyi kaynak (bu sayfayı baştan aşağı okumanızı öneririm): Samsung Galaxy Geliştirici Merkez Üssü

BlackDiamond rom'u için bir anlatım zaten hazırlamıştım, buyrun: Galaxy S7/S7 Edge için Android 9 Pie ROM: BlackDiamond V2 | En İyisi!

"V2" kısmına takılmayın, siz indirdiğiniz V4 ile bu yazıdaki işlemlerin aynısını yapabilirsiniz. İlgili yazıdaki BLACKDIAMOND PIE ROM – YÜKLEME TALİMATLARI bölümüne direkt uğrayıp işlemlere başlayabilirsiniz. Her aşama çok ama çok önemli. Lütfen dikkat, Gereksinimler, İndirilecekler gibi kısımları atlamadan, her satırı anlayarak ve gerekenleri yaparak ilerleyin. Orada yazdıklarımı yine buradan tekrar etmek istemiyorum ancak özet geçmem gerekirse:

1) Bootloader kilidini açın.
    2) Root yapın, root esnasında TWRP yüklemiş olacaksınız zaten.
    3) TWRP yükledikten sonra sayfadaki (1.,2.,3... diye sıraladığım) yükleme aşamalarını takip ederek önce BlackDiamond ZIP dosyasını daha sonra ise CSC Selection 3.0.0 ZIP dosyasını TWRP'den yükleyin.
    4) Son olarak BlackDiamond'un root fonksiyonu olmadığından root işlemlerini tekrarlamanız gerekecek. Neden iki kez rootluyorum derseniz, malesef rom'un yapımcıları root'u entegre etmediğinden bir daha root yapmak gerekiyor.

Bu kadar. Çok detaya girersem kafanız karışır. Benim anlatımlarımı, olabildiğince baside indirgediğim halde eleştirenler vardı. Örneğin, bir anlatımda, bir türlü işlemleri gerçekleştiremeyip kızan bir takipçimle sıkı diyalog kurmuş, en sonunda indirdiği dosyaları hafıza kartına atmadığından sorun yaşadığını anlamıştım. Kendisine bu kadar basit bir işi neden yapamadığını sorduğumda ise cevaben "Sen arşivin içindeki dosyaları hafıza kartına çıkarın demişsin. Ben ne anlarım çıkarmaktan!? Bana deseydin ki arşivin içindeki dosyaları hafıza kartına at, ben yapardım" şeklinde dönüş almıştım.

Demem o ki, anlayarak yapmaya çalışın. İşlemleri yaparken takıldığınız noktalar olursa yine yardımcı olmaya çalışacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 23 Haziran 2019; 2:8:14 >

• Csc selection dosyasını indirmedim. O şart mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FB9D01650

Csc selection dosyasını indirmedim. O şart mı?
    Değil hocam v4 te direk kendi seçiyor csc kodunu

• Hocam en son yukledim bildirim vs geldiginde ses bi acayip geldi. Birde pil 3200 gosteriyor. Ayrica açılınca pil gostergesi yuvarlak icinde çıktı. Anlamadım ama olmuştur herhalde

• SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Hocam birşeyler daha indirdim ben resim attım evde internet yok.
    Pakette bitti gibi burda kurmam gerekenler nedir. Romu kurarken stock yazıyordu alttada secenek vardı ona basınca samsung uygulamaları ve google uygulamarı çıkıyordu. Youtube da 19 dakikalık videodaki gibi yaptım. Stock olanı seçersem ne olur onu merak ediyorum. bu indirdiklerimden navbar ve normal nedir. Moro kernel diyor onu yuklemek için magisk istiyor moro kernelin avantaji nedir. Son olarak benim istediğim bildiğin stock note fe nin orjinal hali Yuklerken cıkan stock ibaresi mi?

• - CSC dosyası arkadaşın da dediği gibi şart değil. Önceki versiyonda gerekiyordu. Bu versiyonda gerekmiyor.
    - Pil kapasitesi yanlış görünüyor olabilir, geliştirici bu durumu çok takmamamız gerektiğini belirtmiş. Çünkü oradaki yazan 3200 değeri sadece görsel anlamda, gerçek anlamda değil.
    - Rom'u yüklediyseniz başka kurmanız gereken bir şey yok. Root ile ilgileniyorsanız onun için ekstradan Magisk'i yükleyebilirsiniz.

@DrTechno

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 23 Haziran 2019; 9:43:43 >
  • Hocam az önce black diamond nfe v4.0 yükledim, game tools için navbarsız olanı seçiyorum, navbar eklesin mi kısmında da no navbar diyorum ama nafile, bir türlü gametools gelmedi yine, nasıl çözücem bu işi anlamadım. Seçeneklerde var, game launcher da doğru çalışıyor ama gametools gelmiyor bir türlü. Neyseki elzem bir şey değil de gidiyor bir türlü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: P1vsCPU

Hocam az önce black diamond nfe v4.0 yükledim, game tools için navbarsız olanı seçiyorum, navbar eklesin mi kısmında da no navbar diyorum ama nafile, bir türlü gametools gelmedi yine, nasıl çözücem bu işi anlamadım. Seçeneklerde var, game launcher da doğru çalışıyor ama gametools gelmiyor bir türlü. Neyseki elzem bir şey değil de gidiyor bir türlü.
    Ben note8 portundayım. Navbar aktif ve gametools da navbar için olan çalışıyor. Oyunda rahatsız etme ve oto parlaklık kilidi için kullanıyorum. Çok elzem bir şey değil ama olması iyi oluyor.

Aynen dostum, en kötü ihtimal rahatsız etme diye bildirim panelinden bişi seçiyorum olay çözülüyor, ama özellik işte, insan arıyor. Mesela şu an black diamond v4 seçitim, csc yerime kurulumu omc üzerinden yaptım. csc kodum bambaşka bir ülkede, zararı nolur bilmem, baktım olmadı n9 portuna geçerim ben de şimdilik bunla devam bir hafta falan, bu güncelleniyor diye tercih ediyorum aslında :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: P1vsCPU

Aynen dostum, en kötü ihtimal rahatsız etme diye bildirim panelinden bişi seçiyorum olay çözülüyor, ama özellik işte, insan arıyor. Mesela şu an black diamond v4 seçitim, csc yerime kurulumu omc üzerinden yaptım. csc kodum bambaşka bir ülkede, zararı nolur bilmem, baktım olmadı n9 portuna geçerim ben de şimdilik bunla devam bir hafta falan, bu güncelleniyor diye tercih ediyorum aslında :)
    VoLTE kullanmıyorsanız cscnin çok bir önemi yok.

• Almanya'da degisim kampanayasi var, eski Samsung S7 Edge telefonuma 200 euro sayiyorlar, sizce vermek mantikli olur mu ?
  • eDDiè kullanıcısına yanıt
    Buyback dahil ise, hangi modeli alacağınıza bağlı..

Çok aradığım bişi değil hocam, önemsiz o zaman benim için, cevabınız için teşekkür ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankebut34_57

Buyback dahil ise, hangi modeli alacağınıza bağlı..
    dogrudan nakit vereceklermis, istedigin modeli alabilirsin veya almayabilirsin :)
    https://tradein.teqcycle.com/samsung

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eDDiè -- 23 Haziran 2019; 18:34:1 >
  • Bd 4 romu güncel pil durumum.
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 45814582458345844585
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.