Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (458. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 44 plaka

quote:

Orijinalden alıntı: WoLKovY

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exzomy

Kardeş note 4 kullandığımda da neredeyse 2 saat ekranı hiç kapatmadım böyle bir sorun olmamıştı. Bir kaç kez daha tekrarlanması halinde gönderirim. Önceki kapandğında telefon ilk önce aniden titreşime aldı kendini yaklaşık 15 20 saniye titredi hiçbir tuş çalışmadı güç düşmesi dahil sonra telefon kendini kapatıp açtı. Yani hemen peşin hükümlü olmamak için 1 hafta bekleyeceğim eğer sorun olursa tekrardan gönderirim servise

Hocam xda'daki forumda kimileri hard format atarak çözdüğünü, kimileride yeni gelen güncellemeyle geçtiğini söylemiş. Ben yarım yamalak ingilizcemle bunu anladım sizde bakın isterseniz.
    http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/random-restarts-t3339941/post65930306#post65930306

Hocam eğer ki donanımsal bir sorun yok ise iyi bir temizlik yapılıp tekrar kontrol edilmeli. Şuan sadece hard format denenebilir...

Donanımsal sorun olsa 1 2 kişide şansa meydana gelir. Bu olayı çoğu kişi yaşamış. Bana yazılımsal bir sorun gibi geldi. Android 6 daha taze sürüm sorunları olabilir. Güncellemeler ile geçebilir ama insan yine de tedirgin oluyor? Bu olayı yaşayan arkadaşlar tekrar aynı sorunu yaşadılar mı bizi bilgilendirebilirler mi? Belki yüklediğiniz uygulamaların uyumsuzluğundan da olabilir. Veya SD kartınızda sorun varsa da yapabilir.

Konu ney hocam

Telefonun kendi kendine açılıp kapanması hocam nadir de olsa...

Evet benimde şimdiye kadar 2 defa oldu hatta birinde 4 dk açılmadı ama ondan önce 2 tane uygulama indirmiştim ve hemen sildim bir daha da olmadı ...inşallah uygulama kaynaklıdır benimde tahminim o yönde

Tam bunu yazdıktsn sonra yine kendiliğinden kapandı ve 2-3 dk hiç açılmadı bu nedir ys gerçekten yszılımsal bir sorun mu yoksa donsnımsal mı nereden anlayacağız? Canım çok sıkıldı...

Hocam bunu sadece siz değil bir çok kişi yaşıyor. Xda'da konu açmışlar. Kimileri hard format açınca geçti demiş kimileri yeni gelen güncellemeyi yapınca geçtiğini söylemiş. Android 6'nın daha ilk sürümü uygulamalarla optimizasyonu olmayabilir. Ben g4 kullanırken onda da ilk android 6 geldiğinde bazı uygulamalarda 4 saniye civarı takılıyordu. Bir kere telefon kitlendi reset attı. Yeni sürümlerde olabiliyor böyle sorunlar. Donanımsal sorun olsa herkeste olması mümkün değil. İphone 6s, 6, 5s, 4s'de ios 9.0.2 geldiğinde onda da kendi kendine restart atma sorunu vardı daha sonra güncelleme ile düzeltmişlerdir. Arkadaş 4s kullanıyor 9.0.2 var bende de arada bir restart atıyor diyor. Telefonun bugünkü restartında hangi uygulamalar açıktı hocam?

Xda konusu :http://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/random-restarts-t3339941/post65930306#post65930306

Hocam yazılanlarda 2-3 dk boyunca kapalı kaldığını söyleyen varmı. İngilizcem olmadığı için bakamadım

Benimde ingilizce pek iyi değil ama az çok anlıyorum. 3 times filan diyorlar 3 dakika açılmıyor heralde

Telefon restart attığında hangi uygulama yüklüydü? Büyük ihtimal uygulamalarla alakalı. Telefona hard reset atın ve o uygulamaları tekrar indirmeyin böyle çözülebilir.

Şüpheli uygulamaları silmiştim zaten . Şu anda yüklü uygulamalar eskiden beri kullandığım uygulamalar ,peki bu güncelleme nezaman gelecekmiş hocam?

Hocam sürekli kullandığınız uygulamalarda da android 6da sorunlu olabilir. Şu an optimizasyon sorunu var. Xda'dakiler gelen güncelleme ile geçtiğini söylemiş. İsterseniz birde hard format atmayı deneyin. Güncelleme ne zaman gelir onu bilemeyiz ama 2 hafta gelebilir. Yabancı ülkelere dağıtılmış bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Orijinalden alıntı: silversmith

Merhaba arkadaşlar,

LG G5'ten bir haber yok. İncelemek için zaman da gerekecek, kullanan olacak ta artı eksi yönlerini öğreneceğiz.

O yüzden Note 5 ile S7 Edge arasında kararsız kaldım. Sizce artı eksi yönleri olarak ne yapmam gerekiyor? S7'ler daha yeni çıktı ama telefonlarınızdan memnun musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

+1 bende note 5 ile s7 edge arasında kaldım arada 1000 tl gibi fark var.Note dan s7 ye geçen arkadaşlar vardı değer mi sizce.

Ben şimdi Note 5'i elemek üzereyim, Z5p ile S7 Edge arasında mekik dokuyorum. Aslında acele olmayacaksa ki benim acelem var ve şuan 3310 vari bir telefon kulanıyorum. Note 6'yı beklemek daha mantıklı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Citizen'in Pengueni

quote:

Merhaba arkadaşlar,

LG G5'ten bir haber yok. İncelemek için zaman da gerekecek, kullanan olacak ta artı eksi yönlerini öğreneceğiz.

O yüzden Note 5 ile S7 Edge arasında kararsız kaldım. Sizce artı eksi yönleri olarak ne yapmam gerekiyor? S7'ler daha yeni çıktı ama telefonlarınızdan memnun musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

+1 bende note 5 ile s7 edge arasında kaldım arada 1000 tl gibi fark var.Note dan s7 ye geçen arkadaşlar vardı değer mi sizce.

Ben şimdi Note 5'i elemek üzereyim, Z5p ile S7 Edge arasında mekik dokuyorum. Aslında acele olmayacaksa ki benim acelem var ve şuan 3310 vari bir telefon kulanıyorum. Note 6'yı beklemek daha mantıklı.

sıkıntı zaten o hocam eski telefonun bataryası yandı bildiğin 4 saatte şarj oluyor 1 saate bitiyor.Samsung wave 2 mi ne öyle bir telefon buldum onunla idare ediyorum şimdilik.Note 5 i alıp 2 sene sonra bu zamanlarda note 7 mi alsam diyorum bir yandan da almışken iyisini alayım diyorum.

• bende fark edemiyorum bu pembe ekran olayını s7 edge ekranımdan cektım
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: gury

bende fark edemiyorum bu pembe ekran olayını s7 edge ekranımdan cektım

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Sizin ekranınızda pembelik olsa bile ekran alıntısında gözükmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Buda pil süresi normal mi bilmiyorum ama bir önceki telefonum lg g4 en fazla 30 saat kalıyordu oda fazla kurcalamadan
    s7 edgede en azından rahat kuracalaybılıyorum telefonu
    bu sürenın ıcınde 20 dk yarış oyunu toplam 3 saat nette dolasım 1 saat spotfy kullanımı 15 dk youtube whatzp yazısma 1 saat tel görüşme wifi ve mobil veri sürekli açık güçtasarruf modları kapalı.telefonda 6 adet oyun kurulu.
    bu şekle göre bana gayet iyi geldi batarya kullanımı ama benim istediğim şu mobil veriyi sadece geceleri oto kapatacak program lazım oda root olması lazım mış.

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• Daha ne olsun arkadaşlar! farka bakar mısınız!

https://www.youtube.com/watch?v=37ed7BRRm1Y
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

Orijinalden alıntı: YoungCrew

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Orijinalden alıntı: YoungCrew

beyler liquid crystal mı tavsiye edersiniz yoksa ultra hybrid mi
    acil cevap verebilirseniz sevinirim şimdi müsaitim hemen sipariş verecem

Hocam ince ve kibar bir kılıf istiyorsanız liquid crystal , tam koruma isterseniz kalın olmasini onemsemiyorsaniz ultra hybrid alın.

siz hangisini tercih ederdiniz? ben hem korusun hem kaba olmasın istiyorum ultra hybrid çok kaba mı?

Ultra Hybrid çok kaba değil hem de koruması iyi. Ordu standartlarında koruması var. Liquid Crstyal koruma açısından zayıf.

sizce Neo Hybrid kılıfı nasıl ?

• quote:

Orijinalden alıntı: classmanxx

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dimsag

quote:

müşteri memnuniyeti diye birşey yok yeni cihazı servise yolluyorlar belli bu cihaz değişecek başka alternatifi varmı ver müşteriye yeni cihaz diğerinide kusurlu üründen iade et çok mu zor insanların heveslerini kırıyorlar.

Hocam yalan dogru bilememde kapali kutu teslim ettigimiz icin servisin gormesi lazim dediler ayrica ellerinde yokmus magazada stok bitti bekliyoruz dediler s7 gercekten harika bir telefon olmus bu olaylar can sıkıyor ayri konu

Hocam pembe ekran da full beyaz bir fotoğrafı açınca direk belli ediyor mu kendini? Pazartesi veya salı günü vatandan cihaz geliyor gidip orada açıp oradaki elemanlarla kontrol edeceğiz. Bu pembe ekran sorununa özellikle bakmam gerek.

mrb benimde media markt dan cihaz gelecek gidip mağazada açmanın bir avantajı varmı işyerine gelecek cihaz benim.ama açıkcası bu biryerlerini kontrol etme işi hiç hoşuma gitmiyor sanki ikinci el telefon alıyoruz.

Hocam internetten sipariş verdiyseniz 14 gün içinde koşulsuz cayma hakkınız var. Eğer mağazadan gidip satıp aldıysanız cayma hakkınız bulunmuyor. Ben o yüzden mağazaya gidip adamların gözünün önünde bütün testleri yapacağım. Sorun çıkarsa onlarda görürler cihazı direk değişime alırlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: exzomy

Aynen kardeşim dediğin gibi güncelleme ile düzelmiş sorun dediğim gibi 1 hafta kullanacağım sık sık tekrarlanması ona göre işlem yaparım şöyle bir durumda var bazen bazı uygulamalar buna nin olabiliyor. Mesela vakıfbank mobil uygulamadan çıkınca 5 saniye kadar uygulamar görünmez oluyordu note 4 de. Yani yazılımsal olma durumu yüksek çünkü bu tür sorunlar her zaman oldu note 4 s4 s5 no5 falan hepsinde ama zamanla düzeliyor

Evet hocam banada yazılımsal geldi. Daha önce note 4 note 5de de olmuştu. Büyük güncellemelerden sonra oluyor bu sorunlar 1 2 güncellemeye geçiyor. Konudaki arkadaşların dediklerine göre bu restart olayı uygulamalardan kaynaklanıyor. Restart çok tekrarlarsa tuşlar ile hard format atmada fayda var. Xda'daki arkadaşların bazıları güncelleme ile geçtiğini söylüyor sizde okudunuz. Bakalım Samsung Türkiye bu güncellemeyi bize ne zaman verecek tartışılır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

müşteri memnuniyeti diye birşey yok yeni cihazı servise yolluyorlar belli bu cihaz değişecek başka alternatifi varmı ver müşteriye yeni cihaz diğerinide kusurlu üründen iade et çok mu zor insanların heveslerini kırıyorlar.

Hocam yalan dogru bilememde kapali kutu teslim ettigimiz icin servisin gormesi lazim dediler ayrica ellerinde yokmus magazada stok bitti bekliyoruz dediler s7 gercekten harika bir telefon olmus bu olaylar can sıkıyor ayri konu

Hocam pembe ekran da full beyaz bir fotoğrafı açınca direk belli ediyor mu kendini? Pazartesi veya salı günü vatandan cihaz geliyor gidip orada açıp oradaki elemanlarla kontrol edeceğiz. Bu pembe ekran sorununa özellikle bakmam gerek.

mrb benimde media markt dan cihaz gelecek gidip mağazada açmanın bir avantajı varmı işyerine gelecek cihaz benim.ama açıkcası bu biryerlerini kontrol etme işi hiç hoşuma gitmiyor sanki ikinci el telefon alıyoruz.

Hocam internetten sipariş verdiyseniz 14 gün içinde koşulsuz cayma hakkınız var. Eğer mağazadan gidip satıp aldıysanız cayma hakkınız bulunmuyor. Ben o yüzden mağazaya gidip adamların gözünün önünde bütün testleri yapacağım. Sorun çıkarsa onlarda görürler cihazı direk değişime alırlar.

Ben cihazı media markt internet sitesinden aldım siz mağazadan alacaksınız sanırım o zaman bende cihaz geldikten sonra media markt a gitsem en azından onlarda test falan ne yapılıyorsa mağazada yaparlarmı benim gözümden kaçan şeyler olmasın diye.

• quote:

quote:

o zmn baska bır telefondan resım cektım bunda anlasılıyormu

• Klasör oluşturmayı bulamıyorum yardımcı olabilecek var mı?

• Beyler k.bakmayın forumda yeniyim .Benim samsung s4 telefonun var ve wifi si bozuk .Şöyle söyleyeyim açılmasına falan sorun yok ama wifi çekiminde bi sorun var modemler 1 metre uzaklastigimda bile tek dış çekiyor modemle dip dibe yaşamaya başladım :) lütfen yardım edin
    NOT: TELEFON 2. EL ALDİM ALDIĞIM ZAMANLARDA MOBİL VERİYİ KULLANIYORDUM O YÜZDEN FARKINDA DEGILDIM
  • quote:

quote:

quote:

o zmn baska bır telefondan resım cektım bunda anlasılıyormu

:) fıstık gibi ekran ya daha ne olsun inşallah benimkide böyle çıkar güle güle kullan arkadaşım.

• bence sıkıntı yok gibi duruyor
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben cihazı media markt internet sitesinden aldım siz mağazadan alacaksınız sanırım o zaman bende cihaz geldikten sonra media markt a gitsem en azından onlarda test falan ne yapılıyorsa mağazada yaparlarmı benim gözümden kaçan şeyler olmasın diye.

Aradım bugün dediğin gibi iade alıyorlar yarın iade ediyorum cihazı.s7 edge alacam s7 iade edip 2500 tlden s7 edge

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İnternetten sipariş verdiğiniz için öyle hakkınız var mı bilmiyorum ama cihaz elinize geçtiğinde gidip kontrol ettirebilirsiniz ki bence böyle bir şeye gerek yok. Siz kendiniz inceleyin sorun çıkarsa 14 gün içinde ben cihazı beğenmedim diyip cihazı koşulsuz bir şekilde iade edersiniz. Mağazara açtırır inceletirseniz belki bu hakkınız gidebilir tam bilmiyorum. Ben kredi kartı kullanmıyorum mecburen akrabamdan kart alıp mağazaya gidip ön sipariş verdim. Kart benim olsa internetten sipariş verirdim kesinlikle.

• gury G kullanıcısına yanıt
    Sıkıntı yok gibi hocam ekranın herhangi bir yerinde pembelik yok.
  • Anladığım kadarıyla pembeleşme probleminden dert yanan dostlarımız var.Zamanında Lumia 1520 cihazlarda pembeleşme ile başlayıp,ölü piksele doğru ilerleyen bir safha olarak gözlemlenmişti problem.

Probleminizin nedeni şu;Ekran ve hemen altında bulunan panel birbirlerine birleşik tasarlandıklarından dolayı,panelin ısınmasından ötürü bu pembeleşme ve devamında ölü piksel durumu ortaya çıkıyor.

Cihazınızı vakit kaybetmeden yetkili servise veriniz.Sevgiler

Not: Sıvı akışı ile soğutma sadece ısıya yaygın bir sirkülasyon sağlar.Panel mekanik aksam olduğundan ister istemez arta kalan ısıyı bünyesinde biriktirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BoDuR -- 20 Mart 2016; 18:56:53 >
  • 
Sayfa: önceki 456457458459460
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.