Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4570. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45684569457045714572
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefonun ekranı gitti :( arkadaşlar telefon çalışıyo arama, sms geliyo bildirim ışıkları herşey var. Ekranında kırık yok. Iç ekran gitti ama siyah ekran, görüntü gelmiyo. Telefoncu 600 tl dedi ama degmez bence dedi. Aynı Telefoncu iphone 6s plusu 130 a yaptı. Bu neden pahalı dedim, samsung gurubu pahalı dedi yedek parçası. Sizce gerçekten değmez mi, 600 tl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrayeyer -- 22 Mayıs 2019; 21:10:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugrayeyer kullanıcısına yanıt
    Benim de ekranı değiştirmem gerekiyor, değmez cidden hocam 3 yıllık telefon ekranına sırf amoled diye o para. Satıp yeni cihaza geçmek daha mantıklı bence

• bugrayeyer kullanıcısına yanıt
    Bence deger o sekilde telefonu 200 300 tl ye satarsin.. kullandigin telefonun yari ozellikte olanina 2500 tl verirsin sence mantiklimi ? Bende cok arastirdim s7 ozelliklerinde bir telefon olmadigi icin yaptirdim.. s7 de kullanilan amoled ekran kalitesi a 50 de yok .. kamera kalitesi a 50 de yok vs.. ekran kamera donanim olarak suanki 2000-3000 tl bandindaki her cihazdan daha iyi..

• srkngncy S kullanıcısına yanıt
    Çünkü S7 2016 yılında Samsung'un en tepe modeliydi. Şimdi A50 değil ki.

Ben olsam S7'yi uygun fiyata yaptıramıyorsam orta seviye bir cihaza bakardım.
  • turkcell aukey kablo'da indirime gitmiş turkcelli olan kaçırmasın güzel kablo....
    https://store.donanimhaber.com/a3/37/86/a33786bcc4180d3826d8bcdb77ca4d8a.jpg
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 23 Mayıs 2019; 21:41:30 >

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkürler.

• Geçen haftasonu yaptırdım ben kadıköy gsmiletişim firmasında.
    Ön cam kırıktı, ekran çalışıyordu ancak komple değişti. Pilini de değiştirttim. 1.250₺ tuttu. Rayici bu demekki, Samsung servisine de yaptırsan aynı para tutuyor.
    Bir sene önce kırılmıştı benim, o zaman yaptırmak yerine yeni Note FE almıştım.
    Şimdi yaptırınca anneme verdim, ona yeni telefon almak yerine.

• quote:

Orijinalden alıntı: efem-35

turkcell aukey kablo'da indirime gitmiş turkcelli olan kaçırmasın güzel kablo....
    https://store.donanimhaber.com/a3/37/86/a33786bcc4180d3826d8bcdb77ca4d8a.jpg
    çok sağ olun tam da kablo arayışındaydım. fiyat çok çok iyi aukey de öyle. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kasvet-efza

çok sağ olun tam da kablo arayışındaydım. fiyat çok çok iyi aukey de öyle. teşekkürler.

Alıntıları Göster
    rica ederim hocam
    turkcell bu ürünü kargo ile göndermiyor kurye ile gönderiyor,(benim kurye ile gelmişti) biraz geç geliyor fakat ürün çok kaliteli yıllarca kullan içinden bir tane 1.5 mt iki tane 1 mt ve iki tane 30 cm bütün kablolar hızlı şarja uyumlu...
    eğer kuryenin telefon numarasını öğrenirsen ne zaman eline ulaşacağını öğrenirsin senin için süper olur

Turkcell'den daha önce de alışverişlerim olmuştu. Önce kurye firmasında bir kaç oyalanıp ardından mng kargoya sevk ediliyordu. Yani eve teslimi mng yapıyordu. Bakalım bu sefer işleyiş nasıl olacak. Aukey qc 3.0 sarj aletini de telefonumla birlikte almıştım 2 senedir kullanıyorum. Fakat kablosu bozuldu artık. Çok geç şarj ediyor ve kullanamıyorum. Anker'e niyetlenmiştim 1 mt 40 tl idi. Fakat bu fırsat çok iyi oldu. Bunda uzun olan kablo 1.5 metre mi yoksa 2 mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kasvet-efza

Turkcell'den daha önce de alışverişlerim olmuştu. Önce kurye firmasında bir kaç oyalanıp ardından mng kargoya sevk ediliyordu. Yani eve teslimi mng yapıyordu. Bakalım bu sefer işleyiş nasıl olacak. Aukey qc 3.0 sarj aletini de telefonumla birlikte almıştım 2 senedir kullanıyorum. Fakat kablosu bozuldu artık. Çok geç şarj ediyor ve kullanamıyorum. Anker'e niyetlenmiştim 1 mt 40 tl idi. Fakat bu fırsat çok iyi oldu. Bunda uzun olan kablo 1.5 metre mi yoksa 2 mi?
    hocam 2mt imiş
    1.5mt yazmışım kusura bakma ...
    kutunun resmini ekliyorum bütün kabloların mt ....
    https://i.hizliresim.com/BOmNYG.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 24 Mayıs 2019; 12:52:29 >

Tamamdır

• Araba için şarj cihazı bakıyorum. Varmı memnun olan yanlız siyah olsa iyi

• dün burda arkadaş aukey kablo fırsatı paylaşmıştı. bende şarj adaptörü paylaşayım fiyatı düşmüş ihtiyacı olan değerlendirsin. hızlı, qc 3.0 sertifikalı ve çift girişli. ayrıca spigen genelinde indirimler var sitelerine bakabilirsiniz.
    https://www.spigen.com.tr/Spigen-F207-18W-Hizli-Sarj-Cihazi-Cift-Giris-USB-Qualcomm-30-iP-Intelligent-Power-Technology-Duvar-Sarji,PR-2821.html?

ayrıca yurt dışından ugreen alırım diyen arkadaşlar için ordan ürün almanın albenisi kalmadı artık. mesela 18w tek portlu ugreen sadece adaptörü 11 usd. paket gelince minimum %20 vergi eklenecek. bekleme süresi, garantisi vs. derken buradaki fiyatlar daha mantıklı. aynı durum dün arkadaşın paylaştığı kablo için de geçerli. şu da var örnekteki ürünler sertifikalı. qualcomm sertifikası olmayan daha ucuza ürünler de bulunabiliyor tabiki hem çinde hem burda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasvet-efza -- 24 Mayıs 2019; 22:51:12 >

• S7 LİGHT ROM V8 kuran var mı şuan v7 deyim
  • Garantiden batarya degisti ortalama hala 4 saat aliyorum hadi oyun oynamasam 5 saat yapar bence iyi degil ilk aldigimda 6 saatleri goruyodum anlamadim gitti

• quote:

Orijinalden alıntı: karakral1

Garantiden batarya degisti ortalama hala 4 saat aliyorum hadi oyun oynamasam 5 saat yapar bence iyi degil ilk aldigimda 6 saatleri goruyodum anlamadim gitti
    Pil değişimi yapanlar, yapacak olanlar için bir önerim var. Biraz zaman maliyeti olacak ama daha sağlıklı bir karşılaştırma olacaktır.

Telefonun pilini değiştirmeden önce cihazı fabrika ayarlarına getirip sıfırlayın.
    Telefona ekstra bir uygulama kurmayın ya da olmazsa olmaz derseniz maksimum 1 uygulama kurun. O da bence Whastapp, Telegram gibi bir sohbet programı olsa daha iyi olur. Benim fikrim hiç program kurmayın. Telefonla görüşün, tarayıcıdan nete girip takılın, hafızaya yüklediğiniz müzikleri dinleyin.
    Telefonda veri senkronizasyonu daima açık olsun. İnternet'e sürekli bağlı kalın, asla kapatmayın.
    Kullanım süresince WiFi'yi hiç kullanmayın.
    Şarjını %100 yapıp %5'e düşene kadar kullanın.
    Kullanım sürelerini not edin.

Pil değişimi yapıldıktan sonra yukardaki testi yine tekrar edip süreleri karşılaştırın. Sonrasında telefonunuzu istediğiniz gibi kişiselleştirip, sevdiğiniz uygulamaları yükleyin.
    Eğer biraz meraklıysanız uygulamaları kategorilendirip, birer birer ya da ikişer ikişer yükleyip arada telefonu kullanarak ekran sürelerini not edin. Böylece ekran sürenizi düşüren uygulamayı de keşfedebilirsiniz.

İlk testi haftaiçi telefonu işe gidip gelirken, ofiste kullanırken yaptıysanız ikinciyi de aynı şartlarda yapın, örneğin haftasonu bütün gün evdeyken yapmayın veya ilk testi evde yaptıysanız ikicinciyi de öyle yapın.

Aksi durumda farklı uygulamalar, farklı kullanım şartları karşılaştırmayı mantıksız hale getirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mythief -- 25 Mayıs 2019; 22:23:9 >

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    hocam bir adet sipariş geçtim hemen. Teşekkür ederim. s7 edge de hızlı şarj konusunda bir sıkıntı yaratmaz değil mi ? Bir de güzel bir şarj kablosu bulursam tadından yenmez. Bildiğiniz ya da önereceğiniz bir şarj kablosu var mıdır ? Kaliteden ödün vermemek şartıyla :)
  • oguzokman kullanıcısına yanıt
    Mesajın muhattabı değilim ama cevap vermemi mazur görün. Aşağı linkini koyduğum konudaki markalar dışında kablo almayın. İyi forumlar.
    https://forum.donanimhaber.com/yurtdisi-kaliteli-sarj-cihazi-ve-kablolari-mfi-qc-wireless-power3s-voltiq--120799925
  • mura2163 kullanıcısına yanıt
    Estfarullah hocam. Teşekkür ederim hemen incelemeye koyulcam. Arkadaşın verdiği linkteki tombul şarjı aldım. Bir de güzel hızlı şarj destekli kablo ile gayet güzel olacak. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45684569457045714572
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.