Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4567. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45654566456745684569
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Batarya değişimi sonrası 4 saat bile ekran süresi alamazken şuanki süre mükemmel
    SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tek suçu kopya çekmek

Batarya değişimi sonrası 4 saat bile ekran süresi alamazken şuanki süre mükemmel
    Nasil.oldu peki bende 4 saat civari.aliyorum gerci oyun da oynuyorum 45 dakka suruyo

• quote:

Orijinalden alıntı: karakral1

Nasil.oldu peki bende 4 saat civari.aliyorum gerci oyun da oynuyorum 45 dakka suruyo

Alıntıları Göster
    Batarya değişimi yaptım hocam. Şuan 1 günü rahat tamamlıyorum ve hızlı şarj kullanmıyorum. Öyle günüm akşamına kadar evde oturup düşük ışıkta wifi bağımlı değildim ginim yarısını 4g açık kullandım kısacası batarya değişimi gerçekten önemli

• Sizce 750 küsür lira verip ekranı değiştirmeye değer mi? Ekranda çatlak yok fakat bazı noktalar sadece dokunmayı algılıyor ve küçük bir darbeden dolayı üst çerçeve grilikle dolu ve gittikçe canımı sıkıyor.

Yoksa ekranı değiştirmeyip telefonu mu değiştirmeli, var mıdır Samsung dışında bu cihazdan geçebileceğim f/p cihaz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugh Jackman

Sizce 750 küsür lira verip ekranı değiştirmeye değer mi? Ekranda çatlak yok fakat bazı noktalar sadece dokunmayı algılıyor ve küçük bir darbeden dolayı üst çerçeve grilikle dolu ve gittikçe canımı sıkıyor.

Yoksa ekranı değiştirmeyip telefonu mu değiştirmeli, var mıdır Samsung dışında bu cihazdan geçebileceğim f/p cihaz?
    750 tl ekrana verme bence. Millet sahibndenn de sıfırını 1400 tl ye falan satıyor. Yeni telefon al daha iyi.
  • Benim şarj su gibi gidiyor bir fikri olan yok mu , yazılımsal olabilir mi ?

Bataryayı değiştirdim durum yine aynı.
  • olağan_şüpheli kullanıcısına yanıt
    Garanti/knox derdiniz yoksa TGP romunu öneririm 4-5 saat sot alıyordum kullanırken, 3 yıllık bataryayla.
  • sürekli reset atma sorununa batarya değişimi çözüm olur mu.
  • Dün gece temiz kurulumla light rom v7 kurdum. addonstan da hemen her şeyi kurdum.. daha önce sorduğum bir soru vardı burada yineleyip cevabını vereyim ki arkadaşlar da yararlansın.

Bu arada rehber kurulum videosu olarak alttaki videoyu kullandımhttps://www.youtube.com/watch?v=-Ee9ta_gqUg

Farzedelim bu romu kurdunuz ama kurarken saat takvim galeri video oynatıcı gibi özellikleri samsung değil de google versiyonlarını yüklediniz ve herhangi bir şekilde sıkıldınız. veya eksik kurduğunuz ya da sonradan ihtiyacınız olan bazı uygulamalar oldu bunun için romu baştan sıfırdan (temiz kurulum) olarak tüm verileri kaybederek kurmak zorunda mısınız?
    Hayır romu tekrar twrp den yüklüyorsunuz. yükleme sırasında cache, dalvik falan temizleme kısmı var o kısımda temizleme yapmadan geççerseniz istediğiniz uygulamayı işaretleyerek kurabilirsiniz. Zaten kurulu olan uygulamalarınızı tekrardan işaretlemenize gerek yok. bununla beraber. ikili seimlerdeki seçeceğiniz uygulamalar kurulurken diğer google/samsung uygulaması otomatık olarak kaldrılıyor. yanı ana sayfaya önceki kurulumdan touchwiz kuruluysa tekrar kurulum yaparken pixeli seçerseniz touchwiz ucuyor.

Son olarak temiz kurulumda formattan sonra ilk romu kurup açılıp ekranında takılı kalırsanız 15 dakıka bekleyın gecıyor.. gecmezse sıfırlamadan (nası olsa daha kulanıcı verılerı gırmedı) uzerıne kurulum yaparsanız (reboot ekranında kapatma ses acma ve home tuslarına basılı bekleyın) sorun çözülüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wholousee -- 17 Mayıs 2019; 18:18:33 >

• Arkadaşlar az önce ekranım kırıldı üsküdar tarafında 1 2 saat icinde ekranı degistirebilecegim sağlam bi yer var mı?

• eldorado45 kullanıcısına yanıt
    Kapağı açıp mi yapıyorlar ölçümü bilginiz var mı nasıl oldugu9ike ilgili

• Tek suçu kopya çekmek kullanıcısına yanıt
    hocam ne kadara değiştirdiniz bataryayı ? ve nerede yaptırdınız ? Benim 3 sene oldu artık gün içinde her şey açık halde akşamı zor çıkartıyor
  • Tek suçu kopya çekmek kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin saat neden sol üstte görünüyor.

• Merhaba arkadaslar,linkteki urunu alip aracta kablosuz sarj icin kullanmak istiyorum. Kullanan var midir aramizda?

https://shop.samsung.com/tr/mini-kablosuz-şarj-cihazı-2

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FB9D01650

Hocam sizin saat neden sol üstte görünüyor.
    Good Lock uygulamasından değiştim hocam o yüzden

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzokman

hocam ne kadara değiştirdiniz bataryayı ? ve nerede yaptırdınız ? Benim 3 sene oldu artık gün içinde her şey açık halde akşamı zor çıkartıyor
    Ankara da gmk bulvarında ekran ve batarya olarak 895 tl ye değiştim. 800 ekran 95 tl batarya şeklinde bana söylendi ama bu paket fiyatı mı bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: bha41

Merhaba arkadaslar,linkteki urunu alip aracta kablosuz sarj icin kullanmak istiyorum. Kullanan var midir aramizda?

https://shop.samsung.com/tr/mini-kablosuz-şarj-cihazı-2
    Soru tam da çalıştığım yerden gelmiş.. İyi orta gol getirir dedim yazayım hemen.. evde, işte ve arabamda temassız şarj kullanmaktayım.. hatta evde ve iş yerimde 2 şer adet var.. Aracımda da 2 adet temassız şarj var.. Etti mi 6.. Bunların 3 ünü ben yaptım.. (oraya da geleceğim)

Öncelikle link attığın şarj hızlı şarj değil.. kablosuzda hızlı şarj yoksa tamamen gereksiz ve fuzuli.. Tek işe yaradığı yer gece yatarken.. geceden koyarsın sabaha kadar hareketsiz telefonu anca doldurur (orijinal adaptör orijinal veya kaliteli bir şarj cihazı ile) bunu araba çakmağına bağlarsan şarj edemezsin .. hani istanbul tokat gitmediğin sürece araçta telefonunu kullanmadan saatte %5 anca farkeder.. benim gibi navigasyon, araçta bluetooth müzik dinleme video izleme derdin yoksa al.. en azından evden %90 şarjla cıkarsın işe %90 şarjla gidersin.. şarj yuvası da deforme olmamış olur sokup çıkarmaktan.. Fakat bunun üzerinde telefon kayar.. üzerine kaydırmaz pad koyman lazım.. dert etme kalın spigen kılıfla bile şarj oluyor..

Alacaksan hızlı şarj özellikli samsung olmasa bile kaliteli markaları al (nillkin, baseus gibi) bu paraya bulursun.. ama şimdi sana benim aldığım ve yaptığım ürünleri anlatayım..

1-Öncelikle kendi yaptığım araç şarjı;
    Elimde orjinal samsung telefon tutacağı vardı.. buna çinden 3 dolara aldıgım hızlı temassız şarj özellikli dandik görünümlü cihazın içindeki devreyi arkasına çift taraflı bant ile yapıştırıp temassız şarj sarmalını da ön yüzeye yapıştırarak yaptım.
    Sürekli çakmağa takılı (çakmakta aşağıaki linkteki xiaomi nin bluetoothlu radyolu falan bir yüksek amperli şarjı var)
    http://tr.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Car-Charger-QC3-0-X2-Dual-USB-Quick-charge-Max-5V-3A-9V/32820888097.html?spm=a2g10.search0103.3.23.38ba6db6QeSsVQ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536,searchweb201603_53,ppcSwitch_0&algo_expid=6e6a383a-e00a-4f39-8c31-1218cc1c1804-3&algo_pvid=6e6a383a-e00a-4f39-8c31-1218cc1c1804&transAbTest=ae803_3

nasıl fikir? evet çok güzel fikir ve şahane çalıştı.. rutin araca binince yerleştirip kıstırıyorum hemen şarja başlıyor.. şarj yuvası da eskimiyor hem de pratik.. kablo sokuşturmayla uğraşmıyorsun yolda..ben sğrekli şarjda bırakıyorsdum ama gereksiz şarj diyenler için çakmaklıktan cıkarıp takmak daha mantıklı ve zahmetsiz.

ama tavsiyem bu değil.. kaldı ki ben de değiştirdim.. ç,nk, önümüz yaz ve camda asılı telefon tutucuları zaten güneşten çok ısınıyor bir de üzerine soğutmasız sistem bir kablosuz şarj mazallah bomba olur o telefon.. sağından solundan şişer yüksek ısıdan.. bunu havalandırma petegine takılan telefon tututcular ile yapar da klimayı o havalandırmalardan hava verecek şekilde ayarlarsanız çalışır.. yoksa sıcak havada yarım saat sonra telefon aşırı ısınmadan şarj kesildi diye uyarı verecektir. (söktüm ofise götürdüm masadaki cama yapıştırdım şahane ayaklı kablosuz şarjlı telefon docku oldu)

araç için tavsiyemhttps://tr.aliexpress.com/item/Baseus-Qi-Ara-Kablosuz-iphone-arj-cihaz-Xs-Max-Xr-X-Samsung-S10-S9-Ak-ll/32927899540.html?spm=a2g10.search0104.3.2.197a6704ynNPEW&transAbTest=ae803_3&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_5_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_537_536%2Csearchweb201603_53%2CppcSwitch_0&algo_pvid=44d0210f-d2e6-4639-80c6-10b9dc2f4bda&algo_expid=44d0210f-d2e6-4639-80c6-10b9dc2f4bda-0

baseusun bu modeli hatta videosu da var araştırırsanız.. önünde sensöz var aracı calıstırdıgınızda ya da yandakı dokunmatıge dokundugunuzda kollarını elektrıklı olarak otomatık acıyor ve sız telefonu bıraktıgınızda sensor sayesınde gorup otomatık kapanıyor.
    arkasında hava kanalı delıkler var dolayısıyla havalandırmaya sabıtledıgınızde hava gecısı saglanıyor klıma acık olmasa bıle ısı cok yukarılara cıkmıyor ama klımayı acarsanız hızlı şarj ozellıgıne rağmen telefon buz gıbı kalıyor. ayrıca havalandırmaya takma aparatını o kadar guzel yapmıslar kı langır lungur sallanmıyor cunku havalandırmanın ızgarasına alttan ustten ve ızgaranın gerısınden yaylı bır sıstemle tutunurken alttan da ayaklarla konsola dayanıyor.. benım gıbı hassas bırı ıcın 10 uzerınden 9.. kaldı kı sırf bu yuzden fotografta gordugunuz cama yapısan tutucuyu orjınal samsung almıstım.. o da bu konuda en basarılı urundur. bu cıhazı ben alı den 110 TL ye getırtmıstım.. alırken dıkkat edecegınız husus 1. si havalandırma aparatlısını alın (dılersenız cama takılan herhangı bır kıstırmalı bılyelı aparatla cama da takılabılıyor. mesela samsung tutucuya da takabılıyorsunuz havalandırma aparatını cıkarıp)

evde salonda kullandıgım temassız hızlı sarj da bu

Nillkin.. hızlı ve gayet şık bir tasarım.. etrafındaki şarj olurken yanan mor ışığı falan efsane.. şarj süresi çok iyi.. (daha kılıflı şarj ile kılıf takmadan yaptıgım şarj arasında fark var mı ölçemedim)
    Kesinlikle öneririm.. evde seri kullanımda hızlı ve gayet telefonu cılgın ısılara cıkarmıyor.

ofiste de dock gıbı olan samsung fanlı hızlı şarj var bunun dısında kullandıklarım hep dandık pıyasa malları.. mısal yatak basucumda var.. normal sarj.. gece koyuyorsunuz sabaha kadar ancak dolduruyor.. ama dolduruyor yanı. ısyerınde de var mesela bı tane oyle.. yan masada.. ama ısyerınde de arabadan söktüğüm cam tutacagını kullanıyorum artık..

Son olarak önemli noktaya da parmak basalım.. Şarj konusunda en onemlısı adaptör ve kablo.. mısal o baseus tutacagın ıcerısınden kendı kablosu cıkıyor kı sahane.. ben genelde bu şarjları orjınal samsung kablosu veya baseus gıbı rock gıbı kalıtelı kablolar ıle kullanıyorum. kablo ne kadar kısa ve kalıtelıyse o kadar hızlı ve saglıklı sarj edıyor.

araca o samsungu alırsan ve cakmaklıga taktıgın şarj veya usb soketın de dusuk amperdeyse şarj etmeyecektır veya ınanılmaz yavas sarj edecek bır ıse yaramayacaktır. onun ıcın bı 50 lık daha yapıstır bekle 20 gun gonderdıgım gıbı bırsey al dua edersın..

• Arkadaşlar benim telefonumun ses tuşu düştü kayboldu güç tuşuda çıkıyor yerinden fiyatını sordum 350tl dedi adam kasayla beraber değişiyormuş sonra ekran kırık mı dedi ekranımda kırık 1000tl diyolar tuşlarım çalışıyodu
    İnternetten sadece tuşunu satan yerde bulamadım bilen yönlendirebilir mi

• Oncelikle cevabiniz icin cok tesekkurler hayranlikla okudum. Elim bu islere pek yatkin degil o yuzden kendi imkalarimla yapamam. Yurtdisindan da artik vergi yuzunden bisey getirtmek hayal oldu sanirim. Nillkin olani takibe alacagim fiyat bekledigim seviyelere gelince ondan alirim. Tesekkurler tekrardan.

• Hocam konunun muhatabı değilim ama bu kadar detaylı cevabınız için teşekkür ederim. Benim açımdan da faydalı oldu. Bu anakonuda yazılan en faydalı mesajlardan birisi

• 
Sayfa: önceki 45654566456745684569
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.