Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (451. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yillardir not kunlandim
    sizce bu telefonu öneriyormusnuz
    ben s7 edge dusunuyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoLKovY

quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: classmanxx

hayır bana samsung bayi kapıdan çıktıgınız anda telefonda bir kusur görürseniz servise yollarız dedi ona kızmıştım 2 saat lik cihazı bile değiştirmiyorlar yani saçmalık.

Şimdi anladım demek istediğinizi. Gerçekten çok saçma sistem. Sorunlu cihazi almayı biz mi istiyoruz sanki. Sorun çıkarsa koşulsuz değiştirmeleri lazım. Bende vatandan aldım cihazı, ürün geldiği zaman tüm herseyine bakip inceleyecegim. Zaten forumu okuya okuya belli basli sorunlari ogrendik. 2 sorun var oda tek tük oluyor. Biri kasa acikligi benzeri birsey sorun oldugu da daha belli degil, o genelde edgelerde oluyor normal s7lerde gormedim daha. 2.si ise pembe ekran. Pembe ekranda %30 sarjda belli oluyor. Ölü pikselle daha karsilasan görmedim ama herseyi inceleyecegim.

Arkadaşlar bu cihazin test kodu filan var mı arama ekranından yazabilecegimiz?

*#0*#

Hocam peki bu test ekranında ekranı beyaz renkle kaplayan bir yer var mı bakabilir misiniz zahmet olmazsa

Neyden bahsettiğinizi tam anlayamadım hocam.

Hocam yani bahsettiğiniz test ekranına girip tüm ekranı beyaz yapıp test edebileceğimiz bir tuş var mı. O test menüsüne internetten baktım red green blue black var galiba. Test menüsünde yazmasa da ekranı beyaz yapan bir tuş var mı demek istedim.

Anladım hocam. Beyaz renk yok.

Hocam peki beyaz renki gösterebileceğimiz bir kod var mı? Vatanbilgisayara gidip cihazı elden alacağım o anda cihazın herşeyini kontrol etmem gerekecek. Beyaz renkte pembelik var mı ona bakmam lazım. O anda internete de bağlanamaz...

Hocam beyaz bir kağıt isteyin kamerayı açın bakın :)

Mantıklı :))
    Beyaz kağıttan belli olur değil mi ? Yoksa bembeyaz bir ekran mı gerek

Test ekraninda dimming diye bir secenek var bembeyaz ekran cikiyor karsiniza oradan bakabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• DODANLI kullanıcısına yanıt
    Kullandığımız cihazı bizden daha iyi biliyor boş ver. Okuyanlar yanlış anlamasın diye yanıtlıyoruz ama ısrarla devam ediyor. 1440p de de yok yazmış, hem dijital hem optik sabitleme var 2K da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 20 Mart 2016; 10:53:44 >
  • Merhaba arkadaşlar,

LG G5'ten bir haber yok. İncelemek için zaman da gerekecek, kullanan olacak ta artı eksi yönlerini öğreneceğiz.

O yüzden Note 5 ile S7 Edge arasında kararsız kaldım. Sizce artı eksi yönleri olarak ne yapmam gerekiyor? S7'ler daha yeni çıktı ama telefonlarınızdan memnun musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: exzomy

Eyvallah yok sürekli yapmıyor ama neredeyse 1 saat hiç kapatmadım telefonu oyun oynadım yarım saat yarım saatte İnternetten gazete facebook falan takıldım şarjı şu an %75 te ve 2 saat ekran süresi oldu note 4 te en fazla 5 saati biraz geçmişti şarj konusunda harika olmuş üstelik all in one sabah 7 den sonra açık. gece 12- sabah 7 arasında gece modu açık

Dostum daha ne yapacakdın reset atması için ?
    Sonuçda buda kul yapısı o kadar para verdik kardeşim, herşeyi aynı anda yapsın hata vermesin diye düşünmeyelim.
    He adamlar alır almaz yok kaynar suya atıyorlar, yok balyozla vuruyorlar vs..
    Onların amacı telefon kullanmak değilki. Bende şarj yüzde 3 ken facee yi yüklüyordum az bi süre donma oldu ki normal veri transferinde telefon tüm bileşenlerini kullanıyor ekran cpu ram vs..
    Oyunlarda ise bu hat safhaya erişiyor
    Yani bi insan çok iyi yüzücüde olsa dalgalı denizde yüzebileceği mesafede bellidir daha yorulur gibi.
    Buda nihayetinde bi ürün o kadar yüklenmeyip güzelce kullanalım.
    Benim atım en iyisi her yükü taşır dersek olmaz.
    İyi günlerde kullanın İnşallah.

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Cihazınız Türkiye'den mi alınma
  • apaci0834 A kullanıcısına yanıt
    Çok iyi ama sanırım ekran en kısıkta fazla akım çekmemiş. Androidin telefon kapalıyken şarj tüketmesi çok az olsa bu telefon iki gün kullanılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Cihazınız Türkiye'den mi alınma

Istanbul :)

• Arkadaşlar mp3 dinlemek için bir program var mı? Default olarak gelen?

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Çok iyi ama sanırım ekran en kısıkta fazla akım çekmemiş. Androidin telefon kapalıyken şarj tüketmesi çok az olsa bu telefon iki gün kullanılabilir.

İş icabı sahada çalışıyorum ben whatsapp, facebook vs gibi uygulamarda işte kısa süreli ufak tefek oyunlarda ekran ayarım daima otomatikte. Dışarıda %100 parlaklık açıyor ama pek kullanım yapamadığım için yazarken ki sürede çok kullanılmıyor. Mobil veri daima açık ve arazide gezdiğim için bazen bina altlarına iniyorum, bazı yerlerde çekim sorunu oluyor. İşten eve gelince wifi'ye dönüyorum mobili kapatıp. Ekran gene otomatikte tahminen %35 - %40 civarı oluyordur. Her hangi bir güç tasarrufumda açık değil .Bu kullanımda çok iyi diye düşünüyorum kendi adıma. Hatta eve gelince şarjı bitsin diye kurcalıyorum öyle şarja takıyorum. Dediğin gibi düz kullanıcı olsam sadece alo alo olsa 2 gün kesin garanti Bu sabah 07:50 de şarjdan çektim %100 de 1 1,5 saat te düşmedi. 4k çekim yaptım 1 2 dk 8 10 foto çektim çektiklerime baktım öyle %97'ye düştü. Şuan 2s 58d dır açık telefon %96 da gayet iyi 4.günü bugün telefonun ben 1 günü çok çok rahat çıkartıyorum. İlk aldığım da diğer android telefonlar gibi olur mu diye çekine çekine kullandım sonra pekte kafaya takılacak durum yok gibi

• slm bende s7 edge ile aranıza katıldım şöyle bi sorunum var aslında sorun degılde uygulama lazım.mobil veriyi oto kapatacak yani süreli olarak kapatatıp acacak program lazım ben bır kac tane denedım var ama hep kök ıznı ıstıyor kök izni olmadan bunu yapabilecek program bılen varmı zamanlayıcı gıbı bıselerde olabılır
    kardeş merak ettiğimden soruyorum android hiç kullanmadım , dışarıdan eve geldiğinizde kendinizmi kapatıyorsunuz 3g bağlantıyı kendisi otomatik wifiye geçmiyormu
  • Arkadaş birde z3 compact dan Chrome da sekmeler arası çok rahat geçiş vardı ama şuan yok sorun ne olabilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: exzomy

Hayırlı sabahlar arkadaşlar yaklaşık 45 dk dır telefonda oyun oynadım haber okudum forumdan yazılanlara baktım şarjdan yeni çekmiştim telefonu şarjı %90 a düştü bu sırada telefon kendini kapatıp açtı daha 36 saatlik telefon ve bu işlemi 2 kez yaptı. Telefonun kendiliğinden açılıp kapanma sorunu yaşayan var mı ve kapatıp açtıktan sonra pil kullanımım sıfırlanmış

Ben neredeyse 1saat 30 dakika kesintisiz oynadım hiç bir sorun olmadı telefonunuz da sıkıntı olmasın acil değişime yollayın öyle bir şey varsa.

• S820'nin optimizasyonu ya iyi değil ya da Cpu güç tüketim değeri gercekten bu.
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tr@mmler -- 20 Mart 2016; 12:19:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: recep054gs

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LooKLooK

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu bildirim panelini indirince aşağı Quick connect diye bir şey çıktı nasıl kapatabiliriz?

Hocam bildirim panelini indirin. Sağ üstte aşağı ok işareti var ona basın. Sonra Düzenle yazan yere basın. Açılan ekranda en altta Quick connect yazar karşılığındaki butonu kapalı duruma getirin.

sağolasın yönlendirmen üzere sorun hallloldu.

Rica ederim hocam..

Peki siz bilebiliyormusunuz bendeki sensör hangisiymiş?
    Sony mi samsungmu?

http://i.hizliresim.com/rM27yV.jpg

Hocam Aida64 adli uygulamayi indirin marketten. Sonra uygulamayi açın. Cihazlar bölümüne girin. O bölümün resmini buraya atın beraber bakalım.

Abicim hangi sayfaydı hatırlamıyorum ama bu kod verilmişdi *#34971539#

Hocam bırakın kodu lütfen dedigimi yapin siz.

Proğramı kullanmayı bilsem sizleri yormak zaten istemezdim yinede hakkınızı helal edin.
    Sadece öğrenme adınaydı yoksa kamerası gayet güzel.
    S6 da aynı özellik varmıydı yada başka modellerde bilmiyorum ama.
    Gece çekiminde gece moduna otamatik giriyor.
    Mesela aydınlık bi yerdesiniz kamerayı daha karanlık bi tarafa tuttuğunuzda ekranda gece modu beliriyor.

Hocam uygulamayi indirin, açın ve cihazlar yazan yere basin ardindan acilan pencerelere sırayla tamam ve izin ver deyin o kadar. Sonra ekran görüntüsü alin ve bize gösterin. Kullanilmasi zor bir şey degil ki. Yapabilirsiniz.

Söylediklerinizi harfiyen uyguladım bu resmi çektim
    umarım anlaşılırhttp://i.hizliresim.com/bDGnXn.jpg
    sizide gece vakti yorduk hakkınızı helal edin

İşte bu kadar hocam :)

Arka ve on kameranız Samsung. Tipki benim telefonum gibi :)

Ayrıca zahmet falan olmadi benim için. hep beraber merakimizi giderdik işte :)

İlk sayfada kamera özelliklerinde sadece Sony sensörden bahsediliyor. Orayı düzenle istersen hocam Samsung Britecell sensörü de ekle.

Düzeltildi ve eklendi hocam

Bu arada samsung sensorler britcell degil hocam isocel

Hayır hocam S7 de yeni geliştirilmiş Britecell isminde sensör kullanıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tr@mmler

S820'nin optimizasyonu ya iyi değil ya da Cpu güç tüketim değeri gercekten bu.
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

Snapdragon işlemciler hiçbir zaman az güç tüketimi ile ön plana çıkamadı. S820 enerji tasarrufu iyi olacak diyorlardı sonuç ortada.

İnşallah bizim de bir saat daha iyi olur
  • Makabarux kullanıcısına yanıt
    Kardeş note 4 kullandığımda da neredeyse 2 saat ekranı hiç kapatmadım böyle bir sorun olmamıştı. Bir kaç kez daha tekrarlanması halinde gönderirim. Önceki kapandğında telefon ilk önce aniden titreşime aldı kendini yaklaşık 15 20 saniye titredi hiçbir tuş çalışmadı güç düşmesi dahil sonra telefon kendini kapatıp açtı. Yani hemen peşin hükümlü olmamak için 1 hafta bekleyeceğim eğer sorun olursa tekrardan gönderirim servise

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exzomy -- 20 Mart 2016; 12:39:11 >
  • beyler liquid crystal mı tavsiye edersiniz yoksa ultra hybrid mi
    acil cevap verebilirseniz sevinirim şimdi müsaitim hemen sipariş verecem
  • 
Sayfa: önceki 449450451452453
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.