Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (450. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 ve 4. Konu hakkinda hic bir sikayetim olmadi...2 ve 3. Konu goreceli bir konu hocam..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S7

Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• LooKLooK L kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkür ederim , wifi ile ilgili şikayetler yurt dışındada baya var bir kısmı açık olan bluetooth u kapatarak çözmüş , bir kısmı router firmware güncellemesi yaparak vs yani olay yazılımsal gibi , alt hoparlör sesine gelince bende incelemelerde gördüğüm kadarı ile s6 serisinden bir tık aşağı olmasına rağmen ki bu ip68 den dolayı gayet iyi gibi , s7 serisinde 3 farklı ses çipi kullanılmış bilmiyorum bazı s7 lerde ses çıkış gücü farklı olurmu
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Sizi olaya hiç katmıyorum zaten sony sensörlü nadir arkadaşlarımızdansınız , titreşim için siz ne dersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

Çok çok iyi ama yüzde 10 un altına düşmemeye çalışın. Batarya dengesizleşir.

Dediğini dikkate alacağım. Pil şarj konusunda çok bilgim yok teşekkür ederim önerin için.

• WoLKovY kullanıcısına yanıt
    S6 Edge Plus hocam.. G4 merakım vardı ilk çıktığı zamanlarda o zaman fırsat olmadı belli masraflar falan.. Sonra edge hoşuma gitmişti dedim almışken plus alayım ram falan daha yüksek diye öyle bir kafama girdi 2 hafta bir telefoncu var apple bayisi iyi bi fiyata getirecekti silveri ayarlayamadı başka renk ben istemiyodum sonra aldım şubat ortasında aldım şu an 1 ayı geçti işte..
  • classmanxx kullanıcısına yanıt
    n11 / egemende..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..scream..

quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: LooKLooK

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar bu bildirim panelini indirince aşağı Quick connect diye bir şey çıktı nasıl kapatabiliriz?

Hocam bildirim panelini indirin. Sağ üstte aşağı ok işareti var ona basın. Sonra Düzenle yazan yere basın. Açılan ekranda en altta Quick connect yazar karşılığındaki butonu kapalı duruma getirin.

sağolasın yönlendirmen üzere sorun hallloldu.

Rica ederim hocam..

Peki siz bilebiliyormusunuz bendeki sensör hangisiymiş?
    Sony mi samsungmu?

http://i.hizliresim.com/rM27yV.jpg

Hocam Aida64 adli uygulamayi indirin marketten. Sonra uygulamayi açın. Cihazlar bölümüne girin. O bölümün resmini buraya atın beraber bakalım.

Abicim hangi sayfaydı hatırlamıyorum ama bu kod verilmişdi *#34971539#

Hocam bırakın kodu lütfen dedigimi yapin siz.

Proğramı kullanmayı bilsem sizleri yormak zaten istemezdim yinede hakkınızı helal edin.
    Sadece öğrenme adınaydı yoksa kamerası gayet güzel.
    S6 da aynı özellik varmıydı yada başka modellerde bilmiyorum ama.
    Gece çekiminde gece moduna otamatik giriyor.
    Mesela aydınlık bi yerdesiniz kamerayı daha karanlık bi tarafa tuttuğunuzda ekranda gece modu beliriyor.

Hocam uygulamayi indirin, açın ve cihazlar yazan yere basin ardindan acilan pencerelere sırayla tamam ve izin ver deyin o kadar. Sonra ekran görüntüsü alin ve bize gösterin. Kullanilmasi zor bir şey degil ki. Yapabilirsiniz.

Söylediklerinizi harfiyen uyguladım bu resmi çektim
    umarım anlaşılırhttp://i.hizliresim.com/bDGnXn.jpg
    sizide gece vakti yorduk hakkınızı helal edin

İşte bu kadar hocam :)

Arka ve on kameranız Samsung. Tipki benim telefonum gibi :)

Ayrıca zahmet falan olmadi benim için. hep beraber merakimizi giderdik işte :)

İlk sayfada kamera özelliklerinde sadece Sony sensörden bahsediliyor. Orayı düzenle istersen hocam Samsung Britecell sensörü de ekle.

Düzeltildi ve eklendi hocam

Bu arada samsung sensorler britcell degil hocam isocel

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

Sizi olaya hiç katmıyorum zaten sony sensörlü nadir arkadaşlarımızdansınız , titreşim için siz ne dersiniz

Titresim biraz daha iyi olabilirdi die dusunuyorum ama genel anlamda kesinlikle Ortalama Alti ya da Vasat degil Hocam ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

cevap için teşekkür ederim , wifi ile ilgili şikayetler yurt dışındada baya var bir kısmı açık olan bluetooth u kapatarak çözmüş , bir kısmı router firmware güncellemesi yaparak vs yani olay yazılımsal gibi , alt hoparlör sesine gelince bende incelemelerde gördüğüm kadarı ile s6 serisinden bir tık aşağı olmasına rağmen ki bu ip68 den dolayı gayet iyi gibi , s7 serisinde 3 farklı ses çipi kullanılmış bilmiyorum bazı s7 lerde ses çıkış gücü farklı olurmu

Rica ederim dostum lakin yeni çıkan bi üründe sonradan kullanıcak olanlara kötü izlenim bırakmasınlar diye hatalı ürün süreceklerini pek zannetmem.
    keza bi arkadaşında bahsettiğin gibi ufak tefek sorunlar yazılımla güncellemeyle hallolur donanımda bi hata olmasında.
    Ses konusunda ben 808 kullanıyorum sesi baya yüksek ondan aşağı kalır bi yanı yok s7 ninde.
    dış ortamdan bahsediyorum kapalı mekanda zaten baya yüksek.
    wifide bi yavaşlık vs farketmedim.
    Kamera olayı ise abartısız söylüyorum 808 imin üzerine kamera tanımazdım.
    Ama bugün bi karşılaştırma yaptım özelliklede gece çekiminde 808 in karanlıkda göstermediği yeri S7 baya belirgin çekti.
    Şahsen ince eleyip sık dokuyan biri olarak harika bi cihaz.
    Bazıları yok sürekli açık ekran la noka yı taklit etmiş yok başka özellikde iphoen demiş ama.
    Ceo su açıkladı geri dönüşümlere kulak verdik diye.
    Yani kullanıcıların S7 de görmek istediği özellikleri topladık anlamında.
    Sıkıntıları kendi aramızda kötülemekdense direk samsung u arayıp yada mail atıp dile getirmeyi deneyelim.
    En azından daha da geliştirirler..
    suya dayanıklılığıda var kullanımı kolay, tema desteğide var daha ne olsun?
    Benim eksi gördüğüm tek şey radyo olmayışı şarzı bitiriyormuş, iyi şarj bitmesin diye telefonda kullanmayalım. Saçma yani.
    Radyo olmalıydı altı üstü yazılımla olan birşey.
    Başkada bi eksi yönünü görmedim. İnşallah görmeyiz de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LooKLooK -- 20 Mart 2016; 2:58:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: snopy1907

Telefona indirdiğimiz filmi gear vr'da nasıl görüntüleyebiliyoruz bilen var mı?

Samsungun gear vr store unda galeri uygulamasi var ben oyle bi film izledim fakat soyle bir sorun var. Filmde dumduz baktigin yer net gozukuyor. Mesela bi adamin suratina bakiyorsun net gorunuyor pantalonuna bakmak icin kafani egmen lazim yoksa flu gozukuyor.

• LooKLooK L kullanıcısına yanıt
    Hocam radyo icin ayrica telefon basina vergi oduyorlar diye biliyorum o yuzden radyo yok..Maliyet strajedisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 20 Mart 2016; 3:29:46 >
  • Hayırlı sabahlar arkadaşlar yaklaşık 45 dk dır telefonda oyun oynadım haber okudum forumdan yazılanlara baktım şarjdan yeni çekmiştim telefonu şarjı %90 a düştü bu sırada telefon kendini kapatıp açtı daha 36 saatlik telefon ve bu işlemi 2 kez yaptı. Telefonun kendiliğinden açılıp kapanma sorunu yaşayan var mı ve kapatıp açtıktan sonra pil kullanımım sıfırlanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exzomy -- 20 Mart 2016; 5:49:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: exzomy

Hayırlı sabahlar arkadaşlar yaklaşık 45 dk dır telefonda oyun oynadım haber okudum forumdan yazılanlara baktım şarjdan yeni çekmiştim telefonu şarjı %90 a düştü bu sırada telefon kendini kapatıp açtı daha 36 saatlik telefon ve bu işlemi 2 kez yaptı. Telefonun kendiliğinden açılıp kapanma sorunu yaşayan var mı ve kapatıp açtıktan sonra pil kullanımım sıfırlanmış

Hayırlı sabahlar kardeş. Dün akşam bende telefonu kurcalarken 1 kez resetleme yaptı ama şarj %'sinde her hangi bir sorun olmadı. Benimde 3. günüydü telefonun. Sık sık aralıklarla sürekli kapanıp açma yapmıyorsa kafaya takılacak bir olay yoktur bence

• Eyvallah yok sürekli yapmıyor ama neredeyse 1 saat hiç kapatmadım telefonu oyun oynadım yarım saat yarım saatte İnternetten gazete facebook falan takıldım şarjı şu an %75 te ve 2 saat ekran süresi oldu note 4 te en fazla 5 saati biraz geçmişti şarj konusunda harika olmuş üstelik all in one sabah 7 den sonra açık. gece 12- sabah 7 arasında gece modu açık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exzomy -- 20 Mart 2016; 9:06:37 >
  • Kamerayi yavaş Çek'im moduna alınca titreşim yasayan var mı, ayrıca sensör tipine nereden Bakılıyor?

• s7 Edge için bir çok Spigen denenmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

Retail isletim sistemi olmasi ile insider surumlu Windows 10 Mobile e gore istikrarli ve kendi donanimi geregi hizli.

Internet gezinme cok akici seri hizli.

Kamerasi GENEL olarak S7 den de ustun :)

USB TYPE-C nin tum nimetlerinden faydalaniyor baglanabilirlik en ust seviyede . Continuum ozellikle essiz .

Uygulama cesidi niteliksel olarak yeterli ama niceliksel acidan Android veya IOS takiler kadar adetli degil.

IOS a uygulama gelistiricileri ile yakin temas projeleri ile gelecek vaad ediyor .

Kasasi tam istedigim gibi mat ve kavrama sorunu yok elde tutusta guven hissi veriyor. Note5 i ciplak elle kullanamiyorum hemen kayacak hissi veriyor o yuzden hemen kilif aldim ve kilifi Note 5 i korumaktan cok kavrama hissini artirmak icindir.

Yekpare kapak ile sadece arka kapak degii yan cerceveleri de kapsamasi guzel .

Hizli sarj yuksek kapasite pil cikartilabilir olmasi ekrani AMOLED . Yuksek Iisinma problemi yok .

Yazilimsal olarak gelismesi gereken seyler de var Samsung tan bekledigimiz gibi ...

Arayuz sade ozellestirme yok. Yani Touchwiz gibi herseyi hantallastiran daha fazla RAM ve islemci koyma ihtiyaci sistem kaynaklari nerdeyse yarisini kendisine ayiran bir ARAYUZ ve DONANIM ile gelmiyor Lumia 950 XL .

Radyo NFC kablosuz sarj var.

Sunu soyleyebilirim ilk ciktigindaki isletim sistemi ile suanki arasinda hissedilir iyilesmeler var.

Farkli bir platform benim gibi Android i yillardir kullanmis biri Windows Phone 8.x veya Window10 Mobile hic kullanmamis biri icin de alismasi zor oldu ama zamanla .

Kamerasin da Canli Goruntu essiz Samsung a gore . 3 ana renkli LED ile dogal tonlamali flashli cekimler ve bu cekilen flashlardan aninda birsuru farkli flash tonlamalari ile cekilerek sonradan hangisi begenilirse onu secebilme imkani da sunmasi guzel ve akillica bir ozellik.

Always-on zaten AMOLED li Lumia larda yillardir vardi Galaxy S7 ile yeni kesfettiler :D .

4K video da OIS ile video cekimleri daha akici . S7 de 4K videoda OIS destegi yok diye biliyorum .

Ayrica 4K video cekimde 5 dk sure kisitlamasi yok. Olusan dosya 4 GB tan buyukse bile parcalara bolunmuyor tek parca video dosyasi olusturuyor .

NTFS destegi olmasi da hos keza ExFAT de destekliyor S7 gibi . ExFat Microsoft a ait bir medya formati. hem .

Bence Samsung arka kisimdaki cam sevdasindan vazgecmeli S6 ile basladi Note5 S7 ile devam ediyor .

USB-C olmazsa olmaz bir özellik değil 2-3 yıl daha da çok gerekmez gibi görünüyor.
    S7 Edge kaygan bu yoruma katılıyorum
    Gözatma ekranı yıllardır nokia da olan bir şey ve hem amoled hem lcd ips ekranlarda oluyor sadece amoledlerde değil.
    S7 de 4K video çekiminde ois var, olmadığını nederen duydunuz sadece dijital sabitleme yok, fiziksel olanı var.
    S7 de yine 5 dk sınırı yok hafıza dolana kadar çekiyor

Yazdığınız çoğu bilgi hatalı neredeyse biraz daha iyi araştırıp yazın bu yazdıklarını kaç kişi okuyor...

Saldirir gibi cevap vermissin camur da atiyorsun ilk bakista .

Ama bosa salladin ...

4K da IOS ( optik imaj sabitleme ) S7 lerde MALESEF YOK .

Iste incelemesi var dh de :

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonlari/haberleri/Samsung-Galaxy-S7-Edge-detayli-inceleme-videosu.htm

22 . dk dan sonra OIS YOK diyor .

Galaxy S7 de 4K videolar MALESEF goruldugu uzere akici degil titremeler var OIS desteklemesi OLMAMASI yuzunden yani bariz sallanmalar da hissediliyor gozle de goruluyor acikca . Bence 4K da cekim yapilmas ozellikle elde tutulup hareket halinde ise kisi . Sonucta 4K da video sabitleme YOK ! FULL HD de var ama ILGINC ...

Cekilen videolar malesef 4GB parcalar olarak kaydetmekte ki bence hos degil .

Dahili hafizasi zaten tek dosya olarak 4 GB tan buyuk dosyalar atilabiliyor . Inanmayan film atar 5 GB veya ustu bir dosya ile ...

Always-on zaten AMOLED lerde anlamlidir ve benim bildigim sadece AMOLED li Lumia larda var.

LG G5 te bile bu ozellik sadece sabit bir bolgede ozel LED ler ile bolgesel aydinlatma ile saglaniyor . Yani LG G5 te bile istenen yerde gozatma mantigi bildirim ekrani bekleme modunda yapilamaz .

USB TYPE-C gecen yildan beri kullanan telefon tablet ve bilgisayarlar vardir Apple bile kullaniyor ...

5 dk 4K video kisitlamasi Note5 e gore yaptim bir anlik karistirdim ama sen burdan saldirdin GENELLEDIN . Zaten belirttigim gibi S7 de cekilen video dosyasi 4 GB lik parcalar olarak kaydediyor demistim ama Lumia 950 XL de boyle bir kisitlamalar yok ...

Mesele uyumlu USB TYPE-C kablosu yayginligi ise zaten piyasada simdiden bende olan basit adaptorler ile USB TYPE-C adaptorleri var minicik oyle S7 kutusundaki gibi micro USB den USB ye donusturen OTG adaptoru gibi iri ve kaba da degil .

Sonucta S7 ile teknolojik yenilik pek yok.

Tasarim olarak Galaxy S6 ile ayni sadece revize edilmis o kadar arkasi cam ...

Lumia 950 XL sahibiyim Note5 ayrica var ve Galaxy S7 de kisa sureligine kullanmis biriyim.

Marka fani degilimdir . Objektif elestirilerim vardir kullandigim cihazi koru korune savunmam baskalari gibi ...

Artilari bahsediliyor zaten ...

Geriye ne kaldi eksi taraflari ...

Yadirgama ...

Aslında cevap vermeyecektim ama uzun uzun yazmışsın tekrar kısa kısa yazayım.

-OIS kapatılan bir özellik değil, kamerada fiziksel olan bir şey ve bu yüzden bütün video çözünürlüklerinde var inceleme videosuna göre değil doğrudan kendi tespitime ve donanımsal bilgiye göre yazıyorum. Dijital sabitleme 4K da yok DH incelemeleri en hatalı ve eksik inceleme içeren videolar zaten başka incelemelere bakarak daha düzgün ve detaylı incelemeler bulabilirsiniz.
    - Ters takılan bir USB kablosu hem kolaylık sağlar hem daha üstün bir teknolojidir bunları zaten biliyoruz ama diyelim yanınızda kablonuz yok gittiğiniz yerlerde telefonu şarj etmek için uygun kabloyu bulmanız lazım ki sizin çevrenizde yaygınlaşmış olabilir ama ben daha hiç denk gelmedim bu kabloya. O yüzden yaygınlaşmadan kastettiğim bu.
    - Revize edilmiş ürünler teknolojik olarak eski (çok fazla yenilik getirmemiş) olabilir ama bu da bir tercih meselesi. İlk yeniliğin yapıldığı pek çok üründe hatalı şeyler tecrübelenip revize edilmiş modellerde hatası giderilmiş olarak sunuluyor. Binlerce kullanıcının şikayet ettiği pek çok şey giderilmiş oluyor. Mesela S6 Edge de Edge ekranında kasa açıklığı varmış bu giderilmiş bunun gibi şeyler.
    - Bende marka fanı değilim farkı markaları her zaman tercih ederim Lumia 1520 modelini kullandım ve IPS ekranda Always-on özelliği vardı ve yine aynı şekilde eski Nokia modellerinin bir kısmında da AMOLED ekran olmamasına rağmen bu özellik vardi. IPS ekranda ilk defa LG G5 bunu kullanmadı, onda bölgesel ayrı aydınlatma yapan arka aydınlatma yapısı var ama 1520 de bütün ekran aydınlansa da aynı işlevi görüyordu ve bu özellik yüzünden çok şarj tüketimi söz konusu değildi çünkü çok çok az aydınlatma ile ekran görünüyordu.

OIS 4K daki hali ile 1080p 30 FPS li yan yana konulmus verdigim linkte video da gordugun gibi bariz fark var . Yani birinde var otekinde YOK ( 4K da veya 1080P 60 FPS de de yok 2k videoda da YOK )

Sen hala 1080P 30 FPS de var ama diye savunuyorsun aslinda . Sunu kabullen 2k 4K hatta 1080p ama 60FPS te IOS optik goruntu sabitleme YOK !

USB TYPE-C yayginlasmasi kaygin varsa o zaman hizli sarj adaptoru icin de beklemek lazimdi neden Samsung cikartti ?! Veya hizli kablosuz sarjlar hizlari cesit cesit onlar icin de neden beklemedi Samsung ?

USB TYPE-C zaten gecen yildan beri Turkiye dahil bircok ulkede de var .

Always-On dak mantik bolgesel enerji kullanma yoksa Glance goz atma veya Always-on ozelligi ozellestirilmemis bolgesel aydinlatma olmamis IPS lerde bile anlamsiz dedin zaten ifademi destekliyorsun cunku enerji tasarrifi olmuyor ekran tuketiyor tamami az da olsa aktif ama LG G5 farkli yapti AMOLED olmayan ekrana sadece statik tek bir bolgeye pikseller icin bolgesel LED aydinlatmasi yapmis.

Yani demek istedigim AMOLED lerde bolgesel aydinlatma imkani var ve esnek Samsung bunu onceki uygulamalara vermemesi de pazarlama taktigi !

Gerci PlaysStore da 3. parti uygulamalar cok Always-on emsali icin ...

OIS neden 1080 30 FPS ustunde kullanilmiyor bunun cevabini Samsung vermeli ... Note5 te de durum ayni :( .

Asil merak ettigim Snapdragon 820 li Amerikan veya Cinli Galaxy S7 lerde OIS 4K veya 2K veya 1080 60 FPS de de surekli kullanilabiliyor mu ?

Snapdragon islemcileri herzaman daha ustun olmustur fotograf islemede ve destekte ..

Amacim sen veya birileri degil .

Durum bu S7 lerde .

• Backstreet kullanıcısına yanıt
    Samsung Amiral telefonlarina Galaxy S4 ile kendi islemcilerinde Radyo donanimsal olarak eklemiyor. Snapdragon da donanimsal olarak Radyo cunku tumlesik .

Snapdragon 820 lerde Samsung uretimli oldugundan yuksek ihtimalle kendi telefonlari icin Radyo modulu cikartmis ozellestirilmis bir Snapdragon 820 olabilir .

Quick Charge 3.0 bile sirf Exynos lu modeli Quick Charge 2.0 i destekledigi icin kapatmistir Samsung .

En dusuk bilesen hangisi ortak payda oyle hazirlanmis ! .
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Kamerada "optik sadece optik sabitlemeyi destekler" yazıyor inatla desteklemez diye savunuyorsunuz Hocam. Digital destekleme kullanılmaz. Optik sabitleme kullanılıyor.
    Bu mesaja eklenen görseller:

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU]

• 
Sayfa: önceki 448449450451452
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.