Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4405. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44034404440544064407
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Germiyanlı

Hocam s7 edge ön ve arka komple çatlak

Bunu garantiye yollasak kaç lira isterler?

Yani sadece ön ekran değişisn desek olur mu?

11 ay garantisi kaldı

Alıntıları Göster
    Hocam ekran değişimi 1000 liradan aşağıya fiyat vermezler.
  • Güç tasarruf modunu bu şekilde kullanın bataryanız daha iyi dayanır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turklucky kullanıcısına yanıt
    sroad kullanıcısına yanıt
    O zaman yaptırmaya hiç değmezmiş :(

Teşekkür ederim üstadlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt
    HD ekran olarak kullanmak bu telefon bu ve ekrana hakaret olmaz mı?
  • daha fazla pil ömrü için yapılacaklar
    Naptime ve greenify uygulamalarını ADB komutları ile işlevsel hale getirmek
    https://www.androidatesi.com/konular/force-doze-deep-sleep-agresif-doze.216/
    https://www.androidatesi.com/konular/naptime-x-super-doze-rootsuz-doze-aktif-etmek.1509/

• quote:

Orijinalden alıntı: Mavi Korsan

HD ekran olarak kullanmak bu telefon bu ve ekrana hakaret olmaz mı?
    Önemli olan arka plan verisinin açık kalması.

Siz isterseniz 2k da kullanın

• Mavi Korsan kullanıcısına yanıt
    Ya hocam

Moralim bozuktu güldüm vallahi

• Abiler bu telefon şuan 2700 TL edge olan sizce alınır mi 2 yılida geçti cihazın yaşı yorumlarınızı bekliyorum ha bide farklı Bir konu ama :) n11 11.11 etkinliği nasıl bir etkinlik acaba açıklar mısınız çok büyük indirimler filan mı oluyor ? Saygılarımla

• The uçan cinsel organ T kullanıcısına yanıt
    alınır kardeşim lakin güncelleme önceliğin var ise bu telefon artık güncelleme miyadını doldurdu. Kamerası seni tatmin edecektir. Bataryası da 1 günü çıkarmanı sağlar. ben 2 bucuk senedir kullanıyorum batarya ömrü % 80 kalmasına karşı bir günü çok rahat çıkartıyor benim kullanım şeklime göre.
    n11 olayına gelince evet güzel indirimler oluyor ama bu sene ne yaparlar bilemiyorum. malum artan döviz kurları...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Güç tasarruf modunu bu şekilde kullanın bataryanız daha iyi dayanır

Bu ayarları yaptığım zaman aldığım ekran süresi 3 saati biraz geçerken tam tersi her şeyi max seviyede kullanırsam aldığım ekran süresi 2 saat 30dakika. Hiç bir şeyden kısmadan kullanıyorum, pil ömrünü de artık sallamıyorum, fırsat buldukça aleti şarjda bırakıyorum.

• Arkadaşlar merhaba. İkinci el s7 edge bakıyoruz. Kutusuz garantisi bitmiş telefon için 900 liraya bulduk. Ekranda kullanıma engel olmayan çatlak varmış. Mı 5'ten geçtiğime pişman olur muyum? Şarj durumunuz nasıl? Asıl sormak istediğim ekranı kılıf artı ekran koruyucu ile kullanmama rağmen çatlak büyür mü?

• The uçan cinsel organ T kullanıcısına yanıt
    Alınır hocam ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır güncelleme önceliğiniz yoksa bu cihaz alınır

• Burak** kullanıcısına yanıt
    Şarj durumu nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzokman

alınır kardeşim lakin güncelleme önceliğin var ise bu telefon artık güncelleme miyadını doldurdu. Kamerası seni tatmin edecektir. Bataryası da 1 günü çıkarmanı sağlar. ben 2 bucuk senedir kullanıyorum batarya ömrü % 80 kalmasına karşı bir günü çok rahat çıkartıyor benim kullanım şeklime göre.
    n11 olayına gelince evet güzel indirimler oluyor ama bu sene ne yaparlar bilemiyorum. malum artan döviz kurları...
    N11 kampanyalar çoktan başladı.

Yakalayabilirseniz kupon satışlarını yakalayın. Misal 100 liralık kupon 25.-TL'ye satılıyor veya 1.000 liralık kupon 500.-TL'ye. Son 2 senedir çok cazip kuponlar alıyordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: supersonicbluepearl

Bu ayarları yaptığım zaman aldığım ekran süresi 3 saati biraz geçerken tam tersi her şeyi max seviyede kullanırsam aldığım ekran süresi 2 saat 30dakika. Hiç bir şeyden kısmadan kullanıyorum, pil ömrünü de artık sallamıyorum, fırsat buldukça aleti şarjda bırakıyorum.

Alıntıları Göster
    en güzelini yapıyorsun zaten hızlı şarj var telefonu kaldırıp masanın üstüne koyacağına şarja koy zaten 15 dakikjada nerdeyse %50 dolduruyor zaten şarj cihazı 7/24 fişe takılı . Aynısını bende yapıyorum.

• Android 6'dan sonra hele 7 ve 8'de üstelik Samsung'un "uygulama güç monitörü" altında Greenify gibi uygulamaları "uyutan" dahili bir özelliği varken Greenify ve Naptime bence gerek yok. Bu iki uygulamanın bir diğer artı özelliği ise agresif Doze kullanmalarıydı.

Doze biliyorsunuz Android 6 ile geldi. Normalde bir telefon stand-by durumdayken güç tasarrufu için derin uyku moduna girer. Bu modda güç tüketimi çok azdır. Ancak bazı durumlarda telefondaki uygulamalar wakelock ile telefonun derin uyku moduna girmesine engel olur. Bunun sebebi bazı uygulamaların telefonun ekranı kapalı olsa bile çalışması gerekmesidir. Ancak telefonda birçok ugulama wakelock'u kullanır ve yazılımcı uygulamasını efektif bir şekilde yazmadıysa telefon derin uyku moduna çok az girer veya giremez ve bu da güç tüketimini anormal arttırır. İşte bu noktada devreye doze giriyor.

Doze belli periyotlarda uygulamalardan gelen wakelock isteklerini gözardı ediyor ve telefonu derin uyku moduna sokuyor. Sadece belli zaman dilimlerinde uygulamaların wakelock isteklerine cevap veriyor ve İnternet erişimini açıyor.

Normalde doze telefon gerçekten kullanılmıyorsa yani 1-2 saat hiçbir işlem yapılmadıysa ve ekranı kapalıysa devreye giriyor. Agresif doze ise böyle güzel bir özelliğin 1-2 saat sonra devreye girmesini gereksiz görüyor ve telefonun ekranı kapanır kapanmaz devreye girmesinin daha fazla güç tasarrafu yapacağını söylüyor.

Bu iddia teorik olarak doğru gibi gelse de bence gerçekte ters etkiye sebep oluyor. Özellikle telefonu aktif kullandığımız gün içersinde telefonun ekranını çok sık kapatıyoruz ve açıyoruz. Bu da telefonun sürekli doze moduna girip çıkmasına, uygulamaların geri planda işlerini düzgün yapamamasına ve İnternet üzerinden veri senkronizasyonlarını tam yapamamalarına sebep oluyor. Telefonun ekranı açıldığında doze mode pasif olduğu için tüm uygulamalar açlıktan çıkmış bir topluluk gibi telefonun kaynaklarını tüketmeye ve veri senkronizasyonu yapmaya çalışıyor. Bu da orta ve uzun vadede telefonun daha çok pil tüketmesine sebep oluyor.

Geçmiş mesejlarda Oreo ile ilgili pil tüketimi konusunda mesajlar atmıştım. Agresif doze ile pil tüketiminden biraz daha tasarruf edebilir miyim diye bir kaç deneme yaptım ancak çok da olumlu sonuçlar almadım. Pek tabi bu testlerim çok bilimsel değil, agresif doze özelliğinin aktif (Naptime kurulu) ve pasif olduğu (Naptime olmadığı) dönemdeki kullanım senaryolarım birebir değil. Ancak hissi olarak gözlemlediğim şey agresif doze özelliğinin gün içersinde daha çok pil tüketimine sebep olduğudur.

Özetle bence Android 7 ve 8 kullanan Samsung kullanıcılarının Greenify ve Naptime kullanmalarına gerek yok. OTA üzerinden özellikle büyük güncellemeler çok sağlıklı olmuyor. Bu tip güncellemeleri ya ODIN ile yapın ya da OTA ile güncelleme yaptıktan sonra cihazı fabrika ayarlarına çekip sıfırdan kurun. Telefonu kullanım alışkanlıklarınıza dikkat edin. Telefonunuzda çok fazla uygulama var ve bazılarının optimum yazıldığına inanmıyorsanız onları Samsung'un uygulama güç monitrörü özelliğinden kalıcı olarak uyutun. Daha da memnun değilseniz pilinizi değiştirin ya da pil tüketimim nedir, ekran kullanım sürem nedir gibi bir noktadan sonra saplantıya dönüşen durumu çok da kafaya takmayın, telefonunuzun keyfini çıkartın. Bu son cümle aşağıda Reddit'e yazan yazarın felsefesi ve hoşuma gittiği için buraya aktardım.

https://www.reddit.com/r/GalaxyS7/comments/4juneh/greenifyaggressive_dozepackage_disabler_my_take/

• akıldakalıcı kullanıcısına yanıt
    Kullanıma bağlı 1 günü rahat çıkartır

• android 7.0 'da duruyorum halen, disable packager pro ile güncelleme bildirimlerini filan da kapattım.

Sizce oreo'ya geçeyim mi? böyle iyi mi
  • celebic kullanıcısına yanıt
    Geldiğinde foto paylaşabilir misiniz

• akıldakalıcı kullanıcısına yanıt
    Mi5'in ön kamerası çok daha iyi, hızı vs benzer aynı yılın cihazları lakin. Bataryası da aynı. Video için kullanmıyorsan da arka kamera olarak gayet tatmin edici mi5 ois olmadığı için video hariç.mi5 type-c ve bence bir artı bu. Son gelen arayüzü de seviyorsan iPhone'a çok yakın. Gerisi alışkanlık ve zevk meselesi.

Bence para vereceksen geçmeye değmez.

• 
Sayfa: önceki 44034404440544064407
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.