Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4403. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 44014402440344044405
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir süredir telefonum durduk yere kendi kendini yeniden başlatıyor şarjım o sırada 3% - 4% azalıyor ve yine arada parmak izini okumuyor eşleşme yok bile demiyor ancak kapatıp açınca düzeliyor. Bir de son zamanlarda şebeke sorunu baş gösterdi. Arkadaşımla aynı operatörü kullanıyoruz onunki full çekerken 4.5G'de benimki 3G'yi 2-3 diş anca çekiyor. Sim kartımı da değiştirdim sorun düzelmedi.

Servise versem telefonun yenisiyle değişim talep edebilir miyim ya da parmak izi sorunu için ekranı mı değiştirirler direkt? Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YnLYK1 kullanıcısına yanıt
    Hocam benden tavsiye eğer şuan memnunsanız ve cihaz stabil çalışıyorsa sorunsuz hiç güncellemeyin bede hala 7.0 kullanıyorum güncellemeler kapalı gayet memnunum bulunduğum sürümden bence değmez zaten çokta bi yenilik vs bişey yok güncellemelerde aksine sıkıntılar olabilir.

• Cihazi ilk aldigim an rootlak nedense hobilerim arasında. O yüzden rootlu cihaz kullanmanin keyfini hicbir stock rom da gormedim. Artilarinin en büyüğü tabikide reklam engeli 2.si cakili uygulama silinmesi soyleki rootsuz 1.6 gb ram yerken rottlu ve ise yaramayan uygulamalari kaldirinca 1.2 yi gorunce fark oldugu gozlede görülüyor. Tek eksisi garantili cihazlar icin hele birde ithalatci grnti ise kocaman bir ris olmasi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • LuckiestLoser L kullanıcısına yanıt
    Kendi kendine yeniden başlıyorsa buna bir veya birden fazla uygulama sebep oluyordur bende de öyleydi bi ara telefona deezer yüklemiştim misal telefon her gün durduk yerde kendini yeniden başlatıyordu bir kaç gün böyle devam etti sonra deezer ı sildim düzeldi.Bazi uygulamalar telefonda kararsızlığa sebep oluyor galiba.

• Günaydın hocam,

Telefonda Instagram, Spofity, WhatsApp harici uygulamam yok. Çok fazla uygulama seven biri değilim. 3 kere hard format attım ilk bir kaç gün normal çalışıyor sonra yine durduğu yerde yeniden başlıyor. Parmak izi çalışmayınca da kendini resetlemeye başladı.

• frydoom F kullanıcısına yanıt
    Yeniden başlattığını nereden anlıyorsunuz ? Kapanıp açıldığını mı görüyorsunuz yoksa parmak izinde şifre sorduğu için mi ?. Bazen bende şifre soruyor o yüzden merak ettim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burak** kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Cihazım sorunsuz ve stabil çalışmakta. Artık bundan sonra güncelleştirme yapmayacağım. S7 edge'den önce Samsung Note 2 telefonum vardı. Uzun süredir güncelleştirmemiştim. Bi güncelleştireyim bakalım nolacak demiştim kendi kendime. Güncelleştirdikten sonra 6 yıldır kendi gözüm gibi baktığım telefonum (Çizik yok bile) bozuldu. İşlemcisi yanmış ve tüm veriler uçmuştu. Anladım ki Samsung firması eski telefonlarını önemsemiyor ve yenisini almamı istiyor. İşte bunlar kapitalizm oyunları maalesef.
  • Arkadaşlar yeni bi telefon alacağım da. Uzun süredir bakınıyorum.
    S7 edge ile mi note 3 arasında kaldım.
    Samsung Tr garantili olması, daha bilinen bi marka ve model olması dolayısıyla S7 Edge daha aklıma yatıyor.
    Ama telefonun çıkış tarihinin eski olması, daha güncel bi cihaz alsam mı diye düşündürüyor.

Ya da biraz daha zorlayıp Samsung Note Fan Edition mı düşünsem?
    Bi türlü karar veremedim bu 3 telefon arasında.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThaDe

Arkadaşlar yeni bi telefon alacağım da. Uzun süredir bakınıyorum.
    S7 edge ile mi note 3 arasında kaldım.
    Samsung Tr garantili olması, daha bilinen bi marka ve model olması dolayısıyla S7 Edge daha aklıma yatıyor.
    Ama telefonun çıkış tarihinin eski olması, daha güncel bi cihaz alsam mı diye düşündürüyor.

Ya da biraz daha zorlayıp Samsung Note Fan Edition mı düşünsem?
    Bi türlü karar veremedim bu 3 telefon arasında.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    Kullanım alışkanlıklarınıza göre değişiklik gösteren bir durum.
    Note fe ile s7 edge hemen hemen aynı cihazlar.FE de iris tarayıcı var yazılım anlamında daha fazla güncelleme alacaktır.Pil kapisitesi s7 edge önde.
    mi note3 dengi cihaz değil aslında.arayüz donanımına göre oldukça hızlı.Miui arayüzünün verdiği ayrıcalıklar var.Ancak malzeme kalitesi iyi değil.

• telefonda oyun oynamıyorum hocam. Çok fazla fotoğraf/video çekeyim gibi alışkanlıklarım da yok.
    Esasında günlük kullanım için takılma/kasma olmasın yeter. Mi note 3'ün farklı bi cazibesi var.
    Şu an halen eski telefonum g2'den sonra hepsi bana yağ gibi gelecek aslında. :)
    Ama yine de bi netleştiremedim. Şu an mi note3 ithalatçı garantili ve s7 edge tr garantili arasında 150TL fark var.

Dediğim gibi s7'nin biraz eski bi model olması kafamı kurcalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Yeniden başlattığını nereden anlıyorsunuz ? Kapanıp açıldığını mı görüyorsunuz yoksa parmak izinde şifre sorduğu için mi ?. Bazen bende şifre soruyor o yüzden merak ettim.
    Hocam merhaba. Zaman zaman benden de PIN girmemi istiyor. Kapanıp açılma durumunu kontrol etmek için çalışabilirlik süresine göz atın isterseniz. Şayet yeniden başlatma yoksa bug olabilir.

• Bazen görüyorum denk geliyor bazende parmak izinden anlıyorum.

• Hocam bence yinede s7 edge daha iyi bir cihaz. Mi note 3 bi arkadaşta vardı kamerasını şahsen beğenmedim bence s7 edgenin kamerası daha iyi. Şarj durumuda s7 edgenin daha iyi.

• Kapanıp açıldığını görüyorum bir de telefonunuz yeniden başlatıldı diyor ondan. Pil kullanımına baktığımda da zaten arada boşluk oluşuyor. Sinir bozucu bir durum oluyor görünce.

• quote:

telefonda oyun oynamıyorum hocam. Çok fazla fotoğraf/video çekeyim gibi alışkanlıklarım da yok.
    Esasında günlük kullanım için takılma/kasma olmasın yeter. Mi note 3'ün farklı bi cazibesi var.
    Şu an halen eski telefonum g2'den sonra hepsi bana yağ gibi gelecek aslında. :)
    Ama yine de bi netleştiremedim. Şu an mi note3 ithalatçı garantili ve s7 edge tr garantili arasında 150TL fark var.

Dediğim gibi s7'nin biraz eski bi model olması kafamı kurcalıyor.
    s7 alacağı tüm güncellemeleri aldı.
    Edge oldukça yakışıklı bir telefon.
    Birde şu var.Kendi adıma kullandığım telefonda ev tuşu olması gerekiyor.Amiral gemi anlamında samsungun son ev tuşu olan cihaz note fe.
    ama bana şuanki telefonumdan farklı çok bir şey vermiyor. kendi adıma s7 den fe ye geçmem çok doğru olmaz.(çok çok iyi bir teklif olmadıkça :))
    xiaomi nin bir çok modelni kullanmış biri olarak.yazılım anlamında zaman zaman saçma sapan hatalar alama olasılığınız yüksek.
    fanboy luk gibi algılazsanız size note fe yi tavsiye edeceğim.Fanboyluk yapacak olsam LG markasında yaparım zira arayüzünü çok beğeniyorum ama son g5 e kadar olnan tüm cihazlarında sorun yaşadığım için 2 yıldır kullanmıyorum

• Sağolun hocam ilginiz için.
    Hakikaten yakışıklı bi telefon, kesinlikle katılıyorum.
    Peki son sorum hocam. Şu an s7 edge tr garantili ile note fe paralel garanti arasında 800TL'ye yakın bi fark var. Hemen hemen aynıysa bu farka değer mi acaba?
  • quote:

Sağolun hocam ilginiz için.
    Hakikaten yakışıklı bi telefon, kesinlikle katılıyorum.
    Peki son sorum hocam. Şu an s7 edge tr garantili ile note fe paralel garanti arasında 800TL'ye yakın bi fark var. Hemen hemen aynıysa bu farka değer mi acaba?
    Hocam yine kullanıcıya göre değişen durumlar doğuyor burada.
    Note FE artıları
    Kalem
    İris tarayıcı
    daha fazla güncelleme alacak olması(muhtemelen)

Edgenin artıları
    pil 3600 mah

Bu şekilde değerlendirmek gerek.
    Kalem kullanan bir kullanım senaryonuz varsa FE tercih edilebilir.
    Yok kullanmıorsanız sadece yazılım ve iris tarayıcı için ben gerek yok.
    Ha birde unutmadan edge 5,5 inç
    fe 5,7 inç.
  • Arkadaşlar deneme amaçlı Samsung telefonumu bul özelliğinden telefonumun konumunu arattım. Gerçekten de tam yerini buldu. Fakat birşey sormak istiyorum, telefonu bulunca telefonuma konum bulundu şeklinde uyarı geldi. Şimdi benim telefonum çalınsa adam elinde kurcalarken bu uyarıyı görecek. Bunu kapatmanın bir yöntemi var mı acaba.

• ScHeNKii_ScP kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla yok. Ama bu önemli bir özellik. Hatta telefonu kitleyebiliyor, özek mesaj yazabiliyor, ya da telefonu tamamen silebiliyorsunuz.

Android Device Manager'a da bakmanızı öneririm
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Android device Manager dediğiniz find my phone özelliği içindeki seçenekler sanırım. O özellikler güzelmiş. Hatta arama kaydı ve mesaj geçmişi de alınıyor ama hepsinde telefona uyarı gidiyor. Neyse bu bile önemli dediğiniz gibi.

• 
Sayfa: önceki 44014402440344044405
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.