Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S7 / S7 EDGE [ANA KONU] (4293. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96.374
Cevap
399
Favori
3.429.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
128 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42914292429342944295
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an GM4G kullanıyorum sizce ikinci el s7 edge almalı mıyım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir buçuk yıldır takılmayan kendine reset atmayan telefon son 2 3 gündür aod dan geç uyanmaya, uyanmamaya ve reset atmaya başladı. Oreo yu ilk çıktığı gün yüklemiştim bir sorunum yoktu şuana kadar. Ekran sürem ve şarjım biraz kötüleşti ama hala 1 günü çıkarıyor sorun yaratmıyor o yüzden. Fakat bu son durum canımı sıktı bir an önce güncelleştirme yayınlayıp düzeltirler inşallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanagaa

Ne yani performansımın arttığını youtube den mı öğreneceğim

Yanlış yönlendirme yapmayalım herkes elindeki cihazın kapasitesini biliyor ne gibi performans artışı oldu o zaman söyleyin biz de kontrol edelim

Sarj konusuna gelirsek tek şarj ile sabahtan geceyarısına kadar full kullanıyordum şimdi o kadar süre içersinde 3 hatta 4 kez şarj ediyorum
    Ben performans artmış vs diye bir yönlendirme yapmadım. Videoyu paylaşıp yorumlarınız ne dedim test hakkında. Üslubunuza dikkat edin lütfen kıraathanede tartışmıyoruz Ama şu an görüşümü söylüyorum. Benim baz aldığım performans uygulama açılış hızı oyun açılış hızları fps düşüşünün olmaması arayüzün stabilitesi falandır. Yolladığım video uygulama açılışlarını çok güzel göstermiş. S9 daha performanslı ama videodaki teste bakarsak yazılım stabilitesi s7deki doygunlukta değil. Benzeri birçok test var. (Testin güvenirliliği bilinmez) Bu sadece benim görüşüm birisini yönlendirmek değil. Ben sadece o anda gördüğümü gelip burada paylaştım. Siz benchmark testlerine güveniyorsunuz herhalde.

Şarj konusunda benimde sıkıntım vardı. Sürekli oyun oynar instagramda takılırım klasik öğrenci hayatı. Buradaki insanların ekran sürelerini hiçbir zaman almadım çünkü benim kullanımım biraz daha yoğun. Samsung'un kullandığı pillerin apple ürünlerinin pilleri kadar kaliteli olduğunu düşünmüyorum. Anakartım bozulunca servis kapsamında pilim ve anakartım değişti 1 ay önce şu an gözle görülür derecede iyi ama herkes servis konusunda benim kadar şanslı değil. Benim için telefonun eksisi ön kamerada görüntüyü bozması. Amiral gemisi kamerası gibi değil maalesef ön kamerası. Daha önce iphone kullanıyordum daha iyiydi. Arkadaşımın 5s inin ön kamerası daha doğru çekiyor. Oreo öncesi renkleri daha farklı gösteriyordu ama şu an oreo ile düzelmiş gibi. Bir kaç sayfa öncede konusu geçmişti bunun. Demek istediğim renkler gerçeğe daha yakın şu an. Bir arada android 6 sürümlerinde fotoğraf çeltikten sonra fotoğrafta yeşil noktalar oluşuyordu. Yazılım güncellemesiyle düzelttiler. 2. Eksi olarak gördüğüm pil kalitesi. Başka bir sorun yaşamadım çok memnunum(şu anlık)

• serkanagaa S kullanıcısına yanıt
    Performans artışı derken günlük kullanımı daha iyi hale getirilmesi , uygulamaların daha hızlı açılması kamasma donma takılma gibi sorunların ortadan kaldırılması oyunlarda özellikle pil suresinin artmasına bu gibi durumların düzeltilmesine performans artışı diyoruz genelde

• Spigen Neo Hybrid kılıf kullanan var mıdır arkadaşlar kullananlar memnun mu acaba an itibariyle n11.com üzerinden sipariş verdim 49 TL fiyatı cazip geldiği ve kılıfı beğendiğim için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oreo ile uygulama ve menu açılış hızı arttı bu net(benim cihazda) şarj suresi de düştü normalde sabah 8 gibi şarjdan alır gece 12 gibi tekrar takarken %30 civarında olurdu şuan da 15-20 arası oluyor şarj genelde. Ayrıca mobil veride nougata göre daha fazla şarj yiyor ancak wifide da nougatttan daha az şarj yiyor gibi geldi bana. Zaten hergece takıyordum şarja değişen birşey olmadı çokda takılmayın bukadar bu meselelere birbirinizi kırdığınıza değmez bu kadar
  • Herkese günaydınlar,Hücre askıda hala fazla şarj tüketiyor,yapabileceğimiz herhangi birşey var mı ?Güncelleme de gelmemiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcan.kaymak

Herkese günaydınlar,Hücre askıda hala fazla şarj tüketiyor,yapabileceğimiz herhangi birşey var mı ?Güncelleme de gelmemiş...
    Yama dosyası gibi bişey var xda onu yükledim bende sıkıntı kalmadı

• Noobs Gona Wild kullanıcısına yanıt
    Hocam nasıl batarya sürenizde artış oldu mu bir de eğer flashlarsam cihaz garanti dışı kalır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Çokta mühim değil boş verin

Android sistemi çok tüketim yapacakmı kontrol edip bilgi verirseniz memnun olurum..

Teşekkürler..

Evet andorid çok tüketiyor eskiye göre ama pil kullanımı azaldı.

• Noobs Gona Wild kullanıcısına yanıt
    Link verebilir misin hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bradley Cooper

Merhaba arkadaşlar,

yeni gelen android 8 güncellemesi ile uygulama üzerinde bulunan bildirim sayısı, bildirim silindiğinde de gidiyor.

Mesela 1 adet sms geldiği zaman üst tarafta bildirim olduğu sürece mesajlar simgesi üzerinde de 1 yazıyor. bildirim silindiğinde o 1 simgesi de gidiyor ama hala okunmamış mesaj içeride bekliyor.

bir örnek vermek gerekirse gün içinde çok bildirim geliyor. bende işlerimin yoğunluğu dolayısı ile bildirimleri siliyorum.
    gün sonunda uygulama üzerinde hiç sayı göstermediği için mesajları aramaları mailleri açtığımda görebiliyorum.

bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır?
    Evet malesef bu benim de hoşuma gitmeyen bi durum. Samsung değil de Oreo kaynaklı bildiğim kadarıyla. Uzun basınca da bildirim gösterdiği için, bildirimle oradaki numara bi şekilde bağlantılı. Ama eskiden bildirimden bağımsız okunmamışları gösterdiği uzun basıp sayacı sil diyip sıfırlayabildiğimiz uygulama daha kullanışıydı bence de.

• Bilgi için teşekkür ederim..
  • Arkadaşlar telefon ısınınca 40 dereceyi gecince dusuk amperde sarj olmaya basliyor bu normal mi

• Arkadaşlar oreo iyi güzel fakat batarya acayip azaldı.
    Android 7 sürümlerinden birine geri dönemiyor muyuz ?
    Bootloader sürümü falan muhabbetleri var ama pek anlamadım.
  • Telefonda uyanamama ve takılma sorunu var. Nerden yukledim bu oreoyu 7.0 da hic böyle sorunlar yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koomagene -- 11 Temmuz 2018; 19:17:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noobs Gona Wild

Yama dosyası gibi bişey var xda onu yükledim bende sıkıntı kalmadı

konunun linkini atar mısınız ? xda'daki

• Aylardır oreo gelsin niye oreo gelmiyor dendi alın size oreo aklımı seveyim iyiki güncelleme yapmadım eski sürüm devam ediyorum çok stabil çalışan telefonu niye bozayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nevrans -- 11 Temmuz 2018; 21:33:12 >
  • Arkadaşlar merhaba, yeni bir özellik buldum galeride herhangi bir videoyu duvar kağıdı olarak ayarlayabiliyoruz videonun 10 saniye uzunluğunda olması lazım güzel bir özellik. Oero kullanıyorum bu arada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozgel -- 11 Temmuz 2018; 23:25:25 >
  • Cihazda şu an oreo kurulu, genel olarak memnunum Sürümden. En sevmediğim şey bazen telefon geç uyanıyor 2-3 kez tuşa basmam gerekebiliyor.

Hazır garantisi bitmisken oreolu custom rom mu kursam diye düşünüyorum. Fark yaratacak custom rom kullanan varsa tavsiye edebilir mi?

Xda da S9 port Rom görüyorum popüler olarak ama emin olamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 42914292429342944295
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.